HAAL.70,se omlouvá.

Pokecejme o modelech
Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: HAAL.70,se omlouvá.

Příspěvekod Jirka » 19 listopad 2013 21:36

Myslím, že návrh na změnu pravidel je rozumný. Nevím, jestli se nechá vytvořit skrytá sekce přístupná na heslo, ale určitě by se příspěvky nechaly přesunout do administrátorské sekce a v případě potřeby k nim umožnit přístup na vyžádání. Ty výňatky, které jsem sem dal, jsou vytaženy právě z adminstrátorské diskuze, kam byly přesunuty. Podebatujeme o tom v Neratovicích s ostatními adminy. Upřímně - při tvorbě pravidel jsem nepočítal s tím, že by se našel někdo, kdo by je i po několikerém upozornění stále porušoval. Jsme přece už většinou dospělí ...

Toho, že se nám v bodě 2) pravidel opakují označení odstaců e, f, g jsme si opravdu nevšimli, za to se omlouvám. A to jsme je před zveřejněním několikrát pročítali a upravovali :). Hned to opravím.

HAAL.70 je opravdu dobrý modelář, mně se jeho modely skutečně líbí. Proto jsem také všechny jeho poničené příspěvky obnovil a dlouho věřil, že se dokáže umravnit. Věřím i tomu, že při osobním kontaktu s některými z vás je přátelský a dobře si s ním "pokecáte". Ale bohužel naprosto nezvládá neosobní internetovou diskuzi, myslí si, že tady si může dovolit mnohem více. A pokud do této doby nedal ani na své kamarády, aby se umírnil ve výrazech, tak jak to může dopadnout, když podle něj "vyměkneme" a ban zrušíme. Myslíte, že pak bude pravidla dodržovat, když přece jsme ho nakonec vzali na návrh jeho kamarádů zpátky, tedy že vy zde znamenáte mnohem více než nějací administrátoři a jejich pravidla? I přesto je to jeden bod do administrátorské diskuze v Neratovicích. Tam jsme se většinou všichni čtyři sešli, tak snad tomu bude i tento týden.

bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Re: HAAL.70,se omlouvá.

Příspěvekod bernie » 20 listopad 2013 06:08

Ďourek píše:A když už jsme u toho "odlehčení" a zároveň vidím i Radův názor, napadá mě: Nebylo by v silách adminů Halovi znemožnit přístup v pátek a v neděli? Tohle berte jako vtip, prosím :)


Přesně něco takového mě napadlo, ale v podobě hardwarového zámku v podobě výsledku provedené "dechovky" á la NENÍ NULA, STROJ SE NEZAPNE :D

"Ňuňánkovu" práci mám moc rád a mrzí mě, že už ji tady nepotkávám, současně si myslím, že Aleš není h-alkoholik, ale pod "parou" by k PC opravdu sedat neměl.

DO NOT DRINK AND WRITE :evil:

Uživatelský avatar
Yanno
Příspěvky: 413
Registrován: 28 březen 2005 08:42
Bydliště: Komárno
Kontaktovat uživatele:

Re: HAAL.70,se omlouvá.

Příspěvekod Yanno » 20 listopad 2013 08:49

Jirka píše:Chcete vědět za co byl ban? Většina je toho sice smazaná, ale jen malá ochutnávka:

Jeden z jeho podpisů než mu bylo odňato právo ho používat. Měl ještě jeden, ale ten se pro naše potomky nezachoval:
HAAL.70 píše:---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podpis
------
1945,sověti násilní naše ženy
1968,sověti násilní náš národ
2000.čobolové násilní a berou nám práci.
milujeme sovětočoboly.

Tohle ti Yanno nevadilo?


Samozrejme vadí, pravdepodobne som ten príspevok vtedy prehliadol. Teraz, keď si do toho celého vniesol trochu svetla, tak je myslím si, každému jasné, že "dištanc" je oprávnený.

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Re: HAAL.70,se omlouvá.

Příspěvekod Ďourek » 20 listopad 2013 15:20

Děkuji za pozitivní odezvu :)

Samozřejmě, že když člověk vidí příspěvky, které byly příčinou banu, je mu jasné, že kolegovi "ruplo v kouli" a ban je oprávněný.

Stejně tak je jasné, že nemůžete coby administrátoři najednou vyměknout a znovu jenom tak povolit přístup.

Poprosil bych o to, co jsme si napsali výše: rád bych viděl celou konverzaci a na základě toho bych s ním zkusil promluvit (bude pro mě lepší, když budu moci citovat, než abych říkal: "slyšel jsem že jsi napsal...."). Když to nepůjde, tak se nic nezmění, když projeví zájem, zkusil bych navrhnout nějaký způsob, jak mu dát šanci, aby při tom tým administrátorů neztratil tvář.

A když píšu že zkusím dát návrh, tak počítám s tím, že návrh nebude akceptován..


Ještě jednou se omlouvám, že jsem tuhle diskuzi poněkud rozproudil, ale myslím si, že není od věci si občas nejasnosti vyříkat a třeba se i pohádat.
To není o tom, že bych pohrdal pravidly a nevěřil adminům. Na druhou stranu si myslím, že všichni by měli mít možnost vidět konkrétní provinění, za která jsou uživatelé vylučováni - myslím si že to může přispět i k většímu respektu adminů.

P.S.: Pokud se nic v nejbližších dnech nestane, tak se do Neratovic chystám taky, rád se s každým uvidím.

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: HAAL.70,se omlouvá.

Příspěvekod frydek665 » 20 listopad 2013 16:27

Vem si nějaké chrániče a helmu :D .

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Re: HAAL.70,se omlouvá.

Příspěvekod Ďourek » 20 listopad 2013 16:37

frydek665 píše:Vem si nějaké chrániče a helmu :D .


To víš že jo - aby mě každej na první pohled poznal... Nejsem padlej na hlavu... :lol:

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: HAAL.70,se omlouvá.

Příspěvekod Henrich Sobotka » 20 listopad 2013 20:16

Ahoj všetci!

Nikomu z nás neprináleží hodnotiť prácu adminov, lebo oni to robia pre nás z vlastnej vôle a vo svojom voľnom čase. Keby sme si ich platili bolo by to iné! Ja sa plne stotožňujem s ich rozhodnutím. Niežeby mi nebolo ľúto HAALA.70 , práve naopak. Je to mi ľúto, že dostal ban, ale kde nie sú pravidlá vládne chaos. Ak ten ban zoberie zo správnej strany tak pochopí, že proti čomu sám HAAL.70 bojoval bol chaos a porušovanie zákonov, predpisov, morálky, slušnosti a všetkého čo sa za komunizmu u nás dialo a deje sa dodnes aspoň tu na SK. Ja ho na jednej strane chápem, pretože každého sa nás doba minulá a niekoho aj súčasná dotýka, na druhej strane toto nie je politické fórum a sem to nepatrí.
Ďourku vôbec sa nemusíš ospravedlňovať, že si sa zastal kamaráta, pretože veci si treba vyjasniť a nie vždy väčšina má pravdu, hoci v tomto prípade to má.

A ešte by som chcel pozdraviť HAALA.70, máš krásne modely a bude večná škoda, že ich tu nebudeme vidieť! Uvedom si len jedno, vo svojich príspevkoch si riešil niečo čo nemôžeš ovplyvniť a zbytočne si na to míňal energiu a prinieslo Ti to len problémy. Rieš to čo môžeš ovplyvniť a otvori sa Ti nový svet!
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: HAAL.70,se omlouvá.

Příspěvekod Jirka » 20 listopad 2013 22:48

Žádné diskuzi se nebráním, pokud je vedena slušně, takže není důvod, aby ses Ďourku omlouval :). Je mi jasné, že takovýto razantní krok vyvolá zákonitě souhlasné i nesouhlasné reakce, proto jsem sem dal těch pár příspěvků abyste viděli, co se dělo.

Bez mučení se přiznám, že další se nedochovaly, protože jsme je prakticky okamžitě mazali. Těch pár je v administrátorské sekci, kde jsme probírali co dál. Všichni admini jsme tenkrát věděli o co jde, tak jsem tam toho více nekopíroval. Je vůbec s podivem, že jsem tam ponechal tyhle nejvýživnější. K tomu, pokud vím, rozeslal HAAL.70 i pár SZ některým členům ze Slovenska (vím o dvou, možná jich bylo více), ale ty nemám k dispozici a ani jsem je nečetl.


Prohrabal jsem moderátorský log a administrátorskou diskuzi a časový sled událostí byl takový:

Všechno to vypuklo 31.3.2013 večer (kupodivu jde o neděli ...), kdy se HAALovi nepodařilo stáhnout model vozu Fittipaldi F6A od Antona Šuršina. Asi ho to naštvalo natolik, že si dal do podpisu narážky na Rusy a další bývalé sověty (a to nejen zde ale i na fóru CPM). Podpis mu byl smazán a byl oficiálně napomenut. V tématu se objevilo i pár slušných reakcí slovenských členů fóra. HAAL.70 se asi cítil tenkrát hodně silný, proto si bez ohledu na napomenutí opět upravil podpis do podoby, kterou jsem sem dal dříve, tedy do podoby urážející hlavně slovenské členy. Aby v tom nemohl dále pokračovat, tak jsem mu tenkrát dal do doby rozhodnutí všech adminů dočasný ban. Příspěvky nesouvisející s tématem byly přesunuty do admin.sekce. Po poradě s ostatními adminy byl HAAL.70 odbanovám a jako trest mu byla zrušena možnost psaní SZ, zrušen podpis a možnost jeho používání a zavedena povinnost schvalování příspěvků. Trest a jeho důvod jsem napsal sem: viewtopic.php?f=20&t=2421 a zároveň jsem mu poslal i SZ.

Tu si přečetl až v pátek 19.4.2013. Tenkrát zjistil, že jsem mu nezablokoval možnost úpravy jeho příspěvků a přes deset jich "upravil" do podoby jak jsem napsal dříve. Ne všechny byly upraveny až tak vugárně, ale rozházel to pěkně. Celý den jsem to dával dohromady ;). Protože se to na veřejnost nedostalo, tak HAAL.70 žádný velký trest nedostal, jen jsem mu zablokoval možnost úpravy příspěvků. Už tenkrát ale padl od jednoho z adminů návrh na trvalý ban.

Od dubna se dlouho nic nedělo, až za pár měsíců se začali objevovat další příspěvky od HAALa. Bohužel podle jejich tónu se dalo poznat, že si žádné ponaučení z trestu nevzal, většinou se v nich objevovali nářky nad údajnou cenzurou. Že si za důvod schvalování příspěvků mohl sám, to ho asi nenapadlo. Nikde nepadlo jediné slovo omluvy. Příspěvky, které byly v tématu k věci, jsme schalovali bez zásahů, ty o cenzuře jsme mazali. A konec už znáte, stačí se podívat sem: viewtopic.php?f=11&t=2610&start=0 a na začátek tohoto tématu. Když už to pro něj začalo vypadat příznivě, tak se zase neodpustil útočnou reakci. A to nikdo neví, co by napsal kdyby měl plná práva ...

anonym01

Re: HAAL.70,se omlouvá.

Příspěvekod anonym01 » 21 listopad 2013 07:30

Když čtu tu příčinu tak je malicherná. Škoda Hall dělá nádherné modely.
Radši bych byl, když by se vyhodil Dan alias Blazo. Holt nedá se nic dělat. Měl dost času se omluvit a vyklidnit.

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: HAAL.70,se omlouvá.

Příspěvekod Jirka » 21 listopad 2013 13:37

Pro informaci: Dan je už out ;)

anonym01

Re: HAAL.70,se omlouvá.

Příspěvekod anonym01 » 21 listopad 2013 14:49

Aha :-D

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Re: HAAL.70,se omlouvá.

Příspěvekod Marek » 21 listopad 2013 20:08

...na ČT 1 teď běží každou neděli takový krásný pořad "velkolepé století", doporučuji všem účastníkům tohoto vlákna podívat se (nejen) na tento díl tuto neděli večer, ...poté se zamyslet, poté se znovu zamyslet a poté znovu přečíst své vlatní příspěvky!!!
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: HAAL.70,se omlouvá.

Příspěvekod Henrich Sobotka » 26 listopad 2013 16:27

Ahojte ešte raz, nedá mi to aby som v tejto debate nepokračoval. Chcel by som to vysvetliť svoj postoj hlbšie lebo sa mi celá táto debata zdá byť jednoznačná a rýchlo uzavretá. Na to aby dostal HAAL doživotný ban na fóre mi niektoré dôvody pripadajú dosť banálne! Hoci som sa vyjadril za ban chcem vysvetliť prečo! Mne osobne nevadí, že si HAAL robil srandu zo slovákov! "Čobolové" to som ešte nepočul a keď som to pochopil tak som sa vážne dobre pobavil a považujem to skôr za to, že HAAL má zmysel pre humor! VEĎ priznajme si všetci hoci sa navzájom tolerujeme tak sa oba národy takpovediac "škádlime" či už sa jedná o hokej a iné veci... Čo sa týka urážanie rusov by si mali riešiť oni sami ale kedže nie sú tu na fóre považujem HAALove vyjadrenia za zbytočné!!! To prečo som bol za ban bolo urážanie adminov a hlúpe reči o cenzúre! Nechcem aby to, že človek tu dostane ban bolo len odprezentované a nebola k tomu diskusia a dalšia vec HAAL by mal dostať šancu sa vyjadriť, obhájiť alebo to zaklincovať a potvrdiť ban! Všetci čo sme tu tak riešime svoje hobby a to je jedna z mále vecí čo človeka na tomto svete teší a vziať niekomu túto možnosť len preto, že v návale hnevu niečo povie a napíše by sa malo dôkladnejšie prehodnotiť! Nielen HAAL ale aj my všetci by sme mali prehodnotiť svoje postoje, pretože stratiť tvár sa dá aj tým , že budeme trvať na niečo čo nie až také dôležité ako zobrať niekomu radosť a pôžitok. Aby, sme neboli ako legendárny major HAALuška! " Čo bolo, bolo terazky som Majorom!!!
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: HAAL.70,se omlouvá.

Příspěvekod Jirka » 26 listopad 2013 20:17

Henrich Sobotka píše:... Mne osobne nevadí, že si HAAL robil srandu zo slovákov! "Čobolové" to som ešte nepočul a keď som to pochopil tak som sa vážne dobre pobavil a považujem to skôr za to, že HAAL má zmysel pre humor! ...

Problém je v tom, že to HAAL.70 jako srandu určitě nemyslel. Podle reakcí jiných slovenských uživatelů zde na fóru, to žádný z nich kromě tebe za legraci opravdu nepovažoval. A pokud by to opravdu měl být nějaký prapodivný vtip, tak měl HAAL.70 půl roku na to ho vysvětlit. Stalo se? Ne. Jen jsem schytal urážky. Děkuji, dál nechci.

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: HAAL.70,se omlouvá.

Příspěvekod Henrich Sobotka » 26 listopad 2013 22:58

Jirko odsúdiť je ľahko! Ťažšie je riešiť. Ja netvrdím, že si ban nezaslúžil. Ja tvrdím, že si ho zalúžil, že útočil na Vás. Len príde mi, že dať mu ban na doživotie je dosť tvrdé! Ja by som navrhol aby sa s ním komunikovalo a možno po čase by prišiel na to, že urobil chybu, že v hneve a v afekte sa veci neriešia! Niekomu to príde hneď niekomu to potrvá dlhšie.
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů