Brabham BT55 /1:24/ Antonický (JA003)

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1153
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Brabham BT55 /1:24/ Antonický (JA003)

Příspěvekod hepyno » 18 srpen 2007 11:50

Hneď na začiatok musím uviesť jeho chyby :!: , ak by ho dakto lepil, dajte si na to pozor:

1) Chýba úvod návodu, ako spraviť kokpit a časť podvozku. Keďže ide o diely 1-11, je možné ich zlepiť postupne, aj keď ja by som doporučil nasledovný postup. Zlepiť diel 1 a prilepiť k nemu diel 3. Zlepiť kokpit 2 a uzavrieť ho z vrchu dielom 7. Hotový kokpit nalepte na diel 1. Do kokpitu vlepte sedačku 4, rovnako ako os volantu 5 s volantom 6, ako aj kryt kokpitu 8. Celok dokončite nalepením chladičov 9, 10 a zadnú časť 11.
2) Vo vystrihovačke sú dve pravé (!!!) spätné zrkadlá - pri tom, ako sú riešené na tomto aute je to dosť podstatná chyba :!: Preto si pred stavbou musíte vyrobiť vlastné ľavé zrkadlo, nap. vytvorením zrkadlovej kópie.
3) Zadné pláty predného krídla majú nápis Pirelli "hore nohami". Musel som to vyriešiť tak, že nápis mám teraz na spodku krídel, kde ho nevidieť a taktiež lepiť pláty k bokom krídla natupo, lebo takto bola chlopeň nepoužiteľná.

Taktiež som urobil chobotinu, keď som celý list vystrihovačky podlepil Koresom, lebo pri ohýbaní dielov sa mi to všetko rozchádzalo a za behu som to musel dopodliepať Herkulesom (a to isté ma čaká aj pri Lole :roll: ). Dodám ešte, že som lepil originál, t.j. model, ktorý vyšiel pred peknými rôčkami ešte za čias komančov, ktorému zodpovedá aj papier, ktorý je dosť savý. Preto váham s tým, či ho lakovať alebo nie (aj keď práve kôli tomu som ho podliepal...)

A teraz už vlastná stavba. Podvozok s kokpitom:

ObrázekObrázek

Na obrázku vyššie je v červenom krúžku zvýraznená nepresnosť krytu kokpitu. Keďže som diel k dielu 7 nalepil presne na vyznačené miesto, môže to byť ďalšia chyba na tomto model, na druhej starne mohlo to vzniknúť pri vystrihovaní, lebo diely strihám bez čiernych čiar a v niektorých prípadoch na tomto modeli boli riadne "klobásy". Druhú alternatívu však považujem za menej pravdepodobnú.

Tu je zlepená karoséria pred nalepením k podvozku:

ObrázekObrázek

Tu je karoséria po nalepení na podvozok. Vidno tu, ako sa mi podarilo zakryť nepresnosť krytu kokpitu:

ObrázekObrázek

Predné krídlo po úpravách a predné závesy:

ObrázekObrázek

Zadné závesy a zadné krídlo:

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Foto dokončeného modelu:

ObrázekObrázekObrázekObrázek

:arrow: A teraz je pre tých, ktorí to dočítali do konca a majú dosť silný žalúdok prichádza sľubované prekvapenie. Doteraz som sa nepriznal, že Brabham BT55 (JA003) je moja najstaršia dochovaná formula a ak sa nemýlim, tak dokonca vôbec prvá (a ak sa mýli, tak druhá). Pri príležitosti dokončenia novej BT55-ky Vám ponúkam exkluzívne foto, tak ako sa mi ho podarilo zachovať. Prosím majte so mnou zľutovania, model som lepil, keď som mal cca. 12-13 rokov, t.j. 13 rokov dozadu Zároveň nech to slúži ako povzbudenie pre začínajúcich modelárov, že každý sme raz začínali a a tam kde sme sa dostali, sme sa dostali postupným zlepšovaním a trpezlivou prácou. Taktiež nech slúži ako memento pre začiatočníkov, aby si dobre rozmysleli, čo idú lepiť, aby potom , keď budú starší neľutovali, že pokazili toľko pekných modelov. Takže nech žije originál :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A pre porovnanie aj novo dokončený voz:

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Howgh. Dohovoril som. :D
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Standa
Příspěvky: 102
Registrován: 21 říjen 2003 19:24
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Standa » 20 srpen 2007 11:39

Pěkně postavená Bt-55, ale ten první model p. Antonický dosti zkazil (nejrůznější konstrukční vady, špatný tisk) - lepší je stavit druhou verzi této F1 ta vyšla mnohem lépe.

Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 225
Registrován: 17 březen 2007 19:53
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš B. » 20 srpen 2007 13:05

Pěkný model, ten rozdíl kdy jsi to stavěl je až neuvěřitelný :!: Gratulace k povedené práci
Kvalitní doutníky nevyrábí v Havaně, ani v Maranellu, ale u Forum Teamu

fefee

Příspěvekod fefee » 20 srpen 2007 15:39

Viki...v 13-tich sa ti ten kokpit ale podaril lepšie... :D :twisted:

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1153
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 20 srpen 2007 17:49

Nezabúdaj, že to bola prvá F1 a to možno len tretí poriadnejší model, ak nerátame miniboxy.
Ale nechápem, ako sa mi vľavo podarilo nalepiť to pravé zrkadielko...
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
Poosi
Příspěvky: 24
Registrován: 03 únor 2004 21:18

Příspěvekod Poosi » 22 srpen 2007 18:30

Tento model jse mi také vždycky líbil tak jsem si za zimních věčerů trochu pohrál
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1153
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 22 srpen 2007 19:26

Poosi, miešaš hrušky s jablkami, toto je vlákno o JA003 a nie o JA043 :wink:

PS, ak si chcete obidve autá porovnať, kuknite si moju galériu, sú tam hneď vedľa seba.
Naposledy upravil(a) hepyno dne 22 srpen 2007 20:00, celkem upraveno 1 x.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
Milanos
Příspěvky: 152
Registrován: 05 únor 2007 15:42
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod Milanos » 22 srpen 2007 19:42

Přesně tak, je to stejný vůz, ale jiný model, nicméně jsem čekal, nebo lépe řečeno i doufal, že ho sem někdo hodí. Kdysi jsem ho na škole slepil a byla to moje poslední F1 před dlouhou pauzou. Co čert nechtěl byla mi odcizena ze školní výstavky nějakým dobrákem. Jsem rád že se tu objevily fotky. Kdyby se někdo chtěl zbavit modelu JA043, rád si ho slepím. :wink:
Rozpracováno:

BRM P 201
McLaren MP 4/4
Williams FW 30
Zakspeed 841 i s motorem

fefee

Příspěvekod fefee » 23 srpen 2007 09:04

Tady je môj ďábel... 8)
tiež už toho hodne pamätá... vtedy som si myslel že som neschopný to zrkadielko nalepiť... nakoniec som ho tam ale dostal... :)

ObrázekObrázek

To Poosi: môžeš založiť aj nové vlákno...

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1153
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 23 srpen 2007 12:44

Jo, aj ten nápis na prednom krídle máš naopak :D
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

fefee

Příspěvekod fefee » 23 srpen 2007 19:02

...Ci pána, máš pravdu... :D :)

Uživatelský avatar
kvr
Příspěvky: 464
Registrován: 06 březen 2006 10:32
Bydliště: Vancouver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kvr » 27 srpen 2007 14:07

fefee píše:Tady je môj ďábel... 8)
tiež už toho hodne pamätá... vtedy som si myslel že som neschopný to zrkadielko nalepiť... nakoniec som ho tam ale dostal... :)


Nejsem si jistý, ale možná v ABC vyšla později oprava. Nechce se mi věřit, že by mě to nevrazilo do oka, když jsem se naposled díval. Zkusím na to za měsíc mrknout, až budu doma...

Jinak, za podobně zkažený model považuju první vydání Antonického Lotusu 99T - tam pro změnu naprosto neseděly kola, disky apod.

makr
Příspěvky: 249
Registrován: 06 leden 2011 23:59
Bydliště: Charvátce
Kontaktovat uživatele:

Re: Brabham BT55 /1:24/ Antonický (JA003)

Příspěvekod makr » 31 říjen 2014 21:37

Ahoj kluci.
Taky jsem chtěl nahodit foto modýlku, který jsem stavěl ještě v době, kdy moje ručičky byly asi tak o polovinu menší a 2x šikovnější:-) Samozřejmě mi zdechnul foťák. Nicméně, nevím proč, aso se mi ten model prostě líbí, si ho už několik dlouhých měsíců čistím a snad i zpřesňuji a doufám, že po tom bude stavba mnohem příjemnější a výsledek čistější. To ale uvidím až mnohem později.
Hepy, díky za vyjmenování chyb- bude se je snažit odstranit už na papíře, abych nebyl při lepení zklamaný.
Zatím se chci zeptat Poosi-ho, kde vzal model s osmičkou na čenichu? Jestli bylo takových "úprav pro druhého pilota více", mohl bys to sem nahodit? Načmáral bych si tam i tuhle, abych měl další dvojčata.
Díky a ahojík.
Martin

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: Brabham BT55 /1:24/ Antonický (JA003)

Příspěvekod marec » 01 listopad 2014 19:08

Osobne povazujem druhu alt.za lepsie pripravenu.
M.
Přílohy
Brabham BT55_07.JPG
Brabham BT55_07.JPG (52.41 KiB) Zobrazeno 3952 x

makr
Příspěvky: 249
Registrován: 06 leden 2011 23:59
Bydliště: Charvátce
Kontaktovat uživatele:

Re: Brabham BT55 /1:24/ Antonický (JA003)

Příspěvekod makr » 02 listopad 2014 14:50

To určitě ano, je mnohem lépe připravená, jen mě trochu zaráží opět ta osmička. Já mám i v novější verzi zase sedmičku a bez reklamy na oblouku nad volantem, loga BMW s pruhy na SOP :-), tmavší modrou, pružinami atd...
To je nějaký dotisk a úprava Michalem, nebo samo doma?
Martin


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů