McLaren Honda MP4/4

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

McLaren Honda MP4/4

Příspěvekod MatesHK » 21 říjen 2016 09:05

Zdravím všechny,

další stavbou do které jsem se pustil je McLaren Honda MP4/4 1988 od P. Špinlera. Šmikajda na dvou listech bude klidným a relaxačním lepením.
Stavbu jsem začal klasicky koly. To už je taková rutina.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pokračuju podlahou podlepenou kanclákem. Následuje předek s kokpitem u kterého jsem podlepil část u budíku 1mm kartonem. Sedačka pilota prošla lehkou úpravou ať to trochu vypadá ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kompletace

Obrázek Obrázek Obrázek

Jde se na zadní kapotáž. Chlopně u horní části jsem odstřihnul a použij jsem chlopně z čb kopie. Stejný postup byl použit i v přední části s kokpitem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Spodní chlopně u bočnic jsem odstřihnul a použil opět 1mm karton, který jsem lepil k podlaze před kompletací.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Prozatím vše. Pokračování příště ;)
Martin

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: McLaren Honda MP4/4 - 1:24/P. Špinler

Příspěvekod MatesHK » 25 říjen 2016 22:27

Pokračuju dál. Model jsem osadil rameny všech zavěšení plus náboje a vstupy chlazení. Brnkačka :mrgreen:

Obrázek

Následovala zadní část - převodovka s držákem zadního křídla. Stejně jako u kokpitu jsem si s tím trochu pohrál a doplnil jej o koncové světýlko a dva háky pro zvedací zařízení při pit stopu ;) viz foto.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Martin

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: McLaren Honda MP4/4

Příspěvekod MatesHK » 31 říjen 2016 22:00

Zdravím všechny. Tohle je poslední report o modelu. Začal jsem pracovat na křídlech u kterých jsem zaoblil hlavní časti. Jak u předního tak u zadního. Následovalo jejich umístění na model.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

K dokončení scházelo je osadit zrcátka, ochranný oblouk za hlavou a anténky. Ty nejsou součástí vystřihovánky.

Obrázek Obrázek

A model je hotov ;) Se svou prací, přes několik málo chyb o kterých vím a které jsou i vidět, jsem v celku spokojen. Vyzkoušel jsem si zase něco nového a ještě si u toho skvěle oddechl. Děkuji P. Špinlerovi za pěkný a pohodový model. Zde je foto:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Doufám, že se líbí ;) Díky M.
Martin

Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 256
Registrován: 25 září 2003 14:47
Bydliště: Brno

Re: McLaren Honda MP4/4

Příspěvekod Lukáš » 02 listopad 2016 06:16

Několik chybek sis sám uvědomil a příště je neuděláš a třeba kola jsou hodně povedený. Takže za mne dobrý.

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: McLaren Honda MP4/4

Příspěvekod MatesHK » 03 listopad 2016 17:14

Díky Lukáši... a přeju hodně zdaru s Caterhamem.
Martin


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů