Brzdové svetlo

Zlepšováky, vychytávky
Turco
Příspěvky: 795
Registrován: 06 červenec 2009 13:54
Bydliště: Humenné

Brzdové svetlo

Příspěvekod Turco » 01 květen 2013 15:48

Dlhšiu dobu som hľadal spôsob ako vyrobiť brzdové svetlo, najprv som to chcel vybrúsiť s nejakého plastu ale nepodarilo sa mi nič nájsť z čoho by som to urobil. Niekedy som si vyrábal kabínky na lietadlá z acetátovaj fólie ktorú som mal z novej košeli, sú zasunuté pod golierom , určite ste sa s tým už stretli.

Obrázek

Fóliu nahrejem nad sviečkou, treba si to odskúšať a nájsť to pravé natavenie po niekoľkých pokusoch na to prídete kedy je to ok. Držím to dvoma rukami a nahrievam iba kúsok v strede dokedy sa mi to nezačne ohýbať a mäknúť.

Obrázek

Podľa toho aký priemer resp. tvar má mať svetlo som si obrúsil plastovú tyčinku a upevnil ju vo zveráku, hneď po nahriatí fóliu pomaly tlačím na tyčinku , netreba to prehnať lebo sa to pretrhne ale zasa je na niekoľko pokusov dokedy neprídete na ten správny spôsob.

Obrázek

Držím to medzi dvoma rukami ale na fotke to mám iba v jednej lebo v druhej držím foťák :roll:

Hotové kúsky si napichnem do plastelíny , kvapku červenej farby nariedim lesklým lakom tak aby to malo primeranú farbu svetla a potom ju nakvapkám do vnútra, netreba veľa lebo potom to dlho schne stačí to tenučkým štetcom alebo tyčinkou rozotrieť na steny a chytí to taký transparentný efekt.

Obrázek
Obrázek

Po zaschnutí to odrežem a vlepím.

Obrázek
Obrázek

Fotky nie sú veľmi ok :oops: je to iba mobil ale ak sa konečne dokopem dokončiť tie moje Mclareny tak dám lepšie.

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Brzdové svetlo

Příspěvekod frydek665 » 01 květen 2013 16:00

Pěkně se s tím mazlíš. Mě ale docela zaujaly výfukové svody, které jsem viděl na grafikovi na tvých fotkách ze stavby McLarenů M23. Z čeho jsi je dělal, prosím tě ?
Omlouvám se, že odskakuju od tématu.

Turco
Příspěvky: 795
Registrován: 06 červenec 2009 13:54
Bydliště: Humenné

Re: Brzdové svetlo

Příspěvekod Turco » 01 květen 2013 16:32

Robil som to z moduritu, neviem či to poznáš je to hmota ktorá miesením zmäkne potom som si medzi dvoma sklami vyvaľkal z malej guľky tyčku požadovanej hrúbky tak že medzi skla som dal dve plastové tyčinky potrebného priemeru a medzi ne ten kúsok moduritu a posúval pomaly sklo dopredu a dozadu dovtedy až mi to dovolili tie tyčinky, z toho som si narezal a vyformoval potrebné tvary potrubia, treba to robiť rýchlo a opatrne dokiaľ to je mäkké, keď to trocha zatuhne tak to dám do vriacej vody ale položil som to ešte na takú kovovú tácku aby to voda pri vare nenadnášala lebo by sa to rozpadlo, po vyvarení to nechám zaschnúť a nakoniec to ešte zafixujem v spojoch sekundovým lepidlom a prípadne upravím ešte tvar resp. dlžku na koncoch, samotny výfuk je z tyčinky na čistenie uší a celé natreté farbou gun metal prípadne inou podľa potreby.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Brzdové svetlo

Příspěvekod frydek665 » 01 květen 2013 16:56

Vypadá to fakt luxusně. Mám problém vyrobit výfukové svody u velkých modelů 1:6. Modurit mě taky napadl, ale nemám s tím žádné zkušenosti, tak jsem to ani nezkoušel. V tom velkém měřítku je potřeba vyrobit kulatinu o průměru kolem 6 mm. To by šlo, že jo?

Turco
Příspěvky: 795
Registrován: 06 červenec 2009 13:54
Bydliště: Humenné

Re: Brzdové svetlo

Příspěvekod Turco » 01 květen 2013 17:21

Myslím že v pohode, akurát si na to budeš musieť urobiť prípravok, niečo ako stolicu, ja som to mal na milimetrovom papieri v ktorom som mal zasunuté klinčeky a vrtáky podľa toho aký bol ohyb, najprv som si natvaroval jednotlivo potrubie , nesmieš však veľmi tlačiť aby sa to v tom ohybe nezdeformovalo, potom som to dal na seba a konce ktoré boli hore som podopieral aby váhou nepadali dole no a v tvojej mierke to bude mať dosť váhu takže určite to budeš musieť robiť podobne, ale myslím si že sa to bude dať a možno ešte lepšie lebo ten ohyb v mojej mierke ak bol veľký tak sa mi stalo že mi to prasklo ale u teba by to malo byt v OK.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů

cron