Setkání autorů v Pardubicích 11.06.2011

Modelářské výstavy, setkání modelářů, 24 hodinovky a další paralelky
Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Setkání autorů v Pardubicích 11.06.2011

Příspěvekod Rado Radevicz » 15 červen 2011 01:50

V sobotu 11.6. 2011 proběhlo v Pardubicích setkání autorů papírových modelů. Vše se točilo kolem vydavatelství PKAA a já jsem rád, že jsem byl přizván Michalem Antonickým ke společnému stolu. Po dlouhé době jsem se tak setkal s Petrem Špinlerem, Honzou Polákem a Pavlem Krejčím.

Obrázek

Michal Antonický a TEO

Nesmím zapomenout na mistra betaře Zdeňka Smaženku alias TEA, který dorazil se zpožděním z důvodu neodkladného sportovního klání, jehož se účastnil na postu brankáře. Mimo jiné i s Michalem Antonickým by jste mohli na toto téma pohovořit, ve svém fotbalovém týmu nastupuje na stejném postu jako TEO. Kdo by to do nich řekl, že..:), ale jak je vidět.. chlapci ví, že jejich těla potřebují pohyb, určitě je to skvělý relax a prospěšná alternativa k modelaření. Dělejte to jako oni..!!!

Obrázek

S Petrem Špinlerem

S Petrem Špinlerem jsem se pobavil o tom, jak nejlépe zachytit tvary a rozměry modelů na základě fotografických podkladů, pro zajímavost..víceméně jsme přišli na to, že postupujeme stejně. Vzhledem k tomu, že se Petr v současné době přípravě modelů aktivně nevěnuje, budeme doufat, že se to v budoucnu přece jen změní a nějaký ten model od něj ještě uvidíme. Osobně bych byl celkem zvědavý na nějaký sportovní prototyp z jeho dílny. Na přímý dotaz jsem však dostal jasnou odpověď, sportovní vozy jej nijak zvlášť netáhnou, ale kdo ví, třeba někdy v budoucnu..

Obrázek Obrázek Obrázek

Honza Polák a Pavel Krejčí - Maki 101 model - Maki 101 předloha

To Honza Polák pomalu, ale jistě připravuje nejedno překvapení. S jeho svolením si můžete prohlédnout model, na kterém nyní pracuje. Jde o první prototyp japonského Maki typ 101, který rozhodně jako F1 nevypadá. Honza je pohodový chlapec a málokdo ví, že jeho druhou vášní vedle modelaření je renovace aut, v jednom takovém voze na setkání přijel.

A dostávám se k Pavlu Krejčímu, kapitánovi na lodi PKAA. Setkání po letech v přátelském duchu, výstižnější věta mě nenapadá. Na to, kolik bylo času se nám tak nějak podařilo sdělit si pár názorů, měl jsem možnost nahlédnout pod pokličku příprav dalšího vydání modelů vydavatelství PKAA. Pavel mi pochválil Viceroy Williams a za to jsem rád, vážím si toho.

Obrázek Obrázek

Michal Antonický a Honza Polák - Petr Špinler

Chci poděkovat Michalu Antonickému za to, že jsem měl možnost s ním strávit zajímavý víkend, nesmím zapomenout na jeho mámu, která se o nás oba po celou dobu bezvadně starala. Společně jsme si u kávy prohlédli první práce Michala pro legendární časopis ABC, dozvěděl jsem se spoustu zajímavostí z doby, kdy začínal. Vězte tedy, že za jeho skvělou kariéru v ABC tak trochu mohou i jeho bývalé kolegyně z práce, které mu vytočili číslo do redakce a přemluvili jej k tomu, aby časopisu nabídl své modely, protože sám by to prý neudělal..:)

Jak je vidět, komunikace autorů, testerů a vydavatelů neprobíhá pouze virtuálně u Cashpicka, ale i v běžném reálném životě..a tak je to správně..:wink:

Rado Radevicz

Tomas Vyslouzil
Příspěvky: 561
Registrován: 08 duben 2004 12:15
Bydliště: Vsetin

Re: Setkání autorů v Pardubicích 11.06.2011

Příspěvekod Tomas Vyslouzil » 15 červen 2011 06:42

Rado Radevicz píše:Jak je vidět, komunikace autorů, testerů a vydavatelů neprobíhá pouze virtuálně u Cashpicka, ale i v běžném reálném životě..a tak je to správně..:wink:

Rado Radevicz

Skvěle napsáno :!:
Je až neuvěřitelné, jak rychle se naši zkostnatělí autoři a vydavatelé sešli, aby probrali Hopiho připomínky a poradili se, kdy začnou vydávat v elektronické podobě :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 15 červen 2011 07:21

Naprosto úžasná reportáž, je paráda že jste si to všichni užili.
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 15 červen 2011 08:23

Jéééééé měl bych se konečně oholit. Nějak mi ten šedivý vous moc nesluší.

Ano byl jsem ten den i sportovat. Celý den jsem strávil v Přelouči na turnaji hokejbalu veteránů. Takže jsem byl splavený tedy hezky.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání autorů v Pardubicích 11.06.2011

Příspěvekod Rado Radevicz » 15 červen 2011 08:33

Tomas Vyslouzil píše:
Rado Radevicz píše:Jak je vidět, komunikace autorů, testerů a vydavatelů neprobíhá pouze virtuálně u Cashpicka, ale i v běžném reálném životě..a tak je to správně..:wink:

Rado Radevicz

..a poradili se, kdy začnou vydávat v elektronické podobě :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


..bereme tento požadavek sportovně, tedy alespoň někteří z nás.. 8)

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 1004
Registrován: 10 leden 2007 19:10
Bydliště: Chlum (Křemže)

Příspěvekod Novis » 15 červen 2011 19:04

...parádní reportáž! Je fajn, že se dovedou autoři , vydavatel a beta-tester sejít nad pivem a pokecat. Škoda, že se p.Špinler už nevěnuje modelům F1 aktivně - hlavně aby aspoň doupravil to Ferrarko 640 :wink:
Galerie

Na stole:
F2003 GA, F2004, FW08C, FW11B, MP4/4, MP4/7A, 312T
Lakovna:
Tyrr 006, 008, 018, 126CK, F2000, F2002
Pod stolem (u ledu):
FW07, FW11, Tyrr 023

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 15 červen 2011 21:12

Nuž, majú čo chceli - s chybičkami ho nechceli, a tak ho nemá nik. :twisted:
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
michal antonický
Příspěvky: 206
Registrován: 17 únor 2010 10:10
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod michal antonický » 16 červen 2011 08:36

Ano, posezení v hospůdce kde jsem se v mládí "lidsky formoval" bylo velmi pohodové. Je příjemné jen sedět a poslouchat debaty kolegů jak jejich modely vznikají, a přitom si zavzpomínat na své začátky s kreslením..... :D
A vězte, že už je to hodně dávno.... :wink:

Jinak Petr Špinler nekončí! Probrali jsme jeho zdravotní peripetie s očima (proto již nemůže tvořit, aspoň ne v té míře jako dříve) a dohodli se o určité spolupráci na dokončení některých modelů z jeho šuplíku. A věřte, že je z čeho vybírat. Do konstrukce vystřihovánek mu nebudu zasahovat, spíš se bude jednat o aktualizování reklam a popisů k určitým závodům a také k finálnímu dokončení návodů a návodných kreseb. Společně připravujeme seznam modelů připravených k dokončení....

TAK SE MÁTE NA CO TĚŠIT, PATLALOVÉ!!!!!!! 8) 8) 8)

Michal

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 1004
Registrován: 10 leden 2007 19:10
Bydliště: Chlum (Křemže)

Příspěvekod Novis » 16 červen 2011 19:01

michal antonický píše:Jinak Petr Špinler nekončí! Probrali jsme jeho zdravotní peripetie s očima (proto již nemůže tvořit, aspoň ne v té míře jako dříve) a dohodli se o určité spolupráci na dokončení některých modelů z jeho šuplíku. A věřte, že je z čeho vybírat. Do konstrukce vystřihovánek mu nebudu zasahovat, spíš se bude jednat o aktualizování reklam a popisů k určitým závodům a také k finálnímu dokončení návodů a návodných kreseb. Společně připravujeme seznam modelů připravených k dokončení....

TAK SE MÁTE NA CO TĚŠIT, PATLALOVÉ!!!!!!! 8) 8) 8)

Michal


Tak to je velice potěšující zpráva, že p.Špinler nekončí a že se některé modely dotáhnou společnými silami do vydání. Díky!
Galerie

Na stole:
F2003 GA, F2004, FW08C, FW11B, MP4/4, MP4/7A, 312T
Lakovna:
Tyrr 006, 008, 018, 126CK, F2000, F2002
Pod stolem (u ledu):
FW07, FW11, Tyrr 023

Pavel Krejčí
Příspěvky: 140
Registrován: 03 únor 2006 12:52

Příspěvekod Pavel Krejčí » 17 červen 2011 19:51

Dobrý večer,
ano, trochu jsme se sešli, pivo by bylo lepší než Kofola, ale snad příště :D
Modely snad tedy vycházet budou, jak již kluci napsali, ale bude jich míň a spíš se pokusíme zaměřit na kvalitu než kvantitu. Tak nám držte palce, ať nám to vydrží a hlavně bez chyb jde :D
Kluci, všem díky za skvělý pokec a nabití energií do další práce.
No a Rada si nechám na konec :D Koukám, že není jenom dobrý autor, kytarista a klávesák, ale i dobrý spisovatel :D :D :D
A díky, že jsme po letech oba dokázali překročit své vlastní stíny, už bylo pomalu na čase :lol: Jsem opravdu rád.

Hezký víkend všem
PK

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 17 červen 2011 20:27

škoda, že sa tu nedá dať Like ako na Facebooku, to by som tu tých lajkov rozdal viac:)
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 17 červen 2011 21:56

Paráda ,samé dobré zprávy
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů