Čas a chuť

Pokecejme o modelech
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 256
Registrován: 25 září 2003 14:47
Bydliště: Brno

Re: Čas a chuť

Příspěvekod Lukáš » 02 červen 2015 07:32

Přesně tak, na modelařinu jsou předurčené spíše zimní večery, takže každoroční pokles aktivity uživatelů je pochopitelný. I na fóru papirovemodelarstvi.cz to je každý rok patrný letní útlum; byť letos je i tam výpadek znatelnější. Věřím, že za půl roku tedy bude nových příspěvků více.

Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 106
Registrován: 09 září 2011 11:44

Re: Čas a chuť

Příspěvekod samotr9 » 02 červen 2015 10:41

Když to tady tak čtu, musím souhlasit s Lukášem a Zdendou. Přes léto to bude upadat. Další kluci procházejí, či procházeli těžkými životními situacemi a někomu se prostě jen nechce. Já jsem si třeba řekl, že už konečně dokončím požární plošinu od RW, kterou jsem začal tuším v roce 2012 a stejně jsem jí opět odložil do krabičky. Přestěhoval jsem se, pracuji v zahraničí, takže trávím denně 12-13 hodin mimo domov a o víkendech jsem s dětmi a chuť je, než zasednu ke stolu, pak mě přejde. Nakonec jsem minulý týden vytáhl Caterppillar 428 z ABC, abych alespoň něco začal dělat. Formulky přijdou, jen nevím kdy a Lukáš má pravdu, na druhém fóru to není žádný zázrak, ale nemyslím si, že by to byl dlouhodobý úpadek.

bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Re: Čas a chuť

Příspěvekod bernie » 03 červen 2015 10:21

Ano, pohodlním. Paradoxně pro mě zima nebyla nějakou dobou zvýšené chuti stavět cokoliv. Pár týdnů je to teď už v "normálu" :) Počet postavených doutníků už přelezl 50, tak se mi dostavila chuť pokračovat.
Ale než, abych vytáhl foťák a pak stahoval, zavěšoval, psal..... tak jednou za týden prásknu fotku telefonem a plesknu to na NO SPAM na FB.
Jen teda doufám, že budu mít tolik disciplíny, abych jednou za čas nafotil pár nově postavených květinek na doplnění své galerie a seznamu vydaných modelů v podobě postaveno.

Uživatelský avatar
borog34
Příspěvky: 106
Registrován: 01 leden 2012 16:46
Bydliště: Banská Bystrica, Slovensko

Re: Čas a chuť

Příspěvekod borog34 » 03 červen 2015 16:49

Tiež prispejem troškou do mlyna, to že sem dlhší čas nechodím nie je tým že by ma formulky prestali baviť ale dlhodobo pretrvávajúcimi problémami s psychikou a depresiami ktoré dospeli až do štádia kedy som sa rozhodol vyhľadať pomoc odborníkov a riešiť to, ako sa z týchto problémov dostať. Ono lepiť by bolo čo, formuliek mám v archíve viac než dosť ale tieto problémy ma momentálne oberajú o všetku chuť niečo lepiť. Liečim sa už druhý týždeň tak dúfam že aspoň v niečom mi to pomôže a chuť do lepenia bude väčšia
Hotovo: Lotus 81, Toleman TG181
Na stole: Ferrari 126 CK Turbo
V príprave: Toleman TG183, Ferrari 312 T4, Williams FW07C
Pozastavené: Renault RE20

Uživatelský avatar
j.brauner
Příspěvky: 2481
Registrován: 23 březen 2005 12:50
Bydliště: Kounice

Re: Čas a chuť

Příspěvekod j.brauner » 03 červen 2015 19:22

Já myslím, že okurková sezóna platí pro všechny čínosti (teď už mám i usušené seno, to má hold přednost). Jsou tu však jedinci, kteří se doopravdy snaží, za všechny musím vyzdvihnout Johna.
Za sebe musím napsat, že lepím jak se dá, ale Robertovi věci jsem se rozhodl prezentovat až dokončené (až budu mít jistotu, že je vše OK).
Pokud vše půjde v zaměstnání dobře (bude čas), do konce měsíce Vás jěště pár prezentacema zavalím :-) Plánuji tři kousky.

Uživatelský avatar
11111
Příspěvky: 1697
Registrován: 30 září 2003 11:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas a chuť

Příspěvekod 11111 » 04 červen 2015 13:26

Za mě můžu říci chuť jsem neztratil. Co jsem ztratil je čas a to z několika důvodů. Jeden z nich je i příprava modelů pro Vás, ale ten podstatnější důvod je v práci a bydlení. Začnu pravděpodobně lepit až v roce 2020 :shock:
Vždy se ale rád podívám na Vaše výtvory a i když nepřispěji, jsem každým přírůstkem v galerii, nebo recenzi potěšen. Jak jinak, hlavně modelem jenž mi prošel rukama v přípravě ;)
retuš a kompletace:
F158 1965, F1512 1964, L49 1967, L49 1969
tmelení-broušení:
L72E 1975, B190 1990, Lola T97/30 1997, BAR002 2000
hrubá stavba:
F60 2009, F312B 1970, FW30 2008, MS80 1969

anonym01

Re: Čas a chuť

Příspěvekod anonym01 » 09 říjen 2015 12:32

Fakt to tu zapada prachem. Nebýt betařů tak se tu skoro nic neděje. Kluci pomaličku to tu vymírá.

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Re: Čas a chuť

Příspěvekod Ali » 09 říjen 2015 19:08

Doufám, že všichni jen odpočíváme a nabíráme sílu na letošní ročník 24-ti hodinovky ;)

anonym01

Re: Čas a chuť

Příspěvekod anonym01 » 09 říjen 2015 19:13

Ali, ale takové mrtvo. Někdy mi to přijde jak forum pro 10 lidi.

Nafe_CZ
Příspěvky: 545
Registrován: 27 únor 2014 15:00

Re: Čas a chuť

Příspěvekod Nafe_CZ » 09 říjen 2015 19:46

Zdravim vsechny, musim rict, ze ja to tady ctu kazdy den,
tesim se az sem kdokoliv date neco noveho, protoze tohle forum a jeste forum papiroveho modelarsti, je vlastne to jedine co ve volnych chvilich ctu.
Rad bych sem uz i dal nejakou prezentaci modelu, jenze .... . Vzdy je to stejne. Nikdy to nedodelam vzdy to leti do kose . a to lepim z originalu :D .
Napriklad jsem nedavno lepil Shadow DN-5
docela to slo az do te doby nez jsem nesikovne prevratil hrnicek na kavu ....., foto tesne pred tim.
Obrázek

Predtim jsem lepil Matru, ze zacatku jsem byl spokojeny, ale pak jsem se podival na kousky zdejsich borcu a zjistil jsem ze ta moje je upatlana, omackana a tak dale. ... Sla bohuzel take nekam abych ji nevidel. ....
Obrázek

Ted jsem chtel zkusit lepit metodou Jarka Simy (ze ctvrtkovych kopii a tmelit), protoze vysledne modely jsou pevne a protoze musim lepit vzdy jeden model pro synka a jeden pro sebe, prislo mi to jako vyborna metoda pro odolne modely. Lepilo se mi to moc dobre, tmelilo a brousilo taky. Strasne rychle jsem chtel vyzkouset jak bude vypadat lakovani, tak jsem to zkusil, je to preci jen testovaci model , ma hodne chyb, ktere vznikly zvesenim objemu pri tomhle zpusobu lepeni, ale celkove jsem s tim spokojeny. Doufam ze rozmery se mi u dalsiho modelu podari dodrzet. Tenhle skonci u synka v depu.
Zde je soucasny stav.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jinak jsem vlastne chtel napsat, ze jsem vdecny za kazdy prispevek, a az jednou budu mit modely za ktere bych se spis nestydel, urcite budu rad prezentovat.

Taky bych si moc rad udelal sbirku starych formuli, doutnicku, bohuzel tohle je pro me nedosazitelne (prozatim uz to odnesly 2 modely F158 :-))

Tak to jen tak na zamyslenou a abyste nerekli ze to tu nikdo necte, verte ze my co neprezentujeme tak cekame na kazdy novy prispevek.
Dekuji za pozornost
Stefan

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Čas a chuť

Příspěvekod frydek665 » 10 říjen 2015 05:46

Myslím, že je naprosto zbytečné se čehokoliv obávat. Tohle je diskuzní fórum, kde by se mělo o modelech diskutovat a ne vychvalovací fórum. Určitě je dobré nebát se a prezentovat i model, který není stopro. Ono jej sice pár lidí zkritizuje, ale to pak vede k postupnému zlepšování. Nejde o život a nikdo není úplně dokonalý. Oni ti superborci už nějak moc neprezentují a ti méně zkušení se bojí prezentovat, aby je náhodou někdo neseetřel. To pak není divu, že to tady skomírá....

Nafe_CZ
Příspěvky: 545
Registrován: 27 únor 2014 15:00

Re: Čas a chuť

Příspěvekod Nafe_CZ » 10 říjen 2015 07:22

Tak ono nejde o to ze bych se bal preezntovat kvuli tomu ze by me mistni roztrhali, ale jen jsem chtel poukazat na to ze ackoliv se snazim tak tak vlastne neni co prezentovat. A takovych je tu urcite vic, jen ctenaru.
Na druhou stranu, je zas pravda ze to ego je treba prikrmovat a kdybych postavil model ktery se mi moc libit nebude, urcite bych ho neprezentoval. Protoze bych vedel ze moc chvaly nebude :lol: .
A proto je potreba podekovat Vam vsem kteri pravidelne prispivate, ze mame co zavidet, mame co cist u ranni kavy a vecerni sklenicky.
Verim tomu ze to tu nezkomira, ale jen se vsichni snazi dohnat do zimy zahradni a venkovni prace , tak proto tu ted momentalne je klid.

Stefan

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Re: Čas a chuť

Příspěvekod Marek » 19 říjen 2015 18:41

Nejsme stroje. V dnešní době je prostě na zábavu tak málo času, že si člověk dvakrát rozmyslí komu či čemu je ji ochoten věnovat. A asi se to bude měnit i věkem a životními událostmi.
Ale F1 "skutečná i papírová" má pro mě pořád své kouzlo.
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Uživatelský avatar
labyrint
Příspěvky: 254
Registrován: 13 únor 2012 17:51
Bydliště: Prievidza, SR

Re: Čas a chuť

Příspěvekod labyrint » 09 listopad 2015 12:31

...tak sa pridám do diskusie - ja sem nakuknem minimálne každý druhý deň
...nezdá sa mi trh "preformulovaný" - každý si može kúpiť, čo ho zaujíma. Časy keď veľa ľudí kupovalo všetko čo VYŠLO, sú už asi preč.
...nezdá sa mi ani, že je tu mŕtvo, ...aj zaregistrovaných členov (pomaly) pribúda, momentálne 254.
(na papermodelers.sk je 1014, na papírové modelářství.cz je 2091 členov, formulkárov je teda asi "nadpriemer" vzhľadom na počet a typy Kategórií na uvedených fórach)
Len škoda, že "noví" nezverejňujú (aspoň) obrázky, výsledky svojho snaženia (veď nie každý musí písať recenziu).
A ide o hobby, a na to je niekedy viac času aj nálady, niekedy menej. Ja som za rok síce tiež zlepil len dva modely, ale úspešne som nakupoval (bazár a antikvariál-Dejiny automobilových pretekov, Královská formula), bol sa pozrieť na výstavách v Martine, Handlovej, Lipt. Hrádku, Nitre.
A teším sa na "zimnú lepiacu sezónu" ...
...a na všetky (obrázkové aj textové - veď je to DISKUSNÉ fórum) príspevky kolegov patlalov.
...nie každý dokáže lepiť ako Andy, Ali, Bernie, Frýdek, Teo, ... (Ďourek je mimo kategórie!) ale nebojme sa sem dať obrázok hotovej formulky, nech autori a vydavatelia vedia, že sa nesnažia zbytočne (alebo len pre "archív").
...sú rôzne spôsoby ako nájsť správnu cestu ;-)

Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 256
Registrován: 25 září 2003 14:47
Bydliště: Brno

Re: Čas a chuť

Příspěvekod Lukáš » 12 listopad 2015 07:37

Ali píše:Doufám, že všichni jen odpočíváme a nabíráme sílu na letošní ročník 24-ti hodinovky ;)

Jojo, už začínám okukovat, do čeho se tentokrát pustím. Těším se. Snad aktuální rodinná situace dovolí se zúčastnit..


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů