Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Modely, které se připravují k vydání...
Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Henrich Sobotka » 08 srpen 2013 14:08

Presne tak Víťo! "Lépe bych to nenapsal!" Atraktívne modely, atraktívne obdobie! Keby som sa o tie modely nezaujímal vôbec na to nereagujem! Sú my ukradnuté. A to nás ešte aké veci čakajú!? Lotus 91 a pod.
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Pavel
Příspěvky: 166
Registrován: 09 srpen 2008 12:28

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Pavel » 08 srpen 2013 18:23

Páni , chvilku nekoukám na kašpik a ztrhla se tu hezká mela !!! :lol:

Pro všechny : o chybách v reklamách vím dobře , už jsem dávno dostal připomínky od Aleše , jen jsem blbě tipoval kdo na ně upozorní :D , ještě že jsem se nevsázel . Betu tu prezentujeme právě kvůli tomu .
Jinak Honzovi díky za ty zadní kola a tu díru , upravím , máš pravdu , překresloval jsem zezadu na auto co tu Petr Frýdek dával se širokými bočnicemi , to mě zmátlo . :oops:
Jinak k tvému hezkému projevu (myslím že vymlouvat se na modeláře je super ) : auto dělám komplet podle fotek , celý překresluju držím se rozměrů ,nemyslím si že je blbě ale netuším jak jsi na tom ty . U Amona si myslím že jsi jen obšlehl jakýsi plánek plastikovýho modelu , třeba je to jen můj názor . Další věcí je že si myslím že ani ty nejsi takovej frája jak tady píšeš .... docela bych chtěl vidět fotku toho hezkýho pudlíka na eurobrunu , mám pocit že je tam úplně jinej pes ... nedáš nám tu fotku (hlavně tu z čeho jsi to překresloval , máš ji přece že ) ???

pro Andyho : nemusíš tlumočit cizí názor na model ( nejspíš hepyna - kterej se tě tu tak hezky zastává ) , nebo příště jinde nepiš v poho (myslím že beta stavba proběhla 2x , už jsem viděl i jiný postavený a nikdo mi nenapsal neslepitelný- to že mám jinej postup a snažím se udělat zatáčecí kola - klidně si to zjednoduš ), u mě si díky tomu docela klesnul ...SRY

pro hepyna : nevím jak kdo , aly my náš model na rozdíl jiných i upravíme po betě když jsou chyby .....nebrečíme že ho nevydáme když ho nechcete za jakoukoliv cenu ať je jaký chce , že ??? Koukni na svý příspěvky ;)

pro ostatní diskutující - díky všem za jakejkoliv názor , mě jen zaráží ten útok na to jak je model bla bla bla - jo jsem strašně zvědavej na toho pejsana !!!! :D Pavel

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod hepyno » 08 srpen 2013 18:36

To že sú niektorí členovia GP teamu nesebakritickí som vedel, ale že sú tak paranoidní, že podľa nich ovplyvňujem užívateľov fóra aby na fóre písali proti nim je pre mňa novinka. Som zvedavý čo to bude nabudúce :)
Ostatné čo som napísal v tomto vlákne naďalej platí, preto sa nebudem opakovať.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
Milan2
Příspěvky: 195
Registrován: 19 listopad 2010 18:29
Bydliště: Šardice - Jihovýchodní morava

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Milan2 » 08 srpen 2013 18:40

Mě by celkem zajímalo jestli je tu opravdu někdo takový co po slepení modelu studuje kde co neodpovídá úplně přesně předloze, žádný paskvil jsem tu nikdy ani neviděl, paskvil rozhodně vypadá úplně jinak, a ještě pro hepyna, psal jsi že se pak divíme že je model neslepitelný. Nikdy a to říkám upřímně nikdy se mi nestalo že bych nějaký model nebyl schopný dolepit k vůli chybě autora nebo třeba nějaké grafické chybě, ani u GP Teamu ani u jiných tvůrčích celků a autorů. pro mě by byl paskvil to co nejde slepit protože to má třeba delší díly a podobně, viz některé zahraniční modely, které se tu naopak vyzdvihují až do nebes. Vždyť přece de hlavně o modelařinu a ne o to kde co na 100% sedí, samozřejmě se najdou určité odchilky, myslím že u všech modelů ale to jsou většinou drobné detaily o kterých běžný modelář ani snad nemůže vědět, ten komu den jen o to model pitvat po milimetru ten tam ty chyby najde vždycky.

Pavel
Příspěvky: 166
Registrován: 09 srpen 2008 12:28

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Pavel » 08 srpen 2013 18:50

hepyno tobě fakt nemá ani cenu odpovídat , ten vliv na Andyho je hodně viditelnej ....nejsem slepej :D

Milan 2 - naopak mě nevadí kritika jako taková , vem si že jsme třeba T023 upravily dost reklam , zadní křídlo , prostě na co si Petr při první betě vzpoměl , nejsem nadšenej když by šel model ven jak třeba B194 , tudíž pokud někdo vidí půl mm odchylku reklamy či jiný font - není problém . ;)
Pavel

Honza
Příspěvky: 449
Registrován: 29 září 2003 07:50
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Honza » 08 srpen 2013 19:26

to Pavel:

Nevím proč mám prokazovat fotkou jestli je pudlík na Eurobrunu správně nebo ne. Za mě jednoznačně správně je a podklady samozřejmě mám.
Jestli myslíš že je to jinak, hoď sem fotku na které je třeba pitbull :D, myslím že postup je stejný jako to dělám já. Je něco špatně, dám atgument a tím je foto.
To víš na tuhle fotku jsem čekal asi 5 let a na internetu ji nehledej, není tam.
Co se týká Amona, je zajímavé že jste s ním přišli zrovna ve chvíli kdy se ten výkres objevil na netu a byli jsme s kreslením stejně daleko, takže výkres jsme asi použili oba, že? ;) Já jsem si ho samozřejmě upravil dle mě známých rozměrů vozu a regulí platných pro rok 74, takže to bylo ve výsledku proporčně jiné.... a samozřejmě opravil chyby co tam byly, hlavně v zadní partii, bezhlavě nic nekopíruji....
Jinak by mě na ten RAM 01 celkem zajímaly rozměry ze kterých jste vycházeli.... jestli to teda není tajné, já jen že bych je porovnal s těmi svými :idea: ... a samozřejmě ta reklama KUNZE AUTO PARTS, na tu máš určitě foto kde se to dá přečíst :D

Jinak proti tvé tvorbě nic nemám, máš dobrý nápady, ale jak už tu někdo napsal.... auto který někdo udělá dost blbě se jen tak od někoho jiného neobjeví, tak kam spěcháte když už to máte ohlášený????

Připomínek na opravu máte asi hromadu, tak počkám až to vydáte a pak si to zopáknem, třeba už to bude OK.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 08 srpen 2013 19:28

Kluci od GPT....jedna myšlenka. A co tak pořádně zapracovat na modelu ještě dřív, než jej vlastně pustíte do beta testu a k prezentaci na foru, aby jste si byli silní v kramflecích. Ušetříte si tím daleko víc problémů a věcné kritiky jako doposud. Takto to stále vypadá, že si z kritických připomínek ale vůbec neděláte hlavu a tropíte stále stejné chyby (špatné grafické ztvárnění určitých pasáží, špatné fonty písma, někdy dokonce i tvarové odlišnosti - větší bachratost). Fakt to není k zamyšlení, Vaše celková vlastní koncepce a přístup k tvorbě modelů F1 (a ne TGP vozů). Pomalu každý Váš model je tímto stíhán a čtu to tady dost často. To Vás někdo do vydávání takovýchto modelů tlačí?
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Pavel
Příspěvky: 166
Registrován: 09 srpen 2008 12:28

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Pavel » 08 srpen 2013 19:47

Honzo přesně tuto odpověď jsem od tebe čekal !!! :lol: Jinak nás do vydávání nikdo netlačí , klídek . To že mám reklamy blbě už vím taky , nikde jsem nepsal že je ta reklama na z. křídle dobře , beru to , pokud jsi si všiml ( psal jsem reklamy , ne reklama ). Čekám na foto pejska , pitbull to taky nebyl , zase špatně . Třeba se naučím i na galerku dávat obrázky , pošlu ti reklamu co tam je . Trřeba mi pak fakt ukážeš toho hafana. Jinak to samozřejmě nebyla jediná věc , startovní číslo asi taky nemá správnej font při tý velikosti , no nevím ... a pak že chyby mají jen naše modely , mám hledat dál ??? Jinak až bude ram opraven dáme ti určo vědět . S pozdravem Pavel ;)

Pavel
Příspěvky: 166
Registrován: 09 srpen 2008 12:28

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Pavel » 08 srpen 2013 19:52

Já jsem si ho samozřejmě upravil dle mě známých rozměrů vozu a regulí platných pro rok 74, takže to bylo ve výsledku proporčně jiné.... a samozřejmě opravil chyby co tam byly, hlavně v zadní partii, bezhlavě nic nekopíruji....




mno když jsem já začal kreslit amona tak jsem nevěděl pomalu nic ani o internetu (tenkrát tužka pravítko) , ale jsem rád pokud jsi to fakt nedal podle toho ;) Pavel

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 916
Registrován: 14 prosinec 2009 00:23
Bydliště: Znojemsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Alda » 08 srpen 2013 20:15

Chtěl bych jen podotknout, že dle mého názoru neexistuje model bez chyby. Na každém by se něco našlo. Autor co vytvoří 100% zmenšeninu není.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 08 srpen 2013 20:30

Aldo máš recht, souhlasím s tímto tvrzením. Vždy ale bude autor brát na zřetel možnosti tvarovatelnosti papíru, snad i jeho vlastnosti, každopádně musí udělat určité kompromisy - někde ubrat, jinde přidat, ale také si musí být svou konstrukcí jistý. Pan Ladislav Badalec, coby to známý autor papírových modelů, si své výtvory lepí sám, nedává je k beta testům, za svou práci si ručí a ještě k tomu tuším nepoužívá počítačových vymožeností moderních grafických programů - stará škola. To je jen takový dovětek k mému předešlému příspěvku.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Kašpi
Příspěvky: 303
Registrován: 04 prosinec 2005 21:58

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Kašpi » 08 srpen 2013 20:33

Vyplývá to z podstaty modelu. Je to napodobenina a ta na 100% přesná být nemůže. Objektivně vzato modely Honzy Poláka těch chyb mají mnohem méně než modely GP teamu. Honza taky vzbuzuje mnohem vědečtějšťí přístup k celé problematice. Naproti tomu přístup GP teamu se jeví jako ryze pistolnický. Na druhou stranu nechápu, proč se Honza pouští jen do GP teamu a jiné parodie na skutečné stroje od jiných autorů mu nevadí. Za tím je něco osobního, to mi nikdo nevymluví.
tvorba: Mclaren M7
v přípravě: Lotus 18
dokončeno: Lotus 49

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod frydek665 » 08 srpen 2013 20:37

Obrázek

:D

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 916
Registrován: 14 prosinec 2009 00:23
Bydliště: Znojemsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Alda » 08 srpen 2013 20:47

Navíc z celé diskuze mám opět pocit nám naši tvorbu a práci znechutit. Nějak tu teda postrádám věty ve smyslu, zadek by chtěl rozšířit, reklama kousek posunout upravit font písma. Bez útoků, narážek a tak. V klidu to nejde? Kde to jsme? V poslanecké sněmovně?

Honza
Příspěvky: 449
Registrován: 29 září 2003 07:50
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Honza » 08 srpen 2013 20:49

Ano , klidně to přiznám, je to částečně osobní záležitost....., ale je to podstatně složitější a nemá cenu to tu rozpitvávat

Na druhou stranu mě zase udivuje, že do věcnější a obsáhlejší kritiky se nikdo jiný nepouští!!!!
Kritika dalších autorů probíhá taktéž, jen ne veřejně a do betastavby je již puštěn prakticky odladěný vůz a dolaďuje se jen co kde nesedí.....

To Alda:
Když to bylo v klidu, tak jste z člověka akorát udělali pitomce a nebyl jsem sám.... tak se nediv že se vám to vrací.
posunout reklamu, rozšířit zadek..... tak to snad musí vidět sám autor ne?? Pokud má teda dostatek podkladů a nemastí to bůhví z čeho....
Jako sorry, ale třeba to jak jsou na sebe poskládaný ty kosočtverce nebo rozbržení reklam na bočnicích v závislosti na otvorech chlazení musí vidět i slepej, a pokud to máš blbě nakreslený proporčně, tak můžeš šoupat co cheš kam chceš a stejně to nikdy nesrovnáš....


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů