2012 GP Belgie

Tak jsem teď koukal a to zase bylo ...
Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: 2012 GP Belgie

Příspěvekod frydek665 » 02 září 2012 20:49

Tak se raději ani nedívej na golf, fotbal, box atd...

Uživatelský avatar
HAAL.70
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 červen 2010 20:24
Bydliště: Plzeň

Re: 2012 GP Belgie

Příspěvekod HAAL.70 » 02 září 2012 21:09

Peťas,na to co píšeš,se nedívam.
Nedívam se prakticky na žádnej sport.Živím rodinu a na tyhle blby nemam čas.Mě nikdo nesponzoruje,na všechno si musím vydělat sám!Kromě F1,na to s klukama koukáme.

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 916
Registrován: 14 prosinec 2009 00:23
Bydliště: Znojemsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012 GP Belgie

Příspěvekod Alda » 02 září 2012 21:12

Po startu mi hodně zatrnulo. Ještě že se nic vážnějšího nestalo. Ale divil jsem se, že Whiting odstartoval i s kouřícím Kobajašim. Zásadní chyba !!!!! Tam byl podle mne prvopočátek bouračky. Řada za ním musela vyhýbat. Nemyslím, že by Grosjean byl vyníkem. Mělo se dát znovu zaváděcí, nebo start za SC. Pak nechápu tak přísný trest. Pokuta ano, ale zákaz v další GP...nesmysl.
Dnešní největší vyník incidentu je startovní věž !!!!!
Naposledy upravil(a) Alda dne 02 září 2012 21:19, celkem upraveno 1 x.

Pavel
Příspěvky: 166
Registrován: 09 srpen 2008 12:28

Re: 2012 GP Belgie

Příspěvekod Pavel » 02 září 2012 21:16

Jirka píše:Je zajímavé, jak někteří členové fóra cítí vůči některým jezdcům až skoro osobní zášť.Tebe asi nezajímá závěr komisařů, že tuto kolizi zavinil Grosjean a Hamilton s tím nemohl prakticky nic dělat, viď? Hlavně že si tu můžeš sprostě zanadávat na Hamiltona ...


Ahoj , tak toto mi nedá nereagovat , Jirko schválně jakej trest by dostal Hamilton či Vettell za stejnej závodní incident ??? Nezastávám se Grosjeana :roll: , podle mě to byla jeho blbina a jako fanouška lotusu mě to mrzí 2x tak.....ale opravdu by stejný trest dostali všichni ??? Loni měl Hamilton tolik střetů s Massou a jakej trest ??? :cry: :evil: Pavel

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012 GP Belgie

Příspěvekod Henrich Sobotka » 02 září 2012 21:45

Tak zas tak sproste som nenadával!!! To by si ma mal počuť pri telke, Jirko. to Lucas80, Hamiltona nemám rád už dávno, odkedy boli v McLarene s Alonsom keď mu tam jeho tatinko robil zákulisnú politiku. Súhlasím s tou štartovacou vežou, jasná chyba štartéra. Ďalšia vec dlho trvalo prepnutie na zelenú a Maldonádo to nevydržal, ale to je jeho chyba samozrejme. to Jirka a Pavel: Jirko názor traťových komisárov rešpektujem, ale ako píše Pavel nie je rovnaký meter na jazdcov. Za toto by dostal Vettel max pokutu.
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 460
Registrován: 29 květen 2012 11:16

Re: 2012 GP Belgie

Příspěvekod Lucas80 » 02 září 2012 22:50

Pavel píše:
Jirka píše:Je zajímavé, jak někteří členové fóra cítí vůči některým jezdcům až skoro osobní zášť.Tebe asi nezajímá závěr komisařů, že tuto kolizi zavinil Grosjean a Hamilton s tím nemohl prakticky nic dělat, viď? Hlavně že si tu můžeš sprostě zanadávat na Hamiltona ...


Ahoj , tak toto mi nedá nereagovat , Jirko schválně jakej trest by dostal Hamilton či Vettell za stejnej závodní incident ??? Nezastávám se Grosjeana :roll: , podle mě to byla jeho blbina a jako fanouška lotusu mě to mrzí 2x tak.....ale opravdu by stejný trest dostali všichni ??? Loni měl Hamilton tolik střetů s Massou a jakej trest ??? :cry: :evil: Pavel


Není kolize jako kolize - loni Hamilton x Massa nikoho pokud vím sebou nesmetli (a pokud vím, tak ne vždy byl viníkem Hamilton - viz. i Massovo penalizace!). Grosjean dnes způsobil kolizi, jejíž výsledkem bylo dost poškozených aut. A to podle mě je na stopku, i když také nevím, jestli by každýmu naměřili stejným metrem. Hromadné kolize se zase tak často nestávají, to se to takhle špatně posuzuje. Možná minulý rok Liuzzi v Monze měl dostat stopku za to, co způsobil po startu a nedostal, a to není prominent, takže vůči tomu je dnešní Grosjeanovo vyloučení přísné. Jedině, že by se napříště něco podobného podařilo třeba právě Hamiltonovi po startu - to by tu bylo povyku :mrgreen: a určitě by to byl zločin století - pak zjistíme, jestli stejný trest dostane i on. Ne, opravdu, nechte toho kluka alespoň pro dnešek být, vždyť dodává závodům koření (i když někdy dost peprné, top uznávám, ale alespoň tam jen nekrouží). Může to vypadat, že jsem jeho fanoušek, ale nejsem. Nefandím nikomu, jen přeji titul McLarenu už nějaký ten čas a titul v jezdcích ať vyhraje ten nejlepší. Ale hlavně, ať tam nikdo moc bodově neuteče.

Dneska prostě McLaren vyhrál a jede se dál...

Uživatelský avatar
Umberto
Příspěvky: 1077
Registrován: 30 duben 2012 12:43
Bydliště: Silůvky (Brno-venkov)

Re: 2012 GP Belgie

Příspěvekod Umberto » 03 září 2012 06:48

Já to beru jako sport jako každej jinej, včichni jezdci do toho s tím rizikem jdou a musí s tím počíta, že se může neco stát. Třeba by to bylo zajímavější, kdyby se jim do podlahy vyřízl čtverec a oni by pěkně museli dupat nožičkama aby auto jelo :lol: Dali by tak pul kola a bylo by vymalováno :lol:

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Re: 2012 GP Belgie

Příspěvekod hepyno » 03 září 2012 06:58

http://www.youtube.com/watch?v=UxkDeMxkexo
Hakkinen za toto dostal tiež zákaz štartu na jednu GP. Je to veľa alebo málo? Konal nebezpečnejšie ako Grosjean alebo nie? Boli menšie následky alebo nie? Bolo to nebezpečnejšie či nie?
Grosjean zas nedostal tak veľa na to, aká nebezpečná nehoda to mohla byť.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
michal antonický
Příspěvky: 206
Registrován: 17 únor 2010 10:10
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: 2012 GP Belgie

Příspěvekod michal antonický » 03 září 2012 07:21

Ten trest pro Grosjeana je v pořádku. Udělal chybu a jen zázrakem nedošlo k velké tragédii....Alonso to měl o fous. A Grosjean se z toho poučí, je to sice mladý, ale inteligentní jezdec. Já bych se ale začal vážně zabývat Maldonadem. To je opravdu hodně nebezpečný tvor a ty jeho excesy jenom narůstají.....

Jinak jsem si užíval, jakým způsobem Jenson jezdil... Už v kvalifikaci to neskutečně dával. A tak bych ho ještě z boje o titul neodepisoval .... :P

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 1004
Registrován: 10 leden 2007 19:10
Bydliště: Chlum (Křemže)

Re: 2012 GP Belgie

Příspěvekod Novis » 03 září 2012 07:39

Já doufám, že se Maldonadem už zabývá i sám Frank :x . Sice se mu podařilo vyhrát jeden závod, ale většinu nedokončí. Přitáhl do Williamsu peníze, jenže to je asi tak vše. Musí se mu nechat, že jako crashtester je dobrej :P
Galerie

Na stole:
F2003 GA, F2004, FW08C, FW11B, MP4/4, MP4/7A, 312T
Lakovna:
Tyrr 006, 008, 018, 126CK, F2000, F2002
Pod stolem (u ledu):
FW07, FW11, Tyrr 023

bernie
Příspěvky: 754
Registrován: 25 duben 2005 05:36
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

Re: 2012 GP Belgie

Příspěvekod bernie » 03 září 2012 10:15

Dal jsem přednost Chuchli, takže mezi dostihama jsem pročítal jen řádkové on-line zpravodajství a teď jsem si to i prohlídl a opravdu štěstí, že se nikomu nic nestalo. Jinak kobylka z naší stáje doběhla dokonce lépe než Kimi, takže důvod k oslavě dvojnásobný :lol:

Pavel
Příspěvky: 166
Registrován: 09 srpen 2008 12:28

Re: 2012 GP Belgie

Příspěvekod Pavel » 03 září 2012 11:40

hepyno píše:Hakkinen za toto dostal tiež zákaz štartu na jednu GP. Je to veľa alebo málo? Konal nebezpečnejšie ako Grosjean alebo nie? Boli menšie následky alebo nie? Bolo to nebezpečnejšie či nie?Grosjean zas nedostal tak veľa na to, aká nebezpečná nehoda to mohla byť.


Všal ano Hepyno, já s tím trestem i souhlasím, i když nerad , Alík málem neměl hlavu . Jak píše Michal on se z toho poučí a bude ještě lepší, věřím tomu .

Lucas80 píše:Není kolize jako kolize - loni Hamilton x Massa nikoho pokud vím sebou nesmetli (a pokud vím, tak ne vždy byl viníkem Hamilton - viz. i Massovo penalizace!). Grosjean dnes způsobil kolizi, jejíž výsledkem bylo dost poškozených aut.


To Lukas : já neříkám že někoho sejmuli ale - vem si že klidně mohli, jejich počínání bylo stejně nebezpečný , nejsou přece na trati sami a taky to vlastně byli jen závodní incidenty . Massa sice dostal trest , ale že by nejel závod ??? Klidně těch aut tam mohlo létat i víc ..... a k Maldonadovi se raději ani vyjadřovat nebudu , pomalu co závod to je v něčem namočenej, škoda že se neudělujou žlutý karty .... za 2 závod stop a je pokoj... by si dávali větší pozor a měli by ohled na kolegy soupeře . Kde jsou časy těch starých džentlmenů !!!! No a mimochodem jakej trest že dostal třeba Michael S. jak málem navezl Barichella na startovní rovince do zdi ???? To taky bylo v pořádku ??? Podle mě to byla daleko větší prasárna z jeho strany :evil: Pavel

Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 460
Registrován: 29 květen 2012 11:16

Re: 2012 GP Belgie

Příspěvekod Lucas80 » 03 září 2012 15:09

To by se dalo donekonečna polemizovat, kde jaká kolize byla oprávněně či neoprávněně posouzena. Myslím, že i 10 míst na startu v dalším závodě bylo pro MSC tenkrát po Maďarsku velkým a dostatečným trestem (v roce 2010 to ještě nebylo snadné se prokousávat polem bez DRS). A můžu ti tu Pavle předhodit Vettela minulý rok v Japonsku a jeho manévr po startu na Buttona - tam to bylo bez trestu a jak podobné, jen tam nebyla zeď. A takto bychom mohly pokračovat, to nemá smysl...jednou jsou tu komisaři, kteří o tom buď správně nebo přinejmenším sporadicky rozhodnou a s tím se musíme všichni smířit. Ale nikdy se mi nezdálo, že rozhodli úplně špatně.

Trochu to odlehčím...včera s ní závodil, dnes už si jí můžete pořídit https://www.ck-modelcars.de/sites/produ ... l1&seite=1

Pavel
Příspěvky: 166
Registrován: 09 srpen 2008 12:28

Re: 2012 GP Belgie

Příspěvekod Pavel » 03 září 2012 19:00

Lucas80 píše:A můžu ti tu Pavle předhodit Vettela minulý rok v Japonsku a jeho manévr po startu na Buttona - tam to bylo bez trestu


No přesně o tomto píšu, ale pokud se nic nestane a jinej jezdec není stejně zabedněnej a uhne tak je klid.... ale Hamilton toho má na triku stejně jako Maldonado a dnes i Grosjean......myslím že ti neuhnou ani jeden :roll: :roll: a pak se všichni diví co se to stane ......koukal jsem na F1 info a koukám že Alík snad čte cashpick.... citovali ho též ve znění že si jezdci neváží jeden druhýho.... je to jenom hon na body , úcta žádná . Pavel

Dan
Příspěvky: 424
Registrován: 23 duben 2012 17:42

Re: 2012 GP Belgie

Příspěvekod Dan » 03 září 2012 19:05

Vzpomeňme na dva kamikadze. Takuma Sato po celou svo dobu v F1 jezdil velmi nekopmromisně a Ralf Schumacher ten ke konci taky pak smetl co mu stálo v cestě.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti