PKAA - modely

Pokecejme o modelech
Uživatelský avatar
labyrint
Příspěvky: 254
Registrován: 13 únor 2012 17:51
Bydliště: Prievidza, SR

PKAA - modely

Příspěvekod labyrint » 23 duben 2014 13:28

Blíži sa (pravidelné) jarné prezentovanie noviniek od PKAA.
...teda dúfam, že sa pre nás zase chystá zopár príjemných prekvapení z archívu P.Š.

Využijem to na pár otázok (odpovede možno budú zaujímať viacerých):
1, ...ako funguje objednávanie modelov tlačených v mierke 1:18 (A3)? Dajú sa objednať vždy len z aktuálnej ponuky, alebo je to individuálna objednávka?
2, ...v súvislosti z ukončením prevádzky modelSHOPU (30.3.2014) a možnosťou objednávania modelov len cez mail (pkaa.f1@seznam.cz) sa chcem opýtať, či sa neuvažuje s možnosťou objednávania aj starších modelov (z nejakého "archívneho" zoznamu - podobne ako to má RR).
Prípadne s pravidelným vyhlásovaním "zbierky" na vydanie pár "laserových" modelov (3 až 5, ...napr. Lotus 79 JPS)?

Ď.

Igor
...sú rôzne spôsoby ako nájsť správnu cestu ;-)

anonym01

Re: PKAA - modely

Příspěvekod anonym01 » 25 duben 2014 17:11

A myslíš si, že je tu tolik zájemců, aby se vyplatila sběrka?
PKAA je nakladatel. Jediný jeho stálí autor je Petr Špinler. Zatím jsem měl zkušenost, že mi a dotiskem bylo vždy vyhověno. Jenže také jsem u tohoto nakladatele koupil přes 70 formulek.

Uživatelský avatar
labyrint
Příspěvky: 254
Registrován: 13 únor 2012 17:51
Bydliště: Prievidza, SR

Re: PKAA - modely

Příspěvekod labyrint » 25 duben 2014 21:22

...práve, že si myslím, že vypísanie "zbierky" napr. na nejaký laserový model čo vyšiel v "zošitoch", alebo na nejakú reedíciu, by malo byť pre vydavateľa jednoduchšie a výhodnejšie ako riešiť individuálne objednávky.
(tých 70 formulí /70 rôznych typov?/ si kúpil naraz alebo to bolo rozložené na "pár rokov"?)
...ja viem, že sa tu viedli (a vedú) rôzne diskusie o vydávaní (a prípravach vydania) modelov, že každý máme "plný archív" čo možno ani nezlepíme, ...ale ak sú už tie modely hotové, tak prečo ich "nepredať"???
(veď v dnešnej dobe vyladiť farby na monitore, laserovej tlačierni a vytlačiť "pár kúskov" na dobrom papieri by pre profesionálneho grafika, tlačiareň, nemal byť problém. Nie ako pred cca 5-7 rokmi)

...bol to len taký nápad, mám do čoho "strihnúť". Staršie modely P.Š. čo som chcel, sa mi už skoro všetky podarilo zohnať, a teším sa na ďalšie, čo nám jeho vydavateľ P.K. ponúkne. ;)
...sú rôzne spôsoby ako nájsť správnu cestu ;-)

anonym01

Re: PKAA - modely

Příspěvekod anonym01 » 26 duben 2014 20:47

Samozřejmně postupně jak vycházely

anonym01

Re: PKAA - modely

Příspěvekod anonym01 » 03 červenec 2014 17:37

Zas jsem malinko pátral a našel jsem tento model
Obrázek
Pro ty co vědí mohli by zde napsat informaci do jakého stádia se tato varianta dostala?

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Re: PKAA - modely

Příspěvekod hepyno » 03 červenec 2014 19:20

Nevyšla, chce to čas ;)
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

anonym01

Re: PKAA - modely

Příspěvekod anonym01 » 03 červenec 2014 19:48

To mi bylo jasné, že nevyšla :-D

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Re: PKAA - modely

Příspěvekod hepyno » 03 červenec 2014 20:26

Jeho číslo je 134 a ak v poslednom čase vychádzajú modely v číselnom poradí, je pred ním ešte vyše 20 modelov.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů