Převod měřítka

Zlepšováky, vychytávky
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 592
Registrován: 09 leden 2008 20:03
Bydliště: Česká Kubice
Kontaktovat uživatele:

Převod měřítka

Příspěvekod Gerry » 12 březen 2008 10:52

Přátelé, jestli by mi mohl někdo poradit, budu neskonale vděčen :-D. Sehnal jsem na webu pár kousků pěkných formulí, které ale mají jednu zásadní vadu a to je měřítko. Pár jich je 1/18 a většina 1/43. Nemáte někdo zkušenosti, jak by se ty potfory daly přetransformovat do 1/24 ? Nechce se mi zrovna experimentovat a plácat barvu na nezdařené pokusy. Tedy jaký program, jaké nastavení atd.
Byl bych radši, kdyby se to dalo změnit a uložit již před tiskem (tedy ne postup typu "vytisknout s nastavením X%...", protože bych si to raději uložil pro případné další pokusy. Je to především ve formátu *.jpg, pár je v *.pdf, ale uvažuju o převodu taky do jpg.
Ty potvůrky jsou některé natolik pěkné, že si tu práci zaslouží.

Jo, a ještě abych předešel případným upozorněním a vysvětlování ;-) jedná se o volně stažitelné kousky ....

Díky předem !

Uživatelský avatar
kvr
Příspěvky: 464
Registrován: 06 březen 2006 10:32
Bydliště: Vancouver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kvr » 12 březen 2008 11:06

Pokud to máš v pdf (myslím tím postscript, nikoli jpeg uložený v pdf), tak je naprostý nesmysl to převádět do jpeg. Pdf je vektorový formát, takže jej můžeš zmenšovat a zvětšovat bez ztráty kvality, u jpeg dostaneš čtverečky.

Tu druhou věc nechám na někoho jiného, asi to jde, ale nemám s tím zkušenosti...

Uživatelský avatar
novakv
Site Admin
Příspěvky: 482
Registrován: 05 prosinec 2003 15:28
Bydliště: Kobylnice

Příspěvekod novakv » 12 březen 2008 11:57

Jen bych rad upozornil, ze pdf jako takovy vektorovy format neni. Plne zneni je portable data format a byl vyvinut jako format pro prenos dat bez toho, aby se menil jejich vzhled, k cemuz casto muze dochazet. Tento format muze obsahovat jak vektor tak bitmapu. Takze je potreba nejprve zjistit, jeli to opravdu vektorova grafika a nebo rastrova. Do .jpg bych to neukladal, spis bych doporucil nejaky bezztratovy format (tedy v pripade, ze se jedna o rastr).

Muzu se zeptat odkut jsou ty kousky stazene?
Dokončeno: Williams FW07, 1980, G. Lees
Obrázek

Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 592
Registrován: 09 leden 2008 20:03
Bydliště: Česká Kubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Gerry » 12 březen 2008 13:01

Já mám v tuto chvíli pokud to lze ty modely v obou formátech. Právě protože nevím co půjde lépe. Navíc některé pdf převést na jpg nejdou.
Nejlepší modely jsou 4 kousky od www.tipiart.nl - Osella FA1G, Shadow DN9B (dvě zbarvení) a Simtek S951. Ty jsou velice pěkné ( u Shadowů i motory...) a kdyby se je povedlo sjednotit do našeho měřítka....
Pak stojí za hřích modely od Yasu Tanaky http://www.ne.jp/asahi/paper-m/yasu/0index/e_index.htm

Ty jsou jednodušší, ale třeba Jordan EJ-10, Benetton B-198 nebo Tyrrel 026 by taky za pokus stály ....

Uživatelský avatar
novakv
Site Admin
Příspěvky: 482
Registrován: 05 prosinec 2003 15:28
Bydliště: Kobylnice

Příspěvekod novakv » 12 březen 2008 13:16

Aha, tak o obou odkazech vim :-) jen me prekvapilo to meritko 1:18, ktere neni ani na jednom odkazu. Jinak je otazka jestli vubec tyto medely prevadet do vetsiho meritka. Tanakovy modely jsou velice jednoduche a rekl bych, ze io dost nepresne. Tipiart design je mozna lepsi, ale stejne by to pro nase meritko chtelo asi spoustu veci dodelat a upravit.
Dokončeno: Williams FW07, 1980, G. Lees
Obrázek

Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 592
Registrován: 09 leden 2008 20:03
Bydliště: Česká Kubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Gerry » 12 březen 2008 13:25

Ty 18-ky jsem sosnul někde jinde, už ani nemím kde a popravdě, Tanakovy modely byly proti tomu superdetailní :-D To jsem uvedl jen pro úplnost. Byl tam Brabham 49 a Toleman tuším 184 ...
Tak Tanaka prosím, ale ten TipiArt by mne lákal .... Sice by s tím bylo práce jak na kostele, ale vovovovo tom to je, nééé? :D :D Dokud to nevydá někdo z nejmenovaných českých autorů ..... ;-)

Uživatelský avatar
kvr
Příspěvky: 464
Registrován: 06 březen 2006 10:32
Bydliště: Vancouver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kvr » 12 březen 2008 14:51

novakv píše:Jen bych rad upozornil, ze pdf jako takovy vektorovy format neni. Plne zneni je portable data format a byl vyvinut jako format pro prenos dat bez toho, aby se menil jejich vzhled, k cemuz casto muze dochazet.


Tedy jen pro úplnost, "portable document format", nikoli data ;) No, to je detail. V každém případě díky za opravu, z mého příspěvku to mohlo být trochu zavádějící.

Jestli je vevnitř postscript, poznáš docela snadno - zvětš si to na 10000% a mrkni, jestli vidíš stále čáry nebo změť čtverečků.

Uživatelský avatar
novakv
Site Admin
Příspěvky: 482
Registrován: 05 prosinec 2003 15:28
Bydliště: Kobylnice

Příspěvekod novakv » 12 březen 2008 16:52

to kvr:
Diky za opravu a doplneni ;-)
Dokončeno: Williams FW07, 1980, G. Lees
Obrázek


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů