Williams FW 30, GP SPain 2008, Niko Rosberg/R. Blatschke+Ed

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Uživatelský avatar
Milanos
Příspěvky: 152
Registrován: 05 únor 2007 15:42
Bydliště: Vlašim

Williams FW 30, GP SPain 2008, Niko Rosberg/R. Blatschke+Ed

Příspěvekod Milanos » 08 říjen 2008 07:57

Tak jsem neodolal a pustil se do tohoto krasavce. Po počátečních obtížích s proporceme vytisknutého modelu jsem konečně zahájil vlastní stavbu. Na úvod musím říct, že se pracuje pohodově a kupodivu nemá čumák ani tendenci se vrtulovatět i za použití relativně měkkého papíru. uvidíme co to bude dělat dál.

Tak první fotečky, prosím kritiky - buďte trochu jemní, je to moje první veřejná stavba a druhá celkově po 10-ti leté odmlce :-)

Obrázek

Obrázek
Rozpracováno:

BRM P 201
McLaren MP 4/4
Williams FW 30
Zakspeed 841 i s motorem

Uživatelský avatar
Milanos
Příspěvky: 152
Registrován: 05 únor 2007 15:42
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod Milanos » 12 říjen 2008 17:45

Takže abyste si nemysleli že jsem usnul, další info o stavbě. A ne moc potěšující. Rozhodně se mi nelíbí černé čáry lemující díly, které jsou na čumáku a ochraně hlavy pilota i po slepení vidět, takže pro velký úspěch si dávám čumák znova tentokrát z odbroušenými čárami aby to sedlo bílá na bílou a všem jen doporučuji, vypadá to o 100% lépe. Navíc právě díl 1 a 3 mají být u ochrany hlavy lehce prohnuty a právě proto je tam konstruční řez s malou chlopní, funguje to, ale ne uplně dle mé představy, takže jsem se pro druhý pokus rozhodl odříznout to celé a slepit konstrukční chlopní. Brzy přispěchám s fotografiemi.
Rozpracováno:



BRM P 201

McLaren MP 4/4

Williams FW 30

Zakspeed 841 i s motorem

Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 2341
Registrován: 28 červenec 2008 20:25
Bydliště: teraz Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Robert Blaschke » 20 říjen 2008 22:18

Milanos píše:... černé čáry lemující díly, které jsou na čumáku a ochraně hlavy pilota i po slepení vidět...


Ja som ich nakoniec zaretušoval bielou temperkou.
Ale máš recht, je dobré, ak ich odstrániš napred. Napríklad ja som tak urobil pri bočných deflektoroch aj pri krídelkách na komíne.

Uživatelský avatar
Milanos
Příspěvky: 152
Registrován: 05 únor 2007 15:42
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod Milanos » 21 říjen 2008 08:01

Ahoj Roberte,
už jsem je odstranil a vypadá to fakt lépe. Dokonce se mi povedlo napasovat i ten odříznutý kousek ochrany hlavy na speciální chlopeň a tím jsem dokázal tuto část lépe natvarovat a zbavit se tak i černé linky která tam nebyla příliš hezká. Zkoušel jsem první pokus retušovat bílou temperou a trochu to zežloutlo, takže ještě dnes to zkusím něčím jiným a pak sem dám fotky.
Rozpracováno:



BRM P 201

McLaren MP 4/4

Williams FW 30

Zakspeed 841 i s motorem

Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 2341
Registrován: 28 červenec 2008 20:25
Bydliště: teraz Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Robert Blaschke » 21 říjen 2008 09:22

Milanos píše:...Zkoušel jsem první pokus retušovat bílou temperou a trochu to zežloutlo..


No, kvôli tomuto som zahodil do koša svojho FW24 v 1/43
http://www.papirove-modely.cz/galerie/i ... mage=14903
- moja skúsenosť je vlastne, že normálny papier (keďže nie je na bielych plochách potlačený), nesedí dobre s retušovaním bielou. Preto som na FW30 vlastne znovu použil lesklý papier, ku ktorému som sa pôvodne neplánoval dostať, ale ku ktorému som sa dostal ako slepé kura k zrnu - už pri FW24 v 1/24 som bol príjemne prekvapený tým, ako pekne vyzerajú biele plochy po nalakovaní - tá tvrdšia lesklá vrstva na povrchu je vlastne akoby potlač. A potom ani biela temperka, hoci je trochu žltšia, nie je tak katastrofálna. Na obyčajnom nepotlačenom papieri mi po nalakovaní vystúpila veľmi do popredia, pretože holý papier lakom nasiakol, ale temperka nie.
Takže moje rozhodnutie je, že ak budem stavať čokoľvek, kde je dôležitá biela farba na modeli, použijem lesklý papier.

Uživatelský avatar
Milanos
Příspěvky: 152
Registrován: 05 únor 2007 15:42
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod Milanos » 21 říjen 2008 11:48

To může být zajímavé řešení, ale popravdě se mi příliš nechce dělat čumák po třetí v řadě. Zkusím to něčím zaretušovat a pak se uvidí. Ono by se ani nic nestalo kdyby tam retuš nebyla vůbec když nemám černé hrany, protože i bez retuše to vypadá solidně, ale nedá mi to a něčím to zkusím.
Rozpracováno:



BRM P 201

McLaren MP 4/4

Williams FW 30

Zakspeed 841 i s motorem

Uživatelský avatar
Yanno
Příspěvky: 413
Registrován: 28 březen 2005 08:42
Bydliště: Komárno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Yanno » 21 říjen 2008 12:05

Robert Blaschke píše:
Milanos píše:...Zkoušel jsem první pokus retušovat bílou temperou a trochu to zežloutlo..


No, kvôli tomuto som zahodil do koša svojho FW24 v 1/43
http://www.papirove-modely.cz/galerie/i ... mage=14903
- moja skúsenosť je vlastne, že normálny papier (keďže nie je na bielych plochách potlačený), nesedí dobre s retušovaním bielou. Preto som na FW30 vlastne znovu použil lesklý papier, ku ktorému som sa pôvodne neplánoval dostať, ale ku ktorému som sa dostal ako slepé kura k zrnu - už pri FW24 v 1/24 som bol príjemne prekvapený tým, ako pekne vyzerajú biele plochy po nalakovaní - tá tvrdšia lesklá vrstva na povrchu je vlastne akoby potlač. A potom ani biela temperka, hoci je trochu žltšia, nie je tak katastrofálna. Na obyčajnom nepotlačenom papieri mi po nalakovaní vystúpila veľmi do popredia, pretože holý papier lakom nasiakol, ale temperka nie.
Takže moje rozhodnutie je, že ak budem stavať čokoľvek, kde je dôležitá biela farba na modeli, použijem lesklý papier.


Pri stavbe svojích modelov aj ja používam lesklý alebo pololesklý fotopapier, ale poradil by som Ti aby si tie čierne okrajové čiary dielov nahradil šedými(50% čierna). Po vystrihnutí príslušného diela tieto šedé čiary takmer nie je vidieť. Takto som robil aj tento svoj model, na ktorom prakticky bielou nebolo treba retušovať:
http://cashpick.cz/forum/viewtopic.php?t=625

Uživatelský avatar
Milanos
Příspěvky: 152
Registrován: 05 únor 2007 15:42
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod Milanos » 21 říjen 2008 12:51

To je taky možnost, ale já bych rád zůstal u toho broušení hran pilníkem na nehty :D , protože to pak pěkně zaoblí přechody mezi díly a vypadá realističtěji.
Rozpracováno:



BRM P 201

McLaren MP 4/4

Williams FW 30

Zakspeed 841 i s motorem

Uživatelský avatar
Milanos
Příspěvky: 152
Registrován: 05 únor 2007 15:42
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod Milanos » 17 listopad 2008 21:29

Tak malý progres kupředu, rozhodl jsem se ještě pro malý upgrade dřevěné lišty na spodku vozu.

Obrázek

Tady je vidět 0,5 mm balzová destička, kteá imituje dřevo, ještě na ní přijde pár falešných otvorů...

Obrázek

Takhle to vypadá z druhé strany

Obrázek

No a takhle z předo-boku

Černé hrany jsou odbroušené a retušováno je bílou vodovkou.
Rozpracováno:



BRM P 201

McLaren MP 4/4

Williams FW 30

Zakspeed 841 i s motorem


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

cron