Černé Modely F1

Chystané novinky modelů, kuriozity, zveřejnění downloadu ...
Uživatelský avatar
papoušek
Příspěvky: 293
Registrován: 15 červen 2011 06:52
Bydliště: Orlová

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod papoušek » 26 červen 2013 15:06

No to je paráda ani mi nevadí že to není Lotus moc se na čeroušky těším ,
víborná volba Rado.

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod Vlcacka » 26 červen 2013 16:51

Vlci, dobrá volba. :-)
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod Rado Radevicz » 26 červen 2013 17:02

Vlcacka píše:Vlci, dobrá volba. :-)


Smečka vlků na obzoru..
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod frydek665 » 26 červen 2013 17:27

Věřím, že nebude chybět ani "pivní" verze z Kanady a USA, která zbarvením připomíná letošní Lotus:

Obrázek

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod Rado Radevicz » 26 červen 2013 18:32

Michelob je v plánu.
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

makr
Příspěvky: 249
Registrován: 06 leden 2011 23:59
Bydliště: Charvátce
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod makr » 29 červen 2013 21:19

Opět Radova oblíbená léta...
Pokud se Ti Rado vlčáci zdaří, nebudu nic namítat! Za mě to sou tak ošklivý auta, až sou hezký ,-)
Ale protože mě se líbí snad všechny formuláci, tak budu rád za každý vůz v černé.
Také ale přiznávám, že ta Honda, kterou nadhodil Vysloužilý Tomáš mě teda nadchla!..
Možná že je to "jen" dobrým úhlem pohledu, ale fakt se mi líbí.
Nechceš si jí Rado "prubnout"? :-)

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod Rado Radevicz » 02 červenec 2013 13:12

Milan2 píše:Zase na druhou stranu, na modernu v Radovém podání jsem hodně zvědavý...


Říká se nikdy neříkej nikdy, příští rok se vrací turba, je třeba se na ně připravit.
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod Henrich Sobotka » 07 červenec 2013 16:06

Ahoj Rado, bude aj nejaká beta stavba, alebo na nás vyletíš s flotilou 10 modelov? :D Ja by som si osobne prial nejakú tú betu. Z troch dôvod: 1. je lepšie pri stavba vlastného modelu oprieť sa o niekoho kto to už staval, 2. mnoho z tých modelov čo si kúpim nepostavím a možno nikto na fóre, rád by som videl model postavený., 3. je to pasia vidieť ako vzniká nový model! ;)

Čo Ty na to?
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod Rado Radevicz » 08 červenec 2013 12:57

Ahoj Henkie,

beta stavby nezveřejňuji protože v tom nevídím žádný přínos pro model, ani pro modeláře, dílo se totiž v této fázi mění, upravuje atd..je ale možné že se z novinek objeví nějaká promo stavba. Navíc v sekci beta/ promo staveb se pořád něco děje takže je určitě na co koukat.. ;)

Je fakt že není vidět více veřejných staveb vydaných modelů, to však nemá nic společného s autorem, beta nebo promo stavbami, lidé asi zde na foru stavby zveřejňovat nechtějí, přesně nevím proč tomu tak je, ale neznamená to že by se modely nestavěly.
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod Ali » 08 červenec 2013 14:12

Zveřejňování/nezveřejňování betastaveb?
Za mě určitě zveřejňovat- kvůli absenci beta(alfa či promo)staveb Ligieru JS21 a McLarenu M30 jsem si tyto modely neobjednával, jelikož nevím jak budou vypadat. Teď mi nezbývá nic jiného než čekat až pár modelářů tyto modely postaví (i když riskuji, že pak už zase nebudou k dostání...)
Vím, že u všech československých autorů je úroveň konstrukce na perfektní úrovni, ale i tak nechci kupovat "zajíce v pytli".

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod Rado Radevicz » 08 červenec 2013 18:29

Příští vydání bude obsahovat tři modely, již klasicky ve verzích, není problém je zdejším lepičům poskytnout k ukázkové stavbě, zájemci pište na email modelyf1@modelyf1.cz nebo SZ.

Ali je pravda že model před vydáním nevidíš, M30 a JS21 postavil Petr Frýdek a myslím že si modely hezky užil, přesto že je předtím neviděl vypadají skvěle.. ;)
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

makr
Příspěvky: 249
Registrován: 06 leden 2011 23:59
Bydliště: Charvátce
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod makr » 08 červenec 2013 20:12

Ahoj všem.
Dovolím si drze přihodit svoje polínko do ohně.
Od Rada jsem "nedávno" dostal možnost "betnout" si stavbu Williamsu FW 09 K.Rosberga z Dallasu za čož mu i tímto velice děkuji za zajímavou zkušenost.
Připomínek jsem měl spoustu, až si myslím, že jsem tím Radovi pěkně lezl krkem. Nejen, že jsem "námitkoval" text, dožadoval se změn rozměrů dílů, přidání detajlních návodných kreseb atp. Byl jsem zkrátka ( z mého pohledu) mimořádně otravný :-))
Snad mi tu protivnost Rado odpustí, ale stavbu jsem z několika důvodů nechtěl prezentovat.
Proč?
1. Nepovažoval jsem se a ni stále nepovažuji za tak dobrého lepiče, abych šel "předem" s kůží na trh. Neprezentuji totiž "jen" autorovo dílo, ale i mojí zručnost. A nikde není napsáno, že se mě to podaří. Nerad ukazuju, tohle se "MĚ" nepodařilo. To znamená, sem jelito, neumim to= příště se do toho nebudu, však víte co.
2. Neměl jsem bohužel tolik času, abych mohl Rada brzy "uspokojit". Ta věta zní fakt divně :-)) Takže autor byl netrpělivý- vydání modelů už bylo totiž nahlášeno a to je další potíž, když začnu pospíchat, kazí se mi vše, na co šáhnu.
3. Některé sestavy se mi vlivem jemnosti 120g papíru nedařilo držet ani v tlapách a to byl problém při stavbě modelu v klasickém měřítku 1:24 u kterého je beta velmi důležitá. Převážně kola mi dělala potíž. Byla trochu jiná konstrukce, kterou jsem neměl "nacvičenou" a to byste mě všichni hned vypískali.
4. Při jakékoli změně v rozměru bylo potřeba "počkat" až mi přijdou opravené, nebo předělané díly. Protože nemám doma tiskárnu (Obrovská výhoda kvalitních betalepičů). Čas se ale nemilosrdně krátil a já musel rozstříhat druhý výtisk, který jsem měl k dispozici. Musel bych začít znova celou kastli a na to nebyl čas. "Upravoval " jsem tedy tu slepenou a to prezentovat by byla ostuda, protože víte sami, když něco rozřežete a dáváte pak znovu upravené do sebe, že to už není ono. Koupili byste si potom vůz, který už při betě zlobí ? Předpokládám, že mnoho z nás ne. Těžko by se vysvětlovalo, tohle je už všechno upravené a jde to atd. Kdyby byla chybka odstraněna v betě a bylo to vidět, tak asi jo, al ejak jsem řekl, bylo málo času.
5. Přiznávám, že jsem rád za každý nový model, který vidím a je hned jasné, ano, to se mi líbí, to chci, ale tím (nevím, jak u ostatních) u mě "nenaskočí" to "kouzlo okamžiku", ta poslední sladká třešnička, až model komplet seskládám, jak je to hezký. Ta věta, kterou si řeknu až se pokochám hotovým modelem "Kruci, to je ale hezký!"
6. Protože když autor "něco" hodí do oběhu pro mě znamená, že to má zmáknutý, že to de dohromady a že já jako modelátor s tím při stavbě nebudu mít žádný konstrukční potíže. S vyjmutím mojí "šikovnosti".
7. Ostatně, zabývám se i stavbou hradu Carevec, který mám ve své galerii. Sestavený model je vyfocen na přebalu vystřihovánky (jeden by si řekl, že to je snadno sestavitelné) , staví se to ale velice těžko. Nepasuje vlastně vůbec nic. Tedy tak trochu nesouhlasím s Alim. Na obalu vídíš, co kupuješ, ale skutečnost je jiná. Kdo chce, ať mrkne sem, že nekecam: http://www.papirove-modely.cz/galerie/f ... oto=210686
Tímto jsem doufám nijak nepoškodil vynikající jméno mého oblíbeného autora a snad vnesl kousek "jiného" pohledu na beta stavbu modelu, která je sice potřeba, ale ne vždy nutná k prezentaci předem. Williams byl upraven a velice pěkně zkonstruován a šel do sebe jak prnec na hrdel. Ostatně, Peťa Frýdek model nedávno sestavil a je to paráda!
Ať se daří.
Martin

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod frydek665 » 08 červenec 2013 22:02

Je to čistě věcí každého autora, jestli se rozhodne zveřejnit betu, či nikoliv. Pokud jsem si správně všiml, tak veřejnou betou na tomto fóru procházejí modely všech autorů a výjimkou jsou jen modely od Rada. Myslím, že veřejné bety rozhodně nejsou na škodu. Autor, ani betatester si nemusí všimnout všeho a nejednou se stalo, že na chybičku, čí nepřesnost upozorní až pozorný čtenář betareportu a na základě takových upozornění se dají chyby odstranit, dokud je model ve fázi betastavby.
Jinak podobně jako Ali bych taky uvítal foto hotového modelu těsně před tím, než jde do prodeje. Určitě se tím u mě nic nezmění na bodu č. 5 u Martinova příspěvku.

Uživatelský avatar
labyrint
Příspěvky: 254
Registrován: 13 únor 2012 17:51
Bydliště: Prievidza, SR

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod labyrint » 08 červenec 2013 22:18

Martine som rád, že si popísal svoju skúsenosť s "prvovýstupom" nového modelu.

...ale musím súhlasiť s už klasickým vyhlásením pani z oddelenia kontroly u nás v práci: "...keď už tam tá kolónka je, tak sa musí vyplniť! " :)
...a keď už tu je zavedená a úspešná rubrika Beta stavby, promo stavby tak je dobré, že sa v nej príspevky aj objavujú.
Za seba poviem, že nečakám "denný foto román" zo stavby. Páči sa mi štýl Aliho (naposledy Matra MS80 VC Francie) kde PO UKONČENÍ v krátkom príspevku predstaví hotový model, zaujímavé detaily a postup "montáže - človek presne vie "čo sa chystá..."
To ukáže nielen krásu hotového modelu ale aj jeho zložitosť.
Pre podrobnejšie hodnotenie a skúsenosti slúžia Recenzie...
...určite nechceme "normovať" a posudzovať Váš výkon (aj tak pre väčšinu ťažko dosiahnuteľný) ;)

Takže za seba ďakujem všetkým autorom a "prvolezcom"!

Igor
...sú rôzne spôsoby ako nájsť správnu cestu ;-)

anonym01

Re: Černé Modely F1

Příspěvekod anonym01 » 09 červenec 2013 04:50

Na jednu stranu to opravdu budi dojem, že model je jen nakreslen a bez bety poslan mezi lepiče ať si poradí.
Modely od kupuji, že zrovna chci daný kus. Nepotřebuji vidět betu či hotový model.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů