Ferrari 640, N. Mansell alt. G Berger, Vc Portugalska `89

Modely, které se připravují k vydání...
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 167
Registrován: 26 červenec 2004 17:47
Bydliště: Praha 4,Braník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomys » 03 březen 2011 19:50

frydek665 - yessssss
jako Mclarenista musím uznat, že toto je moc pěkná předloha...
This is Sparta !!!!!!!!!!!!!!

Tomas Vyslouzil
Příspěvky: 561
Registrován: 08 duben 2004 12:15
Bydliště: Vsetin

Příspěvekod Tomas Vyslouzil » 04 březen 2011 12:23

Tomas Vyslouzil píše:Na horní ploše předního křídla (s nápisem Good Year) se mi moc nepozdává ten radius rozšiřující křídlo směrem k bočním plátum. Myslím, že by měl být podstatně větší.
Červeně jsem naznačil, jak je ten radius udělaný na modelu.
Obrázek

hepyno píše:To je v poriadku, ide o skreslenie fotkou - pozri si prvé foto, náhľad vystrihovačky - jeden plát krídla je pri závesoch.

Hepyno, nezlob se na mně, ale jestli je tohle optický klam nebo zkreslení fotkou, tak dávám v práci výpověď :shock:
Obrázek
Obrázek

anonym01

Příspěvekod anonym01 » 04 březen 2011 12:38

Byla by škoda tento model nevydat. Už o něj prosíme hodně dlouho. Je dokonalej sem s ním.

Uživatelský avatar
kvr
Příspěvky: 464
Registrován: 06 březen 2006 10:32
Bydliště: Vancouver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kvr » 04 březen 2011 12:39

hepyno píše:Ak by to malo tak byť, tak si nechajte na tento model "zajít chuť" pretože nemyslím, že by ho Špinler začal odznova prekreslovať a nedokonalý model nevydá.


Za sebe - raději si počkám na to dokonalejší zpracování. Souhlasím, že to jsou věci, které Petrovi Špinlerovi dneska nedělají problém a přecejen jde o vadu dost viditelnou.

anonym01

Příspěvekod anonym01 » 04 březen 2011 12:44

To je k prdu když tenhle samý model jako alfa byl ukazován na těchto stránkach tak všichni tleskač a hurá do něj. Když se ukáže beta tak všichni hledaj chyby. :?
Ukážou se tu fotky ze tří různejch závodů a pak kovovej model a všichni křičí je to jinak. A co třeba ten kovovej model na něm chyba není? A Formule pokud víme se liší závod od závodu a mění se během sezony. Takže hrana sem hrana tam.

Uživatelský avatar
kvr
Příspěvky: 464
Registrován: 06 březen 2006 10:32
Bydliště: Vancouver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kvr » 04 březen 2011 13:19

JoseFxx: No všichni. Hlavně Tomáš Vysloužil, u ostatních je to často Honza Polák, sem tam pár dalších lidí, kteří mají bohaté archívy. A já jsem za to velice rád! I díky nim dostáváme do rukou reálné zpracování.

K té změně: Za prvé byl model dříve prezentován pouze na slovenském DF, které moc formulkářů nečte. Za druhé byl prezentován jako vůz z roku 1989, nikoli z konkrétního závodu a tak se kontrola provádí dost těžko.

PS: Tleskač dávám stále, ale to neznamená, že se musím na model dívat nekriticky.

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 04 březen 2011 13:25

kvr, myslím že rok 1989 na kontrolu stačil, ak sa pozrieš do vlánka, zistíš je sa tu za celý čas objavilo len jediné foto z Portugalska, väčšinu tvoria fotky z Monaka, keď malo dokonca odlišný komín a kryt motora.

Som toho názoru, že sa dalo ozvať už vtedy, ruku na srdce, to doteraz nik nevedel, že tento model existuje?

Neviem si pomôcť, ale mám pocit ako by som mal byť zodpovedný za to ako ten model vyzerá, pričom som zlepil to, čo sa ku mne dostalo. Podnety, ktoré sa tu objavili som dal do pripomienok a viac už urobiť nemôžem.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
kvr
Příspěvky: 464
Registrován: 06 březen 2006 10:32
Bydliště: Vancouver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kvr » 04 březen 2011 13:44

hepyno: K té poslední větě - všechno šlo jen k reálnosti zpracování, nevidím nikde narážku na Tvou zodpovědnost. Svou práci jsi udělal, to je bez debat, diskuse se spíš vrhla směrem, zda je model dostatečně dobrý pro vydání a to už jde mimo...

K tomu zbytku - jo, asi by šlo, ale dokud nevíš, ze kterého je závodu model je, tak je hledání a diskuse dost komplikované.

Tomas Vyslouzil
Příspěvky: 561
Registrován: 08 duben 2004 12:15
Bydliště: Vsetin

Příspěvekod Tomas Vyslouzil » 04 březen 2011 13:48

Pánové klííííd! Nerad bych, aby má snaha o pár poznámek k některým modelům vedla k nějakým hádkám :!: Nikdo mě za to neplatí ani mě o to neprosí. Dělám to z vlastní vůle a taky tak trochu pro radost. Baví mě zavzpomínat na doby dávno minulé, když procházím fotky :lol: Jak řekl Hepyno, ne každý model je jak od Roberta a to je dobře. Proto nezasahuji do konstrukční, ale jen do vzhledové části modelu.

Že se nikdo neozval dřív? Zas tolik "koumačů" tady není nebo se jim nechce psát a vzhledem k tomu, že jen u pana Špinlera je ohlášeno víc jak 100 modelů, tak není v mých silách probírat je všechny preventivně :wink: Ale myslím si, že beta je od toho, aby se vše odzkoušelo, případně doladilo. Nikdo není neomylný a ani žádný autor se v záplavě fotek občas neubrání nějakému omylu či přehlídnutí.

Možná by jen bylo lepší, kdyby se modely testovaly s větším předstihem před vydáním, aby se pak zas nemusely octnout u ledu. A konkrétně u tohoto Ferárka je mi to hrozně líto :cry: Taky se na něj těším už několik let. Škoda, že jsem nevěděl o přípravě k vydání o něco dříve, protože ty mouchy o kterých se tu bavíme jsou skutečně vidět i na těch fotkách z dřívějška.Omlouvám se tedy, že jsem si jich nevšiml dřív :oops:

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

640

Příspěvekod marec » 04 březen 2011 15:06

Obrázek
Obrázek

Uz to tu predsa Novis vysvetlil, dnes je kvalita modelov inde ako v dobe ked bola prezentovana alfa F640. Preto sa nikto vtedy neozyval, je to jednoduche, toto uz nerieste. Dnes je tu beta a ja tvrdim ze Spinler ak by chcel - lavou zadnou by to mohol upravit. Ja by som to riesil tak ako na obrazkoch, ktore prikladam. Ospravedlnujem sa za kvalitu, robil som to par minut.
M.

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Příspěvekod frydek665 » 05 březen 2011 08:13

Nějak se mi celou dobu nepozdává sedačka, Konkrétně ty obrovské "uši" v její horní části. Navíc si myslím, že ta sedačka měla světle hnědou barvu kůže. Můžete někdo nějakou fotografií potvrdit, případně vyvrátit moji domněnku? Děkuji :wink: .

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Příspěvekod marec » 05 březen 2011 09:13

Obrázek
Obrázek

Mam ho ako plastikovy model od Hasegawy a tam sa na sedacku pise : Rlm Sandy Brawn 79, na fotkach ako svetlohneda, nie teda seda. Usi maju iny tvar, ich horna linka ma byt horizontalna - dobre si si to vsimol.
M.

Uživatelský avatar
Jerry
Příspěvky: 62
Registrován: 24 září 2004 17:33
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Jerry » 05 březen 2011 11:27

Takz mam dojem, ze operka za hlavou a sedacka bzla v barve kuze .

Tomas Vyslouzil
Příspěvky: 561
Registrován: 08 duben 2004 12:15
Bydliště: Vsetin

Příspěvekod Tomas Vyslouzil » 05 březen 2011 16:25

Trochu jsem prohrábl archiv, ale kvalitní foto jsem našel jen z následujících 3 let. Ale jak je patrné z různých jiných fotografií, na kterých překáží jezdec :lol: , tak sedačka zůstávala stejná.

Obrázek
1990

Obrázek
1991

Obrázek
1992

silk
Příspěvky: 153
Registrován: 01 září 2010 12:44

Příspěvekod silk » 17 srpen 2011 12:16

Tady http://cashpick.cz/forum/viewtopic.php?t=1599 se píše:

11111 píše:Mimochodem, všimli jste si kolik je papírových modelů Ferrari od ukončení éry wingcar 1983 do konce milénia 2000? Zatím jen dva vydané vydané :!: Ferrari 641 od W.M.C. a Ferrari 310B od Бумажное Моделирование :roll:
Mclarenů z tohoto období je rovných 8 bez započtení verzí...


A tak se chci zeptat, jak to dopadne s tímto modelem? Snad se na mě nebudou zlobit ti, kteří odsuzují příliš mnoho modelů Ferrari, ale tento vůz by jistě nebyl nadbytečný.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů