Modelárske výstavy

Modelářské výstavy, setkání modelářů, 24 hodinovky a další paralelky
Henrich Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Modelárske výstavy

Příspěvekod Henrich Sobotka » 13 květen 2024 19:41

Tento rok som sa rozhodol, že navštívim ako predajca tri výstavy Brno, Praha-Nehvizdy a Papír Show Ostrava. Veľmi zaujímavé výstavy s rôznym zameraním a rôznym diváckym záujmom. Stretol som veľa milých ľudí a videl krásne modely. Čo ma , ale zarazilo bola účasť športových vozov a F1 na všetkých troch výstavách. V Brne to bolo ako tak hoci aj tu môžem konštatovať , že sláva nášho hobby už zašla za prvý brnenský kopec. V Nehvizdech ani jeden model a v Ostrave 1( slovom Jedna) F1 a 1 ( slovom jedna) placka. Je to každého vec ako trávi svoj čas a niektoré termíny nemusia vyhovovať, ale ak sa rozhodnete navštíviť nejakú výstavu, tak tam doneste jeden dva modely, pochváľte sa svojou tvorbou a nebojte sa chýb, omylov a zlej retuše. Prečo to sem píšem hneď vysvetlím. Naša generácia starne a pomaly sa modelárstvo začne vytrácať. Ak chceme aby tomu tak nebolo treba vychovávať novú generáciu, stále to počúvam, stále sa o tom rozpráva. V tejto dobe to inak znie ako sci-fi lebo konkurovať i-phonu a i-padu s papierovým modelom je skoro nemožné. Lenže Yanno a Ivan s ktorými som bol v Ostrave doniesli modely a mladí chalani sa nevedeli odtrhnúť od nášho stola. A išli : „ Tí jó to jsou parádní modely, to kdybych uměl!?“ Niektorí prehovorili rodičov a tí im po našom odporúčaní kúpili jednoduchšie modely( samozrejme každý dostal zľavu, aby to nevyznelo, že chcem zarábať na deťoch). Jedným z lákadiel pre mladých je určite aj to keď deti a mládež vidia zlepené modely. Nemusia byť zlepené špičkovo, práve naopak. Mali by vidieť aj chyby a nedostatky aby nemali pocit, že oni to tak špičkovo nikdy nezlepia. Lenže pokiaľ uvidia prázdne stoly tak nemáme šancu niekoho vychovať. Aj keď prídeme na návštevu nečakajú Nás tam s prázdnym stolom... Preto nebuďme zlí hostitelia a ukážme , že máme čo ponúknuť...
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

LuPa

Re: Modelárske výstavy

Příspěvekod LuPa » 17 květen 2024 21:58

Heno,velmi pekne pises a plne s Tebou suhlasim ;)
Tiez si pamatam Luzanky s neskutocnym mnozstvom vystavenych alebo sutaznych modelov F1 a tazko sa mi od nich oci isli odtrhnut.
Nechodim uz na tolko sutazi ako za mladsich cias ,ale ak na niektoru idem snazim sa prispiet nejakymi svojimi kuskami.

Zpět na