Zacatek

Pokecejme o modelech
Nafe_CZ
Příspěvky: 545
Registrován: 27 únor 2014 15:00

Zacatek

Příspěvekod Nafe_CZ » 10 březen 2014 08:20

Zdravim vsechny fnady papirovych F1.
Jsem tu na mezi Vami novy. Ucarovaly me papirove modely F1 a muzim ric ze to co tu vidim ve Vasich galeriich je naprosto uzasne.
A protoze ja zatim zadny model slepeny nemam a asi dlouho mit nebudu, zachvili reknu proc, nemam se cim pochlubit, tak dam do placu neco k pousmani.
Predem nutno rict ze je mi uz skoro 40 roku. Nejsem si jisty jestli lepeni modelu neni jako sportovni kariera a nemam to uz tedy davno za sebou, :-)
Rozhodl jsem ze si si udelam alespon malou sbirku modelu, vzdyt preci to nemuze byt az tak tezke, staci trpelivost a preciznost a modely mi pujdou od ruky :-) no tak to jsem se spletl. Nakoupl jsem nejake modely od Forumteamu, samozrejme ne nejake, ale ty co bych chtel aby mi stali pekne na policce, i policku jsem k vuli tomu pripravil.
Z internetu jsem si stahnul free modely a pustil se do stavby Minardi M02 free. Jako ze to otestuju a pak na ostro.
No tak ..... kolecko se mi jakz takz povedlo asi az seste , a to jen jakz takz. Kurna chlapi, jak dokazete stocit do kulata neco tak titerneho. kdyz uz to stocim a slepim tk je to sisate. Nekde po tretim nebo ctvrtem pokusu jsem zacal pouzivat Vase vychytavky jako prouzek papiru do behounu atd .. a ejhle bylo to nepatrne lepsi.
kdyz uz jsem bezel po treti s tiskarny z novym archem kde jsou kolecka a slepil jsem konecne obsoujne kolecko i s bombirovani (podotykam pro me obstojne) mel jsem kol plne zuby a pustil jsem se do stavby karoserie. No ..... neni to jednoduche, nejdriv z toho vysla vrtule. Druhy pokus jsem si uz schvalil jako ze ano.
Tak nejak jsem to zkompletoval a osadil zavesy a sel prilepit kolecka, protoze muj 4 lety syn mi u toho musi asistovat a hrozne mu vadilo ze uz tam ty kolecka nejsou .. ale protoze je to testovaci kus neni problem mu vyhovet. Podotykam ze mi bude 40 roku a jak tak koukam na ty kola zjistuju ..... vnitrni naboje maji konus na druhou stranu, ne dovnitr ale ven. Jak to ze jsou predni kola sirsi nez zadni ? :-D vzdyt na tom archu byly vsechny behouny stejne, tak se preci nebudu divat na cisla dilu - 4 behouny = 4 kola. A najednou je kazde jine. Mel jsem sto chudi pusti na ten model minimalne mikrovlnu z metrove vysky .
Jenze synek prohlasil, ze mu nevadi kdyz predni kola budou mit dirku a zadni ne , tak ji tam udelame. ...
Nebudu to natahovat. vse jsem osadil dle prani synka a formuli mu venoval ... jezdi jak vitr.
Pro me to ale znamena .. hluboce se klanim vsem co ty prezentuji svoje stavby. I kdyz jsem si myslel ze bych to mohl vzhledem ke svemu veku a zivotnim zkusenostem taky zvladnout opak je pravdou. Ja jsem prisel na to ze ani vlastne nevim , jestli mam dily z archu vytrihavat, nebo vyrezavat, jestli mam lepidla davam moc nebo malo, jak to ze po hodine modelariny mam lepidlo i ve vlasech ... No asi to bude dlouho trvat nez budu mit nejaky ten modylek na svoji policce.
Tak ze vsem prijemny den a jak tu pouziva myslim TEO - Patlu zdar ! - coz se mi hrozne libi, protoze upatlanej jsem az dost.
Stefan

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 916
Registrován: 14 prosinec 2009 00:23
Bydliště: Znojemsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatek

Příspěvekod Alda » 11 březen 2014 20:47

Štefane vítej mezi námi stejně postiženými. Příspěvek mne velice pobavil. Sice mohl mít ještě čárky a háčky, ale i tak. Spoustu nápadů jak co lepit zde najdeš třeba v postupech a tricích. Malé dílky vyřezávej, velké stříhej. Lepidla raději míň jak víc, pak máš upatlané okolí. Ať se ti daří, ono to přijde.

enzo66
Příspěvky: 670
Registrován: 08 květen 2007 18:30
Bydliště: Koryčany

Re: Zacatek

Příspěvekod enzo66 » 11 březen 2014 21:00

Alda píše:Štefane vítej mezi námi stejně postiženými. Příspěvek mne velice pobavil. Sice mohl mít ještě čárky a háčky, ale i tak. Spoustu nápadů jak co lepit zde najdeš třeba v postupech a tricích. Malé dílky vyřezávej, velké stříhej. Lepidla raději míň jak víc, pak máš upatlané okolí. Ať se ti daří, ono to přijde.


Má pravdu předseda :D

Jinak-vítej, a jak říká Zdenda - patlu zdar ;)

Radek
Radek

Obrázek


Nevadí že něco dělám pomalu,protože to možná dělám blbě

Nafe_CZ
Příspěvky: 545
Registrován: 27 únor 2014 15:00

Re: Zacatek

Příspěvekod Nafe_CZ » 11 březen 2014 21:16

Dekuji za privitani
Za absenci hacku a carek se predem omlouvam, uz priblizne 10 let pouzivam pouze anglickou klavesnici, protoze se zivim jako IT spravce . Pokusim se jeste onu atmosferu dokreslit jednim snimkem z testovaci stavby, jeste driv nez jsem tam vse nalepil a venoval vuz synkovi.


Obrázek

kola jsou nastavene tak aby vypadala kulate :-)

V teto chvili uz mam zas novou kopii M02 a chystam se na ni znovu, ale mozna ze do toho vlozim jeste ten free mclaren mp 4/4
Tak ze jeste jednou diky za privitani.

Stefan

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Re: Zacatek

Příspěvekod Ali » 12 březen 2014 07:00

Štefane vítej.
Nevidím důvod proč by se ti časem tvoje již vytvořená polička neměla zaplnit slepenými modely. Jdeš správnou cestou, nové modely jsou čím dál propracovanější a tím pádem pro začínající modeláře téměř neslepitelné.
Fotka respektive model Minardi co jsi tu ukázal není vůbec špatný, hrany lícují, retuš také nevypadá zle a bombírovaná kolečka hned u prvního pokusu...no klobouk dolů ;) Pokud budeš stavět další modely neboj se je dát do recenzí, v průběhu stavby se dá lépe poradit co a jak udělat...
Ať se daří...

Tomas Vyslouzil
Příspěvky: 561
Registrován: 08 duben 2004 12:15
Bydliště: Vsetin

Re: Zacatek

Příspěvekod Tomas Vyslouzil » 12 březen 2014 10:02

Nafe_CZ píše:Za absenci hacku a carek se predem omlouvam, uz priblizne 10 let pouzivam pouze anglickou klavesnici, protoze se zivim jako IT spravce.

Vítej! Mně osobně absence háčků a čárek moc nevadí, ale nevím co nato řekne Zdenda Smaženka (Teo) :lol: Díky němu jsem se kdysi donutil používat na foru diakritiku. Jako IT správce ale určitě buděš znát "hmat" ALT+SHIFT ;)

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatek

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 12 březen 2014 11:58

Co bych na to řekl Tomáši? Nelíbí se mi to, ale nebudu zde zakládat flame, aby si někteří jedinci nezačali přihřívat polívčičku, tak jak to umí. Hned u prvního příspěvku jsem hodně váhal, zda jej schválím či ně.....nakonec byl Jirka rychlejší a pustil to do světa. Co už...vždyť je to vizitka každého jedince.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Nafe_CZ
Příspěvky: 545
Registrován: 27 únor 2014 15:00

Re: Zacatek

Příspěvekod Nafe_CZ » 12 březen 2014 13:14

Abych pravdu řekl, mě už to ani nenapadne že píšu bez diakritiky. Nicméně byl bych zde na foru rád a tak se přizpůsobím. Ale neni to jednoduché :-D. Tak kdyby mi to uletělo v nekterém slovičku, prosím adminy o přihmouření obou očí. Diky Stefan

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatek

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 12 březen 2014 13:26

Děkuji Nafe_CZ - Štefane. A také se připojuji k ostatním co Tě zde přivítali.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatek

Příspěvekod Rado Radevicz » 12 březen 2014 14:35

Já také vítám nového člena zdejší komunity, ať se Ti tady líbí.

Rado
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Zacatek

Příspěvekod frydek665 » 12 březen 2014 15:25

Sakra to je tak důležité, jestli někdo používá háčky, nebo čárky? Sleduji spoustu jiných světových fór a nikde by nikoho nenapadlo upravovat pravopis, háčky, čárky, smajlíky, jenom tady na cashpicku. Už tady padlo, že samotný příspěvek je vlastně vizitkou každého z nás. Tak to tak berme a zabývejme se podstatnými věcmi a podle mě , na modelářském fóru je podstatné modelaření. Na tomto fóru jsou lidi, kteří chtějí kritizovat pravopis a přitom jsou schopní ve svém příspěvku nasekat pět hrubek.

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 916
Registrován: 14 prosinec 2009 00:23
Bydliště: Znojemsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacatek

Příspěvekod Alda » 12 březen 2014 17:54

frydek665 píše:Sakra to je tak důležité, jestli někdo používá háčky, nebo čárky? Sleduji spoustu jiných světových fór a nikde by nikoho nenapadlo upravovat pravopis, háčky, čárky, smajlíky, jenom tady na cashpicku. Už tady padlo, že samotný příspěvek je vlastně vizitkou každého z nás. Tak to tak berme a zabývejme se podstatnými věcmi a podle mě , na modelářském fóru je podstatné modelaření. Na tomto fóru jsou lidi, kteří chtějí kritizovat pravopis a přitom jsou schopní ve svém příspěvku nasekat pět hrubek.

Petře souhlas. Já se pasuji mezi ty co neradi SMS no, tak nějak. Ale naprosto souhlasím. Je to tu převážně o modelaření a dobrého pocitu z něj.

Štefane, to Minardi vypadá dost dobře. Myslím, že to půjde. ;)

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Re: Zacatek

Příspěvekod Vlcacka » 13 březen 2014 10:35

Vítej mezi námi! Co se týče věku k lepení... nu, většinou dokud je ruka jistá , oko bystré a apetit k lepení neutišený. :-) Ale taky to nemusí být pravidlem, mně se třeba ruce klepou odmalička.
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
Paryzek
Příspěvky: 19
Registrován: 25 září 2013 23:18
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Re: Zacatek

Příspěvekod Paryzek » 07 duben 2014 08:39

Já tu zatím nic nepředvedl, mým hlavním hobby jsou historické plachetnice, ale F1 mám moc rád a rád sleduju jak ostatním ty modely jdou. Sice mám jeden model rozestavěnej (Lotus 79 z ABC speciálu) ale moc sem s tím zatím nepohnul, hold málo času. . .
Nejsem schopen ohodnotit nakolik je to Minardi dobře slepené, ale mě se to celkem líbí.Ale není to do začátku zbytečně těžké? Nebylo by lepší si cvičně zkusit několik starších modelů od Vyškovského z ABC (určitě se sehnat dají) Pro získání zkušeností to myslím není špatné.
Ono to nějak dopadne.

enzo66
Příspěvky: 670
Registrován: 08 květen 2007 18:30
Bydliště: Koryčany

Re: Zacatek

Příspěvekod enzo66 » 07 duben 2014 16:40

Paryzek píše: Nejsem schopen ohodnotit nakolik je to Minardi dobře slepené, ale mě se to celkem líbí.Ale není to do začátku zbytečně těžké? Nebylo by lepší si cvičně zkusit několik starších modelů od Vyškovského z ABC (určitě se sehnat dají) Pro získání zkušeností to myslím není špatné.


S tím nemůžu souhlasit, tento model patří k tomu jednoduššímu z jednoduchých.Žádné složité tvarování, skoro všechno rovné díly, počet dílů také menší než obvykle.Pro začátečníka tak akorát.
A jinak, mně se líbí také.Můj první model se tomuto nemůže ani přiblížit :lol:

Radek
Radek

Obrázek


Nevadí že něco dělám pomalu,protože to možná dělám blbě


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti