Plošky a bočnice předního i zadního křídla

Zlepšováky, vychytávky
Uživatelský avatar
Milan2
Příspěvky: 195
Registrován: 19 listopad 2010 18:29
Bydliště: Šardice - Jihovýchodní morava

Plošky a bočnice předního i zadního křídla

Příspěvekod Milan2 » 11 červenec 2013 17:24

Zdravím Vás, chci se zeptat jestli bočnice a plošky ať už zadního či předního křídla podlepujete kancelářským papírem z obou staran nebo jenom jakoby jednu vnitřní stranu, samozřejmě mám na mysli hlavně větší plochy. Do teď jsem to většinou nepodlepoval, ale chci prvně zkusit podlepit to oboustraně ( obě plochy ) a kdyby se mi to zdálo moc tak při dalším modelu budu dělat jen vnitřní strany, použiju papír 80g. Díky za reakci

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 916
Registrován: 14 prosinec 2009 00:23
Bydliště: Znojemsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plošky a bočnice předního i zadního křídla

Příspěvekod Alda » 11 červenec 2013 17:29

Podlepuju jen jednu polovinu.

Dan
Příspěvky: 424
Registrován: 23 duben 2012 17:42

Re: Plošky a bočnice předního i zadního křídla

Příspěvekod Dan » 11 červenec 2013 19:03

Přidím vlastní zkušenost.

Díl bočnice předního či zadního křídla je podle osy na nažíznutí a ohnutí, aby se přilepil dělám to tak, že díl vystřihnu naříznu namatlám lepidle, ale místo abych to jen tak přilepil k sobě strčím tam 80g papír a dám zaschnout, pak poodřezávám trčící 80ku dám retuš "a je to !!"

Uživatelský avatar
Milan2
Příspěvky: 195
Registrován: 19 listopad 2010 18:29
Bydliště: Šardice - Jihovýchodní morava

Re: Plošky a bočnice předního i zadního křídla

Příspěvekod Milan2 » 11 červenec 2013 19:24

Díky chlapci, takže jste mě alespoň utvrdili že stačí podlepit jen jednu stranu papírem 80g, závěsy na kola podlepuji z obou stran a to je tak akorát a proto se mi to na křídla zdálo hned dost silné.

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3133
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Plošky a bočnice předního i zadního křídla

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 11 červenec 2013 19:39

Milane...ono je to tak nějak o citu k daným dílům. Někdy stačí jen jedna půlka dílu a jindy je to lepší podlepit na obou stranách fronty. Když narazíš na papír menší gramáže, než má klasický kanclák (80gr), tak si můžeš dovolit klidně podlepit obě části. Každopádně podlepené díly křídel se daleko líp lepí na tupo, protože mají větší plochu, na kterou se dá nanést lepidlo.
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Uživatelský avatar
Milan2
Příspěvky: 195
Registrován: 19 listopad 2010 18:29
Bydliště: Šardice - Jihovýchodní morava

Re: Plošky a bočnice předního i zadního křídla

Příspěvekod Milan2 » 11 červenec 2013 19:49

Zdeňku, máte pravdu že také záleží přímo jaké křídlo člověk podlepuje, u moderny stačí i jedno podlepení, kdežto některé starší vozy ty křídla měli o dost silnější, takže opravdu je to hlavně o citu. Ale tak tím drobným podlepením nic nezkazím, dá se říct že do teďka jsem křídla ( plošky ) ani bočnice nepodlepoval a přesto se mi to zdá celkem dobré, ale alespoň tu jednu stranu by to sneslo, u některých předních křídel je ta hlavní přední plocha i dot silná, takže tam se dá podlepit i vícekrát.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů