Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Modely, které se připravují k vydání...
Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod hepyno » 07 srpen 2013 19:10

Nebolo to myslené nijak osobne, skôr som sa snažil poukázať na to, ako to tu funguje, mať model za každú cenu, bez ohľadu na to aký je.
Milan2 píše:Člověk aby se tu skoro začal bát něco napsat

To isté si môže myslieť aj andy po tom, ako sa tu ozval....
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
Milan2
Příspěvky: 195
Registrován: 19 listopad 2010 18:29
Bydliště: Šardice - Jihovýchodní morava

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Milan2 » 07 srpen 2013 19:14

Tak já do toho stejně nemám co mluvit, když je vydán model v takovém podání tak stím nic nenadělám a buď koupím nebo ne, a druhá věc je že jsem jednou psal návrh panu Antonickému a nebylo mi vůbec odpovězeno tak na co potom jsou nějaké rady či připomínky?

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod hepyno » 07 srpen 2013 19:16

Milan2 píše:Tak já do toho stejně nemám co mluvit, když je vydán model v takovém podání tak stím nic nenadělám

Jednoducho ho nekúpiš a nabudúce si autor dobre rozmyslí, či vydá paškvil, ktorý nik nekúpi, alebo kvalitný model, o ktorý bude záujem. Kým budú ľudia kupovať ako ovce, kvalita ostane taká aká je. A to neplatí len pre modely, ale pre všetko. Inak to bude naďalej takto http://www.stream.cz/peklonataliri/8029 ... ko-nemecku
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
Milan2
Příspěvky: 195
Registrován: 19 listopad 2010 18:29
Bydliště: Šardice - Jihovýchodní morava

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Milan2 » 07 srpen 2013 19:18

To je mi celkem jasné, ale to by se tu všichni modeláři museli domluvit že ten model nekoupí a autoři by tím pádem nic neprodali a zůstali by jim výtisky na skladě, ale nemyslím si že by to mělo mít pozitivní efekt a že by se kvalita zlepšila spíše by se na nás autoři příště vyprdli

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Ďourek » 07 srpen 2013 20:20

hepyno píše:...nečakaj od 17 ročného chalana, že bude rozmýšľať a správať sa ako 30 ročný...
Mne príde divné, aby sa namiesto chýb, ktoré má pripravovaný model má, riešil ten, kto na ne poukázal..


Nemohu souhlasit ve dvou bodech:

1. "Nedělejme z mládí zásluhu - každej starej blbec býval kdysi dávno mladej blbec".. To není z mé hlavy, to říkal už Jan Werich. Beru, že Andymu je sedmnáct, tudíž patří do kategorie "mladý a neklidný", ale přesto by si člověk snad už v tomto věku mohl stát za svým názorem. Poukazujeme na to, že najednou kritizuje model, který dokončil před třemi nedělemi a v té době jej nekritizoval. Vysvětlení, že na slovenském fóru je málo lidí, kteří dělají F-1, tudíž mu připadalo zbytečné jim cokoliv negativního o modelu psát, mi nepřijde dostačující.

2. Neřešíme někoho, kdo poukázal na chyby, které má připravovaný model - každý, kdo si přečte diskuzi, zjistí, že Andy nepoukázal na jedinou chybu modelu Ram-March 01. Takže řešíme, někoho, kdo tu v podstatě nařkl GP team, že vydal špatný model Lotus Renault R31.. a přitom, jak tedy už bylo vysvětlováno výše, mu model během stavby nikterak špatný nepřišel.
Ten model testoval jeden z nejlepších na tomto fóru a už jej lepil i někdo další, ale nikdo s ním neměl problémy, které tu posléze Andy prezentoval. Není to nic proti němu osobně, jenom nás zajímá ten názorový veletoč - na tom není nic útočného, ale nevidíme důvod, aby z nás kdokoliv dělal blbce.

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Ďourek » 07 srpen 2013 20:24

hepyno píše:Nebolo to myslené nijak osobne, skôr som sa snažil poukázať na to, ako to tu funguje, mať model za každú cenu, bez ohľadu na to aký je.
Milan2 píše:Člověk aby se tu skoro začal bát něco napsat

To isté si môže myslieť aj andy po tom, ako sa tu ozval....


Obávám se, že u Andyho je to něco jiného - Andy napsal něco, co na jiném fóru popírá. A nikdo na něj neútočí, jsou mu předkládána jeho vlastní slova a je poukazováno na rozpory...

Andy
Příspěvky: 150
Registrován: 23 září 2010 13:25
Bydliště: Čataj

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Andy » 07 srpen 2013 20:32

Uvedomujem si a beriem, že som spravil chybu a nenapísal som to rovnako aj tam, no najviac ma to začalo štvať až po dokončení modelu..., chápem, že som teraz za najväčšieho idiota, ale aj tak si stojím za tým čo som napísal.

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Marek » 07 srpen 2013 21:28

...nemyslím si, že věk je rozhodující, navíc např. Andy je zkušený modelář. Tohle není o věku. Někdo se ve třiceti chová jako spratek a jiný je již v osmnácti dospělý.

Trochu namyšleně se směju všem, kteří komentovali moji nedávnou anketu o slepitelnosti či neslepitelnosti modelu jako zbytečnou a dnes ji tu řeší, jako by šlo o život.

Opravdu nevím kam se podělo heslo, že konkurence se ctí. To co se tady děje není nic jiného než hnus. Kdo z Vás si za pár týdnu po slepení moelu vzpomene, jestli nějaká formule měla to či ono, či tohle bylo mírně nakřivo a naopak oproti reálu. O tomhle přece lepení není, alespoň pro mne. To, že tu někdo shodí práci někoho jiného, tím nejpodlejším způsobem a to veřejně, mluví spíše o konkurenčním boji. Hoď kamenem kdo vytvořil nebo slepil 100% model, pánové kritici.

Zároveň naprosto souhlasím s Hepynem, že se jede na kvantitu a na kvalitu se kašle. Nevím proč vznikají nějaké dvaceti či deseti verze od jednoho modelu, k čemu to je? Autor si udělá jednu šablonu dvakrát klikne v počítači a hle mám další a další verzi. Navíc tam kam se posunuly ceny modelů to je naprostá nehoráznost. Už to není masová záležitost, ale záležitost jedinců a tomu odpovídají i náklady na jeden model. Kdyby se vyrobil jeden model za měsíc, tak si ho koupí všichni protože nic jiného není a je klid. Tak nevím, ale ne vždy platí čím více, tím lépe. Navíc kdo si myslí, že nějaký model má sběratelskou cenu, pak ano má, neboť už dávno neplatí, že se vytiskne tisíce kopií, ale autor je rád, že jich prodá pár desítek a tomu opět odpovídá cena, která akorát nahrává k šíření kopií, kterým nezabrání ani laserovánky přikládané k modelům. Stačí si otevřít zdejší rezenze a spočítat kolik modelů je free, to mluví za vše. Zlaté "Špinlerovy časy" - rozumná cena, slepitelná offsetová dvoustrana, vynikající výsledek, žádné alfy či bety, když bylo něco potřeba upravit, tak se to opravilo a bylo, nikdo to neřešil, to už je bohužel pryč.

Dlouho jsem se zdejším diskuzím vyhýbal a neměl jsem potřebu se ani dnes zůčastnit, přesto možná trochu ostřejší a kritický příspěvek, ale berte to jako názor člověka modeláře, sledující zdejší vývoj několik let. Poslední dobou si myslím, že toto forum již normálním modelářům nemá co říct, neboť se ubírá k individualismu několika jedinců a k tomu je stavěné.
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Ďourek » 07 srpen 2013 22:10

Andy píše: chápem, že som teraz za najväčšieho idiota, ale aj tak si stojím za tým čo som napísal.


Andy, já si nemyslím, že bys byl za idiota - spíše si myslím, že tě při psaní příspěvku do této diskuze vůbec nenapadlo, že si někdo dá tu práci a Tvou recenzi najde...

Mám na celou věc svůj názor, ale tady tento spor ukončeme, více přes SZ.

Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 592
Registrován: 09 leden 2008 20:03
Bydliště: Česká Kubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Gerry » 07 srpen 2013 23:13

Edit
Naposledy upravil(a) Gerry dne 08 srpen 2013 11:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Vlcacka » 08 srpen 2013 08:08

Chlapi ješitní, já se z vás zblázním.
Musíte si uvědomit, že valná většina modelářů, kteří si tyto modely kupují, si je vybírají buď podle oblíbené stáje, nebo podle oblíbeného roku anebo že je to prostě zajímavě barevný. Ale o nějakém konkurenčním boji v našem malém rybníčku snad řeč být vážně nemůže, kristepane, vždyť se skoro všichni přes rok potkáváme na výstavách. Koupí někdo paskvil? Jeho věc, jeho blbost, jeho peníze. Jsme tu snad všichni svéprávní. Průměrný patlal neřeší fonty, neřeší jemné disproporce, řeší model jako celek stylem líbí/nelíbí - koupím/nekoupím. Že je v očích někoho jiného blbej a naivní? OK, tak je, kdybych se pořád musela pídit po tom, kdo si o mně co myslí, tak z toho asi brzy chcípnu. Radši napřu energii do věcí, které jsou pro mne v životě důležité. Jsou to kruci JEN modely. Dobré, špatné, ale JEN modely. A stejně většina modelářů tady podporuje VŠECHNY autory. Protože jsme zdravě nenažraní. A právě tahle nenažranost jim doufám pak pomáhá vyvíjet nové vystřihovánky.
Gerry zkus se v Honzově kritice nad ty pro tebe invektivy povznést a prostě si jen vyzobat to, co je pro model a jeho zdokonalení dobré. Vím, je to hodně těžké, ale onehdy jsem u svého článku taky obdržela podobnou "šlehu" a přesto jsem si z toho něco odnesla a myslím, že se mi to nakonec vyplatilo. A navíc si myslím že od toho příspěvku u Benettonu taky ubral. Mám pocit, že si tu lidi často pletou kritiku výrobku s kritikou své vlastní osoby. A to je rozbuškou většiny hádek. Nemluvě o tom, že spousta věcí už měla jít přes SZ dávno. Opět.
Marku nemyslím si, že by toto fórum už nebylo pro obyčejné modeláře. Stále je. Ale pro ty zde už zaběhnuté, letité, kteří v určitých vláknech a určitých názvech článků už ví co očekávat. Jen pro nováčky to tu bude prostě vypadat jako další fórum kde se lidé dělí na různé názorové frakce, co si jdou po krku. Za tuhle image si můžeme pogratulovat. :-(
Nevím, kdy si sem sedl tenhle démon nesnášenlivosti, ale na můj vkus tu sedí až příliš dlouho.
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Henrich Sobotka » 08 srpen 2013 10:47

Gerry Ty by si mal písať scenáre pre "soap operas"! Budem rád ak si tú kritiku Ferrari nájdu aj ostatní! Pavlove slová o tom, že kto vlastne som, že sa tam vyjadrujem nesvedčia o slušnosti po ktorej tak voláš!? To zjedenie som myslel obrazne, ak máš problém s čítaním medzi riadkami odporúčam viac beletrie. Ku každému Vášmu modelu, na ktorý tu bola prezentovaná kritika, ste reagovali podráždene a nezvládali ste ju! A pokračuje to ďalej!?. Chytáte sa slov, ktoré na Vás útočia namiesto toho aby ste sa sústredili na chyby na ktoré poukazujú. Tú pokoru o ktorej píšeš, odporúčam Vám, pretože Vy ste závislí na nás, nie my modelári na Vás. My si môžeme vyberať s kvalitných modelov od M. Antonického, R . Radevicza, R. Blaschkeho, S. Povarova, P. Špinlera a iných, v neposlednom rade od Honzy Poláka, ktorého máte tak strašne v zuboch( aj toto je myslené obrazne) za to, že Vám to povie priamo a bez servítky! Keď sa chcete klamať nech sa páči, ale nás, ktorým záleží na kvalite modelov prosím z toho vynechajte.
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 592
Registrován: 09 leden 2008 20:03
Bydliště: Česká Kubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Gerry » 08 srpen 2013 11:33

Omlouvám se, že jsem se tu vyjádřil a napsal co cítím. Nejsem nijak ješitný, to bych tu už dávno nebyl. Jen si vážím sebe a své práce. Psal jsem že mi nejde o obsah, ale o formu. A jsem ve svém věku trochu moc starý na to, abych si tu nechal takové útoky líbit.
Dále, nemám nikoho v zubech. NIKDY jsem tu nikoho nenapadl, nepoužil tu jediné urážlivé slovo. A jiní vůči nám mohou???? Aby mně nebo klukům po mnohatýdenní práci to někdo jízlivě nazýval paskvily, levné čínské napodobeniny?
Nikdo tě nenutí naše modely stavět. Ale nenuť mne, abych se tu nechal urážet. V době, kdy jsem dělal dlouhá léta s lidma za hranou zákona si to ke mně nikdo nedovolil. Takže to nehodlám trpět ani teď, kvůli obyčejným modelům.
Svůj příspěvek jsem smazal, abych se náhodou někoho ještě nedotkl. Zároveň tímto uzavírám svoje vyjadřování zde. Je mi to už srdečně jedno!

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod Henrich Sobotka » 08 srpen 2013 13:56

To, že si ten svoj príspevok zmazal ma úprimne mrzí. Akokoľvek tu budeme na seba kričať alebo urážať sa má to len jeden výsledok kvalitnejšie modely. Nebudťe na seba takí citliví. Nie každý kto Vás kritizuje je Váš nepriateľ. Nesúhlasím s niektorými vyjadreniami čo tu padli, ale vždy je lepšie povedať si veci priamo do očí ako Vás búchať po ramenách akí ste machri a pritom za chrbtom Vás ohovárať,: " Čo to ten GP Team zas urobil za model?!" Ja sa vyjadrujem k model z 80. rokov. Ako som predtým písal je to moje obľúbené obdobie, preto chcem aby boli modely čo najvernejšie. Nemám záujem nikoho zhovadiť ani urážať, chcem verný model.

ps: po tom čo si zmazal svoj prvý príspevok môj vyzerá ako by som tu práve pristál z vesmíru, ale nevadí nechám ho tam!
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
novakv
Site Admin
Příspěvky: 482
Registrován: 05 prosinec 2003 15:28
Bydliště: Kobylnice

Re: Ram-March 01, GP Great Britain 1983, Kenny Acheson 1/24

Příspěvekod novakv » 08 srpen 2013 13:56

Gerry píše:... Nikdo tě nenutí naše modely stavět.


To máš Gerry naprostou pravdu. Problém je však v jiné věci. Pokud vydáte model vozu, který bych si rád postavil nebo samozřejmě kdokoli jiný, je téměř jistota, že jej v historicky krátké době nikdo jiný nevydá. Takže pokud jej pustíte do světa tvarově či jinak takto nepřesný (nepíšu teď pouze o RAM01), tak se jako modeláři k tomuto typu už v podstatě nemáme šanci dostat. A že tedy stavíte sakra atraktivní vozy (alespoň pro mne). Tak zkuste prosím zkuste nebrat tyto připomínky od všech modelářů i ostatních autorů nebrat jako útoky proti své osobě, ale spíše jako zájem o to aby vaše modely co nejlépe odpovídaly zvolené předloze. A jak z těcho příspěvků můžete vidět, zájem o vaše modely je opravdu velký!!!
Dokončeno: Williams FW07, 1980, G. Lees
Obrázek


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů

cron