Retro - Surtees TS16 - JA075 - ABC - 1/24

Jak se to staví ...
(hotové modely bez komentáře ke stavbě dávejte, prosím, do Galerie)
halogen
Příspěvky: 41
Registrován: 25 únor 2019 07:33
Bydliště: Dobrowitz-Chlomberg
Kontaktovat uživatele:

Retro - Surtees TS16 - JA075 - ABC - 1/24

Příspěvekod halogen » 02 únor 2022 11:52

Zkusím se polepšit v kvalitě lepení s dalším retromodýlkem, tentokrát zajímavým Surteesem z ABC č.6 roč 39 z listopadu 1994.
Jat náhlým lepícím nadšením rozstříhal jsem listy dřív než jsem je vyfotil (opět byly nůžky rychlejší než hlava)

Obrázek

Kola modelu nejsou povedená, doporučuji na vnějším průměru bočnic přidat desetinu mm, na vnitřním průměru minimálně půl mm (resp. tedy správně geometricky na vnitřním průměru ubrat :mrgreen: ). Protože jsem tak neučinil, již nabombíroané bočnice jsem musel znovu namáčet a roztahovat, což vytvořilo nehezké faldíky. Až když bylo pozdě napadlo mě, že jsem mohl zkusit vyříznout z tenkého kartonu mezikroužek a tím zamaskovat coby ráfkem chybějící kousek bočnic. Achjo. :oops:

Šasi se lepí dobře, na fotce je dobře vidět můj styl podlepování kartonem již hotových a slepených tvarů. Je to sice pracnější, ale získám tak tenčí spoje a pevnější konstrukci.

Obrázek

Jednou z nejobtížnějších prací co jsem na těchto formulích dělal bylo poskládání horního krytu, zde je jen nasucho položen

Obrázek

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Re: Retro - Surtees TS16 - JA075 - ABC - 1/24

Příspěvekod hepyno » 03 únor 2022 11:49

Pokiaľ si pamätám, tak mi točení kolies vadili chladiče predných bŕd, odporúčam najprv vyskúšať a zvážiť, či ich vôbec použiť.

halogen
Příspěvky: 41
Registrován: 25 únor 2019 07:33
Bydliště: Dobrowitz-Chlomberg
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro - Surtees TS16 - JA075 - ABC - 1/24

Příspěvekod halogen » 04 únor 2022 07:23

Zvažoval jsem řiditelnou nápravu, přinejhorším ji zase udělám napevno...
Poskládat trup bylo bylo bezpochyby nejtěžší prací na celé této sérii. Ještě to trochu zaretušuji.
Obrázek

halogen
Příspěvky: 41
Registrován: 25 únor 2019 07:33
Bydliště: Dobrowitz-Chlomberg
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro - Surtees TS16 - JA075 - ABC - 1/24

Příspěvekod halogen » 14 únor 2022 08:04

Tahle formulka je zřejmě z celé série nejsložitější. Trochu jsem pokročil a mám to těsně před dokončením.
Naštěstí jsem nenarazil na fatální chyby jako u některých jiných modelů této série, kromě již zmiňovaných kol mi vyšel sedák příliš úzký, což jsem vyřešil podlepením černým papírem o půl mm širším a problémem je též již zmiňované otáčení předních kol, které by se dalo vyřešit buď dost brutálním ořezem "násosek" nebo přilepením napevno - zvolil jsem jednodušší přilepení napevno ;)
Obrázek

halogen
Příspěvky: 41
Registrován: 25 únor 2019 07:33
Bydliště: Dobrowitz-Chlomberg
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro - Surtees TS16 - JA075 - ABC - 1/24

Příspěvekod halogen » 15 únor 2022 07:14

Model jsem dokončil a v rámci možností jsem s ním spokojen :) Rozhodně patří k tomu lepšímu z této série.

Obrázek Obrázek


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů