Zbierky modelov

Jak to pěkně vypadá HOTOVÉ...
(fotky hotových modelů, sbírek atp. )
Uživatelský avatar
labyrint
Příspěvky: 254
Registrován: 13 únor 2012 17:51
Bydliště: Prievidza, SR

Zbierky modelov

Příspěvekod labyrint » 10 prosinec 2013 19:49

V niektorých galériach sú okrem obrázkov jednotlivých modelov aj pohľady na umiestnenie zbierok - v krabičkách, na policiach, vo vitrínach,....na stene!
Možno nielen mňa by zaujímalo ako tie skutočne veľké zbierky (desiatky modelov) máte doma uložené - pridáte obrázky depozitov?
...mňa osobne zaujíma umiestnenie tých 90-tich frýdkových "zväčšenín" ;)
...sú rôzne spôsoby ako nájsť správnu cestu ;-)

enzo66
Příspěvky: 670
Registrován: 08 květen 2007 18:30
Bydliště: Koryčany

Re: Zbierky modelov

Příspěvekod enzo66 » 10 prosinec 2013 20:04

No,já jsem o víkendu dopatlal 82. model.Všechny mám uložené v krabicích od bot-takže fotky asi netřeba :lol:
Radek

Obrázek


Nevadí že něco dělám pomalu,protože to možná dělám blbě

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Zbierky modelov

Příspěvekod frydek665 » 10 prosinec 2013 22:29

Labyrint: ...mňa osobne zaujíma umiestnenie tých 90-tich frýdkových "zväčšenín"

:lol: U mě je to podobné, jako u Enza, jen to nejsou krabice ud bot :P . Část mé sbírky je uložena asi takto:

Obrázek Obrázek

Krom papíráků mám sbírku kovových modelů v měřítku 1:18. Většinu z nich mám v originálních krabicích a místnost, které říkáme šatna vypadá tak trochu jako modelshop:

Obrázek Obrázek

Krom toho ještě dost papíráků a taky kováčů, které nemám s origo krabicí je různě v šuplících a taky pod postelema. Ještě nikdy jsem neviděl všechny své modely vystavené pohromadě :roll: .
Bydlím v přízemním rodinném domku, který jsem před časem rekonstruoval. Podkrovní prostory jsou ale zatím z finančních důvodů prázdné, ale jednou bych si tam chtěl udělat místnost, která bude plná vitrín na míru a tam všechny modely uložit...
Naposledy upravil(a) frydek665 dne 11 prosinec 2013 13:21, celkem upraveno 1 x.

bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Re: Zbierky modelov

Příspěvekod bernie » 11 prosinec 2013 07:07

...tak do Muzea Frýdka se těším :D
Mám to naprosto stejně. Model do krabičky a ideálně 6modelů do krabice a krabice do skříně. Také už drahně měsíců čekám až se znovu otočí akce u LIDLa na display box, který by v tmavé chodbě udělal spoustu parády. Snad někdy ;)

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Re: Zbierky modelov

Příspěvekod Vlcacka » 11 prosinec 2013 07:14

bernie a o této http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/produ ... ery=detolf není radno uvažovat?
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Re: Zbierky modelov

Příspěvekod hepyno » 11 prosinec 2013 09:08

Voľkaedy som ich mal vo vitrínke, po presťahovaní sú v krabiciach. Ale uvažujem o niečom takomto, ale pre to kvantum modelov by to šlo dosť do peňazíí... http://www.lidl.sk/cps/rde/SID-EAAFE60A ... il&id=1426
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Re: Zbierky modelov

Příspěvekod bernie » 11 prosinec 2013 09:38

Tu IKEU mám samozřejmě doma už dýl - přenechal jsem dceři na hračky - tam je moc vzduchu a výtěžnost /málo vozů/

U LIDLA v CR vidím také :D 1790 - no pamatuju, že při minulém kole to taková raketa nebyla, ale jak praví staré čínské přísloví:

Kdo chce mít opici, musí mít na banány
;)

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Re: Zbierky modelov

Příspěvekod hepyno » 11 prosinec 2013 12:27

U nás naposledy stála 77€, takže je lacnejšia. Ale na druhej strane táto vyzerá trochu inak a cez tú špáru uprostred sa pekne dostane dovnútra prach...
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbierky modelov

Příspěvekod Ďourek » 11 prosinec 2013 20:44

U mě to v jednu chvili vypadalo takhle:

Obrázek

Bohužel, teď je byt pronajatý a modely naskládány v krabicích ve sklepě... Ty novější, udělané Jarkovou metodou, mám v krabicích v pokoji a jenom desítka těch opravdu nejpovedenějších je v prosklené knihovně před knížkami :)

Uživatelský avatar
labyrint
Příspěvky: 254
Registrován: 13 únor 2012 17:51
Bydliště: Prievidza, SR

Re: Zbierky modelov

Příspěvekod labyrint » 15 prosinec 2013 12:08

frydek665: ... jednou bych si tam chtěl udělat místnost, která bude plná vitrín na míru a tam všechny modely uložit.

...pri tempe rozširovania tvojej zbierky jedna miestnosť už asi nebude stačiť!!! ;)

... bol som hlavne zvedavý či modely máte uskladnené a dôkladne ukryté pred prachom a svetlom, alebo ich máte vystavené (AKO, KDE?) a môžete sa nimi denne kochať ;)
...mne zatiaľ stačí jedna polička - staršie modely sa budú asi postupne posúvať dozadu. A vždy posledný prírastok mám na stole - aby som sa ním mohol kochať a mal povzbudenie, že aj ten aktuálny model snáď dokončím! :)
(ten poriadok na stole je len na začiatku práce ...)
Obrázek Obrázek Obrázek
Ale chcel som tu hlavne nájsť nejakú inšpiráciu z riešenia Vašich depozitov - nebojte sa pridať obrázky aj skromnejších zbierok!
...sú rôzne spôsoby ako nájsť správnu cestu ;-)

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Zbierky modelov

Příspěvekod frydek665 » 17 prosinec 2013 18:41

Tak ten pořádek na stole ti můžu jen závidět. Můj "pracovní" stůl je jeden velký bo...l a to jak na začátku stavby, tak na konci. Už se v tom ale docela orientuju :D .

Obrázek

Uživatelský avatar
papoušek
Příspěvky: 293
Registrován: 15 červen 2011 06:52
Bydliště: Orlová

Re: Zbierky modelov

Příspěvekod papoušek » 17 prosinec 2013 21:42

Co říkáš tomuhle?
Obrázek Obrázek
Jednoho dne jsem modely vyndal z černých pytlů.
Obrázek
bylo to před 2 roky tet je jich o něco víc.

bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Re: Zbierky modelov

Příspěvekod bernie » 18 prosinec 2013 07:47

Terminologií táborového bodování má Igor sluníčko a Frýdek PRASÁTKO.
Za trest 10dřepů a oškrábat brambory pro 3 oddíly k obědu :D

Uživatelský avatar
labyrint
Příspěvky: 254
Registrován: 13 únor 2012 17:51
Bydliště: Prievidza, SR

Re: Zbierky modelov

Příspěvekod labyrint » 19 prosinec 2013 15:43

frydek665: ..."Poriadok je pre blbcov ,inteligentní zvladajú chaos..." ...preto si musím stôl sem-tam upratať ;-)
papoušek: ...obrázky Tvojej zbierky som už "niekde" videl, ...a chcel som sa opýtať "...co provedli???" ...prečo sú za mrežami? ;-)
...sú rôzne spôsoby ako nájsť správnu cestu ;-)

Uživatelský avatar
papoušek
Příspěvky: 293
Registrován: 15 červen 2011 06:52
Bydliště: Orlová

Re: Zbierky modelov

Příspěvekod papoušek » 20 prosinec 2013 08:42

tet ty nové nejsou za mřížemi.
Krabičky se kroutily protože celofán se smrskává.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů