Společný model

Pokecejme o modelech
anonym01

Re: Společný model

Příspěvekod anonym01 » 20 říjen 2017 05:04

Shrnul bych to jednodušeji Kašpi, bod 1-5 byl vyřešen, a manažer toho cirkusu je Nafe_CZ :-)
Ty Kašpi můžeš přiložit ruku k dílu a zamluvit si nějákou formulku na slepení.
Jelikož, to Nafe vyjednal s PKAA všechny F1 nechá tisknout znova, bylo by dobré mu taky přispět nějákou korunu.

John
Příspěvky: 269
Registrován: 05 červen 2004 16:15
Bydliště: Praha

Re: Společný model

Příspěvekod John » 20 říjen 2017 07:53

Beru to taky tak, že cílem je to tu oživit a lepit. Takže start akce - dodání nových modelů, prezentace výsledků - Lužánky. Když bude 5 modelů, bude 5 modelů. A to je o 5 modelů víc než kdyby Nafe tuhle akci nerozjel :-) (akci lze zopakovat později s více hotovými modely)

S čím ale souhlasím - neřešil bych až tak doplňky (figurky, tribuny) ale vlastní formule a modeláře, co je slepí :-) (zatím je nás 7 na 22 modelů). Dále jednoznačně popsat doporučený tuning (na mnou navrhovaných plastických discích netrvám, zas tak jednoduché to není a bylo by škoda, kdyby to mělo někoho odradit). Jsou ale např. podchyceny dezénky? Teo si teď dopřává zaslouženou pauzu.

Nafe_CZ
Příspěvky: 545
Registrován: 27 únor 2014 15:00

Re: Společný model

Příspěvekod Nafe_CZ » 20 říjen 2017 07:58

John píše:S čím ale souhlasím - neřešil bych až tak doplňky (figurky, tribuny) ale vlastní formule a modeláře, co je slepí :-) (zatím je nás 7 na 22 modelů). Dále jednoznačně popsat doporučený tuning (na mnou navrhovaných plastických discích netrvám, zas tak jednoduché to není a bylo by škoda, kdyby to mělo někoho odradit). Jsou ale např. podchyceny dezénky? Teo si teď dopřává zaslouženou pauzu.


Doplňoval jsem to do vlákna s rozpisem modelu. Ano desenky jsou zajistěny. Ke každému vozu do společného modelu dostanete minimálně desenky. Ještě jsou ve hře i pomocné bočnice. To ale neslibuju.

John
Příspěvky: 269
Registrován: 05 červen 2004 16:15
Bydliště: Praha

Re: Společný model

Příspěvekod John » 20 říjen 2017 08:11

Nafe_CZ píše:Ano desenky jsou zajistěny. Ke každému vozu do společného modelu dostanete minimálně desenky. Ještě jsou ve hře i pomocné bočnice. To ale neslibuju.

To jsem přehlédl, super! :D

anonym01

Re: Společný model

Příspěvekod anonym01 » 20 říjen 2017 08:29

John píše: Teo si teď dopřává zaslouženou pauzu.


Nejen TEO dodává laser dolňky, tady nám pomůže paja112 a bočnice mi potvrdil :-)

Samozřejmě, ale jezdce bych dodal stylem co ukázal Robert

Uživatelský avatar
Kašpi
Příspěvky: 303
Registrován: 04 prosinec 2005 21:58

Re: Společný model

Příspěvekod Kašpi » 23 říjen 2017 20:23

JoseFxx píše:Ty Kašpi můžeš přiložit ruku k dílu a zamluvit si nějákou formulku na slepení.


Nebude třeba, polovinu mám slepenou a druhou polovinu v placaté podobě. I když Prost a Minardi v laseru by nevypadaly zle. Zvážím to.
Slepit? S jedním čtyřletým svištěm co mi visí na krku, druhým ročním co mě tahá za nohavici a manželkou co mne tahá za kapsu?
Ty jsi špýmař :lol:
tvorba: Mclaren M7
v přípravě: Lotus 18
dokončeno: Lotus 49

anonym01

Re: Společný model

Příspěvekod anonym01 » 23 říjen 2017 21:10

Kašpy, řeknu to takhle: tříletý, dvouletý, manželka, v práci od svitu do mrku a ješte přitom modelařim. Uspořádat si čas. A nemám problém když děcka jsou u mě a čučej přes rameno.

Nafe_CZ
Příspěvky: 545
Registrován: 27 únor 2014 15:00

Re: Společný model

Příspěvekod Nafe_CZ » 23 říjen 2017 22:06

Kluci moc Vám nerozumím.
Jde o to lepit a ne se hadat. Pokud Kašpi nechce nemusí, rozumím že má slepené některé vozy a je možné je použít. Není první a ni poslední kdo tak uvažuje. Nicméně opravdu jde o to slepit to znovu abychom tomu dali trochu jiný rozměr. Možná jsem najivní ale zatím tomu věřím.

Uživatelský avatar
Kašpi
Příspěvky: 303
Registrován: 04 prosinec 2005 21:58

Re: Společný model

Příspěvekod Kašpi » 23 říjen 2017 22:30

Však já se nehádám. Sem tam k tomu ještě sednu, ale za moc to už nestojí. U nás děti nečučí přes rameno, u nás "pomáhají". Je fakt, že na složité modely už není energie, je třeba vrátit se ke kořenům. Sezona 2000 je ideální volba. Držím palce.
tvorba: Mclaren M7
v přípravě: Lotus 18
dokončeno: Lotus 49

anonym01

Re: Společný model

Příspěvekod anonym01 » 24 říjen 2017 12:11

Kašpi, vše je o tom jaký si stanovíš hodnoty. Ano, mělo by to být nakopávací a rozjezdové lepení.

Uživatelský avatar
Kašpi
Příspěvky: 303
Registrován: 04 prosinec 2005 21:58

Re: Společný model

Příspěvekod Kašpi » 24 říjen 2017 18:56

Přesně tak. Já si je stanovil.
Zdraví, děti, manželka, práce, modely.
Přes léto jsem spával 4 hodiny denně, abych dokončil M7čku a na zdraví a práci se mi to podepsalo. Podobnou pitomost už neudělám.
tvorba: Mclaren M7
v přípravě: Lotus 18
dokončeno: Lotus 49

Nafe_CZ
Příspěvky: 545
Registrován: 27 únor 2014 15:00

Re: Společný model

Příspěvekod Nafe_CZ » 24 říjen 2017 19:00

A v tom musim Kaspimu dat velke +.
Me se stalo neco podobneho ....

Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 256
Registrován: 25 září 2003 14:47
Bydliště: Brno

Re: Společný model

Příspěvekod Lukáš » 24 říjen 2017 20:46

:arrow: Kašpi - Kdybys býval víc potrénoval na vánočních čtyřiadvacetihodinovkách, tak by se ti to nestalo.. :lol:

Jinak se tady rodí velmi zajímavý projekt, byť do Lužánek se zřejmě vše nedá stihnout. Ale neviděl bych problém tam prezentovat, co bude hotové, a postupně přidávat další. Vážně uvažuji se také zapojit. Vím, že je vyhlášená sběrka na dotisky u pana Krejčího, z ničeho my ale nevyplynulo, že bych nemohl stavět z ofsetu, což by při mojí "šikovnosti" bylo vhodnější. Pro takový případ mám v archivu BAR, Prost, Benetton, Jaguar a Williams (který teda zřejmě barevně neodpovídá) a snad bych někde vyhrábnul i to ferrárko. Nic z toho extra neupřednostňuji, klidně se ujmu toho, co nikdo jiný nebude chtít.

Pro zájemce nabízím laserem tištěné modely Sauberu a Jaguaru (jedná se o první "historické" vydání). Přenechám zdarma, nebo za symbolický příspěvek, za podmínky, že model bude použit na tento společný projekt.

Nafe_CZ
Příspěvky: 545
Registrován: 27 únor 2014 15:00

Re: Společný model

Příspěvekod Nafe_CZ » 24 říjen 2017 21:08

Ahoj Lukáši,
moc si vážím toho že uvažuješ že se zapojíš. Pokud se rohodneš že ano, vyber si jeden model a nečekej co zbyde.
Ja myslím že stejně na kažého dobrovolníka zbyde alespoň ještě jeden další. Ostatní aspoň budou vidět že v tom nejsou sami.
To že se vše bude stavět z laserových vysřihovánek neznamená žadnou diskriminaci, ale chtěl jsem aby vše vypadalo "materialově" podobně a dál jsem nechtěl abyste si kvůli mému nápadu ničili svůj archiv. Proto jsem všechny modely objednal znovu.
ke všem modelům bude laserova sada (desenky, disky, pomocne bočnice). TeĎ dávam jestě dohromady doporučený tuning.
Laserove modely co nabízíš nech klidně jako náhradní když se nekomu nepovede , protože náhradní modely objednávat nebudu.
Příští týden přijdou desky na dráhu a korkové dlaždice ze kterých budu dělat imitaci asfaltoveho povrchu.
Zítra odjíždím na služební cestu do Polska a vrátím se až v neděli. Tak po tu dobu nebudu pravděpodobně nijak přispívat do tématu. Tak to jen abyste se nedivili že tu chvíli bude mrtvo.
Štefan

mustang51
Příspěvky: 159
Registrován: 22 říjen 2010 23:16

Re: Společný model

Příspěvekod mustang51 » 24 říjen 2017 23:51

nechcem kazit plany len napisem moj nazor..ak papierove modely tak"z krabicky"bez uprav a vylepseni..na dioramu by som pouzil iba PAPIER..a modely by som mozno dal do"tlacenice"v prvej zatacke..bolo by to kratsie nez startova rovinka a medical car formulam nestiha takze by bolo o model menej.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů

cron