2012 GP Austrálie

Tak jsem teď koukal a to zase bylo ...
Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

2012 GP Austrálie

Příspěvekod Jirka » 17 březen 2012 08:43

Tak už nám to konečně opět začalo, jako fanda McLarenu jsem po kvalifikaci náramně spokojený :P.

U Ferrari to vypadá na šlápnutí vedle se změnou zavěšení předních kol. Překvapil Grosjean, Schumacher, Ricciardo, Maldonado a další. A samozřejmě i Red Bull - ten ale stejně jako Ferrari negativně, ale v závodě má pořád šanci. Williams se snad pomalu vrací tam kam patří. Škoda Kimiho chyby, snad se to v závodě bude lepší.

Zcela tragické HRT, těm by měly snad zakázat kvaldu už po třetím tréninku, když nesplní 107% času nejlepšího :lol:. Jen překáželi ... Marussia a Caterham po pátku vypadaly, že jsou na tom lépe než to nakonec dopadlo.

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4740
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: 2012 GP Austrálie

Příspěvekod frydek665 » 17 březen 2012 09:32

No a já, jako fanus Ferrari jsem pro změnu náramně nespokojený! Zajíci se ale počítají až po honu. Překvapila mě snad jen celkem jasná dominance McLarenu. Red Bully nijak nezklamaly. Schumacherovo umístění nepovažuji za překvapení. Pomalu se dostavují výsledky jeho systematické práce u týmu. Toto je přesně jeho styl, pomalu a systematicky vybudovat tým, který bude neporazitelný a nemám nejmenších pochyb o tom, že letos bude hodně, hodně vysoko.

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012 GP Austrálie

Příspěvekod Jirka » 17 březen 2012 10:10

Uvidíme po závodě, pořád šlo jen o kvalifikaci v prvním závodě. Ale pokud si McLaren udrží první pozice a bude tomu tak i po dalších 2-3 závodech, myslím, že začnou v ostatních týmech dumat nad tím, zda ten ptakopysčí zobák je to nejlepší, co mohli udělat :P.

Ještě mne také napadlo, jestli náhodou Torro Rosso nemá lepší vůz než Red Bull. Oba nováčci s ním zaostali za Vettlem a Webbrem o cca 7 desetin, tedy o tolik tolik jako Red Bully za McLareny 8) :lol:

enzo66
Příspěvky: 670
Registrován: 08 květen 2007 18:30
Bydliště: Koryčany

Re: 2012 GP Austrálie

Příspěvekod enzo66 » 17 březen 2012 11:09

Já jsem hodně sklamán,jako dlouholetý fanoušek Ferrari to ani nemůže být jinak.Fernando udělal jasnou jezdeckou chybu,pokud se při brzdném manévru koly dotkneš obrubníku,není šance se z toho dostat.No a Felippe-myslel jsem že se letos zvedne,stále v to doufám,no uvidíme.
Jinak McLaren nepřekvapil,je tam kde je jeho místo-na špici.Mercedes mě hodně potěšil,je dobře že se dostává mezi elitu.
HRT-to je tragédie,to co dnes předváděl Narain,to bylo na počuni.Takhle se motat po trati,to jsem dlouho neviděl.Vím že auto mají na nic,ale Pedro se alespoň nikomu moc nepletl do cesty.
Radek

Obrázek


Nevadí že něco dělám pomalu,protože to možná dělám blbě

Uživatelský avatar
milan paulus
Příspěvky: 1266
Registrován: 15 červen 2010 10:18
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012 GP Austrálie

Příspěvekod milan paulus » 17 březen 2012 17:59

Jo,jo...dneska byla fakt černá sobota.....

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Site Admin
Příspěvky: 3134
Registrován: 20 srpen 2006 13:48
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012 GP Austrálie

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 17 březen 2012 18:14

Kluci...to nic není, Zítra bude černá neděle....
PATLU ZDAR a výměnným čepelkám do Olfy ZMAR!!!
Nová Galerie

Uživatelský avatar
11111
Příspěvky: 1697
Registrován: 30 září 2003 11:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012 GP Austrálie

Příspěvekod 11111 » 17 březen 2012 19:40

Pro mne není výsledek překvapením, inovace si vybírá daň. Budoucnost ukáže zda se jedná o slepou uličku, nebo dětskou nemoc. Myslím, že se v závodě bude na co koukat.
retuš a kompletace:
F158 1965, F1512 1964, L49 1967, L49 1969
tmelení-broušení:
L72E 1975, B190 1990, Lola T97/30 1997, BAR002 2000
hrubá stavba:
F60 2009, F312B 1970, FW30 2008, MS80 1969

Pavel
Příspěvky: 166
Registrován: 09 srpen 2008 12:28

Re: 2012 GP Austrálie

Příspěvekod Pavel » 17 březen 2012 21:14

ahoj, a já zase jako fanoušek lotusu doufám že Romain předvede perfektní výkon a dojede na bedně . Škoda Kimiho, snad zítra zajede body též ....Pavel :lol:

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012 GP Austrálie

Příspěvekod Rado Radevicz » 17 březen 2012 22:30

Kimi umí vyhrát i z posledního místa na roštu..ale nemá auto v kondici, škoda.
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

JBA35
Příspěvky: 27
Registrován: 09 květen 2010 22:22
Bydliště: Andělská Hora 35, Chrastava

Re: 2012 GP Austrálie

Příspěvekod JBA35 » 17 březen 2012 22:50

Podle mě jste všichni zapoměli na Sauber s kamikadzem Kobajašim. Ten ukázal, že vůz je velmi rychlý a to že nenastoupili do podlední desítky je podle mě jen taktika Petra Saubera. Ví, že jeho vozy jsou šetrnější k pneumatikám, a že jim stačí jen jedno tankování. Tak bylo celkem zbytečné huntovát vůz poslední desítkou.
Je mi líto všech fandů Ferrari. Připadá mi, že tým se propadá k obvyklé beznaději a čekání na německy mluvícího pilota, který by to tam trochu zorganizoval. Jednoznačně se projevoilo, že angažovíní Massy je jejich největší chyba. Ferrari na to rozhodně doplatí v šampionátu konstruktérů. Horkokrevný Alonzo vše nezachrání.
Jsem zvědav na ráno, podle mě Vetel hned po startu něco vyvede a to závod na chvíli zastaví. Po tréninku byl dost mimo a nebyl schopen strávit své šesté místo a prohru s Weberem. On není z těch, kdo dokáže jet z jiné řady než z té první.

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4740
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: 2012 GP Austrálie

Příspěvekod frydek665 » 18 březen 2012 08:54

Gratulace McLarenu! Button je prostě skvělý, rychlý a na rozdíl od Hamiltona také inteligentní jezdec. Red Bull je na tom velmi dobře. To, že po černé sobotě nepřišla i černá neděle může Ferrari děkovat nadlidským schopnostem Fernanda Alonsa. Příjemným překvapením byl výkon Maldonada a škoda, že to nedotáhl až do úplného konce a také forma Sauberu vypadá velmi slibně. Naopak docela mě zklamal výkon Rosberga a víc jsem čekal od Di Resty. Jo a taky Raikkonen jel dobře, zdá se, že ho to po dlouhé době baví a že se snaží.

Standa
Příspěvky: 102
Registrován: 21 říjen 2003 19:24
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012 GP Austrálie

Příspěvekod Standa » 18 březen 2012 10:08

Tak závod byl celkem zajímavý, rozhodně ne nudný - toho se ještě určitě dočkáme v podání Bahrajnu a jemu podobným Tielkodromům ... ale zpátky k závodu. No bylo se na co dívat - nějaké to předjatí, obrany a i ty havárie. Schumacher se ukazuje zatím lepší Nica .... ale celkově pokuď budou mít u Mercedesu spolehlivost a budou držet krok s vývojem tak se dá předpokládat, že budou předním týmům zatápět. No Mclaren vvypadá na to že pokuď si svou formu udrží tak má na titul, ale z jezdecké dvojice Hamilton/Button vypadá na vyzrálejšího Button a tedy má i větší šanci na titul. Nelze však mluvit o úplném propadáku Redbullu, auto sice už nemají dominantní ale stále se sním myslím dá hrát nejen o bednu, ale i o vítězství, ostatně dnes oba piloti zvláště pak Vettel předvedli velmi dobrý výkon. Ferrari - to je jiná - to auto na to zatím nemá - seč se Alonso snaží co může a možná dodává monopostu i to co tam není, horší to je s Massou - ten pokuď nezvedne razantně svou výkonost (s tou se už trápil i minulý rok) tak možná nedojede ani konec sezóny - a to mi byl vždy tento brazilec (spolu s Rubensem) sympatický. Williams mile překvapil a nebýt - zřejmě jezdecké chyby, ukázal by se Maldonado na pěkném místěk, oproti tomu Senna je minimálně o kategorii níž - holt musí hoch přidat - rád bych ho tam viděl dál, kdyby nic jiného kvůli tomu jménu. No snad se Willík už odrazil ode dna, jen škoda, že tam už není Rubens. No co říct k Sauberu ... mile překvapili hoši jen tak dál, přeju jím to, časy možná víc než mile překvapí výsledky. Kamuj se navíc ukazuje, jako dosti dobrý pilot. Force India ... ještě stále nevím co si o nich myslet .... teď získaly body celkem se štěstím - tak jako Toro Roso, které si možná ale v závodě vedlo o něco lépe, nicméně, pokuď tyto dva týmy nepřidají budou spíše zbírat jen bodíky, když více vozidel odpadne nebo se ji ojediněle zadaří. Renault též mile překvapil výkonem, škoda vyřazení Grosjeana Sennou, Kimi podal celkem dobrý výkon na to, že se vrátil do F1 po pár letech. Otázka je jak na tom budou dál, určitě auto mají celkem dobré a když nezaspí mají šanci na celkem pěkná bodovaná místa, ba i sem-tam snad i tu bednu tak jako Mercedes. No ten použitelný zbytek (Caterham a Marusia) děs běs, stále se ne a ne zlepšit a to už tu nejsou první nebo druhý rok ... zde myslím Bernie sáhl dosti vedle. A HRT? Škoda slov, jestli to s nimi půjde takhle dál tak nejen, že je neuvidíme dál jak v Q3, ale možná opustí padock na dobro.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů