Realistický vzhled pneu

Zlepšováky, vychytávky
blazo
Příspěvky: 203
Registrován: 15 září 2010 20:14
Kontaktovat uživatele:

Realistický vzhled pneu

Příspěvekod blazo » 20 prosinec 2010 20:40

Ahoj modeláři

Chtěl jsem se zeptat pokud nepožíváte dezénky od TEO co děláte pro nejrealističtější vzhled pneu jaký nátěr, nebo jak děláte vzorek (suchá směs proužky) ruzne rady k pneumatikám a jejich vzhledu

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Marek » 20 prosinec 2010 22:27

...dříve než jsem obdržel (a ihned doobjednal další :D ) dezény od pana Zdenka, tak jsem stříhal pouze pásky, které pouze obarvil, ale stále to nebylo ono, myslím, že jsme se o tom bavili včera, že jste použil tuš, to je velmi dobrý nápad, dnes jsem zkusil na jednom starším modelu přebarvit a je to o poznání lepší, přemýšlím zda to ještě přelakovat či ne, ale asi to nechám, jeden čas jsem zkusil i "utopickou" metodu :oops: , alá vlakové modelářství, kola - pouze plášť - natřel herkulesem ředěným vodou a poté jsem to posypal velmi jemným - opravdu velmi jemným - černým posypem (používaným právě ve vlak. modelářství), výsledek nebyl špatný, ale chtělo to dotáhnout, což jsem již neudělal :evil: - povrch vypadal jako mírně jetá guma po závodě - to se však dalo aplikovat pouze na modely s "hladkými gumami" beze vzorku....
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

blazo
Příspěvky: 203
Registrován: 15 září 2010 20:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blazo » 21 prosinec 2010 16:17

tak s tím posypem bych to rád viděl jestli máš nějakou fotku

a k te tuži ja ji osobně už potom nelakuju

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Příspěvekod frydek665 » 21 prosinec 2010 16:46

Kluci, a zkoušeli jste někdy na pneumatiky použít modelářskou barvu Agama, odstín 36M barva pneumatik? Myslím, že ji používá většina modelářů. Pneumatiky s ní vypadají velmi dobře. Není třeba vymýšlet vymyšlené. Ale klidně experimentujte, třeba vymyslíte něco ještě lepší :wink: .

blazo
Příspěvky: 203
Registrován: 15 září 2010 20:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blazo » 21 prosinec 2010 16:48

tak tu Agamu to neznám zkouším z toho co mám doma :)

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 21 prosinec 2010 17:20

Déja vu, Teo tu o tom už určite písal, tak neobjavujme koleso;)
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 21 prosinec 2010 17:25

Hepyno....já je přeci nebudu tahat za ručičku a ukazovat kde co je už popsané. A také jim tady nebudu pracně hledat témata a dávat jim k nim odkazy. Už jednou jsem napsal, aby si prostudovali celé forum a pak se teprve ptali. Upozornil na to i Jarek. Nemáme toho času moc nazbyt a je to unavující. Hezký večer všem.
Naposledy upravil(a) Zdeněk-TEO dne 21 prosinec 2010 18:20, celkem upraveno 1 x.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

silk
Příspěvky: 153
Registrován: 01 září 2010 12:44

Příspěvekod silk » 21 prosinec 2010 17:30

Že jsou ty Vánoce, buďme na sebe milý :lol:
Tady o tom je: http://cashpick.cz/forum/viewtopic.p ... 3ea54ab5a5

Ale i když už lepím pěknou řádku let, kola stále nenatírám. Trochu ze strachu, že to pokazím a i z pocitu, že mi modely bez natírání kol prostě stačí :wink:

blazo
Příspěvky: 203
Registrován: 15 září 2010 20:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blazo » 21 prosinec 2010 18:27

je pravda, že zakladat nove tema sem nemusel, ale tam toho taky moc není a dva roky tam nikdo nic nepsal takže to zase takový omyl nebyl kdo chce ať napíše kdo nechce ať nechá, ale nestěžuje si, že nemá čas nám to ukazovat

PS: Veselé Vánoce :)

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 21 prosinec 2010 18:35

Teo, klídek, to nebolo smerované Tebe.
Práve naopak, už posledné dva týždne strácam záujem čítať fórum, pretože sa tu objavuje prevažne vata, ktorá ma oberá o to málo času, ktoré môžem fóru venovať.... Takže sa pridávam k Tvojej a Jarkovej výzve.

Pokiaľ sa v tom vlákne nič nepísalo, tak to nič neznamená, pozri si napr. moje recenzie - ja som tento postup začal využívať, ale nepotrebujem to každú chvíľu pripomínať.

A Vianoce tu ešte nie sú, ešte si musíte dva dni počkať, tak nezahovárať :wink:
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
novakv
Site Admin
Příspěvky: 482
Registrován: 05 prosinec 2003 15:28
Bydliště: Kobylnice

Příspěvekod novakv » 21 prosinec 2010 19:03

Ano, dva roky tam nikdo nenapsal, a proč taky. Jednou je to vyřešeno a zatím nikdo nevymyslel nic lepšího.

Jinak naprostou souhlasím s hepynem.
Dokončeno: Williams FW07, 1980, G. Lees
Obrázek

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Marek » 21 prosinec 2010 19:16

...chtěl jsem se zdržet jakéhokoli komentáře, ale příspěvky výše mě přece jen donutily...arogance některých příspěvků je neuvěřitelná :twisted: ...já chápu, pánové Zdenku (u Vás to vůbec nechápu, takovej pohodář), Jarku a Viktore, že jste naprostí mistři světa v modelaření, ale chtělo by to trochu úcty i k nám obyčejným uživatelům, to, že jste se o tom bavili před dvěma či více lety je sice pěkné, ale i za tuto dobu se mohlo objevit něco dalšího, např. sekce lakování na kterou jsem byl odkázán je dle mého názoru ve velmi obecném pojetí, vybrat značku laku si umí každý sám, víte, že např, existují speciální přísady do laků, které zaručí nezežloutnutí laku po několika letech? (a věřte, že zežloutnou všechny laky), jak poznáte jestli Váš lak je ten pravý, jakou metodou se to dá zjistit, teď se předveďte, pokud to máte všechno tak zmáklé...

ad hepyno, je mi naprosto jasné co myslíte tou vatou, ale měl byste si sám sahnout do svědomí, též jste zde předvedl pěknou hlasovačku, navíc je úplně krásně vidět jak zde mezi sebou komunikuje zhruba pětice pomocí soukromých zpráv, no nechtěl bych je vidět, pokud máte nějaký problém s mojí přítomností zde, tak to řekněte rovnou a je to, je opravdu smutné, že pokud zde nováček něco založí je hned ztrapněn, hláškami jako já je nebudu vodit za ruce, či snad umí číst, tohle udělat na svém fóru, tak teda nevím, kdo by na něj chodil, Vaše modely jsou krásné, tipy a triky opravdu užitečné, ale některé příspěvky, pánové no řekněte sami jak by jste se cítili Vy, kdyby Vám někdo napsal, co jste předvedli výše (a docela bych Vám takovou sodu přál), pokud nechcete poradit, tak to nedělejte, časem si projdu všechny sekce, ale pokud potřebuji radu co nejdříve nemohu čekat půl roku než vše prolezu

Blazo máte moji plnou podporu, jsem toho názoru, že fórum je o tom si vyměňovat své zkušenosti a postupy, problém je v tom, že výše uvedení pánové jsou již jiná liga a proto je tyto problémy nezajímají, ale tak to bohužel je a bude i nadále
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 21 prosinec 2010 19:48

:lol: :lol: :lol: Jo jo......ach jo. Jsem ten nejarogantnější namachrovanej borec mezi modeláři. A to myslím zcela vážně. Nebo že bych se pletl a bylo to jen tak z recese? Kdo ví...kdo umí číst mezi řádky?

A jiná liga nejsem. To se Vám jen tak zdá. Mám šikovné předky a příroda mě asi taky dobře obdařila.

Kdo ví o co jde, pochopí. Kdo se cítí býti ukřivděn, bude číst jen narážky.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!

Nová Galerie

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Příspěvekod hepyno » 21 prosinec 2010 20:31

Marek, ja nikoho nestrápňujem (a ak, tak o tom buď neviem, alebo to robím vedome a trafená hus zagága, čo však nie je tento prípad), nemal som ani jednu osobnú narážku, čo sa o Tebe nedá povedať. Nedovolím si nereagovať na niektoré obvinenia a s tým v tejto diskusii končím:
Ad hlasovanie - spočítaj si, koľko som mal ja príspevkov vo vlákne s hlasovaním, ktoré som založil a koľko si mal ty - ja som vlákno založil a nechal žiť, nie ako ty, ktorý si vlákno založil a celý čas sa snažil argumentovať v prospech jednej možnosti...
Ad ss - foto mojej odoslanej pošty hovorí za všetko s kým si píšem
Obrázek

PS: aby sme na seba len nekydali, budem rád, keď sa pokúsiť spísať, čo tomuto fóru chýba, čo je na ňom a aké sú Tvoje návrhy ako to zlepšiť. Kým máš dosť energie, tak to môžeme využiť na prospech všetkých.
Naposledy upravil(a) hepyno dne 21 prosinec 2010 20:53, celkem upraveno 1 x.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

koleno
Příspěvky: 50
Registrován: 15 leden 2009 17:08
Bydliště: Slovácko

Příspěvekod koleno » 21 prosinec 2010 20:47

Marku, Marku..., ve Vašem případě bude asi lepší jen fórum pročítat a ne do něj psát. Okrádáte sebe a nás o spoustu času.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti