Březen 2013

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Březen 2013

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 03 duben 2013 08:35

V měsíci březnu bylo na co koukat. Z přehršle příspěvků nám jich do oka padlo tak nějak úměrně.

LuCas ze dne 10.3.2013

LuCas píše:Poslušně hlásím dokončeno.

Co k tomu říct. Snad jen ve zkratce - model se lepil velmi dobře, nenašly se žádné záludnosti. Model můžu vřele doporučit těm, co si ho ještě neslepili. Výsledek je možno shlédnout níže.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


j.brauner ze dne 15.3.2013

j.brauner píše:Dobojováno jest!
Další Fittipaldi je hotov. Na model jsem použil síťky z cedníků, ale kdo chce může si objednat u Tea síťky
na F8C, na model budou určitě pasovat.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na fotkách s bleskem trochu leze retuš, ale mně fotit lépe nejde! Budu muset někam do učení :twisted:
A ještě přidám rodinné foto.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek



frýdek665 ze dne 18.3.2013

frydek665 píše:Rado, tam podle mě ten problém nenastal. To už je jen důsledek problému, který byl někde jinde.

Snažil jsem se to nějak opravit, jak to dopadlo, vidíte sami. Spokojen jsem , ale musím se dívat aspoň z pěti metrů a ještě k tomu levým okem. Celou dobu mě stavba bavila a měl jsem pocit, že všechno pěkně sedí. Bohužel kryty ukázaly, že se někde stala chyba. U dalších verzí to snad dopadne líp. ;) .

Obrázek Obrázek


frýdek665 ze dne 26.3.2013

frydek665 píše:Motor a zadní část vozu je komplet.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek


míša kulička ze dne 19.3.2013

míša kulička píše:model: Ligier JS21 Jean Pierre Jarrier
autor: M4RC10
vydal: free
měřítko: 1:24

úpravy: zpevněna podlaha
- není ilustrovaný návod, nutno řídit se podle fotek
+ není zase tak těžký model

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek


umberto ze dne 31.3.2013

Umberto píše:Dobré ráno v bílém pekle. Můžu říct HOTOVO. Model se lepil naprosto skvěle. Pro mě zatím nejlíp technicky zpracovaný model. Samozřejmě jsem se nevyvaroval pár chybám z mé strany, ale o to líp se bude lepit druhé startovní číslo ;)

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

P.S. Sice píšu hotovo, ale ještě mě čeká předělání předních kol, u kterých mám špatně slepené disky což už bude prkotina 8)


Umberto ze dne 3.3.2013

Umberto píše:Pěkné nedělní ráno. Jak jsem sliboval tak tady trochu podrobněji popíšu výrobu kol. Předem musím říct že laserované bočnice sedí perfektně. Trochu jsem je po obvodu zbrousil vodním smirkem a ještě srazil jednu hranu aby šly líp nasouvat na běhoun.

Obrázek

Připravil jsem jednotlivé díly před bombírováním. Běhouny jsou podlepené kanclákem a natřené černou tuší. A kartonové bočnice zaretušované u hrany s běhounem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na bombírování bočnic používám takové oko, které jsem koupil v OBI. Upnu ho do svěráku tak jak mi to vyhovuje.

Obrázek Obrázek

samotný postup:
:arrow: Bočnici si nasliním
:arrow: Při první otočce tvarování pouze tlačím směrem k zemi abych vytvořil oblouk
:arrow: Při druhé otočce už tlačím i po obvodu tak, aby se oba konce překrývaly
:arrow: Takto oba konce slepím k sobě, ještě jednou navlhčím a dotvaruji ještě jednou na oku
:arrow: bočnici dám pod plexi a krouživým pohybem vyrovnám do kulata a nechám zatížené
:arrow: mezi tím si nanesu lepidlo na bok kola
:arrow: dám bočnici na kolo a tvaruju prsty jak je na obrázku, snažím se tlakem vytlačit oblouk do kulata

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Takto to potom vypadá před zaoblením hram a retuší

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na sražení a zaoblení hran používám zubařský háček. Celkem dost tlačím na hranu a snažím se pohybovat přes hranu nahoru dolů. Pevný je to dost takže ke zborcení nedojde.

Obrázek Obrázek

Takto to vypadá po zaoblení hran

Obrázek

A takto ještě po retuši vodovkou

Obrázek Obrázek

Lak to potom ještě krásně zalije a vytvoří jednotnou strukturu. Doufám že to někomu z vás pomůže, ale jak už jsem psal dřív tak tohle všechno je postu TEA a jemu za to ještě jednou děkuju.

První tvarování (ČERVENÁ ŠIPKA) se snažím tvarovat jen oblouk bočnice , takže konce bočnic se k sobě nedotíkají. při druhém tvarování (ZELENÁ ŠIPKA) k tvarování oblouku se ještě snažím tlačit konce k sobě aby se překryly a utvořily tak kruh. jedna otačka myslím tím 360stupňů. Takže první otočka tvarování oblouku, druhá otočka ještě tlačím konce bočnic k sobě a když je slepím tak třetí otočka ještě dotvaruju oblouk slepené bočnice. Ono se to blbě popisuje...nejlíp bych to ukázal na videu, ale nemám kameru :roll:

Obrázek


Alda ze dne 16.3.2013

Alda píše:Přerušení kvalifikace mne vyhnala k oknu. Tak jsem doblikal poslední fotky. Model je hotový.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek



Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Musím říct, že až na pár míst mne stavba dost bavila. Éra turba v době velkých zadních křídel měla hodně do sebe.
Partie nosu a předního křídla doladíme (po včerejší velké debatě víme kde je chyba). Tohle otestujeme na bílé stavbě přídě.
Jsem rád že bude pro modelářské fandy F1 další krásný vůz.


René ze dne 30.3.2013

René píše:Ľavý bok je tiež v kope, znovu je vnútri menšia úprava na chlopni. Celá bočnica sa lepila bez problémov, pri lepení k trupu mi rovnako ako pravá nedosadne ideálne vzadu k prevodovke a 1 mm od nej odstáva, kde je chyba netuším, škoda inak je to celé dobre a presne zlepitelné.
Horný hlavný diel trupu je prelepený novým dielom kvôli náväznosti grafiky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Ďalej mám od Roberta k zlepeniu zadné krídlo, na model sa ale bude osadzovať neskôr aby neprekážalo v prácach na zadnom zavesení.


bernie ze dne 3.3.2013

bernie píše:....a ňuňánek to stihl ještě před termínem Clarkových narozenin :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Za tento detail mě pochválí Ali ;)
Obrázek

Obrázek Obrázek


Nakonec jsme se rozhodli dát na nejvyšší stupínek příspěvek Reného ze dne 30.3.2013, kdy dobře popisuje relativně záludnosti při stavbě McLarenu a zároveň ukazuje kvalitně zvládnuté fotky. Jen malinko předstihl prezentaci výroby kol umbertem ze dne 3.3.2013. Nutno vyzvednout Lucase s jeho fotkami McLarenu ze dne 10.3.2013, který obsadil bronzovou pozici.

Tímto bych za kolektiv adminů poděkoval všem, co mají snahu své příspěvky kvalitně prezentovat a tím přinášet všem nám ostatním rady, triky, tipy a postupy.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Uživatelský avatar
René
Příspěvky: 803
Registrován: 30 listopad 2003 23:20
Bydliště: Bratislava

Re: Březen 2013

Příspěvekod René » 03 duben 2013 19:29

Chalani ďakujem, veľmi ma to teší a povzbudzuje do ďalšej práce, stále sa však trápim pri večernom fotení a osvetlenie mi vyrába vodorovné pruhy, prípadne odtiene bielej...budem musieť skúsiť nejaký lepší svetelný zdroj a hrať sa aj s nastaveniami pri fotení.
Stále je toho dosť čo zlepšovať. Takže ešte raz díky ;)

bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Re: Březen 2013

Příspěvekod bernie » 03 duben 2013 19:37

Gratulace René, Bludišťák putuje na správný stůl ;)

Uživatelský avatar
Umberto
Příspěvky: 1077
Registrován: 30 duben 2012 12:43
Bydliště: Silůvky (Brno-venkov)

Re: Březen 2013

Příspěvekod Umberto » 03 duben 2013 19:59

René gratulace i z mé strany a jen tak dále :!:

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Re: Březen 2013

Příspěvekod Marek » 03 duben 2013 21:31

I já se přidávám. Myslím, že René má navíc dobrý cit pro testování a následný popis a měl by být i do budoucna autory "protěžován". 8)

...gratulace i všem ostatním.
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Uživatelský avatar
LuCas
Příspěvky: 113
Registrován: 16 listopad 2012 13:39
Bydliště: Bolatice (okr. Opava) / Brno

Re: Březen 2013

Příspěvekod LuCas » 04 duben 2013 12:05

Také se přidávám ke gratulantům ;)

Uživatelský avatar
René
Příspěvky: 803
Registrován: 30 listopad 2003 23:20
Bydliště: Bratislava

Re: Březen 2013

Příspěvekod René » 05 duben 2013 11:42

Vďaka kolegovia, som príjemne prekvapený ;)


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

cron