Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Příspěvekod MatesHK » 17 duben 2016 22:39

Začínám svou druhou recenzi na fóru. Bude zase chvilku trvat, než dojdu do finále, ale určitě to dotáhnu. Tenhle model zná většina, nebo spíš každý kdo je na DFku. Jedná se o jeden z prvních modelů FT který je už pár let starý. Já přesně nevím kolik let, ale pokud to někdo ví, ať mi to napíše. Budu rád. Zajímavé na tom je, že v době vzniku tohoto modelu bych nad ním mávnul rukou a ohlížel se jen po mých oblíbených modernách. Teď po několika letech je pro mě model zajímavý nejen svou historií, díky J. Surteesovi (který jako jediný je mistrem světa jedné stopy a také i ve F1), ale také odlišností lepení oproti modernám. Zkrátka je to pro mne jakýsi apel ;) A ještě k tomu je to Ferrari :mrgreen: Jsem zvědavý jak mi půjde lepit doutník...

Hurá do něj ;)

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kola jsou úspěšně hotova. Dalo to trochu zabrat.... Musím poděkovat Zdeňkovi (Teovi) za dezény. Bez nich by to nebylo ono. Děkuji!!!

Směle pokračuju, pro mne něčím novým, motorem :shock:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pro dnešek je to zatím všechno :mrgreen: Zas někdy....
Martin

Nafe_CZ
Příspěvky: 545
Registrován: 27 únor 2014 15:00

Re: Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Příspěvekod Nafe_CZ » 18 duben 2016 20:24

Parada, drzim palce.

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Příspěvekod MatesHK » 31 květen 2016 17:34

Je čas se hnout místa. Od posledních fotek se to trochu hnulo. Něco jsem nafotil, tak vkládám dokumentaci. Stále ještě u motoru a stále ještě né u konce!!!

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Následujou zap. cívky a kabeláž :mrgreen:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

To je ještě větší piplačka než jsem doufal :shock:

Obrázek

Už víc jak měsíc jsem ale na model nesáhl, a nevím, kdy se k němu zase dostanu.
Tak zase někdy zdar.
Martin

Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 256
Registrován: 25 září 2003 14:47
Bydliště: Brno

Re: Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Příspěvekod Lukáš » 31 květen 2016 18:06

Pokud používáš nit, je lepší ji protáhnout mezi prsty namočenými ve zředěném herkulesu; nebude ti pak tak chlupatět. Každopádně ať se daří i dál.

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Příspěvekod MatesHK » 31 květen 2016 21:30

Díky za radu! Určitě to vyzkouším...
Martin

bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Re: Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Příspěvekod bernie » 01 červen 2016 06:03

Ahoj,

ohledně roku vydání ti přesně neřeknu, to může přesně odpovědět určitě Jarek, ale vzhledem k nízkému katalogovému číslu 008 a faktu, že 12.5.2016 to bylo 12let, co FT spustil svoje stránky, tak....

Variantu jsi vybral parádní: jediná vítězná GP umocněna Polem i nejrychlejším kolem :D
Ohledně kabeláží to Lukáš napsal naprosto přesně a já doplním, že ty spony, kterýma "kabely" provlíkáš je vhodné dělat z barevného papíru /nemusíš retušovat/ natočeného na špendlík a pak jen řezat na dostatečně dlouhé kousky.

Jedeš velmi pěkně, tak pokračuj a zase časem něco předveď ;)

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Příspěvekod MatesHK » 07 srpen 2016 20:58

Zdravím vás všechny.
Díky Berniemu za odpověď na otázku, kterou jsem tuto stavbu začínal. A ani jsem netušil, že stavím tak úspěčnej kousek :mrgreen:

Po víc jak dvou měsících se to trochu hnulo a tak přidávám zase pár fotek ze stavby.
Dokončil jsem zdárně motor. HURÁ!!!

Obrázek Obrázek

Pokračuju na rámu a odpružení. Ještě před tím jsem zhotovil zadní brzdy, které nejsou nafoceny... Zpátky k rámu. Lehká vyřezávačka s trochou pozornosti. Tlumiče jsem si trochu upravil a pružiny stočil okolo vrutu z vázacího drátu...klasika ;)

Obrázek Obrázek Obrázek

A tady je kompletace.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Budu se těšit až opět Vám přinesu pár fotek ze stavby.

Dikec za sledování ;)
Martin

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Příspěvekod Jirka » 08 srpen 2016 21:07

Člověk by ani něvěřil, že je to už 11 let, co jsme spolu s Jarkem model dodělali a cca 10,5 roku, co byl vydán. Jak ten čas letí ...

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Příspěvekod MatesHK » 22 srpen 2016 14:12

Zdar a sílu všem. Dneska přidám další foto ze stavby. Motor jsem doplnil o výfuky a baterii a je to komplet.

Obrázek

Teď už přesouvám stavbu do další fáze, o který si myslím, že bude tou lehčí pro stavbu. Postup držím podle návodu. Jen spojování mezi částmi předku jsem zvolil variantu s vloženou chlopní a jedním žebrem, který jsem vyčetl na fóru. No... Chybě jsem se nevyhnul a po spojení obou předních částí se vyrýsovalo žebro. Nasucho se to tvářilo nevinně, ale po nanesení lepidla se vše vybarvilo :roll: Ponaučení pro příště je: zbrousit žebro!!!! ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak a teď kokpit. Tady všechno na klid a ještě jsem k budíkům přidal z nitě omočené v lepidle imitaci kabelů.

Obrázek Obrázek Obrázek

Závětem malá kompletace pro moji představu o velikosti modelu.

Obrázek Obrázek

Tak zatím. A díky Jirkovi za přesnější doplnění mých znalostí :mrgreen:
Martin

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 22 srpen 2016 14:35

Z fotek mi nějak nepřipadá, že by se Ti ve spoji vytlačilo žebro víc na povrch trupu......
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Příspěvekod MatesHK » 25 srpen 2016 13:45

Zdarec.

Využil jsem trochu volného času a pokračoval tak na kokpitu. Jde to opravdu snadněji a rychleji oproti práci na motoru. Měl jsem malou prekérku se zasklením, ale všechno dobře dopadlo. Tady je fotodokumentace ze stolu.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Následuje kompletace s přední částí. Tentokrát jsem si dal pozor na žebro. Trochu jsem jej zbrousil a neumístil ho na kraj chlopně, ale lehce ho utopil dovnitř. Vlastně jsem ho lícoval s okrajem hlavního dílu (9). Výsledek je lepší než v přední části :mrgreen: Chybami se člověk učí!

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

No, tohle je zatím hotový....

Obrázek

Tak zase příště a díky za sledování i ohlasy :mrgreen:
Martin

enzo66
Příspěvky: 670
Registrován: 08 květen 2007 18:30
Bydliště: Koryčany

Re: Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Příspěvekod enzo66 » 25 srpen 2016 20:22

Zatím velice pěkná modelařina. Já jsem nikdy na "doutníky" nesebral odvahu. Tak stavím od r. 1970 výš :lol:
Radek

Obrázek


Nevadí že něco dělám pomalu,protože to možná dělám blbě

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Příspěvekod MatesHK » 29 srpen 2016 22:19

Ahoj pokračujeme dál.

Radku díky za hodnocení mojí práce. Myslím, že na doutníky zase tolik odvahy nepotřebuješ. Auta ze sedmdesátek a výš jsou určitě náročná vzhledem k už propracovaným karosériím a motor se u některých taky modeluje na sto pro. Jak už jsem někde někomu psal ještě před stavbou tohohle doutníku, a moje představa se mě potvrdila, doutník je o piplačce na motoru a trub se už jen smotá do oválu, jednoduše řečeno ;) Já jsem spíš na moderny a tam se motory nedělají, za to tvarování šasi je někdy pěkná prekérka. A u modelů od roku 2009 jsou přední křídla eňo ňuňo :mrgreen: Nakonec vždyť je to výzva pro kterou to rádi děláme a proto nás to tak baví, ne ;)

Dneska jsem dokončil přední zavěšení. Použil jsem metodu od Zdeňka a to vlepení drátku do ramen zavěšení (viz foto). Třmeny jsem ještě doplnil o nit imitující hadičky.

Obrázek Obrázek Obrázek

Výsledek

Obrázek Obrázek
Obrázek
Martin

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Příspěvekod MatesHK » 05 září 2016 13:09

Ahoj všem. Práce na modelu jde pomalu do finiše. Poslední prací, kterou jsem dokončil, bylo spojení trupu s motorem. Na přední část jsem přilepil lemování nad zavěšením a přilepil jsem dva malé průduchy nebo jak to nazvat ;)

Obrázek Obrázek Obrázek

Dál pokračuju na krytu motoru, následovat budou zrcátka, která musím prokoumat jak udělat aby vypadala líp. Líbí se mě, když jsou z alobalu nebo z něčeho takového. Pokud bude mít někdo nápad nebo vyzkoušený postup, rád se nechám inspirovat. No a pak bude hotovo :mrgreen: Pomalu už přemýšlím co budu lepit jako další kus. Dnes by mělo být na cestě Ferrari 412 T2, honí se mi hlavou Williams FW15C od Roberta a nebo nějaká "rychlokvaška" (bez urážky - myslím tím jednoduchý model) od Tomiho. Uvidíme ;)
Martin

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Ferrari 158 J. Surtees GP Monza 1964

Příspěvekod MatesHK » 06 září 2016 21:16

A je to tady! Dokončil jsem práce na krytu motoru, zpracoval zrcátka, která jsem poprvé vyzkoušel vylepšit alobalem. Občas se divím jak tak jednoduchá věc nechá na sebe tak dlouho čekat :shock: Šlo to jednodušeji než jsem čekal.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a pak už jsem dal všechno dohromady. Tady je výsledek :mrgreen:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek

Závěrem musím říct, že to pro mne byla skvělá nová zkušenos a už teď vím, že budu stavět nejméně ještě dva doutníky. Se svou prací na modelu jsem spokojen i když vím o chybách které mě určitě zase posunou trochu dál :mrgreen:

A na úplný konec ještě jedna rodinná fotka. "Evoluce" po 40ti letech ;)

Obrázek

Tak zase příště u další recenze, čau :mrgreen:
Martin


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů

cron