Senna (2010)

Vše, co bylo napsáno a natočeno o F1 a také muzea vozů F1
Prostě vše, co může posloužit autorům jako podklady pro tvorbu nového modelu
Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Marek » 11 říjen 2011 15:15

...a hodně mírné, ta realita byla ještě mnohem horší. :( Zkrátka proti proudu se nevyplácí chodit, v té době bych tedy nepřežil ani minutu. :D
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

silk
Příspěvky: 153
Registrován: 01 září 2010 12:44

Příspěvekod silk » 11 říjen 2011 20:31

Marek píše:Zkrátka proti proudu se nevyplácí chodit, v té době bych tedy nepřežil ani minutu. :D


Všechno je relativní, motorsport byl, je a bude nebezpečný stále stejně (vzpomeň si na Hungaroring 2009, nechybělo moc a...raději nechci ani domýšlet). Takže máš jedno, ve které době se nacházíš.

Zaplaťpánbůh, že je v královně motorsportu už delší dobu klid.

Uživatelský avatar
Kašpi
Příspěvky: 303
Registrován: 04 prosinec 2005 21:58

Příspěvekod Kašpi » 12 říjen 2011 15:45

Není to jedno.

Mininálně Barrichello, Brundle, Kubica, možná i sám velký Michael by nebyli mezi živými (o slavných nehodách se myslím netřeba rozepisovat), kdyby jezdili v padesátých nebo šedesátých letech.
Slova Damona Hilla: Když ještě jezdil můj otec, nebylo sezony, aby se nezabil někdo. koho jsme znali.
Je krutou ironií, že John Surtees přežil přes deset sezon v F1 v době kdy smrt číhala v každé zatáčce, zázračně se vykulíroval z mnoha nehod, ale jeho syn zemřel na dráze v době, která ve formulových soutěžích pojem "smrt za volantem" skoro ani nezná.
Do letošního Ferrari bych se na nějaké promo akci nebál posadit babičku. Kdyby mi však někdo řekl tady máš Ferrari 126c2, pokus se o nějaké rychlé kolo, asi bych jel na rovince 130 a do zatáček ploužením s vědomím, že se mě to auto pokusí zabít.
tvorba: Mclaren M7
v přípravě: Lotus 18
dokončeno: Lotus 49

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 916
Registrován: 14 prosinec 2009 00:23
Bydliště: Znojemsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alda » 12 říjen 2011 15:59

Já myslím, že se teda fakt hodně udělalo . Ale závody jsou pořád nebezpečné. Kolikrát trnu hrůzou při pohledu na havárie. (Kubicova nehoda v Kanadě........tam moc nechybělo) Nebo i odlétnutá pružina do Massovy helmy. (tam mi to připomělo tragickou havárii A. Senny). Ale stát se tyto incidenty před mnoha lety, tak tu ti piloti nejsou. Tím chci naznat, že nebezpečí je pořád.

Osobní automobily jsou taky stále bezpečnější a pořád v nich umírají lidé.

Uživatelský avatar
Kašpi
Příspěvky: 303
Registrován: 04 prosinec 2005 21:58

Příspěvekod Kašpi » 13 říjen 2011 11:24

Souhlas. Mít Massa Sennovu helmu, tak je vymalováno. Na druhou stranu mít Ayrton dnešní helmu, kdo ví?
S těmi osobními auty bych to nesrovnával. Piloti nezávodí ožralí, pod vlivem drog, bez řidičáků, v technicky nezpůsobilých vozech, jezdí sice rychle, ale všichni jedním směrem v autech co se samy uhasí.
Celej problém je o tom že dnešní osobní automobily budí pocit falešného bezpečí. Jedeš v nějakém TDíčku 150 po dálnici a zdá se ti že se šouráš. Lidi ztratili pod výčtem třípísmených zkratek elektronických asistentů pud sebezáchovy.
tvorba: Mclaren M7
v přípravě: Lotus 18
dokončeno: Lotus 49

silk
Příspěvky: 153
Registrován: 01 září 2010 12:44

Příspěvekod silk » 14 říjen 2011 07:44

Kašpi píše:Souhlas. Mít Massa Sennovu helmu, tak je vymalováno. Na druhou stranu mít Ayrton dnešní helmu, kdo ví?


No tak o tom bych polemizoval. Myslím, že to je také faktor štěstí co se setin milimetrů týká...vždyť to také v tom filmu zaznělo. Ayrton to mohl přežít zrovna tak jako Felipe. Jen bohužel ty setiny scházely. :cry:

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Příspěvekod marec » 14 říjen 2011 08:00

To je pravda a plati to obecne. Ked mas stastie, mas vsetko.
M.

Uživatelský avatar
Kašpi
Příspěvky: 303
Registrován: 04 prosinec 2005 21:58

Příspěvekod Kašpi » 14 říjen 2011 13:44

Ano, když máš štěstí, nepotřebuješ helmu vůbec. Ale k filmu. Nejsem sice detailní znalec tohoto období, ani fanoušek Senny, Prosta, Mclarenu, ale film mě zaujal. Trochu mi vadí, že Senna je zde vylíčen jako Mirek Dušín a Prost jako křivák co se nehodí ani na hnůj. Protože se ale nejedná o ryzí dokument, u mě dobrý.
tvorba: Mclaren M7
v přípravě: Lotus 18
dokončeno: Lotus 49

Marlboro
Příspěvky: 98
Registrován: 20 červenec 2011 20:07

Příspěvekod Marlboro » 14 říjen 2011 20:24

Jediné co mi na Prostovi vadilo, že jsem se dozvěděl jak to bylo s tou penalizací Senny v Japonsku. Jinak to odobí kluci Senna a Prost krásně oživily a buďme za ně rádi. Teď když něco podobného předvedou nynější jezdci a co se momentálně snaží Hamilton a Massa tak se na ně hrne vlna kritiky, protože dnešní doba už je moc ... ani nevím jak to nazvat.
kouříte? Klidně kuřte dál.

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Příspěvekod marec » 14 říjen 2011 20:35

Ja som si zasa doteraz myslel ze kolizia Japonsko 89 bola vinou Sennu a po zhliadnuti dokumentu sa mi mari ze Prost .....

Marlboro
Příspěvky: 98
Registrován: 20 červenec 2011 20:07

Příspěvekod Marlboro » 14 říjen 2011 20:40

marec ono je celkem jedno kdo zavinil tu kolizi, ikdyž můj názor je vina Prosta, ale co mi vadí, že byl Senna potrestán jen proto, že ve vedení FIA byl francouz, Prost byl francouz a Senna musel z kola ven. Byla v tom špinavá politika už tehdy. Protože co potom Senna zajel ve zbývajicích 5ti kolech a N.Mansella dojel a předjel bylo něco neuvěřitelného.
kouříte? Klidně kuřte dál.

Honza
Příspěvky: 449
Registrován: 29 září 2003 07:50
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 15 říjen 2011 06:33

Tak jsem to taky zhlédnul a musím říct ,že mě docela zamrazilo, když mu tehdejší přítelkyně Xuxa na vánočním večírku přála hodně štěstí do sezony 1989,90,91,92,93 ......... a následující všichni víme :cry:

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Příspěvekod marec » 15 říjen 2011 08:28

To je pravda clovece, presne vtedy to aj mna napadlo, ked sa zastavila v roku 93.
M.

silk
Příspěvky: 153
Registrován: 01 září 2010 12:44

Příspěvekod silk » 18 říjen 2011 06:26

Kašpi píše:Není to jedno



(Myšleno ve které době se nacházíme) Je mi líto, že mi nahrála smutná událost z USA :( , ale stále si myslíš, že je to v dnešní době v F1 nemožné? Znovu říkám, že je velké štěstí, že se už dlouho nic vážného nestalo a budu rád, když to takhle zůstane i do budoucna. Ve vzduchu to visí ale stále stejně jako v 50. - 90. letech....nejde si myslet, že se nic nemůže stát jenom proto, že se bezpečnost zdokonalila. Proto si myslím, že z tohoto pohledu na věc je opravdu jedno, ve které době jsme. F1 má prostě jen nyní hodně štěstí...díkybohu :!:

pepino
Příspěvky: 36
Registrován: 24 září 2003 12:16
Bydliště: Divisov

Re: Senna (2010)

Příspěvekod pepino » 12 únor 2012 07:12

Tak tenhle film byl pro mě velikým překvapením - upřímně se přiznávám, že jsem fanouškem Alaina Prosta a Senna byl až do téhle chvíle pro mne jeho největší a nejnepříjemnější soupeř - ale tenhle pohled do zákulisí (i když můžeme polemizovat o úhlu pohledu a nezaujatosti) ukazuje i věci, které jsem netušil (intriky Balestre a Prost) . Stále mám v paměti ty souboje a komentáře v tehdejším tisku - tady je jasně vidět, jak důležitá věc jsou kompletní informace. Tehdy jsem to totiž viděl úplně jinak... - Ayrtone, přijmi mou omluvu....
Motto1:
Kulturnost je jenom nátěr, který je velmi lehce rozpustný v alkoholu.
Motto2:
Když žena nezíská toho, koho miluje, tak běda tomu, koho dostane.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti