Brabham BT45 Tak takto tedy NE!!!

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 12 červen 2011 15:34

Stále máte pochybnosti? Já tedy ne. Model Jordanu 195 od GP Teamu je vytištěn na celkem na 5-ti listech A4. Z toho jsou 3 barevného tisku šmikajdy a 2 návodní kresby s textem. Tak jsem si vzal dva libovolné listy šmikajdy s návodní kresbou a nafotil je. Zde je výsledek. Poznali by jste že zde jde o dva samostatné listy?

Obrázek

A takto nějak se mi zachoval originál dvoulist ze sešitu při focení. Nějaký ten rozdíl tam asi nejspíš bude.

Obrázek

Pořád si myslíte že je Blazo svatej? Já ne, tvrdím že je to darebák.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Uživatelský avatar
Cashpick
Site Admin
Příspěvky: 488
Registrován: 23 září 2003 15:32
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Cashpick » 12 červen 2011 15:37

Je víkend, třeba blazo není na netu. Přál bych si, aby se blazo brzo vyjádřil a to nařčení rozptýlil.
Pokud to neudělá nebude mu umožněno tu prezentovat stavbu, což by byla škoda...
Diskuzko má sloužit hlavně pro prezentaci staveb a podělení se zkušenostmi ze stavby, ale podmínka vlastnit originál je jasná a už několikrát vysvětlená.

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Příspěvekod frydek665 » 12 červen 2011 15:43

No blazo pokud jsi "čistý", tak se obhájíš, ale vypadá to, že se o to ani nijak nesnažíš. Takže...

Uživatelský avatar
milan paulus
Příspěvky: 1266
Registrován: 15 červen 2010 10:18
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod milan paulus » 12 červen 2011 16:21

Nevím, jestli se k tomu mohu vyjádřit i já, protože jak víte, s vystřihovánkami jako takovými vůbec nepracuji a dělám jen vlastní věci. Můj názor je ale podobný většině tady. Myslím, že není ani trochu fér skenovat vystřihovánky a pak je zde prezentovat, ... Navíc jsem zvědav na vyjádření toho, koho se to nejvíce týká.

Tomas Vyslouzil
Příspěvky: 561
Registrován: 08 duben 2004 12:15
Bydliště: Vsetin

Příspěvekod Tomas Vyslouzil » 13 červen 2011 07:08

TEO píše:Sorry Blazo......ale jsi nehorázný LUMP!!!!

Napadá mě řešení. Jsem konstruktér a k práci používám software Catia V5. Je zde jedna potřebná funkce, zvaná Remove Lump. Pro své interní účely ji označuji česky výstižněji - Odstranit lumpa :lol:
Funguje to takhle:
Máte jeden solid (objemové těleso) obsahující dva objekty
Obrázek

Pomocí funkce "Odstranit lumpa" si nepotřebný objekt označím
Obrázek

A pak už stačí jen odkliknout OK. Výsledek je nad očekávání dobrý :wink:
Obrázek

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 13 červen 2011 07:21

Na jiném místě fora blazo tvrdí,že moc modelů nevlastní,že je do šuplíku nekupuje a o sešitě č.5,který by vlastnil se tam taky nezminuje.Jelikož je v sešitě č.5 dvoustrana modelu Brabham BT45 až jako třetí v pořadí/první je dvoustrana textů návodů,druhý je Shadow DN 5)musel by podle toho co jsem napsal v předcházejícím příspěvku,sešit vlastně rozebrat,což bráno podle sebe,je zbytečný,já bych ho prostě vytrhl a tím pádem bych měl dvě samostatné stránky.Pokud vlastním sešit č.5 nepotřebuju kopii návodu.Pokud bude blazo trvat na originálu ať ukáže zbytek sešitu,což asi nepůjde už podle kopie návodu.Teo máš pravdu.
Obrázek
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 13 červen 2011 07:53

Ivane...můžu se klidně plést, ale indície a blazova neodpustitelná minulost prezentace modelů na klasickém DF-ku CPM a jeho vystupování zde i na warcentrovém DF-ku mě vedou k závěru jaký jsem si udělal. Sám se vyjádřil že modely si nějak extra nehodlá kupovat. Takže to vidím tak, jak to vidím.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 13 červen 2011 08:17

Taky píše,že se rozhodoval mezi modelem Brabham a Shadow DN5,tak jestli ho opravdu má ať dá foto i tohoto modelu.
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Marek » 13 červen 2011 09:01

Vezmu-li v úvahu jak drahocenný je dnes čas, pak se neustále divím některým, že mají chuť neustále pořádat jakési hony na čarodejnice - zkoumání každého detailu modelu, tohle už hraničí (co když si koupím model na aukru - kdo mi zaručí, že je to originál?) :twisted: . Každý z nás má nějaké přesvědčení a věřte, že ho nezmění. Kdo modely kupuje, ten je kupuje, kdo ne, ten ne - vždy se najdou obě strany.
Navíc zde stále postrádám jasný důkaz tohoto osočování. Tohle není rezence, ale tlachárna, kam by vlákno mělo být přesídleno. Berte tento příspěvek jako neutrální pohled na věc.
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Uživatelský avatar
11111
Příspěvky: 1697
Registrován: 30 září 2003 11:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 11111 » 13 červen 2011 09:17

Marku, tohle není hon na čarodějnice. Bylo zde několik zcela jasných otázek a na druhou stranu "mlžení" blaza a neochota podat vysvětlení. Člověk s čistým svědomím by tento problém zajisté neměl.
Zdenek, stejně jako mnoho jiných lidí tady, vkládá ohromné množství práce a času do vzniku papírový modelů F1 a tak ta trocha času k napsání příspěvku a prozkoumání originálu modelu plus porovnání s prezentovanýmy díly blaza je "směšná" časová investice.
Závěrem dobrá rada: Nekupujte modely na aukru. Kupujte je od tvůrců nebo vydavatelů, případně od solidních lidí z tohoto a jiných diskuzních fór, a máte jistotu že kupujete originál.
Jinak blazo už tu byl a nechává celé téma bez příspěvku :wink:
retuš a kompletace:
F158 1965, F1512 1964, L49 1967, L49 1969
tmelení-broušení:
L72E 1975, B190 1990, Lola T97/30 1997, BAR002 2000
hrubá stavba:
F60 2009, F312B 1970, FW30 2008, MS80 1969

Uživatelský avatar
Cashpick
Site Admin
Příspěvky: 488
Registrován: 23 září 2003 15:32
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Cashpick » 13 červen 2011 11:14

Je to plkání a čekáme na vyjádření blaza.
Doloží originál = smaže se plkání, bude pokračovat recenze.
Nedoloží originál = smaže se celé vlákno. Tahle varianta nastane, i když nebude reagovat.
Vy ostatní to tak berte, že o příspěvky zde tak jako tak přijdete :).

Prezentace stavby při vlastnictví originálu je tak zásadní, že se bude řešit, ale většinou to znamená jednu fotku a vše je OK. Zatim to vypadá, že nás blazo chce nachytat a ruku na srdce, kdo má rád, když si z něho jiný dělá srandu...

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 13 červen 2011 12:04

Ano, když je dvoulist vytržený ze sešitu, listy opírající se o hřbet udělají oblouček. Když je dvoulist roztržený na dvě poloviny tak je okraj po roztržení zubatý a když to člověk rozstřihne, tak to nikdy nebude stoproceně rovné. Zdenda má na svém Brabhamu sytější barvy, blazo zase nekvalitní fotku.

Někde tam venku je pravda, agentko Scullyová. 8)

Další věc, při troše práce by se dal asi zjistit jak odkup od vydavatele tak případně od některého člověka z bazaru, potažmo z jiných e-shopů. Myslím si, že při chytání warezáků by se projevila taková kooperace, že by Mossad záviděl. :wink:
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 14 červen 2011 19:49

Blazo...pročpak chodíš na toto DF-ko jako skrytý uživatel? Já Tě tady vidím přihlášeného i když ostatní Tvou přítomnost nevidí!
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 138
Registrován: 14 březen 2007 23:18
Bydliště: Šakvice, jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk Krčmář » 14 červen 2011 19:55

TEO píše:Blazo...pročpak chodíš na toto DF-ko jako skrytý uživatel? Já Tě tady vidím přihlášeného i když ostatní Tvou přítomnost nevidí!


Promiň TEO, ale nepřeháníš už to s tou kontrolou? Co se týče modelu a jeho kopie, v pořádku, možná se jedná kopii.
Ale psát, že někdo chodí pod skrytým nickem na DF je podle mě zcela mimo smysl vlákna, tohle DF to umožňuje, skrýt svou identitu, a je jen na uživateli co zvolí.
Je přeci demokracie, ne? Když se Vám to nelíbí, tak není přeci problém odstranit kolonku "skrytá identita" a máte to 8)

Patlu zdar :)
Moje galerie
Rozestavěno: Lotus 49B MKII, Nurburgring 1968 /Forum Team / 1:24

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 14 červen 2011 19:57

Pane Krčmáři uklidněte se. Blazo si to zaslouží!!!
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů