GP Monaco, Monte Carlo

Tak jsem teď koukal a to zase bylo ...
fefee

GP Monaco, Monte Carlo

Příspěvekod fefee » 26 květen 2006 20:33

Tak dalsi zavod Monaco.
No nechcem zasa vidiet ze bude nudny...Ale v Monacu to tak uz raz chodi... :( :roll:

Uživatelský avatar
René
Příspěvky: 803
Registrován: 30 listopad 2003 23:20
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod René » 27 květen 2006 23:45

Monaco nebude nuda mne sa páčil už aj tréning až na ten záver.
Takže historické umiestnenie Ferrari - obe v poslednom rade! Budú asi zaujímavé predbiehania aj keď v Monaku to ide ťažko

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka » 28 květen 2006 08:32

Tedy tak tvrdé potrestání jsem nečekal. Podle mne udělal M.Schumacher v nájezdu do zatáčky chybu, kterou ale první korekci podchytil. Když jsem si přehrával záznam, tak mi to pak ale připadalo, že mu najednou docvaklo, že když tam zůstane stát že už nikdo nebude moci zajet rychlé kvalifikační kolo a tak prostě udělal druhou korekci a zastavil kousek od zdi. Nakonec z toho bylo exemplární potrestání, možná komisaře ovlivnilo i předchozí Schumacherovo unfair jednání z minulých let.
Nikdy jsem nepovažoval Schumachera za prototyp sportrovce vyznávajícího fair play, z toho mne vyléčil už v 90.letech, napovídá tomu i tohle jeho prohlášení o Flaviu Briatorem: "Je mi jedno, co dělají jiní, znám Flavia dost dobře." Schumacher s ním vyhrál tituly v letech 1994 a 1995, kontroverzní léta ze strany Benettonu. Tam se asi musely dít věci, o kterých nikdo jiný neví :twisted: .

Standa
Příspěvky: 102
Registrován: 21 říjen 2003 19:24
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Standa » 28 květen 2006 14:14

no tak docela zajímavej závod - nějaké to předjetí - vozy se drží docela při sobě nějaké ty čadící motory ...

Standa
Příspěvky: 102
Registrován: 21 říjen 2003 19:24
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Standa » 28 květen 2006 14:51

Tak Monaco skončilo - myslím že to byl docela zajímavý závod - První Alonso, druhý Montoya - Třetí! Coulthard 4. Rubens 5. Schumi ...
no trulli měl docela smůlu - ale jiní také - třeba Rubens kdyby neudělal tu chybu že jel rychelji pitlane mohl být třetí ... ale já myslím že tak jak to dopadlo je opravdu zajímavé.

fefee

Příspěvekod fefee » 28 květen 2006 15:43

Tak opak bol pravdou. Monaco bolo velice zaujímavé- K Schumiho treningovej afére sa nebudem vyjadrovať... (Bolo to 50 na 50).
Ale závod- krásny, super vláčik sa vytvoril polovice štartového pola 10 monopostov, z toho sice 2 o kolo predbiehali -Alonso a Raikkonen. ale aj tak to bolo krásne. Super tvrdej Pretlak Schumiho a Fisichellu v boji o pozície, nádhera a tiež nosolámači Midlandu :D .
Tak Schumi nakoniec skoncil piaty, co ma potešilo aj ked mu v tom pomohli aj vypadávajúci... najviac ma však sklamal McLaren :evil: Nech sa uvedomia konečne, držať sa vedúceho Renaultu je síce dobrá vec ale ked nie je spolahlivosť na prvom mieste tak tam nemaju čo robiť. To ma už fakt naštvali :x . Chudák Raikkonen, nezávidím mu. Kimi do Ferrari 8)
Ale aj tak ma pobavil, ked nechal bežať za sebou maršala s hasákom :D :D :D a pak si musel prejst tunel pešo...
Jeden superman bol sice na tretom mieste ale film skoncí tak ako druhy supermanik :lol: :twisted:
Este musim zdrbnout RTL, štvú ma ked pchaju reklamu v najmenej vhodný moment kua... :x :x :x

Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 167
Registrován: 26 červenec 2004 17:47
Bydliště: Praha 4,Braník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomys » 28 květen 2006 17:08

tákže teď já ...
co se týká Michaela,tak jsem hned při sledování kvalifikace nadával,že to udělal schválně ... prostě to zkusil a bohužel pro něj mu to nevyšlo :?
po telefonátu z Jarkem my bylo řečeno,že toto se dělo i dříve ,třeba za času Senny ,jen to nebylo zak okaté... jen si prostě po dosažení nejrychlejšího času jezdil pohodičku a ostaní brzdil... ať to bylo,jak to bylo trest byl tvrdý.. a to jsem fanoušek McLarenu !!stačilo třeba 5 míst dozadu... a to by pak byl závod zaímavý :roll:
Co se týká závodu,byl opravdu nádherný.. asi u GP MONACA nad závodem panuje nějaká aura a závod udělá vždy vzrušujícím.... škoda Kimiho,ten by mohl Alonsovi ještě v boji o titul zatopit,bohužel,takhle neee !!! 3. místo Davidovi moc a moc přeju... mám ho rád. Je to starej pardál :D Alonsovi nepřeju nic,ale je mi to prd platný :? :evil: a co Michael předvedl v závěru :?: to bylo fakt famózní... jakl ho nemusím,tak sem chtěl,aby Rubense předjel :P jo,ještě škoda Nico Rosberka ,taky jeden z oblíbenců a budoucích favoritů ... prostě sem trpěl ... Kimi a Nico nedojeli a jiným moc nefandím ...
Ale jak píšu ... tentokrát sem fandil i Michaeloívi,takže tento závod byl krásný ..
A super Z8běry ..
This is Sparta !!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 167
Registrován: 26 červenec 2004 17:47
Bydliště: Praha 4,Braník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomys » 28 květen 2006 17:10

ZÁBĚRY
This is Sparta !!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
kamen
Příspěvky: 30
Registrován: 01 únor 2006 17:56
Bydliště: Šala

Příspěvekod kamen » 28 květen 2006 17:15

Zaujimavy zavod, ale sportovy komisari uz robia z f1 balet, resp. basketbal. Zachvilu uz zakazu taktizovat a predbiehat. Mimochodom, aj z Monackej trati by sa dal spravit zaujimavy okruh. Na niektorych miestach by zakruty a sikany nemuseli byt( nepoznam presne nazvy, ale jedna je za vyjazdom z tunela), potom by sa dali niektory chalani "vybrzdit". Ja viem, bezpecnost ja prvorada, ale sledovat "vlaciky" je o nicom

Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 167
Registrován: 26 červenec 2004 17:47
Bydliště: Praha 4,Braník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomys » 28 květen 2006 17:36

a ještě sem zapomněl jednu věc ... A.Ascari měl ve své době štěstí,že pracháči asi neměli tolik jachet... při pohledu na zaplněný dok při dnešním závodě nevím kam by svou Lancii uklidil ... asi někomu na palubu :D
This is Sparta !!!!!!!!!!!!!!

bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Příspěvekod bernie » 29 květen 2006 05:26

Vidíte, vidíte, histirie je náchylná na tak obyčejné věci, jako je třeba "špatné parkování" - už je to Schumacherova zatáčka :D

Konečně pořádný drámo. Schummi udělal závod velice atraktivním. Radši bych ale poslední kolo sledoval jeho jízdu za Rubensem /než nudou jízdu Fernanda/ :wink:

Uživatelský avatar
11111
Příspěvky: 1697
Registrován: 30 září 2003 11:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 11111 » 29 květen 2006 08:00

Myslím že Michaelův trest byl příliš tvrdý, ale nebyl jsem přitom... Nějaký úmysl tam být mohl, ale jak mohl vědět že jede řada jezdců rychlé kolo? Musel by být přeci záznam hovoru mezi pilotem a boxy... Nicméně pro nás fanoušky to byl bohužel likvidační zákrok na zajímavost seriálu F1 v roce 2006. Při vší úctě k McLarenu, oba piloti již hodně ztrácí a Michael už také. Alonsovi již stačí dojíždět na druhých místech :? Snad jen vytrvalý déšť na následných třech GP může opět zdramatizovat seriál... Alonso a Michelin mokro rád nemá :D

Uživatelský avatar
Achard
Příspěvky: 160
Registrován: 24 září 2003 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Achard » 29 květen 2006 08:31

Že se soupeři pokusí v posledním kole o rekordní čas bylo jasné, takže jsem přesvědčen, že Michael zaparkoval úmyslně. On si nikdy se sportovním počínáním hlavu nelámal, ale když vidí počínání Bernieho (Ecclestona, "náš" Bernie promine) a Maxe, tak má velice vydatné vzory... Brždění v kvalifikaci se dělo už dřív, je pravda, že mistrem v tomto směru byl Senna a Jones.
Michaela nemusím, ale ten trest mi připadal dost přísný, stačilo škrtnout tři nejlepší časy jako u Fissiho... V Monaku je start zezudu smrtelný... i když musím uznat, že předvedl mistrovskou jízdu.

Já ale hlavní problém vidím v nesmyslné třetí části kvalifikace, kdy všichni krouží jen aby spálili benzín, to je naprosto stupidní. A přitom by stačilo, aby i v posledním úseku mohli mít libovolné množství paliva. Bylo by to i spravedlivější, padla by málo sportovní strategie s množstvím benzínu, každý by jel jak umí...

Uživatelský avatar
11111
Příspěvky: 1697
Registrován: 30 září 2003 11:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 11111 » 30 květen 2006 09:30

Doporučuji vše přečíst si článek od Robertina http://formule1.auto.cz/komentare/chica ... facky.html

jen výtažek... ach jak může smrt vést k nesmrtelnosti a panenské čistotě...

Ayrton Senna. Monaco 1985 – Senna po zajetí nejrychlejšího kola krouží dál po trati a vědomě blokuje po celý trénink své konkurenty, aby nemohli dosáhnout lepšího času. Na otázku, zda si myslí, že šlo o sportovní čin, Brazilec odvětí, že důležité je zajet pole-position a není podstatné jak.
Španělsko 1986 – vědomým blokováním v posledním kole zabránil Brazilec v předjetí Nigelu Mansellovi. Brit dojel druhý a ony tři body rozdílu ho v konečném součtu stály titul mistra světa. Navíc v tomto roce dvakrát hodně kontroverzními manévry pošle Ayrton právě Angličana z trati.
Maďarsko 1988 – při předjíždění Alessandra Nanniniho volí Ayrton nájezd na Italův benetton a doslova ho odklidí z cesty. Nannini odpadá, Senna vítězí.
Japonsko 1990 – hned po startu Senna záměrným manévrem způsobí kolizi s Prostovým ferrari, po které oba odpadnou a Brazilec se stává mistrem světa. Po roce se k činu otevřeně přizná, potvrdí, že šlo o záměr a jako odůvodnění označí rozhodnutí FIA z roku 1989, kdy byl za porušení předpisů v GP Japonska diskvalifikován a titul poté připadl Prostovi.
Japonsko 1991 – Senna těsně před cílem okatě nechává na pokyn Ronna Dennise vyhrát Gerharda Bergera, ačkoliv sám před několika měsíci v Maďarsku tvrdil, že by mu závodnická čest nedovolila udělat na diváky takový podraz (v Maďarsku na pokyn vedení týmu Williams pustil druhý Patrese před sebe Mansella, aby Brit mohl eventuelně zaútočit na Sennovu vedoucí pozici).
Monaco 1992 – v posledních třech kolech systematicky Senna blokuje Mansella, který byl evidentně rychlejší; volí atypickou stopu a předčasně brzdí, aby Brit nemohl předjet. Závod vyhrává.
Japonsko 1993 - v cíli nafackoval Eddie Irvineovi, který mu rychle a včas neuvolnil cestu, ačkoliv Eddie v té době bojoval se soupeřem o aktuální pořadí. Senna poukazoval na to, že Irvine byl o kolo zpět a jeho povinností bylo ho bez průtahů pustit před sebe. Před půl rokem ve Španělsku tehdejší Sennův týmový kolega Michael Andretti jedoucí o kolo zpět třetinu závodu blokoval Martina Brundlea, aby ten nemohl zaútočit na Sennovo pořadí. Senna po závodě prohlásil, že Brundle je ubrečený bolestín a kvalitní pilot si cestu dopředu vždycky najde.


Vybíral jsem jen nejzásadnější

Zelda

Příspěvekod Zelda » 30 květen 2006 10:39

Hodně zajímavej článek. Musím říct, že Shumiho nemusím a to hlavně proto, že si navenek závodění neužívá. Nejezdí pro radost a pro lidi. Z mého pohledu mu jde o statistiky a slávu. Musím uznat, že většinu svých titulů si ale zaslouží a je víc než kvalitním jezdcem F1. Stejnej problém mám ale ostatně i s Alonsem...

Právě proto mě hrozně mrzí, že do F1 nepůjde Rossi. Od jeho přestupu na Yamahu na něj nedám dopustit. To je právě to, co by Schumacher nikdy neudělal. Teď, když v Moto GP zústává bych si moc přál aby získal ještě nějaký titul pro Ducati.

Kauza v Monaku lze odargumentovat mnoha způsoby. Obě strany mají řadu logických argumentů. Proč by měl potřebu sedminásobný mistr světa něco takového dělat? Na druhou stranu, z těch záběrů, co jsem viděl v televizi mi skutečně druhá korekce volantem přišla zbytečná. Je to ale jen můj laický názor. Nikdy jsem ve Formuli 1 neseděl :lol:. Logický zní i fakt, že když byl v té zatáčce schopen zastavit musel být schopen ji i projet.

K minulým unfair činům: Předně bych striktně rozdělil blokování v závodě v boji o pozici. To je naprosto v pořádku a děje se pořád. Mistrem je stoprocentně Trulli. A když sáhnu k Monacu, tak Barichello taky hodně brzdil Rosberga, Coultharda a Fisichellu. Nebo třeba souboj Bernoldi-Coulthard několik let zpátky je ukázkovým příkladem. A s tímhle nikdo problém nemá.

Týmová řežie je taky kontroverzní, ale proč ne, pokud to funguje třeba jak u McLarenu. V první části sezóny měli oba jezdci stejné šance a pak tým tlačil dopředu, toho lepšího. To je naprosto OK (Alespoň podle mého názoru)

Pokud ale někdo někoho sestřelí, popřípadě blokuje při předjíždění o kolo nebo v kvalifikaci, tak je to ubožák. Pokud si to navíc nechá přikázat od vedení týmu, tak je to ubožák na druhou. Takový jezdci vždycky byli a vždycky budou. Většinou ale nemají příliš talentu a nikdo jim moc nefandí, Problém je, že Senna a Schumacher jsou talentovaní ubožáci.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů