Toleman TG-183B, VC Brazílie/R.Radevicz/1:24

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Toleman TG-183B, VC Brazílie/R.Radevicz/1:24

Příspěvekod Rado Radevicz » 09 duben 2014 00:31

Henkie, ty odpovědi nejsou vůbec modelářské :)

Já ještě odpovím:

1. Rozměry netajím, odpověď si přečti ve vláknu. To ani není ten důvod proč jsem odpovídal Petrovi jak si zasloužil.
2. Kovové modely nejsou v pořádku, ani Tamyia nemá auta rozměrově v pořádku, natož kovové, to je známý fakt.
3. Nevím jaké základní věci chceš řešit, hádat se s nikým nebudu, urážet se nenechám ani od Tebe, ani od Petra, najděte si někoho jiného ;)
Nikdo nebude psát o mých modelech, že jsou širší než delší, není to pravda.
4. Na tuhle otázku jsi neodpověděl.

Já s nikým problém nemám, na sklonku roku jsem přál tomuto diskuzku hodně hezkých a hodnotných recenzí, taky se jich hodně objevilo a je to dobře, tohle však s modelařením nemá nic společného.
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: Toleman TG-183B, VC Brazílie/R.Radevicz/1:24

Příspěvekod Henrich Sobotka » 09 duben 2014 08:33

Rado jeden významný český podnikateľ povedal;" Biznis není nic osobního!" v preklade to čo vytváraš nie si ty, ale modely. ak sa frýďo nevhodne spýtal alebo opísal stav " ...model sa mi zdá širší ako dlhší..." tak neurazil teba! Hoci aj mne sa to zdá pritiahnuté za vlasy, ale oveľa horšia bola Tvoja reakcia. Ja si vôbec nemyslím, že takto by sa malo jednať so zákazníkom a myslím, že dobrým zákazníkom. Nielenže kupuje, ale robí Ti aj kvalitnú reklamu svojimi krásnymi stavbami.
To, že moje odpovede nie sú modelárske bude asi tým,že u mňa nadšenie z modelov ešte stále prevažuje na umením a zručnosťou. Ja sa To nebojím priznať aj tak to všetci vidia. Rado, ale Ty sa považuješ za renomovaného autora( myslím, že právom) a myslíš si, že Tvoje otázky boli v poriadku? Že boli modelárske a boli k téme? Ja si predstavujem komunikáciu so zákazníkom inak. Podnikám, už 11 rokov a viem o čom hovorím. Podľa mňa si utekal od podstaty veci! Pozri Ja Ti nebudem tu kázať o morálke Ty si dospelý a vieš čo si môžeš dovoliť, alebo mal by si vedieť. Na záver dám ešte jedno krásne slovenské príslovie." Kto, žije vo vlastnom prde, necíti smrad!" v preklade je možné, že sa mýlim, len treba nájsť odvahu si to priznať...
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Toleman TG-183B, VC Brazílie/R.Radevicz/1:24

Příspěvekod Rado Radevicz » 09 duben 2014 10:06

Henkie budeš se divit, já Ti děkuji za tvoji poslední reakci. Ale..

tím, že si koupíš můj model, si nekupuješ právo na urážky, nemůžeš se ke mě chovat jako " sprostoš " ( česky buran ), tvorba i modelařina je umění a já k tomu tak přistupuji.

Když mě někdo napadne, tak se bráním a nezajímá mě zákazník, nikdo si tohle dovolovat nebude, nikdy nevyměním čest za peníze ;)
Modely jsou něco, co po mě zůstane, dělám je vždy jak nejlépe dovedu a jsem rád že se mohu autorství věnovat.

Všem svým kolegům přeji úspěch.

Schází se tady autoři, modeláři, chovejte se podle toho, těšte se z novinek, pište užitečné recenze, snažte se o to, aby vše fungovalo jak má, děláme to všechno jen pro sebe.

---
Ještě doplním co jsem myslel větou, zda je Petr správně vyvážený. Já nerozumím tomu, když si se mnou někdo podá ruku, pak se chová jinak. To platí i pro tebe Henkie. Nikdy jsem to předtím nezažil a nechci si na to zvykat.
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Toleman TG-183B, VC Brazílie/R.Radevicz/1:24

Příspěvekod frydek665 » 09 duben 2014 13:34

Rado, teď jsi mě ale vážně vytočil. Kdo tě urazil? Kde jsi na to přišel?. Najdi mi v tom, co jsem tady napsal jediné slovo, které by mohlo být bráno jako urážka tvé osoby. Zřejmě ti nejvíc vadí fráze "širší, než delší". Proboha v celé této zemi je to běžná fráze používaná v případě, že je něco moc široké, nebo tlusté. Nejadná se o žádný krajový výraz z mého regionu a určitě o tom dobře víš. Když prostě potkáme hodně tlustého člověka, tak si o něm řekneme "...ten je širší, než delší..." Neznámená to, že při výšce 180 cm má šířku 190 cm. Je to prostě fráze a nemůžeš ji brát doslova. Proboha proč toto musím vysvětlovat dospělému člověku.
Osobně proti tobě absolutně nic nemám, ruku si s tebou podám kdykoliv a když si všimnu na tvých modelech něčeho, co se mi nezdá, tak ti to klidně do očí řeknu. Nevím proč se neustále čertíš a děláš z toho kovbojku.

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: Toleman TG-183B, VC Brazílie/R.Radevicz/1:24

Příspěvekod Henrich Sobotka » 09 duben 2014 13:48

Rado napíš mi prosím Ťa kto a akým spôsobom na Teba útočil , urážal Teba a Tvoju osobu!?
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Toleman TG-183B, VC Brazílie/R.Radevicz/1:24

Příspěvekod Rado Radevicz » 09 duben 2014 14:58

Hoši nemá cenu odpovídat furt dokola, přečtěte si to jestli se vám chce, udělejte si z toho nějaký závěr jako já a je to. Pojďme to ukončit, nikomu to tady očividně neprospělo, příště važte slova a bude klid.

Henkie, nejsem u tebe žádné usmrkané děcko, kterému vzali hračky :) , to si říkej kámošům u piva.
Od tématu jsem neodbíhal, několikrát jsem dal najevo o co mi jde, nepřekrucuj to.

Kdo mě zná tak ví, že mě kritika nevadí, naopak jí vítám a využívám, ale musí to být konstruktivní kritika. U deset let starého modelu doptávat se na rozměry, porovnávat je s nepřesnými kovovými modely, z toho si nejde nic vzít.
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: Toleman TG-183B, VC Brazílie/R.Radevicz/1:24

Příspěvekod Henrich Sobotka » 09 duben 2014 19:25

ach jo... přichází na pomoc wikipedie

Přirovnání v češtině[editovat | editovat zdroj]
Přirovnání se nejčastěji tvoří pomocí částice jako:

„je chytrý jako liška“
„bystrý jako rys“
„starý jako Metuzalém'
Existuje však mnoho jiných způsobů jak přirovnání vytvářet:

za – má sílu za koně
komparativ + než - má se hůře než pes
komparativ bez předložky – má se hůře psa
nad, přes – je chytrý nad lišku
označení pomocí metafor - baba, tele, křeček
Přirovnání často pracují s nadsázkou, mají velmi zesílený význam: chováš se jako blázen, pálí to jako oheň. Význam přirovnávacího slova tak může být poměrně nezřetelný - flek jako Brno (tj. velký jako Brno), pálí jako čert (snad proto, že čert žije v pekle?), rýma jako hrom (hlučná, silná jako hrom). Někdy může docházet až k úplné desémantizaci (ztrátě významu) a přirovnání zůstává pouze zveličovací, zdůrazňovací, expresivní smysl - přirovnání jako prase, jako sviňa apod. lze spojit prakticky s jakýmkoli výrazem: díra jako prase, opilý jako prase, bolest jako prase atd.

Přirovnání múže být na základe vnitřní nebo vňejší podobnosti! Jelikož Tvoje reakce byla vňejší nemúže Ti být přiznána vlastnost kterou přirovnání představuje.

Len toľko jazykové okienko z českého jazyka, k môjmu obvineniu! súhlasím s ukončením tohoto sporu lebo to naozaj nikam nevedie a myslím, že to nie je problém jazykovej bariéry!

ďakujem za odpovede hoci sme sa asi nepochopili, ale to už zapadne časom.
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Re: Toleman TG-183B, VC Brazílie/R.Radevicz/1:24

Příspěvekod Ali » 12 srpen 2014 07:24

Konečně se mi podařilo nafotit fotky hotového Tolemanu:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jak jsem zmiňoval na začátku jedná se o dárek, proto jsem model opět umístil na podstaveček a zaklopil skleněným víkem:
Obrázek Obrázek Obrázek
Model už je předán a snad i potěšil...8)
Ještě před předáním jsem si dovolil vyfotit vedle vozu D. Warwicka (ten byl slepen, ale nedokončen v rámci 24-hodinovky 2010)
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Re: Toleman TG-183B, VC Brazílie/R.Radevicz/1:24

Příspěvekod Ali » 03 říjen 2017 11:25

Dovolím si oživit toto již dávno zapadané vlákno.
Obracím se na Vás s prosbou. Shodou "neštastných" náhod došlo k poškození tohoto modelu, většina dílů se mi podařila opravit, ale došlo ke ztrátě dvou modrých desek zadního křídla. Pokud by se tu našel někdo, kdo model vlastní a byl by ochotný mi dílky ve vysokém rozlišení oskenovat, nebo dokonce se mu doma tyto dílky válejí třeba po nepovedené stavbě a nevadilo by mu je poslat poštou (samozřejmě na moje náklady). Byl bych velmi vděčný...
Na fotce jsou vyfoceny oba modré díly, které sháním (na zadní části křídla, jeden celý modrý druhý s nápisem "Segafredo")
Obrázek

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Re: Toleman TG-183B, VC Brazílie/R.Radevicz/1:24

Příspěvekod Ali » 03 říjen 2017 12:24

Tak to bylo bleskurychlé :shock: - sken už mám přislíbený...


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů