Černé Modely F1

Chystané novinky modelů, kuriozity, zveřejnění downloadu ...
bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod bernie » 09 červenec 2013 06:12

Dokumentovaná beta je vždy lepší než nic. Na tom se shodneme všichni.
Obrázek sestaveného modelu může nastartovat libido více potentních zákazníků. Na tom se snad shodneme taky.

Když betu nebo promo stavbu táhne Ali, tak pak chtějí všichni vidět bety nebo promo dalších modelů a vydavatelů. To je naprosto logické :D

Zrovna u Rada bych se o sestavitelnost nebál.

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod Rado Radevicz » 09 červenec 2013 06:39

Modely jsem v podstatě nikdy ke kontrolní stavbě nijak zvlášť nedával, jsem schopen si kvalitní model vyprodukovat a ověřit sám a myslím že je to vidět. Vozy F1 na mé úrovni nejsou složité, není to komplex hradu a rozloze třípokojového bytu. Občas dám šikovnému modeláři hotový model na ukázkové sestavení, to je vše.

Naopak vím o případech kdy model testuje více lidí a stejně práce na modelu stojí, protože si neví rady jak dál, některé modely jsou i přes několikeré složité testování nakonec plné chyb, jsou dodávány s dotisky oprav. Nerozumím tomu proč má někdo potřebu zveřejňovat vznik modelu, z mého pohledu to neplní žádný smysl, buď je to o nedostatku sebedůvěry, nebo o snaze propagovat model od začátku, ve výsledku je však spoustu modelů průměrných až podprůměrných kvalit, tím mám na mysli věrnost zachycení předlohy, slepitelnost a co nejnižší chybovost.
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod Rado Radevicz » 09 červenec 2013 07:55

JoseFxx píše:Na jednu stranu to opravdu budi dojem, že model je jen nakreslen a bez bety poslan mezi lepiče ať si poradí..


Nikdy nejde do prodeje model, o kterém nejsem plně přesvědčený že jsem na něm odvedl tu nejlepší práci.
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod Ali » 09 červenec 2013 08:00

Rado je to samozřejmě na rozhodnutí samotného autora, jak s prezentací modelu naloží.
Napsal jsem jen jak to cítím já. Nemyslel jsem to tak, že model může být plný chyb, ale tak že pokud model nevidím slepený, tak nemám podle čeho posoudit zda se mi líbí nebo ne (samotné předlohy většinou vůbec neznám). Samozřejmě tě nechci tlačit do něčeho co ti nepřipadá důležité, ale zveřejnit alespoň obrázek 3D modelu dané verze by také nebylo na škodu a moc času to nezabere ;)
Jinak samozřejmě děkuju za slova chvály na betastavby (i když moc nechápu čím se tak liší od ostatních betařů)

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod Rado Radevicz » 09 červenec 2013 08:19

Ali já jsem Ti napsal odpověď ve velmi pozitivním duchu..bez obav.. ;)
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod Henrich Sobotka » 09 červenec 2013 09:44

Tak celkom sme sa tu rozdebatili! Možno som sa zle vyjadril, ale mne nešlo o betu, alebo o jej preznetáciu. Ja som myslel skôr aby bola prvá prezentácia, resp. promo stavba. Keďže sa modely stavajú a neprezentujú v recenzii tak mi išlo o to aby sme z nich zopár videli predtým ako ich kúpime. Určite je to motivácia pre kupujúceho, keď vidí stavbu modelu od Tea, aliho, novaka, j.braunera...!(Aby ali nebol moc namyslený! ;) ) Čo sa týka betastavby, súhlasím, s Radom! Nemôžeme predsa autorovi nanútiť ako má tvoriť model!? :idea: Hoci tá kolonka tam je, nie je povinná! Autor preberá zodpovednosť za model v celom rozsahu od prvej čiarky až po tlač. Jemu to funguje tak ako to robí. Modely sú bezchybné, zlepitelné a ako jeden z mála autorov robí aj to čo v konečnom prevedení modelu nie je vidno. Čo je mne osobne sympatické. Na záver si neopustím poznámku, že niektorí autori aj napriek tomu, že betatestujú a modelár si povie svoj názor aj tak ho neberú do úvahy, ignorujú ho, poprípade sa ešte urazia, že čo si to dovolujete, kritizovať náš model! V týchto prípadoch sa treba zamyslieť nad tým, "načo tú betu robím?!"
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Blackhead
Příspěvky: 84
Registrován: 30 listopad 2003 12:53
Bydliště: Brno

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod Blackhead » 09 červenec 2013 18:57

Já teda nevím jestli je zrovna beta stavba to co by mě utvrdilo v tom jestli koupím nebo ne ... stačí jen info nebo náznak co připravuju ( typ,rok) ... dle těchto dat si pro představu co je to za auto něco vygugluju ( stačí vědět jaká je předloha) ... jinak zrovna u Rada se mi líbí podrobný popis jednotlivých mezitypů auta ,foto a popsané rozdíly mezi auty - právě velice dobrá prezentace


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů

cron