Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 19 srpen 2016 14:38

Tak konečně nastala chvilka kdy mohu zahájit další lepení.Dlouho jsem přemýšlel a vybíral do čeho se pustit a nakonec to vyhrál Renault RE 30 z Roku 1981 od Rada Radevcze.A aby te srandy nebylo málo a jelikož mám dva vozy budu je stavět společně oba dva.Zatím mám v práci kolečka a přiznávám,že s těmi Radovými nemám moc zkušeností tak jsem sám zvědav jak se s nimi popasuju.Zatím jen náhled na obě šmikajdy.Ještě musím dodat,že modely budou ve zvětšeném měřítku 1:18.
Obrázek Obrázek
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Příspěvekod frydek665 » 19 srpen 2016 15:41

Zvolil sis bezva měřítko ;) . Tak držím palce a budu sledovat.

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 19 srpen 2016 15:57

Jojo,Petře,ty palce budu asi potřebovat už u těch kol,dávaj mi docela zabrat.To víš zatím jsem byl zvyklej na tu klasickou ,běžnou variantu.Tak ty palce budu opravdu potřebovat,ale jinak díky.
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Příspěvekod frydek665 » 19 srpen 2016 16:20

U radových modelů se kola lepí dobře. Vrhni se na to bez respektu :idea:

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 19 srpen 2016 16:36

Ok,jdu do nich. 8)
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 29 srpen 2016 16:57

Tak vám řeknu chlapi,ty kolečka to je opravdu vysoká škola lepení.Chce to opravdu čas a hlavně trpělivost než se ty různé ,,sasíčky ,,poskládaj dohromady :x :x .Ale pomalu se blížím k cíli.Dnes už to nestihnu,ale zítra během dopoledne sem dám foto mého snažení a jsem rád ,že jsem těmi koly začal,aspoň je budu mít za sebou :shock:
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 30 srpen 2016 15:27

Tak mám trochu zpoždění,ale přece.Je to dáno tím,že jsem si vlastní nepozorností trochu pomíchal dílky.Ono přední kolečka na vůz A.Prosta jsou totiž trochu větší na průměru a tak musím přední kola na vůz Arnouxe prostě vystříhat znovu.Tak aspoň pár obrázků mého skoro desetideního snažení než je začnu skládat dohromady.
Obrázek
Obrázek
celkový pohled na drobotinu.
Obrázek
přední kola na A.Prosta.
Obrázek
Obrázek
a přední kolečka na R.Arnouxe
Obrázek
a ted mě čeká dodělat Arnouxova přední kola a natřít pláště a konečně to celé zkompletovat.
Některé dílky sice nejsou přesně podle mých představ (tak nejkulatinovatější,jak by měly být),ale zatím jsem spokojen.
Nejspokojenější budu,až budou kompletně hotová. :x :idea: ;)
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Příspěvekod frydek665 » 30 srpen 2016 16:56

No vidíš, to bylo furt strachu a už to skoro máš. Zbytek modelu už je brnkačka... :)

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 30 srpen 2016 17:03

Petře,to je sice pravda,ale i tak ti řeknu,že to poskládání nebude žádná sranda :roll: .Všechno se to se mnou nějak točí :shock:
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 02 září 2016 13:18

Tak konečně mohu zahlásit hotovo a mám to konečně ,co se týče koleček ,za sebou.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kola na A.Prosta jsou hotová a zbývají ještě zkompletovat zadní kola na Arnouxe.
Mohu říct,že práce jako taková na tomto systému stavby je boží (případné nedostatky jsou prací mých rukou),ale i tak musím říci,že pár věcí je tam podle mě ,dalo by se říci ,nedomyšlených.Pozor,to nechci hanit práci Rada,ale pár věcí bych zkusil vyřešit jinak.
V návodu se píše,že se mají zkompletovat pláště,to je v pohodě,potom slepit a zkompletovat vnitřky dísků,to je taky dobrý,ale co mě pak dělalo problémy bylo disky vsunout do pláštů.Na to,že se lepí dost dílků na tupo(to mě nevadí),jsou pak otvory pláštů na průměru malé.Ano dá se to případně odstřihnout (překážející část disků),ale tím že je to lepené na tupo hrozí,že lepený spoj zratí pevnost a odlepí se a to už pak dělá rotyku.
Ale je fakt,že jsem tato kola lepil vlastně poprvé a může být chyba přece jenom u mě,ale nemusí.I tak ,když to dle potřeby zastřihnu tak je to vůči otvoru v plášti přece jenom trochu víc předimenzované a jsou problémy to tam dostat.Nakonec u mých zpatlaných kol je to i vidět.Nějaká kola šli krásně,a některá mě dost pozlobila.Ale jinak mohu říct,že na tu bídu jsem spokojen a mohu pokračovat dál ve stavbě. 8)
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

václav šmíd
Příspěvky: 60
Registrován: 07 březen 2008 20:45
Bydliště: Bílá Hlína

Re: Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Příspěvekod václav šmíd » 02 září 2016 18:27

Pokud nejdou vložit disky kol do pláště, tak postupuji tak, že si vezmu buďto mini brusku s nástavcem na smirkový papír, nebo pokud ji nemáš, tak stačí kulatý, případně půlkulatý jehlový pilník. Většinou stačí jemně opilovat, tak aby šel do pláště volně vsunout.

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 02 září 2016 18:45

Václave souhlasím,to je taky možnost,ale pláště už byly zkompletované a vytvarované,tudíž by to moc dobře nešlo.Tady byl spíš problém v poslepovaných,, mezikruží,, v diskách.Tam to šlo odstřihnout jak se nakonec radí v návodě.Kolikrát se muselo odstřihnout víc a už to šlo do spoje.Ale jo,máš pravdu a možná by to bylo jednodušší si pohrát s pláštěm,ale znáš to ,člověk se zaměří na jedno a druhé mu uteče.Kola mám za sebou a zůstalo dost poznatků a zkušeností do dalších koleček,ale každopádně díky za radu.
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

václav šmíd
Příspěvky: 60
Registrován: 07 březen 2008 20:45
Bydliště: Bílá Hlína

Re: Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Příspěvekod václav šmíd » 02 září 2016 20:30

Abych to ještě upřesnil, ráfky dělám dnes už u všech modelů, které lepím. Pokud autor modelu s ráfky ve vystřihovánce nepočítá, tak už dopředu vím, že by byl otvor pro disk v bočnici pláště malý, v tom případě bočnici vyříznu nepatrně větší ještě před bombírováním a lepením, ale pokud autor vystřihovánky s ráfky počítá, tak otvor v bočnici dělám jak je ve vystřihovánce. Pokud je to těsné, nebo dokonce nejde disk vložit do bočnice, tak celý slepený plášť vemu a bočnici stačí opravdu jemně přejet jehlovým pilníkem dokud disk nejde volně vsunout.

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 03 září 2016 06:16

Ano,jak už jsem napsal,dělal jsem taková kolečka vlastně poprvé a bez předchozích zkučeností s tímto typem koleček.Kolikrát jsem si vzpoměl když jsem před mnoha lety (asi tak v deseti letech) s formulkami začínal jak se to jednoduše stavělo,ale to byl jiný level než dnes.Koho by napadlo tenkrát kam až ten vývoj ve vystřihovánkách(zatím) dojde.Ale zpět,chce to dostat do ruky a trochu ten cvik (mluvím o lepení koleček),dost přípravků s tím správným pruměrem,nebot to opravdu hodně pomůže.Já se přiznám,že jsem zatím dělal kolečka v ruce a jedinou pomůckou na ty kulatiny mi byla lahvička od Maskolu a násadka starého šroubováku.(na radu dravce to opravdu hodně pomáhá mít takové věci po ruce).Nejdřív se holt musí něco zku....zkazit aby to prostě příště bylo lepší.Každopádně díky všem za koždou radu.
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault RE 30,1981-A.Prost,Belgie/R.Arnoux,Las Vegas.R.Radevicz

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 05 září 2016 10:29

Pomalu se prokousávám (prostříhávám) další nekonečnou drobotinou.Ideální práce pro vánoční čtyřiadvacetihodinovku :lol: ;)
Obrázek Obrázek
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů