BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze HOTOVO

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze HOTOVO

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 12 březen 2021 20:47

Abych nelepil jen lotusy, šáhl jsem do šanonu pro dva modely BRM P201 - stříbrno-zelený J.P. Beltoise z VC Itálie 1974 a stříbrno-modro-červenou M.Wildse z VC Argentiny 1974.
Stavba zahájena sestavením kol.

Obrázek
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze

Příspěvekod marec » 15 březen 2021 12:43

Teo, biele kruzky rafikov, to je laser ?
M.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 15 březen 2021 13:20

Ne ne, to je jen práce s řezacími kružítky. Kroužky jsou vyřezané ze stříbrného metalického papíru, stejného jako používá Forum Team na výplety kol k modelům F500.

Vnější kruh vyřezávám tímto:

Obrázek

a vnitřní potom tímto:
Obrázek
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze

Příspěvekod marec » 15 březen 2021 13:26

jasne tak cez olfu - diky.
m.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 15 březen 2021 15:25

Kraťounké video ukazující vyřezání ráfku kola. Je to jen ukázka. Výsledný kroužek, který je použitelný pro lepení celého disku, je nutno více kroky dopasovat k slepenému plášti disku. Někdy mi to trvá i několik minut, než se dopracuji ke správnému vnitřnímu průměru kroužku. Tzv. vyříznout.....zkontrolovat s pláštěm.....nesprávnou velikost vyhodit.....znova nastavit kružítko...vyříznout....zkontrolovat....atd až do chvíle kdy jsem spokojen a kroužek pasuje k plášti diska jak oné na prkénko.

PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 18 březen 2021 14:26

Po pár dnech jsem si opět sedl k pracovnímu stolu....i když já u něj sedím skoro pořád, ale ono stačí otočit se o devadesát stupňů a rázem sedím u PC. Dokončil jsem obě sady pneumatik a budu moci vrhnouti se na další díly obou modelů. Na fotce pořízené režimem MAKRO, je krásně vidět laserem vygravírované důlky pro kontrolu opotřebení pneu....
Jak je to letitý tisk, tak se mi docela i drolí na hranách. Na modelech bude určitě potřeba dost retuše....uvidí se při dalším postupu.

Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1356
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze

Příspěvekod Henrich Sobotka » 18 březen 2021 21:40

Ty vole, tak to je paráda... realistickejší prechod behúňa a bočnice som v papierovej forme ešte nevidel. Klobúk dole Zdendo!
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 19 březen 2021 11:20

Henkie...určitě jsi takto vypracované přechody už viděl. Je tady dost kolegů, co to takto dělají a možná i lépe. A co jsem začal bočnice podlepovat papírem hlasovacích lístků, tak se mi to daří dělat hezčeji, než dříve. Bočnice už nebombíruji mezi prsty, co jsem nějaký čas nelepil auta, tak jsem ztratil tu zručnost a nyní si pomáhám tvarováním okolo kulaté karabiny. Bočnice tak krásně chytne kulatý tvar.

Kdo bude mít zájem shlédnout workshop zaměřený na lepení kol, tak 20.4.2021 cca v 19:30 začne živé vysílání, pořádané BETEXOU. Zároveň bude pořizován záznam, který následně BETEXA umístí na svých stránkách. Je to organizováno na facebooku, kde bude i odkaz na stránku (platformu) aplikace zoom, která umí video konferenci (na velmi dobré kvalitativní úrovni (až 100 účastníků). Toto úterý byl workshop zaměřený na základní rady k řezání a pomůcky k tomu vhodné. Začátkem dubna bude na té samé platformě živá video konference normálního domácího lepení a pokecu mezi modeláři. Před měsícem byla ukázka patiny, kterou předváděl Michal Traj. Myslím, že BETEXA vymyslela velmi zajímavý program video konferencí pro širokou modelářskou veřejnost (od začátečníků po zkušené).

Na ukázku, jak vypadá stránka AKADEMIE a její poslední workshop s Jindrou.... https://www.facebook.com/events/704765886862927/
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1356
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze

Příspěvekod Henrich Sobotka » 19 březen 2021 11:32

Zdendo, ale ja som nepísal o vypracovaní... Nečítaš s porozumením. Ja som hovoril o realistickom prechode, kde behúň keď z papiera tak je lesklý a musí sa nalakovať matným lakom aby to vyzeralo ako tak. Kdežto bočnica nebýva v reále až taká matná. Tažke kombinácia behúň laser a bočnica papier sa najviac podobá realite. Len toľko.
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 19 březen 2021 11:40

To jo, kombinace laser běhoun z matného černého papíru s lesklým laser tiskem bočnic k tomuto přímo vybízí. Proto jsem to takto začal používat. Po slepení kola stačí potom jen zaretušovat hrany.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 20 březen 2021 11:59

Vystřihovánka neskýtá, nebo spíš nepoukazuje na možnost vytvoření imitace kabelů ke svíčkám. A abych neudělal nějaký kopanec, našel jsem si na netu pár fotek s pohledy na motor. Zde jsem zjistil, že kabeláž jde směrem dopředu. Totéž jsem tedy vytvořil i na modelu. Jelikož se motor lepí na zadní čelo trupu, bylo zde nebezpečí, že mi kabeláž bude překážet. Upravil jsem tedy držáky sání vzduchu na jejich přední části tak, aby mi tam vznikl prostor k protažení kabelů do potřebného směru.

Obrázek Obrázek

Následovalo lepení rozvodovky s nápravou, převodovky s držákem chladičů. Držák chladičů jsem podlepil černým papírem podobné gramáže kancelářského papíru. Zpevnilo mi to díl a zároveň jsem nemusel rubovou stranu začerňovat barvou. Hadice od chladiče k motoru jsem podlepil šedým papírem gramáže zhruba 160. Opět jsem tak nemusel rub dílu zabarvovat a plasticky hadice získali na tloušťce. Na některých dílech je vidět, jak se barvou letitého laser tisku okolo hran drolí.

Zadní přítlačné křídlo s jeho držákem, kastlíkem akumulátoru a koncovým světlem dodělám až bude motor přilepen k trupu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 20 březen 2021 22:21

Pohonná jednotka pro druhý model je téměř hotova. Vše stejné, jen barevně rozdílné.....

Obrázek Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze

Příspěvekod marec » 24 březen 2021 16:58

Teo video výborné !

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 29 březen 2021 19:30

Zelenou verzi jsem dokončil. Tak ještě tu červeno-modrou a budu se moci pustit do tyrrellu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Nafe_CZ
Příspěvky: 545
Registrován: 27 únor 2014 15:00

Re: BRM P201 / P.Špinler / PKAA / 1:24 dvouverze

Příspěvekod Nafe_CZ » 29 březen 2021 20:02

Moc pěkné.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů

cron