Condor-galéria

Jak to pěkně vypadá HOTOVÉ...
(fotky hotových modelů, sbírek atp. )
Uživatelský avatar
Condor
Příspěvky: 57
Registrován: 14 srpen 2011 16:31
Bydliště: Martin

Re: Condor-galéria

Příspěvekod Condor » 20 únor 2019 08:32

Ďakujem za pochvalu Marián. Budem sa opakovať, ale: "Pekne zlepiť perfektný model je ďaleko jednoduchšie ako ho vedieť nakresliť!!!". Pre mňa je modelárstvo veľké potešenie a relax. Modely lepím predovšetkým pre svoje potešenie. Preto každému dobrému autorovi veľmi fandím a chlapci kreslite tie krásne modely aj naďalej pre nás všetkých, ktorí to vieme oceniť.

Uživatelský avatar
Condor
Příspěvky: 57
Registrován: 14 srpen 2011 16:31
Bydliště: Martin

tyrrell 007, 1974

Příspěvekod Condor » 20 únor 2019 08:43

Ďalší môj model z doby, keď ešte chlapi boli chlapmi a niektoré zákruty neboli len nakreslené na asfalte, je tyrrell 007 jazdca Jody Schecktera z roku 1974. Sympatický Jody absolvoval veľmi zaujímavú kariéru a v histórii F1 je jediný jazdec, ktorý vyhral majstrovský závod F1 so šesťkolesovou formulou. Stalo sa tak na GP Švédska 1976 ale to je iný príbeh. Vrchol kariéry dosiahol v sezóne 1979 vo ferrari, kedy sa stal majstrom sveta F1.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Condor
Příspěvky: 57
Registrován: 14 srpen 2011 16:31
Bydliště: Martin

surtees TS16, 1974, Helmuth Koinigg

Příspěvekod Condor » 04 červenec 2019 12:34

V roku 1974 na GP USA na okruhu vo Watkins Glen došlo k ojedinelej a pozoruhodnej tragickej nehode. Mladý nádejný rakúsky pilot Helmuth Koinigg nedobrzdil v jednej zo zákrut svojho surteesa a takmer čelne narazil do zvodidla. Hoci rýchlosť vozidla už nebola veľká, postačovala na to aby prerazila zvodnice. Nanešťastie spodné dve zvodnice náraz nevydržali a auto ich prerazilo. Vrchná, tretia náraz vydržala a doslova ako gilotína oddelila hlavu pilota od jeho tela. Auto sa zastavilo na ďalšom zvodidle (v mieste nárazu boli zvodidlá prerušené pre výjazd na okruh), pričom prilba s hlavou nešťastníka skončila na motorovej časti. Dlho som si chcel pre seba postaviť model Koiniggovho auta ale nemal som dosť podkladov, hlavne zadnej časti pod krídlom. Pred časom som získal potrebné snímky a výsledok vidíte na fotkách. Musím ešte napísať, že je to skúšobný model a mám tam pár nepresností (nie som nejaký dobrý kreslič) a priznám sa, že som použil aj nejaké nápady či dielce z iných modelov P. Špinlera (motorová časť s prevodovkou, upravené kolesá a pod.). Dúfam, že sa vám to bude páčiť a tiež som chcel pripomenúť jedného takmer zabudnutého jazdca, ktorý mohol pri troche šťastia urobiť dobrú kariéru v F1.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Turco
Příspěvky: 795
Registrován: 06 červenec 2009 13:54
Bydliště: Humenné

Re: Condor-galéria

Příspěvekod Turco » 04 červenec 2019 14:52

Máš to super a podľa fotiek to vypadá všetko OK , páčik a palec hore.

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: Condor-galéria

Příspěvekod marec » 04 červenec 2019 18:13

Condor je späť :)
Ta Tvoja cistota a presnost - to je nieco neskutocne.

Uživatelský avatar
Condor
Příspěvky: 57
Registrován: 14 srpen 2011 16:31
Bydliště: Martin

Re: Condor-galéria

Příspěvekod Condor » 21 květen 2023 13:10

V súvislosti s modelom ferrari 312T3 som pred rokmi zverejnil v príspevku fotky z jeho stavby s komentárom. Po upozornení priateľmi, že príspevok zmizol, zisťujem, že je to tak. Navyše zistujem, že chýbajú i iné moje príspevky (napr. zo stavby ferrari 312T2 1977 a podobne). Pýtam sa administrátorov, kto maže práve moje príspevky bez môjho vedomia, hoci iných modelárov a podstatne staršie tu zostávajú? Pred rokmi som sa spolupodielal na vzniku množstva modelov konzultáciami, dodávaním podkladov autorovi, betatestami, tak ma naozaj zaujíma, prečo sa toto deje?

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Condor-galéria

Příspěvekod Jirka » 22 květen 2023 07:43

Nikdo žádné příspěvky, navíc ty z galerií a z beta staveb, nemaže, není k tomu žádný důvod. Toto fórum je již třetí v pořadí, předchozí bylo kvůli hackerovi zrušené. Model Ferrari 312T2 vyšel poprvé před 20-ti lety, v době druhého fóra.

Navíc jsem fotografie modelů Ferrari 312T2 a Ferrari 312T3 nenašel ani na stránkách Pavla Šroma (www.papirove-modely.cz) a tam nikdo z administrátorů a moderátorů nemá oprávnění cokoliv někomu jinému mazat.

Takže bych byl s tím obviňováním někoho hodně, ale hodně opatrný!!!!

Uživatelský avatar
Condor
Příspěvky: 57
Registrován: 14 srpen 2011 16:31
Bydliště: Martin

Re: Condor-galéria

Příspěvekod Condor » 22 květen 2023 09:19

Takže veľmi stručne! Ako som napísal, tuším kto to spravil a vie to i dotyčný. Kedže to už pre mňa nemá žiadny význam, nebudem ho verejne obviňovať ani uvádzať jeho meno. Pre mňa je to uzavreté a už sa k tomu nechcem vyjadrovať! Ale jednoznačne trvám na tom, že príspevky boli zmazané. Pretože nie je to tak dávno, keď tam ešte boli.
Na stránkach papírové modely.cz som fotky T3 nikdy nezverejnil (až dnes), takže nerozumiem, prečo to sem uvádzaš?
Ferrari 312T2 (1977) vyšlo pred 20 rokmi? Betu som staval v 2006.

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Condor-galéria

Příspěvekod Jirka » 22 květen 2023 21:15

Moderátorská a administrátorská práva zde mají pouze 4 členové - Já (Jirka), Cashpick, novakv a Zdeněk-TEO. Nikdo jiný za celou dobu existence tohoto fóra tato oprávnění neměl, takže ani nikdo jiný nemohl mazat cizí příspěvky. Koho z nás tedy z mazání obviňuješ?
Jen pro informaci - i když zde někdo skončil, tak jeho příspěvky zde zůstávají, pokud mají modelářům co říct. Takže zde můžete např. stále obdivovat modely zabanovaného člena HAAL.70. Jako modelář byl špička, to ostatní je už historie.

Jak to vidím já:
Druhé fórum skončilo v roce 2006 po útoku hackera. Bohužel záloha nebyla, takže nešlo obnovit. Podařilo se jen převést několik účtů ale bez příspěvků, proto jsou u nich data registrace před 10.5.2006.
Nejstarší příspěvek na tomto fóru je z 10.5.2006. Účet Condor byl založen 14.8.2011, ani já jako adminstrátor toto datum nemohu změnit. Mohl Condor pod svým jménem vkládat příspěvky před 14.8.2011? Nemohl, to nejde a nikdy nešlo.
Proč by fefee 26.7.2007 vložil na forum fotografie Ferrari 312T2 a Ferrari 312T3 http://www.cashpick.cz/forum/viewtopic.php?f=1&t=444, kdyby už na fóru byly?

Takže co ještě k tomu říct? Asi nám tu řádí nějaký duch, který Condorovi změnil datum registrace na 14.8.2011, smazal všechny jeho příspěvky před tímto datem a přitom nezanechal sebemenší stopu ani v moderátorském a ani v administrátorském logu .... Na duchy nevěřím, věřím jen datům uvedeným na tomto fóru.

Uživatelský avatar
Condor
Příspěvky: 57
Registrován: 14 srpen 2011 16:31
Bydliště: Martin

Re: Condor-galéria

Příspěvekod Condor » 23 květen 2023 05:55

Prečítaj si ešte raz všetky moje posledné príspevky k danej téme a pozornejšie.
Prečo by ich vtedy Fefee vkladal, keď už tam boli? Jasné že neboli, samostatné príspevky boli publikované neskôr (samozrejme po založení môjho účtu v 2011), čo potvrdzuje moje slová, že to s hackerom nemalo nič. Tiež si pozri odkiaľ má Fefee fotky, z akého zdroja.
A ešte raz a naposledy: je mi to už jedno či sa príspevky vyparili, či to bol ten tvoj práve vymyslený duch alebo ich niekto zmazal. Je to fakt a na tom trvám.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů

cron