Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
enzo66
Příspěvky: 670
Registrován: 08 květen 2007 18:30
Bydliště: Koryčany

Re: Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Příspěvekod enzo66 » 21 duben 2017 12:54

Tak s tím volantem a zatáčením Ti držím palce. Na to bych neměl nervy a vyprdl bych se na to :lol:
Radek

Obrázek


Nevadí že něco dělám pomalu,protože to možná dělám blbě

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Příspěvekod MatesHK » 21 duben 2017 18:10

S tím řízením je to takovej hec. Ale už se na tom pracuje. Nechce se mi nic rozlepovat tak pracovni prostor není moc velký...
Martin

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Příspěvekod MatesHK » 02 květen 2017 13:30

Tak jsem se po pár dnech přemyšlení a pokusu a omylů dostal k tíženému výsledku. S natočením kol se natočí i volant :D Řešení je zatím v plenkách a není dostatečně pevné, nebo jak to napsat, aby se dalo otáčet volantem a kola se natočila. Asi by se kola natočila, ale ne do úplného rejdu. Proto je šetrnější otáčet koly a sledovat jak se natočí volant. Jak říkám, je to taková první vlaštovka. Zatím jsem ještě nezaregistroval, že by se o to někdo pokusil u papírových F1. A pokud ano tak mi to uteklo. Možná to konstruktéry nakopne a zkusí něco vymyslet. Něco co bude fungovat lépe ;) Třebas je to hloupost, ale mě to bavilo. Proč nepostoupit zase o trošku dál v konstrukci papírových modelů...

A tady foto. Prostoru na práci moc nebylo

Obrázek

Špendlík jsem nahradil párátkem, vyztužil zadní stěnu kokpitu. Na dno vnitřku jsem vlepil karton pro pevnější usazení hlavní osy. Na tyč řízení jsem upevnil další párátko pro přenos pohybu doprava a doleva.

Obrázek

Potom přišel na řadu ozubený převod. Finální ze všech konstrukčních řešení nad kterými jsem přemýšlel :shock: Ale pořád si myslím, že mě časem napadne další možná řešení.

Obrázek
Obrázek

Nakonec vše pohromadě

Obrázek

A takhle mi to dopadlo...

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Až budu příště něco takového znovu zkoušet, věřím, že mne napadne nějaké lepší řešení. Problém je v umístění řídící tyče před osou zatáčení kol a umístění osy volantu v horní části. Pokud by byla řídící tyč za osou zatáčení, bylo by řešení mnohem jednodušší. Snad mi někdo rozumí... ;)

Budu se těšit zase příště.
Martin

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Příspěvekod MatesHK » 11 květen 2017 20:20

Návrat ke stavbě. Ještě přidávám fotku s pravítkem. S koly jsem se dostal na šířku 76-77mm. Přesnější číslo dostanu až je nalepím.

Obrázek

Dál jsem "zakapotoval" přední část a přidal klín na spodek a celek přilepil k podlaze.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Nyní se posouvám ke krytu motoru s komínem. Tady je to docela bez problémů až na tři malé díly ze spod u nasávání. Tohle provedení mne příjde trochu divoké, ale nakonec to ještě dobře dopadlo ;)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Pro dnešek to stačí... M
Martin

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Příspěvekod MatesHK » 22 květen 2017 22:08

Zdravím Vás u dalšího pokračování...

Na model jsem přilepil komín nasávání a s chutí se vrhnul na bočnice. Samo sebou, že před tím jsem zhotovil vstupy vzduchu pro chlazení. Chvilku mě trvalo než jsem zjistil, že jsem je nedotvaroval až do konce. Jejich zaoblení jsem dotvářel až po nalepení na model.

takže foto... komín...
Obrázek
Obrázek

nedotvarované vstupy pro chlazení...
Obrázek
Obrázek

A teď samotné bočnice. Vypadají dobře... do tý doby než jsem je začal zkoušet nasucho přiložit :x
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ne a ne je tam napasovat natož je natvarovat aby si sedly na místo jak mají :x tak dlouho se tvaruje až se to celé po... Bočnice jsou docela dost pomačkané a plynulý ohyb nikde. Tak si to upravím po svým. Model zahazovat nebudu a bočnice nalepím jak mě to papír dovolí! Musel jsem jen odstřihnout kousek spodní části, takový schůdek, pro lepší dosednutí na vyztužený díl na podlaze, který pak obarvím na černo. Těmto úpravám neujde ani druhá strana!
Obrázek
Obrázek

Všem co se jim podařilo tyto díly napasovat tak jak mají být, gratuluji ;) já to nedokázal...

pro Paja112: S bočnicemi to je opravdu boj a ještě se prát budu. Nejsou stále přilepeny. Ale výfuky mne do žeber nezasahují a sedí dobře. Tak alespoň jedno malé vítězství :mrgreen:

Tak zase příště....
Martin

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Příspěvekod marec » 23 květen 2017 07:10

Tazko sa to cita.

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Příspěvekod MatesHK » 23 květen 2017 14:37

To mě mrzí, jestli tomu není rozumět. A jak je na tom tvoje ferrary 643? Už jsem někde četl že by mělo být za nedlouho venku... na to se vážně těším.
Martin

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 916
Registrován: 14 prosinec 2009 00:23
Bydliště: Znojemsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Příspěvekod Alda » 23 květen 2017 17:17

Po ukončení stavby a oprav jsem ještě zkusil spoje bočnic s podlahou + spojů přídě na bílém modelu. Tak abych si byl jist, že to sedí. U přídě, proto, že by mohla někomu dělat problém návaznost kresby jsem navrhnul obrysové díly na návodce. Do modelu se nevešly. Pak se příď lepí s bílými díly a následně oblepí barevnými. To jen tak bokem.

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Příspěvekod MatesHK » 23 květen 2017 19:59

Díky Aldo, na tomhle snímku je to patrné
Obrázek

Já to tam ne a ne napasovat. A když jsem se díval na fotky z bety, tak na té černé to nebylo tak zřejmé. Teď už jsem ve fázi kdy nemohu couvnout. Modely si nekopíruju a tak nemám zálohu. Uvidím co s tím půjde dělat. Mohlo mě napadnout dřív se tě zeptat na radu.... ale ještě jednou díky

M.
Martin

Uživatelský avatar
Paja112
Příspěvky: 68
Registrován: 04 listopad 2009 15:33
Bydliště: Praha 4 Chodov

Re: Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Příspěvekod Paja112 » 23 květen 2017 20:03

Úplně stejně mi vyšli bočnice jako tobě. Musel sem je slepit několikrát a zkoušet než se mi to tam nějak povedlo dostat. Už ani nevím jak se mi to povedlo

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Příspěvekod MatesHK » 23 květen 2017 20:14

Už jsem do nich řízl a tím si to trochu zkomplikoval. Uvidíme... dnes jsem si to zase zkoušel, ale neměl jsem na to nervy a ani čas. Teď vím o něco víc tak snad zítra.
Martin

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Příspěvekod MatesHK » 05 červen 2017 13:28

Ze "snad zítra" jsou skoro dva týdny a za tu dobu jsem přilepil bočnice k celku. Zkoušel jsem jak to šlo, myslel jsem, že jsem chytřejší po fotkách od Aldy.... Ale skutek utek... Bočnice jsou na modelu tak jak to dopadlo při zkoušce před nalepením. A mě se to i tak zamlouvá :mrgreen: vypadá to dobře a než bych je tam napasoval, tak jak mají být, tak bych je asi dřív zničil....

ještě foto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Martin
Martin

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Příspěvekod MatesHK » 13 červen 2017 20:45

Zdar a sílu všem ;) Opět jsem zase o kousek poskočil na stavbě Virginu. Pokračuju zadním zavěšením a i zde došlo na lehké úpravy konkrétně u brzd. Zvětšil jsem jejich průměr na velikost vnitřního průměru ráfku. Zkrátka aby byla kola po nasazení téměř natěsno ;)
Foto
Obrázek Obrázek

výsledek...
Obrázek Obrázek

...a ještě zkouška s pneu...
Obrázek Obrázek

Musím se pochválit :mrgreen: docílil jsem toho čeho jsem chtěl. Kola jsou pěkně nadoraz a nikde nic nevykukuje, jak jsem avizoval na samém začátku stavby :D

Tak zase příště a díky za sledování...
Martin

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Příspěvekod marec » 14 červen 2017 10:41

palec nahoru

MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: Virgin VR-01 Timo Glock / 1:24 / GP Team

Příspěvekod MatesHK » 19 červen 2017 13:25

Ahoj všem, postupuji ve stavbě a tak dodávám foto. Další prací bylo zadní křídlo. Tady jsem upravil vrchní plochu která teď není tak kolmo jak to navrhli u GPT.

Obrázek Obrázek Obrázek

teď už pracuji na předním křídle takže report brzy dodám ;)

Ať to všem lepí....

M
Martin


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů