Černé novinky

Pokecejme o modelech
John
Příspěvky: 269
Registrován: 05 červen 2004 16:15
Bydliště: Praha

Re: Černé novinky

Příspěvekod John » 11 říjen 2017 09:18

Co se týče prezentace fotek na fóru, tak papírové modelářství má jednu nevýhodu - většina modelů už tu prezentovaná je, tak prezentovat znovu to samé už moc nového nepřinese. (pro mě to není motivací). Motivace pro mě je prezentovat něco, co tu ještě nebylo, něco nového. Když už ne model, kdo tu ještě nikdo nelepil, tak další možností je nějaká ucelená série, jako jsou třeba Honzovy Renaulty nebo tady navrhovaná jedna Velká cena. (Mimochodem - zrovna renaulty jsem chtěl taky stavět, ale u mě by to byl běh na několik dlouhých let.) A tak stavím sezonu 2000 - nebudu první, ale tak nějak mi to dává smysl a konkrétní cíl. (od každé značky jen jeden model, určitě ne všechny jezdce).

Jinak co se týče jednodušších modelů - ono to není jen pro začátečníky, ale i já ocením spíše jednoduchý model před komplikovaným, časově náročným, protože mým tempem bych už neslepil vůbec nic...

Turco
Příspěvky: 795
Registrován: 06 červenec 2009 13:54
Bydliště: Humenné

Re: Černé novinky

Příspěvekod Turco » 11 říjen 2017 09:43

Mne osobne nevadí že sa tu prezentujú modely ktoré tu už boli, každý má ten nejaký svoj rukopis a nejaké svoje grify ktoré môžu ostatných zaujať prípadne im pomôcť pri stavbe, už neraz ma tu niekto inšpiroval nejakou tou vychytávkou ktorá vylepšila model.

anonym01

Re: Černé novinky

Příspěvekod anonym01 » 11 říjen 2017 10:13

Pánové, ale pozor,jsou tu staré vlákna, kde fotky vymizely.

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé novinky

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 11 říjen 2017 13:47

I když tu mám trochu větší (momentálně) absenci tak ten nápad se mi líbí a šel bych do toho.Teď už jenom vymyslet sezonu a závod.Snad by se nějaký odpovídající kousek našel.
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 1703
Registrován: 24 květen 2009 12:28
Bydliště: Lysice

Re: Černé novinky

Příspěvekod Ali » 11 říjen 2017 13:48

Josefe moc nechápu kam teda tímto vláknem míříš....
Můžeme tu donekonečna omílat jak se tu neprezentuje, jak se nic nevydává, jak nelepí mladá generace apod... Tím že o tom budeme mluvit se absolutně nic nezmění, pokud tě štve že tu moc lidí neprezentuje, tak co ti brání v tom bouchnout pěstí do stolu a nahodit do recenze nějakou svoji stavbu, a že tu byla již někým prezentovaná? No a co? Tohle fórum není o tom, že model tu může být prezentován jen jednou. Naopak je tu už model slepen? Tak já ho zkusím slepit lépe a když se to nepovede? No a co, aspoň jsem to zkusil... ;)
Líbí se mi přístup Honzy Braunera, enza, Matesa, Ivana Šimečka apod. Ti si nestěžují a prostě prezentují.... A tak to má být.
Dostupnost jednoduchých modelů tu je, stačí se kouknout na free modely od Petra Špinlera, Jana Poláka a na netu se určitě najde spousta dalších autorů jejichž tvorba je jednodušší a volně dostupná... Dnešní mládežníci neholdují stejnému koníčku jako mi, mají prostě jiné zájmy. S tím je potřeba se smířit. Kdo se chce k papírové modelařině dostat, cestu si jistě najde...
Příjde mi, že se snažíš ušlapat cestu k modelařině pro mladou generaci, ale ta o to nějak moc nestojí...

Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 2327
Registrován: 28 červenec 2008 20:25
Bydliště: teraz Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé novinky

Příspěvekod Robert Blaschke » 11 říjen 2017 15:28

A ja za konštruktérov dodám, že jednoduchý model v štýle Petra Špinlera nie som schopný vytvoriť. A popravde povedané, mám pocit, že nikto to odo mňa ani neočakáva...
2008: FW30 -2009: F60, MS80 -2010: 312B, T127, RB6 -2011: 500,W02 -2012: FW18, R26 -2013: MP4/23, F2004 -2014: FW15C, MP4/19, 312-67 -2015: P57 -2017: 158, FW32, MP4/5B -2018: VJM10 -2019: FD04, RB9, FW42, 126C3 -2020: 017, W196, 701 -2021: C29, SF16-H -2022: T51, BAR6 -2023:25 T53,-2024:B197
http://www.formule1.org/forumteam/

Nafe_CZ
Příspěvky: 545
Registrován: 27 únor 2014 15:00

Re: Černé novinky

Příspěvekod Nafe_CZ » 11 říjen 2017 18:00

Ivan.Šimeček píše:I když tu mám trochu větší (momentálně) absenci tak ten nápad se mi líbí a šel bych do toho.Teď už jenom vymyslet sezonu a závod.Snad by se nějaký odpovídající kousek našel.


Proberu se vydanýma modelama a uvidíme co by šlo dát dohromady. Super by bylo udělat třeba jednu GP 70.léta a příští rok třeba rok 2000, vše pěkně i s budovami okolo ... Pak to vystavit vedle sebe, pro porovnání, myslím že návštěvníkům výstav by se to líbilo.

anonym01

Re: Černé novinky

Příspěvekod anonym01 » 12 říjen 2017 07:03

Ali nemusím mířit na budoucí generaci, ale na současnou. Vůbec mi nejde o prezentování formulek, na to tu jsou jiný machři.
Ale o to, že to tu celkově nefunguje, měl jsem čas prolétnout si vlátka, a když čteš prezentaci bez fotek, na co mi je taková? Nechce to promazat, učesat?
Je to složité chci sepokusit o menší evoluci. Popravdě kolik lidí zadá do vyhledávače slovo Cashpick? Zadaj papírové modely, a toto forum se vůbec neobjeví. Je ho náhoda ho najít.

John
Příspěvky: 269
Registrován: 05 červen 2004 16:15
Bydliště: Praha

Re: Černé novinky

Příspěvekod John » 12 říjen 2017 07:56

U některých vláken jsem rád, že je alespoň text. Ale prezentece modelu bez fotek, kde není v textu popsáno nic zajímavého, je samozřejmě o ničem. Pokud bych měl práva (jakkoliv omezená), tak mohu tato (bohužel) nepoužitelná témata promazat, nebo jinak přiměřeně (jak říká Josef) učesat.

U toho vyhledávání bych to až tak černě neviděl - zadal jsem "papírové modely diskuzní fórum" a cashpick je na šestém místě a jasně čitelnej. Když dám vyhledávat "papírové modely", tak je to, pravda, horší.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé novinky

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 12 říjen 2017 08:56

Hlavní admin Honza Kašpar je majitelem DF-ka - na chod nemá čas. První admin Jirka Kumžák udržuje DF-ko v chodu a zálohuje data tak, aby se dalo po možném napadení znovu DF-ko rozběhnout ze zálohy + moderuje a adminuje DF-ko. Druhý admin Víťa Novák jako admin není také nějak aktivní - rodina jej zaměstnává až až. Já jako další admin DF-ko sleduji a občas podle potřeby schvaluji či moderuji příspěvky nováčkům i stávajícím uživatelům, ale jen sporadicky. Po zkušenost z dřívějška jsme od razantnějšího promazávání a upravování DF-ka upustili. Takže vzhled a výživnost DF-ka si uživatelé určujete sami svými příspěvky. To jak DF-ko vypadá a bude do budoucna, je jen a jen na Vás. Myslím že DF-ko více moderátorů nepotřebuje.

Ten tam je ten veliký boom ve vydávání modelů, kdy si modeláři pořizovali a kupovali skoro vše co vyšlo. Trh se postupně nasytil, až přesytil a o modely přestal být zájem tak, jako před osmi až deseti léty. Jelikož máte archívy přeplněné a kupujete si modely z rozmyslem a jen ty co vás zaujmou, vzniká pro autory i vydavatele situace, kdy si také rozmyslí, zda nějaký ten model vydají....přeci nebudou mrhat silami, když nevidí pro ně ten požadující výsledek - což může být 100% prodej. Nejspíš si za to mohou také sami, když na trh hrnuly jeden model za druhým....?

Sám už téměř půl roku nelepím - po osmi - desti letém lepení každý den od rána do večera jsem unavený, vyhořelý a modelařina mě nechává chladným. A když už jsem začal přemýšlet o dalším setkání Grand Prix v Havlíčkově Brodě v olympijském cyklu - 2014 - 2018, tak jsem stále na pochybách a moc elánu na uspořádání setkání nemám. Jsem rád, že to tady na DF-ku žije i tímto životem jaký je. Prostě je celkově papírová modelařina v útlumu i v oblasti modelů F1......můžeme doufat, že se to časem zmátoří a nastane opět vzestup.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

anonym01

Re: Černé novinky

Příspěvekod anonym01 » 12 říjen 2017 09:57

Zdendo napsal jsi to co jsem nechtěl napsat natvrdo, ty co tohle rozjížděli, tak z rodiných či osobních důvodů na to nemají čas. Nebylo by dobré, jelikož tu v danou chvíli lidi jsou lidi, kteří by si na to čas udělali, nepředat dané klíče? Ale je to i o majiteli a ta zanedbanost je vidět.

Vydávaní je jak píšeš, je chyba na obou stranách a i to by se dalo zachránit. Ale zas to chce jednotu a né rozkol. Někteří autoři skočili jen díky tomu, že starší autor řekl na tom modelu pracuji,ten je můj. A ve výsledku nevyšel ani jeden.

Tady bych chtěl zbouřit ty, co chtěj být aktivní, mají na to čas a chuť udržet to. Aby se sem ozvali. Dohodnout se hlavním adminem, na tom, jak pomoct v pokračování fora.

Ještě bych dodal, formulkářů je tak málo, že se známe osobně skoro všichni.

Uživatelský avatar
Cashpick
Site Admin
Příspěvky: 488
Registrován: 23 září 2003 15:32
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé novinky

Příspěvekod Cashpick » 17 říjen 2017 09:13

Byl jsem upozorněn na tuto diskuzi. Iniciativě se meze nakladou. Doménu platí 4 lidi: já, Jirka, Zdeněk a Víťa. Pokud kdokoliv máte nějaký konkrétní nápad co udělat, aby to tu ožilo, tak to stručně sepište a my se poradíme jak mu vyhovět. Jestli nechcete veřejně, pošlete nám SZ. V návrhu je potřeba napsat co byste chtěli udělat, jak si to představujete, co k tomu na diskuzku potřebujete (třeba nějaká práva). Pokud máte pocit, že by se mělo začít na "zelené louce" rozhodně máte moji podporu a za sebe nemám nic proti tomu, abyste na diskuzku udělali reklamu jiným stránkám (diskuzku) o papírových modelech F1.

To, že se tomu tady nevěnuji je fakt a zřejmě se to hned tak nezmění. Pokud byste se k chtěli sejít, tak se můžeme domluvit na Neratovice, už jsem pekelně dlouho nebyl na žádné soutěži (možná slibuju nereálné, nevím zda tam už něco nemám).
Myslím, že jako komunikační kanál diskuzko takhle dál fungovat může. Zas se to tu rozjede tím, že jako uživatelé začnete diskutovat a prezentovat. Moderátorské zásahy musí posoudit Jirka a Zdeněk, ale doufám, že tu už dlouho nebylo žádné třeskuté a konfliktní téma, které by zásah vyžadovalo.

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé novinky

Příspěvekod Jirka » 17 říjen 2017 21:16

Jak napsal Zdeněk, po negativních zkušenostech z minula, kdy bylo moderování témat (tedy promazávání a případná úprava příspěvků) chápáno jako určitá forma cenzury, jsme od velkých úprav upustili. Upravovaly se pouze opravdu konfliktní témata, která se ale letos nevyskytla. To jak DFko vypadá si tedy určujete sami.

Je možné, že by DFko chtělo "nový vítr", ale mám obavy, aby si ho někjdo neupravil k obrazu svému bez ohledu na to co řeknou jiní.
Na současné podobě jsme se na začátku shodli všichni 4 stávající moderátoři - tedy Honza, já, Víťa a Zdeněk.

Vydávání modelů F1 bylo hodně utlumeno protože se moc neprodávají. Takový hlad po modelech, jaký byl před 10-ti lety už dávn není, modelů se vydávalo moc. Dnes si každý rozmyslí vytisknout 100 kusové vydání jednoho modelu, protože by ho prodával několik let. Navíc kromě nákladů za tisk musí zaplatit autorům. Takže se nedivte, že vydavatelé nechtějí mít na skladě hromady modelů v hodnotě několika desítek (možná i stovek) tisíc korun.

V jedom tématu jsem se dočetl, že JoseFxx nějak nepochopil za co byl zabanován HAAL.70 a kdo další a za co dostal ban. Tak aby bylo pro všechny jasno: HAAL.70 dostal ban za opakované opravdu velmi hrubé urážky moderátorů (hlavně tedy za urážky mojí osoby). Dál bylo zabanováno dalších 5 nicků - Dan, blazo, ozak, Marlboro (tady šlo podle nás pořád o jednoho a toho samého člověka) za kopírování modelů a pepaklaves -ten za své prosazování warezu a podporu kopírování modelů. Jinak nikdo další zabanovaný nebyl.

anonym01

Re: Černé novinky

Příspěvekod anonym01 » 18 říjen 2017 06:40

Já bych forum přirovnal ke knize, pokud bude kniha přehledná, dobře čitelná, tak jako čtenář se k ní budu rád vracet, pokud bude chaotická nedávající smysl, tak jí zahodím.
Forma nechme dav vládnout ono to něják dopadne, není zrovna správný směr a vždy je potřeba nějáká korekce či úprava. Jinak z toho vznikne hnůj tipu Facebook, kde je sice všechno, ale je v tom bordel.
Nechci smazat kupu vláken, ale uspořádat je dát jim řád a smyslnost. Aby forum, bylo čtivé jako na začátku, né každý umí prezentovat jako Ali.
Koukněte se na Formule forum, kde vládne Achard, to forum dává smysl a má řád.

I vydávání modelů jde ovlivnit, stejně jako to fungovalo na začátku, jeden vydavatel co by sdružoval všechny. A nebo modely rozhodit výcero prodejcům, když to řeknu třeba kolem a kolem, kdo nejezdí na výstavy a chce jeden model od MASS, druhý do Forum team a třetí od PKAA, tak na poštovném dá dohromady cenu dalšího modelu. Pak si to rozmyslí. A náklad nemusí být zrovna 100Ks.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů

cron