Diskusia k cenám modelov

Pokecejme o modelech
Uživatelský avatar
Bugatti
Příspěvky: 196
Registrován: 05 duben 2006 09:16
Bydliště: Banská Bystrica

Diskusia k cenám modelov

Příspěvekod Bugatti » 24 únor 2008 09:47

Presunutá diskusia k cenám modelov po oznámení cien noviniek 2/2008. hepyno

Pri tych cenach je to fakt "zdarma" :(
Galériu mojich modelov nájdete na: http://papierovemodelarstvo.webnode.sk

Pavel Krejčí
Příspěvky: 140
Registrován: 03 únor 2006 12:52

Příspěvekod Pavel Krejčí » 24 únor 2008 15:23

To Bugatti: tak si kupte za 2500,- Kč kovový model.....
Myslím, že jsem to již několikrát jasně vysvětloval a nehodlám se k tomu vracet. Pokud se Vám ceny nelíbí, nikdo Vás nenutí si modely kupovat.
Navíc, jak autoři, tak i já platíme "složenky", a platíte je i Vy, pokud nemáte od státu nějakou vyjimku a tom dost silně pochybuju......
Neberte to nijak ve zlém, ale bohužel, je to tak......
Pavel Krejčí - PKAA

miroslav vejmelka
Příspěvky: 61
Registrován: 20 leden 2008 07:39
Bydliště: Rokytnice nad Rokytnou

Příspěvekod miroslav vejmelka » 24 únor 2008 17:56

No jasně,vždyt' si představte,kolik je za tím vším práce,kolik je to bezedných nocí,než se vytvoří takový model,nehledě k tomu,že to nikdo nedělá pro prachy,ale jen z radosti své a těch,co to budou stavět.Cena modelů je přijatelná a myslím si,že pohled na právě postavený model,všechny myšlenky na prachy odsouvá do pozadí-slušně řečeno.Kdyby se měla zaplatit práce autora,tak bychom se asi nedoplatili.Ostatně nedělá mi problém něco si odříct,nebo jít na přesčas,hlavně že si koupím,co mě těší a co mám rád.

SuomiHill
Příspěvky: 10
Registrován: 17 leden 2006 11:36
Bydliště: Stráž pod Ralskem

Příspěvekod SuomiHill » 24 únor 2008 18:09

Jasně souhlasím s Mirkem Vejmělkou. Je úžasné,co pro nás autoři vytváří a cena je naprosto v pořádku a na nové modely se moc těším!

Uživatelský avatar
Milanos
Příspěvky: 152
Registrován: 05 únor 2007 15:42
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod Milanos » 24 únor 2008 18:40

Pánové nechci nijak nikoho hanit, ale cena jednoho modelu rovnající se dnes cca 2-ma krabičkám cigeret, nebo 5-ti litrům benzínu, nebo třeba jedné středně kvalitní lahvy červeného, které někteří z nás jsou schopni prošustrovat během pár minut, mi přijde jako směšná.

Sám se snažím o tvorbu modelu a je to nekonečná práce, nekonečné předělávání a ladění a rozhodně to nedělám kvůli tomu abych zbohatl, dělám to pro ty kluky co jsou tady na tom fóru, pro nás pro všechny a upřímně je mi jedno kolik bude stát ve finále singl model, hlavně že udělá někomu radost a že se na něm pozná můj rukopis.
Rozpracováno:

BRM P 201
McLaren MP 4/4
Williams FW 30
Zakspeed 841 i s motorem

Slimm
Příspěvky: 188
Registrován: 02 srpen 2006 07:35
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Slimm » 24 únor 2008 18:45

V tomto případě souhlasím i já, jednoznačně. Zkusil si někdo z těch, kdo mají vůči cenám výhrady udělat vlastní konstrukci , byť i jen jednoduchého modelu? Asi ne, jinak by tyhle nářky z pusy ani nevypustil. A o práci pana Krejčího a dalších vydavatelů ani nemluvě. Ceny jsou stále více než přijatelné. Nežijeme už v době kdy ABC stálo 2,50 Kč. Lidičky, už si to uvědomte. :D

A všem těm,,kteří pro nás modely konstruují a následně zařizují vydání chci tímto velice poděkovat. Není to jednoduchá práce a o penězích to určitě není. Jinak by ty ceny byly asi úplně na jiné úrovni. Jak tu už bylo řečeno panem Krejčím, nikdo Vás nenutí modely kupovat, postavte si vlastní konstrukce. :D
F1 je závislost, modely F1 ještě větší :-))
Navštivte http://gp-team.ezin.cz/

Uživatelský avatar
Kašpi
Příspěvky: 304
Registrován: 04 prosinec 2005 21:58

Příspěvekod Kašpi » 24 únor 2008 20:47

Pro ty co nemají představu o tom kolik času může zabrat příprava modelu řeknu pouze toto: Jako začínající autor jsem strávil na konstrukčních pracech Lotusu 49 nějakých 300 hodin. Ať Jarek Šíma odhadne čas na grafiku, Honza Kašpar na sestavení a tvorbu návodu.
Všichni víme kolik stojí model, kolik se jich tak max. může prodat. Odmyslete si z toho daň atd...
Naštěstí většina respondentů tohoto fóra je inteligentních a je jim jasné že kdybychom těch X hodin skládali v marketu jogurty za páďo na hodku byli bychom na tom o dost líp.
Z toho plyne že každý z autorů musí být především tak trochu magor, jinak by si ostatní nestřihli.
tvorba: Mclaren M7
v přípravě: Lotus 18
dokončeno: Lotus 49

Uživatelský avatar
Bugatti
Příspěvky: 196
Registrován: 05 duben 2006 09:16
Bydliště: Banská Bystrica

Hmmm

Příspěvekod Bugatti » 24 únor 2008 21:01

Uplne s vami suhlasim. Vsetci mate pravdu. Modely od Pkaa si kupujem mam skoro vsetko. A ako zakaznik mam pravo mat aj nejaku pripomienku. To len ze aj vy mate pripomienky napr. k jednemu nemenovanemu casopisu (nieze by som ho obhajoval) aj napriek tomu ze aj za nim je kopa prace. Kvalita nie je bohvie co ale povedzme si na rovinu ani u Pkaa to nie je vzdy ako ma byt, aj ked modely stoja kolko stoja. To je pohlad zakaznika.
Galériu mojich modelov nájdete na: http://papierovemodelarstvo.webnode.sk

miroslav vejmelka
Příspěvky: 61
Registrován: 20 leden 2008 07:39
Bydliště: Rokytnice nad Rokytnou

Příspěvekod miroslav vejmelka » 24 únor 2008 21:35

S dovolením jsem nekritizoval časopis(kupuji si ho již 30 let),ale práci tiskárny a za to ten časák nemůže.V tomto případě mi přišlo líto,že snaha autorů toho modelu vyšla trochu zbytečná,ale naštěstí PKAA vydala lejzr,takže věc je zachráněna.Ale myslím si,že tato diskuse na toto vlákno nepatří-můžeme o tom pokecat na tlachárně.

Uživatelský avatar
Bugatti
Příspěvky: 196
Registrován: 05 duben 2006 09:16
Bydliště: Banská Bystrica

Hmmm

Příspěvekod Bugatti » 24 únor 2008 22:00

Pardon ak sa to niekoho dotklo.
Galériu mojich modelov nájdete na: http://papierovemodelarstvo.webnode.sk

Pavel Krejčí
Příspěvky: 140
Registrován: 03 únor 2006 12:52

Příspěvekod Pavel Krejčí » 24 únor 2008 22:45

To Bugatti: samozřejmě, že je co zlepšovat, pořád a stále :D Ale jak již jsem psal výš......, mám jako ostatní své zaměstnání a F1 se bohužel mohu věnovat v podstatě pouze po večerech a nocích......, chybička se prostě občas povede vyrobit, to musím uznat. Ale, Vy nejste můj přímý zákazník......., neměl by Vaše výtka směřovat trochu jinam?
Popřípadě..., pokud je nějaký problém, obraťte se přímo na mě, mejl snad znáte ( pkaa.f1@seznam.cz) a myslím, že problém vyřešíme.

Myslím, že nemá cenu zatěžovat ostatní.....
Postavte se k tomu jako chlap a napište přímo mě na mejl o co se jedná, pokud to bude v mých silách a možnostech, rád zjednám nápravu. Myslím, že to není problém....., vždy jsem se snažil modelářům vyjít vstříc, pokud to nebyla nesplnitelná prosba.....
PK

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 25 únor 2008 09:23

U pana Krejčího právě objednávám poprvé, ale má už teď mou přízeň za to, s jakou trpělivostí a hlavně rychlostí odpovídal na mé připitomělé e-mailové dotazy typu: "Máte tohle a máte tamto?" byť byl pracovně vytížen.
bugatti: A s cenami modelů - nahoru jde všechno - i kdyby stál sólo model formule někdy dvě stovky tak mi to nepřijde stále moc. :wink:
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Tomas Vyslouzil
Příspěvky: 561
Registrován: 08 duben 2004 12:15
Bydliště: Vsetin

Příspěvekod Tomas Vyslouzil » 25 únor 2008 09:39

to Bugatti: O cenách modelů zde již proběhlo přehršel diskusí, takže jediný komentář s trochou humoru - Proč zrovna někoho s nickem BUGATTI trápí ceny modelů :roll:

Uživatelský avatar
11111
Příspěvky: 1697
Registrován: 30 září 2003 11:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 11111 » 25 únor 2008 09:39

Vážený pane Bugatti, jestli se vám zdá "výdělek" Fórum teamu cca 40.000,- Kč za vydaných 10 modelů a týmem "prošustrovaných" na cestách do muzeí po celé Evropě (UK,Francie,Itálie,Německo) mimo jiné za účelem sbírání podrobné fotodokumentace... Nezmůžu se na jiné než že: Bojkotujte prosím "vysoké" výdělky autorů nekupováním naších modelů.
Děkujeme.

Pro představu, jen cesta do Doningtonu nás přišla na cca 20.000,- Kč a tří denní focení, zrcadlovkama, od 10-17h bez odpočinku, svačiny či oběda. Snídaně na hotelu F1, večeře konzervy a polívky ze sáčku :)
Průměrná zrcadlovka vybavená objektivy s ohniskovou vzdáleností 28-450 pro snímání detailů s extérním bleskem cca 35.000,- Kč
Nákup knih: Vlastním knihu o Lotusu 49 bez které by jsme se s Fordem DFV nedostali tam kam jsme se dostali... cca 2000,- Kč
retuš a kompletace:
F158 1965, F1512 1964, L49 1967, L49 1969
tmelení-broušení:
L72E 1975, B190 1990, Lola T97/30 1997, BAR002 2000
hrubá stavba:
F60 2009, F312B 1970, FW30 2008, MS80 1969

Uživatelský avatar
kvr
Příspěvky: 464
Registrován: 06 březen 2006 10:32
Bydliště: Vancouver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kvr » 25 únor 2008 10:30

S cenou je to tak - buď se s tím smíříte a zaplatíte to, co druhá strana požaduje nebo ne a nekoupíte si to. Taky by se mi líbila doma v garáži Maseratti MC 12 ;) Buďme rádi, že při tom trhu ty modely vůbec někdo dělá.

Kvalitu můžete kritizovat, pokud to dlouhodobě nestojí za nic (případ ABC) nebo případný problém nebyl vyřešen. Já měl ze zhruba stovky modelů od PKAA jediný problém a ten byl k mé plné spokojenosti rychle vyřešen. Jak jste na tom Vy?

...

Pane Krejčí, v dřívějším tématu jste psal, že by bylo možné objednat některé starší modely Petra Špinlera, Michala Antonického, které dostal do ruky nejmenovaný časopis (Engeho Prost, Raikonnenuv Sauber a další). Platí tato nabídka? Případně, mohu ji rovnou zmínit v mailu?

Díky za odpověď,
Z.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

cron