Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Prostor pro papírové modely vozů, startujících v silničních závodech
BabiTCH
Příspěvky: 19
Registrován: 27 leden 2018 07:51

Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvekod BabiTCH » 26 září 2021 22:18

Zase jedna rychlovka, oddechovka...
No a zase se to trošku zvrtlo... :-)

Obrázek

Obrázek Obrázek

Zplastičnil jsem sedačky, budíky jsou zasklený a pohrál jsem si s káblíkama.
Jenom škoda, že toho nakonec moc vidět nebude...

Obrázek

(cvičné přiložení kapotáže z kopie)
Naposledy upravil(a) BabiTCH dne 29 září 2021 11:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
j.brauner
Příspěvky: 2481
Registrován: 23 březen 2005 12:50
Bydliště: Kounice

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvekod j.brauner » 28 září 2021 16:23

Moc pěkné! Tleskám!

BabiTCH
Příspěvky: 19
Registrován: 27 leden 2018 07:51

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvekod BabiTCH » 29 září 2021 15:37

Díky moc! (pochvala od takového guru potěší dvojnásob :D )

Ještě pár fotek aktuálního stavu:
Obrázek

Obrázek


Obrázek Obrázek

Měl bych ještě dotaz na odborníky: při předělávání pásů jsem nakonec vyhodnotil jako nejpravděpodobnější variantu použití jednoduchých čtyřbodových. Varianta pětiboďáků ve vystřihovánce mi sedí spíše k pozdějším období. Vycházel jsem z fotek na http://www.didierpironi.net/feature_alpine_a442.html, ale nevím, jestli nejde o pozdější úpravu.
Nemáte někdo více informací?

Turco
Příspěvky: 795
Registrován: 06 červenec 2009 13:54
Bydliště: Humenné

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvekod Turco » 30 září 2021 05:47

Tak s tým interiérom si sa krásne vyhral, vyzerá to suprovo. :idea: Rysuje sa parádny model.

BabiTCH
Příspěvky: 19
Registrován: 27 leden 2018 07:51

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvekod BabiTCH » 04 říjen 2021 10:54

Provedl jsem důležitý upgrade.
Pořídil jsem si k foťáku makrokroužky a fotobox, takže jen tak pro radost sem dám ještě pár (snad o trochu lepších) fotek:

Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Škoda, že galerie na papirových modelech převzorkuje všechny obrázky na 1000 px...

BabiTCH
Příspěvky: 19
Registrován: 27 leden 2018 07:51

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvekod BabiTCH » 04 říjen 2021 11:25

A něco málo i k postupu:

Obrázek Obrázek Obrázek

Na blatníky jsem použil fintu prezentovanou Alim (jestli je to jeho patent, tak velké díky - funguje to skvěle)
Vyříznout, pracovně přidržet páskou. Použil jsem maskovací pásku od Tamky, se kterou dělám už dlouho a maximálně mně vyhovuje.
Spoj je také sesazen páskou a zespodu přelepen sekunďákem. Jen se s ním musí opatrně, ofsetový papír je hodně savý a když se to přežene, lepidlo prosákne až na líc papíru, což je prakticky neopravitelné.

Obrázek Obrázek
Obrázek
A zkušební nasazení. Ještě se to celé bude tvarovat a dolaďovat.

Jediné, co mi zatím nesedí je návaznost středového dílu na oba blatníky - je vidět, že vznikl odskok asi 1 mm. Myslím, že to mám nalepeno dobře, v zadní části se lepilo na výřez v blatníku a vpředu to prostě nesedí. Asi to vyřeším zastřižením spodní linie blatníků, ale to se trošku zdeformuje linie bílého lemu. No uvidíme...

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 05 říjen 2021 15:36

Jednoduchá otázka: Myslíš, že to máš slepené fakt dobře??


Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

BabiTCH
Příspěvky: 19
Registrován: 27 leden 2018 07:51

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvekod BabiTCH » 05 říjen 2021 23:02

No, máš pravdu. Snažil jsem se hranu vrchního dílu oříznout na hranici žluté a díly slícovat tak, aby nebyla vidět obrysová čára, ale chybka se očividně nastřádala. Samozřejmě, že kdybych si díly slícoval na obou stranách a potom dolepil střed, nebylo by nic vidět.
Omlouvám se za předchozí příspěvek, nemyslel jsem ho zle, ale asi to vyznělo jako brblání nad nepřesností vystřihovánky.
Každopádně Yannova konstrukce je skvělá a já mám závazek na větší pečlivost u Calbersona.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 08 říjen 2021 09:47

No možná ani pravdu nemám. Prošel jsem si u sebe v PC fotky z beta testu. Při prvním slepení kapoty a blatníků k sobě, mi také vznikl tento téměř milimetrový odskok. Už si nevzpomenu, zda jsem tohle připomínkoval a jak to bylo vyřešeno....? Je možné, že jsem pod světlomety odstřihnul proužek materiálu tak, aby to dosedlo ke spodku kapoty.....fakt už si to nepamatuji.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

BabiTCH
Příspěvky: 19
Registrován: 27 leden 2018 07:51

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvekod BabiTCH » 08 říjen 2021 21:14

Díky Teo za reakci.
Každopádně jak jsem psal, kdybych nebyl zbrklej, i kdyby tam ten milimetřík chyběl, dalo se to vyřešit.
Ale na druhou stranu, jak všechno dobře pasuje, lípnete to nahoře a jedete jednu chlopničku za druhou. A vůbec vás nenapadne něco zkušebně měřit :D
Uvidíme, co dál. Mám nějaký plány s drobnou úpravou zadní části a se světly, takže uvidím, jak to vyjde.
Mám teoreticky tři možnosti. Buď to nějak napasuju ze současnýho originálu, nebo koupím ještě jeden výtisk, no a nebo si vzpomenu na mladá léta, když jsme se s kámošema bavili destrukcí modelů, někdy i za použití hořlavin :D

BabiTCH
Příspěvky: 19
Registrován: 27 leden 2018 07:51

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvekod BabiTCH » 20 říjen 2021 07:00

Tak další pomalý postup bluesovým tempem (tedy, jak si jistě pamatujeme z tanečních: krok vpřed, krok vzad, posun ;))

Obrázek Obrázek
Rozřezáno, aby mohlo být zase slepeno. Kdybych si to pořád tak nekomplikoval, mohl bych někdy slepit model i dřív, než za tři roky...


Obrázek Obrázek
Většinu chlopní jsem odstranil, aby díly lépe lícovaly na sebe; choulostivá část u vyústění vzduchu z chladičů zesílena vlepeným drátem.


Obrázek Obrázek
U přechodu bočnice - vrch jsem se pokusil o "plynulý" přechod. Výsledek není 100%, ale líbí se mi víc, než původní řešení. Po odlepení pomocných pásek ještě přechod trochu pohladím, a něco by mohl i schovat lak. Uvidíme.
Každopádně o něco podobného se pokusím i na přední části, druhý výtisk je doma, takře můžu složit reparát. Držte palce :evil:


Obrázek

BabiTCH
Příspěvky: 19
Registrován: 27 leden 2018 07:51

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvekod BabiTCH » 10 srpen 2022 09:13

Tak nejvyšší čas něco málo přidat, vlákno už začalo zapadávat prachem :)

Obrázek

Obrázek

Jemný upgrade původní šmikajdy se víceméně povedl:
- přechody na karoserii jsou zaoblené
- světla jsem upgradoval na verzi, která se víc blíží originálu; jsou mírně zvětšená, plastická a vrchní zasklení bude osazeno do prolisu a bude lícovat s kapotou

Ještě pár detailů světlometů:

Obrázek

Obrázek

S originálním bráškou:

Obrázek

Ještě mě čeká výroba zadních světel a hlavně kompletní předělání kol.

A ještě prosba na znalce - nemáte někdo fotku originál Michelinů z Le Mans 1978, případně z podobné doby? Díky!

BabiTCH
Příspěvky: 19
Registrován: 27 leden 2018 07:51

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvekod BabiTCH » 27 srpen 2022 08:49

Pár fotek z dalšího slimáčího postupu vpřed:

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
cementik
Příspěvky: 67
Registrován: 15 listopad 2012 13:47

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvekod cementik » 13 září 2022 09:29

Ta přední světla jsou úžasná. Super nápad.

BabiTCH
Příspěvky: 19
Registrován: 27 leden 2018 07:51

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvekod BabiTCH » 03 listopad 2022 12:44

Kolečka:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jedna zajímavost: když jsem sháněl podklady ke vzorku a rozměrům pneumatik, narazil jsem na mnoho fotek, kde byla kola nasazená šipkou proti směru otáčení. Předpokládám, že když byl vzorek nesměrový, tak se s takovým detailem mechanici nepárali...


Konstrukce držáků křídel se povedla až na třetí pokus. Při lepení jsem to trochu domastil, když jsem chtěl přetmelit malou spáru na přechodu nasávače a křidélka. Lepit znova se mi to nechtělo (vývojových pokusů jsem měl za sebou už několik) a tak jsem provedl jemné přestříknutí bílým surfacerem.

No čistostavba už to není, ale to bychom u folie na kolech mohli diskutovat také.
Důležitej je výsledek a i s tím jsem celkem spokojenej.

Obrázek

Obrázek

A pomalu se sunu do finiše...


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti

cron