Alain Prost Collection

Pokecejme o modelech
Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Alain Prost Collection

Příspěvekod Vlcacka » 17 červen 2011 16:46

Dnes jsem při svých toulkách Prahou v Levných knihách na Palmovce narazila na malý poklad - tři McLareny od Solida v měřítku 1:43 za cenu 89 korun za kus. Jedná se o McLaren M 29, McLaren MP 4/2B a McLaren MP 4/2C. Zde malá nápověda, co případně máte hledat. :-)

Obrázek

A co se skrývá uvnitř?

Dvěma slovy...naprostý luxus.

Obrázek

Krom samotných modýlků, které vypadají fantasticky, je také přiložen prospekt s historií, technickými a závodními daty plus obrázky dotyčného vozu. V rámci korektnosti chybí ale tabákové reklamy, samozřejmě. :roll:
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 17 červen 2011 17:53

Vendy,nechceš se projít ještě jednou???? :) :shock:
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 17 červen 2011 18:36

Ivan.Šimeček píše:Vendy,nechceš se projít ještě jednou???? :) :shock:


:-D No já tam běžně nejezdím, už od maturity. :lol:
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.

Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
Bugatti
Příspěvky: 195
Registrován: 05 duben 2006 09:16
Bydliště: Banská Bystrica

Hmmm

Příspěvekod Bugatti » 17 červen 2011 19:08

hmmm pekný úlovok.
Galériu mojich modelov nájdete na: http://papierovemodelarstvo.webnode.sk

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 17 červen 2011 19:29

no kdyby náhodou se ti tam zaběhl pejsek.Já věděl,že to neprojde,ale zkusil jsem to :D
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Uživatelský avatar
novakv
Site Admin
Příspěvky: 482
Registrován: 05 prosinec 2003 15:28
Bydliště: Kobylnice

Příspěvekod novakv » 26 červen 2011 17:37

Tak v Brně je mají taky. Narazil jsem na ně v Levných knihách na Masaryčce kousíček od hlavního nádraží.
Dokončeno: Williams FW07, 1980, G. Lees
Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
Příspěvky: 160
Registrován: 24 září 2003 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Achard » 30 červen 2011 12:02

V Praze je mají taky...

ale jedná se o stejný paskvil, jako většina modelů. Zákaz tabákové reklamy naprosto dovalvoval modelářství, alespoň že u papíráků máme rozum...

V roce 1980 se 2X jelo bez tabákové reklamy a hádejte, když už raklamy mažou, jestli ten vůz odpovídá některému z těch dvou závodů. Ano, správně, neodpovidá. I malé logo Marlbora vadilo a ani čáry na boku neodpovídájí realitě....

Anglie
Obrázek

Německo
Obrázek

silk
Příspěvky: 153
Registrován: 01 září 2010 12:44

Příspěvekod silk » 30 červen 2011 13:24

Škoda těchto a jiných modelů, že je nemůže zdobit reklama na tabákové výrobky. Také jsem uvažoval nad koupí kovového modelu (třeba Ferrari F248 od Hotwheels), ale právě to, že to bylo bez tabákových reklam, mě dost odradilo. Možná nějaké polepy by to vylepšily...

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Příspěvekod frydek665 » 30 červen 2011 13:39

Nevím, jak na McLareny v měřítku 1:43, ale třeba konkrétně na modely Ferrari 1:18 od Hotwheels se dají koupit sady decálů Marlboro. Ovšem není to nejlevnější, sada kolem 300 Kč. Taky docela nechápu, proč ty nápisy nedávejí na model rovnou. Asi bysme se naučili kouřit.

Uživatelský avatar
Achard
Příspěvky: 160
Registrován: 24 září 2003 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Achard » 30 červen 2011 17:26

Jako člověka inklinujícího k historii mě šíleně štvou nařízení upravující dějiny. Stejné je to u modelů vojenské techniky nacistického Německa - všude jsou odstraněné hákové kříže, jako kdyby právě toto vedlo lidi k nacionalismu. Chápu, že hákové kříže a tabáková reklama nemá co dělat na hračkách pro malé děti, ale na věrných replikách to považuji za devalvaci historické pravdy. Tyto zásahy do historie považuji za naprosto nepřijatelné - ale je mi to houby platné...

Uživatelský avatar
milan paulus
Příspěvky: 1266
Registrován: 15 červen 2010 10:18
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod milan paulus » 30 červen 2011 18:08

Moje řeč. Reklamy tabákových výrobků na formule patřily a proto je tam vždy budu mít i já, ať se to komu líbí, nebo ne. Dobře že papíráci jsou ¨normální...

Uživatelský avatar
HAAL.70
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 červen 2010 20:24
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod HAAL.70 » 30 červen 2011 18:19

Jsem téhoš názoru. :wink:
Lepil jsem plasťáky,svastiky jsem tam dával.Dělal jsem vojenskou historii a naše uniformy byly komplet.Je to historie a ta se nesmí předělávat k obrazu dneška. :evil: Pak je to LEŠ a totalita :evil: :evil: :evil:
Naše děti mají znát pravdu!!!!
"Plzeň osvobodila Rudá armáda v Americkejch uniformách"To je volovina,co? :lol: :lol: :wink:

Uživatelský avatar
milan paulus
Příspěvky: 1266
Registrován: 15 červen 2010 10:18
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod milan paulus » 30 červen 2011 19:09

...Jo. Bydlel jsem dvacet let v Rokycanech - se sochou sovětského vojína na náměstí.... Omlouvám se za změnu tématu. Vraťme se k McLarenu.....

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 03 červenec 2011 19:45

Proto jsem tam napsala tu poslední větu, samozřejmě v tomhle jsou papíráci lepší, nakladatelé, za to díky! Myslím že Poláci si se svastikama na papírových modelech asi taky hlavu nelámou, akorát opovažte se s tím jet na výstavu do Německa...pokrytectví jak hrom... No nicméně u modelů velkých zvířat přes kovové modely se s tímhle bohužel musí počítat a buď si to upravit anebo se útrpně usmát a přejít to.
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.

Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Alain Prost Collection

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 15 prosinec 2012 14:58

Tak jsem na svých cestách objevil další novinku(aspon pro mě).Možná už je někdo také objevil.Jedná se o modely F1 od Buraga v 1:32,a řekl bych,že jsou docela zdařilé.Většinou jsem je viděl na čerpacích stanicích a i cena se všude lišila.Jde o modely ze sezony 2011 a o Red Bull(oba piloti) a McLaren(oba piloti)Já jsem zatím koupil vůz Marka Webbera a o den později jsem objevil na další pumpě vuz Vettela.
Obrázek Obrázek Obrázek
Omlouvám se za trochu horší kvalitu fotek,ale je hnusný světlo a při umělém to moc dobře nešlo
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů