Realistický vzhled pneu

Zlepšováky, vychytávky
Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Příspěvekod frydek665 » 21 prosinec 2010 20:51

Nejlepší by bylo toto téma uzavřít. Gumy budou vždycky černé(asi).

blazo
Příspěvky: 203
Registrován: 15 září 2010 20:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blazo » 21 prosinec 2010 20:53

a co kdyby jste tady napsaly něco o tom pneu a nespamovali

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 21 prosinec 2010 21:11

Blazo....ve vzhledu pneumatik, aby vypadali realističtěji už toho moc udělat a vymyslet nejde. Na kolech u moderních formulek kdy jsou vzorky suché, to lze udělat tak jak popisuješ. Jednoduše nalepit proužky požadovaných rozměrů na kola, která potom nějak natřeš. Ať už tuší nebo jinou barvou, je to lautr jedno. Já osobně bych tuš vynechal, ta Ti zas až tak reálný vzhled kola neudělá. Dalším krokem jak udělat kola reálnější, je použít laserem vypálené dezény. Ty jsou dobré pro imitaci složitější kresby mokrých a historických pneumatik. Zde po slepení kola je taktéž dobré kolo nějakým způsobem dotvořit nátěrem. Je to vše už jen a jen na možnostech a schopnostech daného modeláře, i toho co se mu osvědčí a co si myslí, že je OK. Pár rad zde už padlo. A přeci jenom jsem Ti v SZ poskytnul dost odkazů, jak zhotovit co nejhezčí kola, nebo se zase pletu? Sice tam asi o barvení nic nebylo, ale nebyly to špatné odkazy. Když pak čtu různé recenze od jiných modelářů, tak tam i padají větná spojení s tématikou natírání kol. Není asi už potřeba, abych se k tomuto tématu nějak vyjadřoval? Nebo je?
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Uživatelský avatar
novakv
Site Admin
Příspěvky: 482
Registrován: 05 prosinec 2003 15:28
Bydliště: Kobylnice

Příspěvekod novakv » 21 prosinec 2010 21:23

Pokud chcete opravdu realistický vzhled pneumatik, doporučuji si vyhledat tady nebo na spřáteleném foru papírových modelů stavbu vozu RENAULT RE-20 Turbo uživatele Cornell.
Dokončeno: Williams FW07, 1980, G. Lees
Obrázek

Uživatelský avatar
11111
Příspěvky: 1697
Registrován: 30 září 2003 11:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 11111 » 22 prosinec 2010 09:01

Marek píše:arogance některých příspěvků je neuvěřitelná :twisted: ...já chápu, pánové Zdenku (u Vás to vůbec nechápu, takovej pohodář), Jarku a Viktore, že jste naprostí mistři světa v modelaření, ale chtělo by to trochu úcty i k nám obyčejným uživatelům


vybrat značku laku si umí každý sám, víte, že např, existují speciální přísady do laků, které zaručí nezežloutnutí laku po několika letech? (a věřte, že zežloutnou všechny laky), jak poznáte jestli Váš lak je ten pravý, jakou metodou se to dá zjistit, teď se předveďte, pokud to máte všechno tak zmáklé...

je opravdu smutné, že pokud zde nováček něco založí je hned ztrapněn, hláškami jako já je nebudu vodit za ruce,



Myslím že právě svými příspěvky ukazujeme metody a možnosti jak model zpracovat, znovu opakuji, je třeba číst a ne vznášet bouři na fórum která jej ještě více znepřehlední a další nováčci se v tom už vůbec nevyznají. Myslíte i na ně, nebo jen na sebe?


Já lakuji modely prakticky od začátku co jsem tady, mistr světa nejsem, na každém modelu mám chyby, ale modely my nežloutnou. Kdyby jste četl některý z mých vlaken od začátku až do konce, jistě by jste si všiml zkratek které výrobci laků uvádí aby lak a podklad hlavně nežloutl.


Nemužu si pomoci, ale vaše hlášky Vás ztrapňují, prosím zamyslete se nad tím.
retuš a kompletace:
F158 1965, F1512 1964, L49 1967, L49 1969
tmelení-broušení:
L72E 1975, B190 1990, Lola T97/30 1997, BAR002 2000
hrubá stavba:
F60 2009, F312B 1970, FW30 2008, MS80 1969

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Marek » 22 prosinec 2010 09:14

děkuji novakv, že pochopil, že času máme všichni málo a udělal to o čem toto vlákno je, dal radu a tip :idea: , díky Vám za to

zmiňovaným pánům jsem zaslal SZ, nechci zde více řešit, nepatří to sem
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ďourek » 22 prosinec 2010 22:02

Moje pneu jsou natřené rewelkou matně černou a ten nátěr je po zaschnutí ještě vyhlazen takovým tím nástrojem na ošetřování kůžičky na nehtech, který jsem ukradl mamině z manikůry...
Reálné mi to docela přijde...

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Marek » 23 prosinec 2010 08:15

ad Ďourek: nemáte foto? tohoto postupu nebo alespoň jak to vypadá na modelu, díky za čas
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Ďourek
Příspěvky: 754
Registrován: 24 září 2003 10:51
Bydliště: Praha 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ďourek » 23 prosinec 2010 17:22

Takhle vypadá Lotus 80 s dezény do mokra

Obrázek Obrázek Obrázek

A takhle Brabham BT42 se suchými pneu - ty jsou na vyhlazení náročnější..

Obrázek


Ale jinak většina fóra přísahá na Agamu - čili nemám důvod nevěřit tomu, že je na to nejlepší - u mě hraje roli lenost shánět někde spešl barvu, když mám matnou Rewelku, kterou koupím kdykoliv v Globusu na čerňáku...

Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 2327
Registrován: 28 červenec 2008 20:25
Bydliště: teraz Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Robert Blaschke » 23 prosinec 2010 19:18

novakv píše:Pokud chcete opravdu realistický vzhled pneumatik, doporučuji si vyhledat tady nebo na spřáteleném foru papírových modelů stavbu vozu RENAULT RE-20 Turbo uživatele Cornell.


Áno o tých "gumách" som si doteraz myslel, že sú naozaj z gumy :D. Ale teraz som si pozrel tú tému a wow! dozvedel som sa, že sú z papiera :). Ako Cornell píše:
"trosku vytmelene a vybrusene. ako gumovy nater pouzivam ciernu temperku zmiesanu s herkulesom."

http://www.postimage.org/image.php?v=aV49Bfr

Inak, ja som kolesá na FW30 a RB6 natieral akrylkami. Pri Williamse to bol ešte posledný zbytok "Tire black" od ModelMaster, a na RB6 "tyre black" od Gunze, po ktorej mi ale zostali "kocúri", to jest viditeľné ťahy štetcom, tie ale zmizli, keď som to následne prestriekal jednotiacim polomatným lakom Gunze. Agamu som ešte neskúšal.

Obrázek

Obrázek

Inak, nie, nemyslím si, že gumy sú čierne :D

makr
Příspěvky: 249
Registrován: 06 leden 2011 23:59
Bydliště: Charvátce
Kontaktovat uživatele:

Re: Realistický vzhled pneu

Příspěvekod makr » 22 červenec 2013 22:20

Já si kola matlam akrylovkou Teerschwarz 06 od Revellu.
Proč Revell? Nejbliší model prodejna k mému modelpracovišti v práci je Pecka na "šestce" v Ruzyni a tam mají jen Revell. Na bočnice zase, ne vždy, černou matnou 07 a mezi proužky černou lesklou 08. Neni to kdoví co, ale já sem docela spokojenej.
Viz třeba tady: http://www.papirove-modely.cz/galerie/f ... oto=212512 , nebo tady: http://www.papirove-modely.cz/galerie/f ... oto=179553
Modelařim pro radost a moc velkou hlavu si z toho nedělam. A dokonce je mi šumafuk, že když udělam paprskový disky, že tam nemam brzdový kotouče se třmenama a bzdovejma hadičkama a kdoví čim ještě. Když "to" dam do vitrínky, tak tam stejně nikdo nekouká, protože ke mě domu někdo takovej, kterej tomu rozumí, nechodí :lol:
Akorát je dobrý napsat, že ty akrylovky sou dost hustý, ne hustý, jako hustý, ale hustý jako hustý :D , takže pro matlání použiju široký štětec s jemným chlupem a hodně naředěnou barvou. Ze začátku moc nekreje, to je jasný, ale druhý nátěr je už řekněme dobrý. Teda, pro mě dostačující. Na kolech od Jordanů, to je ten první odkaz jsou trochu vidět tahy štětce, protože sem jí měl ještě při prvním nátěru málo zředěnou a brousit znova se mi to nechtělo.
Martin

Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 381
Registrován: 12 červenec 2011 19:11
Bydliště: Nivnice

Re: Realistický vzhled pneu

Příspěvekod Aleš » 24 červenec 2013 08:06

Ta kola z Jordanu jsou úplně úžasná :shock: s akrylkami se mi podobného vzhledu nepodařilo nikdy dosáhnout

bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Re: Realistický vzhled pneu

Příspěvekod bernie » 24 červenec 2013 09:37

On je totiž Martin velký umělec, který umí sochat pneumatiky i lesní žíňky :D

makr
Příspěvky: 249
Registrován: 06 leden 2011 23:59
Bydliště: Charvátce
Kontaktovat uživatele:

Re: Realistický vzhled pneu

Příspěvekod makr » 24 červenec 2013 19:40

Aleš píše:Ta kola z Jordanu jsou úplně úžasná :shock: s akrylkami se mi podobného vzhledu nepodařilo nikdy dosáhnout


Aleši, někde bude chyba. Buď nemáš barvu dobře (ode dna!) promíchanou, nebo je stále moc hustá, nebo je horší podklad pro barvení. Ty makáš z papíru, takže tam bude asi zakopanej haf. Předpokládám, že máš (pouze) jeden nátěr hustší barvou. Je lepší ale udělat jeden řidší barvou, nechat uschnout a potom přebrousit houbičkou. Jsem truhlář, takže se tady vždycky "něco" najde na zemi, nad čim kolegové už ornujou frňáky, ale pro modelařinu ideální. Hrubost hádám P120 a ještě je trochu "jetá". Tim přebrousim ztvrdlé chlupy z hran papíru. Protože celistvá plocha papíru je vlastně na hraně, jakožto jediném místě porušená (přeřízlá vlákna napříč) takže se "kapalina" dostane hlouběji a tam páchá škody. Funguje to jako dřevo a jistě jsi už lakoval nějaký kousek prkynka. Vlastně jako první nátěr můžeš použít "cokoli". I bezbarvý lak, ale základní Ti udělá tuhle službu a možná úplně nejlíp. Jen musíš vzít tu "správnou" bázi, aby nerozmatlala tisk. Po uschnutí přebrousíš, když neseženej houbičku (třeba železářství, nebo prodejna dřevomateriálu) tak postačí brusný papír hrubost. P180-220. Potom širokým štětcem s jemným chlupem (zase ty chlupy kruci) :-)) a jde to supr. Jenn dobře ofouknout prach po broušení.
Jo ještě malý tip: Do kelímku s barvami si dávám dvě až tři ocelový kuličky (broky- ložiska) který mi usnadní promíchávání, bez nutnosti otevřít kelímek a nejdřív míchat tyčinkou. Občas si v práci s klukama zastřílíme ze "vzduchovek" a ty kuličky (BB broky- myslim že se jmenujou) se pak válí úplně všude. Ideální

bernie píše:On je totiž Martin velký umělec, který umí sochat pneumatiky i lesní žíňky :D


Velký, velký. Měřim 194cm :-)) ale umělec? Já si jen tak "posochával" věšák na ručník a tamto oňadřelý stvoření mi z toho vzniklo úplně samo. Ale na co sem při tom myslel... Těžko říct :D :lol:

Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 381
Registrován: 12 červenec 2011 19:11
Bydliště: Nivnice

Re: Realistický vzhled pneu

Příspěvekod Aleš » 25 červenec 2013 10:30

díky za vyčerpávající odpověď :) modelářských barev mám doma hodně, ale na kolečkách se mi to nikdy přebarvit hezky nepodařilo. vyzkoušel jsem i emailovou barvu "pneumatik" ale je potřeba hodně vrstev, což je škoda. ale tento postup vyzkouším ;)


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů