McLaren MP 4/23 - H.Kovalainen - GP Brazilie 2008 - Robert Blaschke - FT -1/24

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
MatesHK
Příspěvky: 382
Registrován: 05 březen 2012 15:36

Re: McLaren MP 4/23 - H.Kovalainen - GP Brazilie 2008 - Robert Blaschke - FT -1/24

Příspěvekod MatesHK » 23 září 2017 19:51

Jsem zvědav na tvůj názor po vychladnutí. Tohle je klasický příklad - dobrá myšlenka, ale provedení pokulhává. Je to škoda, protože konstrukce od Roberta je top kvalita. Už od začátku jsem byl trochu skeptický k té stříbrné, ale budíš. Tahle recenze mě stále přesvědčuje o mojí variantě skenu a tisku v laseru v šedé. Tak ať to máš rychle za sebou a můžeš si zlepšit náladu nad dalším kouskem;)
Martin

Uživatelský avatar
j.brauner
Příspěvky: 2481
Registrován: 23 březen 2005 12:50
Bydliště: Kounice

Re: McLaren MP 4/23 - H.Kovalainen - GP Brazilie 2008 - Robert Blaschke - FT -1/24

Příspěvekod j.brauner » 24 září 2017 06:17

Mates, já snadno vybuchnu, ale rychle chladnu. S tím skenováním ti nevím, obávám se, že naskenovaná stříbrná bude pěkně hnusná.
Nemám již další výtisk sešitu, tak své závěry nemohu potvrdit, ale přesto si myslím, že jsem našel cestičku. Pravda není pohodlná.

To, že Jarek použil tento papír, mu kdosi poradil. Podezírám tiskaře, který se chtěl zbavit zásob. Nic ve zlym, ale na papíře nedrží tisk ani lepidlo.
Rozmazávající se tisk určitě vyřeší jemné přelakovaní před započetím prací. Tisk se k lakum chová velmi příznivě a již po první vrstvičce vytváří
nádherně lesklý povrch. Snad to pak při lepení nebude praskat. Druhou možností jsou rukavičky do tanečních.
Bez podlepení veškerých (opravdu všech) dílů to nejde. Čím a jak podlepovat, toť oč tu běží.
Jediné tuhé lepidlo, která na tomto papíře drží je Pentel Glue Stick (kde jsem ho koupil, nevím). Ostatní lepidla po několi dnech přestanou držet.
Projevuje se to lupnutím při vyřezávání či tvarování jednotlivých dílů (získal jsem alergii). Pokud někde neseženete Pentel (mým testem prošlo 12 tyčinek), nezoufejte, jde to tou klikatou cestičkou. Musíte si podlepit jen to, co v dohledné době (jeden až dva dny slepíte), pak to klasické lepší
tyčinky vydrží (doporučuji tyčinku Herkules). Vytvarované a slepené díly se pak již nerozlepují (pokud je ovšen nechcete nějak upravovat, to
pak přeji pevné nervy). Při podlepování se Vám šmikajda určitě zvlní, ale nezoufejte, při tvarování se to vyhladí.
Při lepení na potištěnou plochu je i bílé plochy potřeba opatrně oškrábat, ten papír je opravdu moc hladký. Používám Herkules.
A jaký papír. Tady jsem udělal jednoznačně chybu. 120g nééééééééééé. Tedy krom bočnic a běhounu pneumatik, tam prosím ano.
Na zbytek modelu postačí obyčejný kancelářský papír 80g, ale asi i jaký koli tenčí papír.

Co naplat, slepit se to dá. Takže, pevné nervy a hrrrr na ně.

Uživatelský avatar
j.brauner
Příspěvky: 2481
Registrován: 23 březen 2005 12:50
Bydliště: Kounice

Re: McLaren MP 4/23 - H.Kovalainen - GP Brazilie 2008 - Robert Blaschke - FT -1/24

Příspěvekod j.brauner » 24 září 2017 11:38

Tak aby to bylo komplet, ještě závěrečné foto. (pouze dvě vrstvičky laku)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Než to uschlo slepil jsem si kola na další McLaren.

Uživatelský avatar
Povar
Příspěvky: 107
Registrován: 09 červen 2011 11:21
Bydliště: Kyjev
Kontaktovat uživatele:

Re: McLaren MP 4/23 - H.Kovalainen - GP Brazilie 2008 - Robert Blaschke - FT -1/24

Příspěvekod Povar » 25 září 2017 18:11

Model looks great!
Obrázek

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Re: McLaren MP 4/23 - H.Kovalainen - GP Brazilie 2008 - Robert Blaschke - FT -1/24

Příspěvekod Ali » 26 září 2017 07:24

Honzo, musela to být velmi frustrující stavba, ale výsledek tak určitě nevypadá.
Výsledek je velmi atraktivní a věřím, že za pár dní poputuje na nějaké čestnější místo ve vitríně ;)

enzo66
Příspěvky: 670
Registrován: 08 květen 2007 18:30
Bydliště: Koryčany

Re: McLaren MP 4/23 - H.Kovalainen - GP Brazilie 2008 - Robert Blaschke - FT -1/24

Příspěvekod enzo66 » 26 září 2017 09:34

Honzo gratulace k dokončení. Nevím, ale na toto asi nikdy nebudu mít odvahu. I přes problémy je to velmi pěkný model.
Radek

Obrázek


Nevadí že něco dělám pomalu,protože to možná dělám blbě

Turco
Příspěvky: 795
Registrován: 06 červenec 2009 13:54
Bydliště: Humenné

Re: McLaren MP 4/23 - H.Kovalainen - GP Brazilie 2008 - Robert Blaschke - FT -1/24

Příspěvekod Turco » 26 září 2017 12:53

Tak na fotkách to vypadá suprovo, koľko ťa to stálo energie oceníš iba ty ale výsledok stál za to, obdivujem tvoju prácu.

mustang51
Příspěvky: 159
Registrován: 22 říjen 2010 23:16

Re: McLaren MP 4/23 - H.Kovalainen - GP Brazilie 2008 - Robert Blaschke - FT -1/24

Příspěvekod mustang51 » 27 září 2017 00:48

pekny model! neutrpel strieborny efekt prestriekanim lakom? ako to vyzera"nazivo"?
len doplnim ze oznacenie pneumatik na pravej stran "R" bolo robene cez sablonu "jednym tahom" takze "erko" by malo byt "prerusene"...ako keby si isiel prisat "P" ale nedokoncil ho v jednom mieste..mala uprava ak ti to zato stoji?..


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů