Geometrie zadního křídla

Pokecejme o modelech
Uživatelský avatar
Milan2
Příspěvky: 195
Registrován: 19 listopad 2010 18:29
Bydliště: Šardice - Jihovýchodní morava

Geometrie zadního křídla

Příspěvekod Milan2 » 04 červen 2013 17:24

Zdravím všechny zdejší modeláře,

mám na Vás prosbu, byl bych rád kdyby mi někdo poradil, jak na to. O co se mi přesně jedná, u novějších F1 kde je u zadního křídla vícero plošek mezi jeho bočnicemi, se mi stává že nedokážu úplně dodržet geometrii plošek mezi bočnicemi, taky se mi stane že se mi to upatle ikdyž se sebe víc snažím, zatím se mi nepodařilo vymyslet nějakou účinou metodu která by eliminovala nepřesnosti a také šmouhy od lepidla. Většinou to dělám tak že na jednu bočnici nalepím všechny plošky, na tupo, když jsou tam chlopně je to trochu jednodušší ale i tak se mi to nedaří úplně podle představ, když plošky trochu zaschnou přiložím druhou bočnici a snažím se to vše nějak napárovat k sobě, a bohužel se kolikrát nevyhnu upatlání lepidlem. Proto se chci zeptat zdejších borců jestli by mi něco účinného poradili, nebo to děláte stejně? Přikládám orientační foto o co mi přesně de, vyznačil jsem červenou barvou kde jsou ty spoje na tupo u papírových modelů. Předem Vám děkuji
Přílohy
f1-jordan191-4.jpg
f1-jordan191-4.jpg (81.7 KiB) Zobrazeno 2807 x

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Geometrie zadního křídla

Příspěvekod frydek665 » 04 červen 2013 17:51

No tak s tím mám taky trochu problémy. Nikdy bych to ale nedělal tak, jak píšeš, že bych si na jednu bočnici nalepil všechny vodorovné plochy (někdy jich bývá i šest) a potom se trefoval do vyznačených míst na druhé bočnici. To neuhlídáš a nestačíš kontrolovat za tu chvíli, než ti lepidlo zaschne. Já si nalepím do bočnic jen jednu, maximálně dvě hlavní vodorovné pochy a ty ostatní vlepuji každou zvlášť postupně a průběžně si hlídám geometrii.
Naposledy upravil(a) frydek665 dne 04 červen 2013 18:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Milan2
Příspěvky: 195
Registrován: 19 listopad 2010 18:29
Bydliště: Šardice - Jihovýchodní morava

Re: Geometrie zadního křídla

Příspěvekod Milan2 » 04 červen 2013 17:56

Pěťo vyzkouším tvou metodu, určitě to bude pořád lepší než co jsem dělal do teď, třeba se ještě objeví od někoho něco jiné, i tak díky

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Geometrie zadního křídla

Příspěvekod frydek665 » 04 červen 2013 18:30

Chce to zkoušet a najít si způsob, který ti bude nejvíc vyhovovat. Tomu upatlání od lepidla se asi nevyhneš. Hold se musíš snažit aby bylo co nejmenší a případně lepidlo mimo spoj co nejrychleji odstranit bez viditelných následků. Toliko mé poznatky. Možná ti ale někdo poradí nějaký mnohem lepší způsob :idea: .

Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 460
Registrován: 29 květen 2012 11:16

Re: Geometrie zadního křídla

Příspěvekod Lucas80 » 04 červen 2013 19:28

Já si vyberu tu největší hlavní plochu a tu lepím vždy jako první a to nejprve k jedné a pak i ke druhé bočnici herkulesem. Je to z důvodu, že doprostřed bočnic by se dolepovala později dost špatně. Snadno se i obě bočnice dají poladit tak, aby byly k sobě ve stejné rovině (stačí položit hned po přilepení na stůl a lehkým přimáčknutím se dají vyrovnat nerovnosti bočnic vůči sobě). Pak nanesu zespoda těchto plošek jehlou malou vrstvu vteřinového lepidla, takže pozdější vlepování dalších plošek herkulesem už nečiní problém. Nanáším opět jehlou herkules na rysky a pinzetou vložím křidélko. Hlavní plocha, kterou lepím jako první, je tak referenční, ty další menší lepím podle ní a mezírky dělám většinou od oka, aby byly stejné na obouch stranách bočnic.

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Re: Geometrie zadního křídla

Příspěvekod Ali » 04 červen 2013 19:32

Dovolím si také přispět se svým postupem.
Jak píše Petr (frydek665) určitě nelepit všechny desky křídla naráz.
Na jednu bočnici nalepím hlavní (zpravidla prostřední) desku, po dokonalém zaschnutí přejdu k přilepení druhé bočnice. Při kontrolování geometrie křídla si pomáhám tak, že křídlo střídavě pokládám na delší a kratší stranu bočnice (bočnice u těchto vozů jsou většinou obdelníkové) a to tak, aby obě zkoušené plochy bočnice byly celé položené na podložce.
Případné upatlání od lepidla kolem spojů odstraním (samozřejmě před zaschnutím) navlhčeným párátkem.

Uživatelský avatar
Milan2
Příspěvky: 195
Registrován: 19 listopad 2010 18:29
Bydliště: Šardice - Jihovýchodní morava

Re: Geometrie zadního křídla

Příspěvekod Milan2 » 05 červen 2013 09:37

Díky chlapci, od každého si vezmu něco, vidím že jsem měl hodně špatnou techniku, pořád se člověk učí, takže jak všichni píšete, první nalepit hlavní desku a pak dolepovat ostatní, ještě jednou všem moc děkuju


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů