Vzorky pneu k ferrari 158 a 1512 laserem vypálené

Úpravy a doplňky k jednotlivým modelům. Ctěte zásadu, co nový model to nové téma.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 20 únor 2007 15:20

kvr píše:I když, pokud budeš mít s sebou ten March s chladičem od vrtulníku, tak to snad nebude problém ;)


No Marche tam budu mít dokence dva - žlutomodrý a červenobílý.Po place se budu pohybovat s foťákem a stativem,kdy si chci odnést spoustu zachycených zážitků.V pátek večer po ukončení přejímky,bude určitě také pěkné posezení se spoustou diskuzních příspěvků(ale v reálu a né elektronických :lol: ) čekám,že i mnoho výměn osobních zkušeností a fíglů atd. atd. ......
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Prosba o pomoc

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 04 březen 2007 18:27

Hezký den pánové.Potreboval bych po Vás pomoc v otázce kde sehnat potrebný papír na výrobu behounu.Po papírnictvích mi nedokází vubec pomoci.Ideální by byl nejspís tak okolo 300gramu(aby mel na tloustku tak 0,8mm a v cele své strukture i pozadovanou barvu.V Brne na vystave mi nekdo z Vas povídal o nejaké firme která má ve svem názvu snad GRAM PAPIR a u nich prej de sehnat pomalu vsechno.Zkousím Googlit a nic .Kdyby jste meli nekdo napad kde sehnat potrebny matros a nebo mel kontakt,prosím poskytnete..... :( pomuze to nám vsem :wink: dekuji ZDENEK. Idealní format by byl nejspís A3 popr.A2
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka » 05 březen 2007 19:02

Tak to jsem byl asi já :D . Firma se jmenuje Grandpapír, sídlí v Praze kousek od Máje. TADY jsou jejich internetové stránky, které bohužel nejsou úplně funkční ale adresa a telefon tam je. Vedou různobarevné papíry různých formátů a tlouštěk, uvidíš, jestli budou mít co potřebuješ.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 05 březen 2007 20:35

WOW :) :D díkes špica.Spojím se s nima co nejdřív.Paráda.... :lol:
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Příspěvekod bernie » 07 březen 2007 06:40

Z Brna jsem si od Zdenka odvezl 2 druhy ferrárkových vzorků - původní "peněženkový" papír a nový tvrdší.

První dojem z praxe:

:arrow: peněženkový papír je měkčí, ochotnější na tvarování /tímto směrem bych asi sháněl náhradu za již neexistující materiál :wink:

:arrow: mám pocit, že vzorek pálený, resp jeho rozměr je pouze obšlehnutý z vystřihovánky. Jak jinak, že? Problém je v tom, že když běhoun nalepím na stávající díl běhounu z vysřihovánky, tak mi několik milimetů chybí. Mě osobně to nevadí, protože stavím statické modely. A zkracovat poměrně běhoun z původní vystřihovánky, aby to vyšlo? Proč?

:arrow: brzy dodám názornou ukázku

:arrow: kolo dále doplňuji o matky od Draf Modelu a myslím, že i tento doplněk by se setkal se zájmem patlalů. Co ty na to TEO?

Uživatelský avatar
kvr
Příspěvky: 464
Registrován: 06 březen 2006 10:32
Bydliště: Vancouver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kvr » 07 březen 2007 10:05

bernie píše::arrow: mám pocit, že vzorek pálený, resp jeho rozměr je pouze obšlehnutý z vystřihovánky. Jak jinak, že? Problém je v tom, že když běhoun nalepím na stávající díl běhounu z vysřihovánky, tak mi několik milimetů chybí. Mě osobně to nevadí, protože stavím statické modely. A zkracovat poměrně běhoun z původní vystřihovánky, aby to vyšlo? Proč?


Ještě jsem si s tím nehrál, ale počítám, že původní běhoun je třeba zkrátit v každém případě, aby byl zachován vnější obvod kola. Jestli má ten papír 0.3mm šířku, tak to po zakulacení udělá rozdíl 2mm.

Uživatelský avatar
11111
Příspěvky: 1697
Registrován: 30 září 2003 11:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 11111 » 07 březen 2007 10:45

Jestli se nepletu, BT26 překreslil TEO sám, ale F158 a 1512 jsem mu již zasílal v *cdr, tak nevím kde je chyba. Možná v laserové vypalovačce. Jak je to TEO?
Já to budu mít složitější já už mám průměr kola daný polotovarem z tvrdého papíru a tmelu a musím nalepit běhoun. Díky za upozorněnou, ustřihnu s přesahem a vzorek dorýhuji.
Vzorec 2x 0,3 (síla papíru) x 3,14 nelze použít, protože ohyb neprobíhá na vnitřní straně papíru ale dochází k deformacím na straně vnitřní, naopak na straně vnější k natažení. Pomyslná čára ohybu je někde mezi.
Nicméně myslím že síla papíru je 0,8mm.
retuš a kompletace:
F158 1965, F1512 1964, L49 1967, L49 1969
tmelení-broušení:
L72E 1975, B190 1990, Lola T97/30 1997, BAR002 2000
hrubá stavba:
F60 2009, F312B 1970, FW30 2008, MS80 1969

bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Příspěvekod bernie » 07 březen 2007 11:02

kvr píše:...původní běhoun je třeba zkrátit v každém případě, aby byl zachován vnější obvod kola.


Toto se mi právě nechce, protože původní běhoun mi hladce dosedá /hrana-hrana/ na boční díl a na běhounu natažený vzorek krásně zvýrazní kýžený efekt plastického vzorku - nejlépe, když ukážu na fotce, dej mi tak 2dny :wink:

Uživatelský avatar
kvr
Příspěvky: 464
Registrován: 06 březen 2006 10:32
Bydliště: Vancouver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kvr » 07 březen 2007 15:13

Ad vzorec - záleží na postupu - v případě, že jej přilepím v placatém stavu a potom ohýbám, pak samozřejmě je deformace z obou stran (ale v takovém případě IMHO deformace vyřeší problém s délkou rovnoměrně sama), pokud jej nalepuju na již hotový běhoun, pak je to čistých 0.8mm na poloměr navíc (což, jestli jsem pochopil správně, je Bernieho případ...?)

Bernie: v takovém případě se ale dopouštíš drobné modelářské nepřesnosti, což mě speciálně u Tebe docela překvapuje ;o)

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 07 březen 2007 17:54

11111 píše:Jestli se nepletu, BT26 překreslil TEO sám, ale F158 a 1512 jsem mu již zasílal v *cdr, tak nevím kde je chyba. Možná v laserové vypalovačce. Jak je to TEO?.

Je to obráceně.Vzorek na ferrarka jsem překresloval z vystřihovánky a na BT26 jsem obdržel od 11111.Je to myšleno a řešeno tak že běhoun nalepím na originál díl s vystřihovanky a s důvodu přesahu vzhledem k bokům pneu,takto vzniklý běhoun zkracuji v káždém případě zhruba o 0,5 - 1mm.Ale tento postup jsem v Brně vysvětloval.Horší to mají ti co běhoun budou lepit již na hotové kolo.
Papír z peněženek je fakt lepší,ale bylo ho málo.O víkendu jedou mí známí do Prahy,tam je pobočka té firmy GRAND PAPIR a zaúkoluji je aby se mi tam pozeptali a eventuelně pořídili nějaký ten papír,co by se nejvíce podobal tomu peněženkovému.
No a co modelář to jiné postupy,grify a triky jak na to.Co je ideální pro jednoho,to druhý zavrhne :( .
Pro bernieho: od ferrarek my ještě nějaké běhouny zbyly,není problém Ti ty kratší vyměnit,ale je mi záhadou,že by mohly být kratší,ledaže by to byly běhouny na peněženkovém papíře a vypálené hodně do kraje papíru a tím mohlo dojít k jejich zkrácení.A je možné že jsem si nevšimnul a nevyřadil je ze všech co jsem do Brna bral.
No a BTéčkové a BRMkové běhouny,co jsem dostal originál ve formátu cdr. od 11111 jsem jen přispůsobyl k délkám a šířkám originál dílům z vystřihovánek obou vozů a tím použitelné pro oba.Opět řešeno pro lepení na originál díl a poté i jeho zkrácení,kvůli přesahu oproti bočnicím pneumatik...... :o mě tento postup vyhovuje.... :?: :!:
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 07 březen 2007 18:19

Momentálně nejsem doma.Ale jakmile budu,tak zkusmo natvaruji vyříznutý běhoun na již hotové kolo a zjistím kolik mm mi bude chybět do uplného uzavření celého obvodu kola.To by potom mohla být i cesta do budoucna prodloužit běhouny i pro jiné postupy lepení.Běhoun by byl delší než původní originální díl a byl by použitelný pro nelepení na hotové kolo a zároveň by bylo možno jej zkrátit pro mou metodu lepení. :wink:
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Příspěvekod bernie » 08 březen 2007 04:46

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
11111
Příspěvky: 1697
Registrován: 30 září 2003 11:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 11111 » 08 březen 2007 08:27

Tak to bylo obráceně. Já už si to nepamatoval :(

Já mám ten peněženkový papír, a vypadá to tak, že jej asi namočím do vody on se o ten 1-2 mm natáhne. Potom potřu kolo herkulesem a natáhnu běhoun.

Snad to vyjde :D
retuš a kompletace:
F158 1965, F1512 1964, L49 1967, L49 1969
tmelení-broušení:
L72E 1975, B190 1990, Lola T97/30 1997, BAR002 2000
hrubá stavba:
F60 2009, F312B 1970, FW30 2008, MS80 1969

Slimm
Příspěvky: 188
Registrován: 02 srpen 2006 07:35
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Slimm » 08 březen 2007 08:33

Vypadá to moc hezky, ty vypalované běhouny, ale byl tu kdysi dotaz, zda je možné si je objednat. Do Bran jsem se nedostal, takže jsem je ani na tuto akci neobjednával. Měl bych však o ně zájem a to na všechny verze "doutníčků". Budou i v nabídce e-shopu? Třeba jako doplňky?
F1 je závislost, modely F1 ještě větší :-))
Navštivte http://gp-team.ezin.cz/

bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Příspěvekod bernie » 08 březen 2007 08:42

11111 píše:Tak to bylo obráceně. Já už si to nepamatoval :(

Já mám ten peněženkový papír, a vypadá to tak, že jej asi namočím do vody on se o ten 1-2 mm natáhne. Potom potřu kolo herkulesem a natáhnu běhoun.

Snad to vyjde :D


S Herkulesem jako mediem pro lepení vzorků bych byl opatrný - protéká mezi řadami a může nepříjemně "puristům" zašpinit. Doporučil bych raději Kores.

Svou špínu podložím výřezem z dobové fotky
Obrázek


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

cron