Novinky od Modely F1 - letní vydání 2013

Chystané novinky modelů, kuriozity, zveřejnění downloadu ...
makr
Příspěvky: 249
Registrován: 06 leden 2011 23:59
Bydliště: Charvátce
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky od Modely F1 - letní vydání 2013

Příspěvekod makr » 20 říjen 2013 20:15

Koupil jsem od Rada komplety.
U FW 07 mam všechny zelené stejné.
U FW 07b z letošní novinky mam všechny "zelené" stejné. Je to ale spíš zelenošedá.
FW 09 všechny zelené stejné, mimo K.Rosberg z JAR- ta je zelenomodrá


Nedávno mi Zdeněk TEO tisknul zvětšeninu, mokrou verzi Lotusu 107B, kterou jsem před pár dny dodělal. První tisk byl o dost horší, než tisk druhý, který byl vytištěn se stejným nastavením barev, jen v jinou denní a povětrnostní dobu.
Ptal jsem se na to i v "mojí" tiskárně a potvrdili mi, že vlhkost a teplota vzduchu má na lejzrový tisk poměrně velký vliv. To bohužel nikdo z nás, ani autorů neovlivní. Při porovnání obou výtisků byl rozdíl vidět na první pohled. Nehledě na to, že při tisku takového množství stránek, taky při práci ubývají barvy a je to hned.... Bohužel.
Ano, máme sice možnost reklamace, kterou jsem také u Zdeňka využil, nicméně nikde není psáno, že i při sebelepší snaze o "správný" tisk se vše podaří, jak má. Takže, když budu Rada "otravovat" s novým výtiskem v rámci reklamace, nikde není psáno, že budou barvy shodné s těmi "správnými", které mám v kompletu.
Martin

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky od Modely F1 - letní vydání 2013

Příspěvekod Rado Radevicz » 20 říjen 2013 20:35

Zdravím, Williamsy a zelená to je téma. Když vzpomenu na FW07C ze sešitu PKAA tak barva vyšla suprově, ale to byl ofset. Proto nebyl důvod kod barvy měnit, bohužel na digitálu u Williamsů barva vyšla jinak, i když tisk na zkoušku byl ok. Tady zklamal asi pracovník při nastavení stroje.
S těmito kolegy jsem se rozloučil.

U nových FW07 1980 jsem kod barvy změnil a myslím že dostatečně odpovídá předloze. Nyní je situace taková, že jakýkoliv model Williamsu z katalogu již bude k zakoupení v tomto novém odstínu zelené.

Je pořád co zlepšovat, někdy vede cesta trnitá, i když se člověk snaží jak nejlépe umí.
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

Uživatelský avatar
HAAL.70
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 červen 2010 20:24
Bydliště: Plzeň

Re: Novinky od Modely F1 - letní vydání 2013

Příspěvekod HAAL.70 » 20 říjen 2013 20:39

Rado,pokecáme o tom v Plzni na "Velblouďáku".

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky od Modely F1 - letní vydání 2013

Příspěvekod Rado Radevicz » 20 říjen 2013 21:08

labyrint píše:...
...včera som v Nitre u predajcov "v krabici" narazil na posledné modely RR (Williams, Wolf, Fittipaldi) vydané vo farebnej obálke.
Vyzeralo to ozaj výborne - tak "tuzexovo" ;-)


Tyto modely s obálkou jsem avizoval v sekci akce a setkání, budou k zakoupení v Plzni. Do Nitry se dostaly zřejmě přes polského prodejce, který si po třech odebral na akci v Dubenci.

Tak se tam ukažte a můžete mi hned i nadat, na živo je to lepší.. 8)
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

Uživatelský avatar
Bugatti
Příspěvky: 195
Registrován: 05 duben 2006 09:16
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Novinky od Modely F1 - letní vydání 2013

Příspěvekod Bugatti » 21 říjen 2013 20:41

Pozerám fotky a tá zelená je hodne tmavá, ale na modely mi príde do hneda. Na skutočných autách je tmavá ale ešte stále zelená. Tak fakt neviem.
Galériu mojich modelov nájdete na: http://papierovemodelarstvo.webnode.sk

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky od Modely F1 - letní vydání 2013

Příspěvekod Rado Radevicz » 21 říjen 2013 22:03

U nové FW08 je vysoce pravděpodobné, že zelená bude mít opět lehce odlišný odstín.

Je třeba si uvědomit, že papírový model není stavebnice, která se dá nabarvit zakoupenou přesně určenou modelářskou barvou, nebo vlastním mixem. Potom by zřejmě bylo možné vedle sebe postavit tyto vozy a přetřít je stejným odstínem.

Dovolím si tvrdit, pokud by se vzal vzorek deseti lidí a každý by namixoval odstín podle sebe, jsem si téměř jistý, že bude výsledek ve všech případech odlišný. Už z toho důvodu, že nikdo z těch deseti pravděpodobně nebyl v letech 1979-80 na žádné velké ceně a neukradl tak kryt motoru z FW07, podle kterého by barvu přesně namíchal.. ;).

Protože odstín na fotce je pokaždé jiný, foceno jiným přístrojem s odlišným nastavením, jiným objektivem, za jiného počasí. Pak fotky vyšly v časopise, ty pak někdo po 30ti letech naskenoval, doupravil korekce podle sebe. Přesný odstín je téměř nedohledatelný, možná v muzeu.

Všechno co můžu udělat je zadat kod barvy podle sebe, jak ho vidím já. To jak si s tím poradí pracovník v tiskárně, samotný stroj, jak ovlivní odstín několik dalších okolností již nelze korigovat, je to nereálné.

Žádám všechny o respekt, o lidskou toleranci, teď nemluvím jen za sebe ale za všechny autory, je někdy nepříjemné číst jak se tady lidi k sobě, k autorům chovají. Smutné..
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

miro
Příspěvky: 189
Registrován: 30 prosinec 2008 16:10
Bydliště: Praha 4

Re: Novinky od Modely F1 - letní vydání 2013

Příspěvekod miro » 22 říjen 2013 08:32

Nechte Rada tvořit a neřešte jemné niance v odstínech. Po 20-i letech ve vitríně to stejně vybledne ... :) :) :)
Pod nožem: Ferrari F93, 1993, Jean Alesi
Hotovo : 99
Buffer : hodně (něco na důchod ...)

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky od Modely F1 - letní vydání 2013

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 22 říjen 2013 19:31

Nějak jsem nedokázal pojmout khaki zelenou na posledním modelu Williamsu, který jsem si od Rada zakoupil. Nu což, jal jsem se googlit. Našel jsem pár pěkných fotek, na kterých je zelená vždy malinko odlišná, ale asi musím uznat, že je na modelu asi fakt podle reálné předlohy (viz poslední dvě fotky), i když by se mi více líbila ta zelená, co je na první až třetí fotce, které jsem zde umístil.

Obrázek Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Re: Novinky od Modely F1 - letní vydání 2013

Příspěvekod hepyno » 22 říjen 2013 19:35

Podľa mňa je tá khaki v poriadku, mne skôr vŕta rozdiel medzi jednotlivými typmi - mal každý typ iný odtieň zelenej? Pochopím rozdiely spôsobené tlačou, ale medzi 07, 07B a 08C je dosť veľký rozdiel.
Na druhej strane to Rado zodpovedal tvrdením, že každý teraz vydaný model bude mať rovnaký odtieň.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky od Modely F1 - letní vydání 2013

Příspěvekod Rado Radevicz » 22 říjen 2013 20:47

Rozdíl mezi jednotlivými typy možná byl, ale ne moc. Rozdíly v odstínech vznikly při výrobě, kod zelené byl od vydání FW07C zadán pořád stále stejný, až u nových FW07B jsem ho upravil.

Pro zajímavost Tyrrell 009, na každé fotce je jiný odstín modré, ale v reálu byla barva vozů celý ročník stejná.
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů

cron