2014 GP Bahrain

Tak jsem teď koukal a to zase bylo ...
anonym01

2014 GP Bahrain

Příspěvekod anonym01 » 06 duben 2014 18:06

Tak doufám, že po dnešním závodě Henkie potěšen. Závodilo se od startu do cíle a i nehoda byla.
Dnes je to u mě velký palec nahoru.

MICHALides
Příspěvky: 58
Registrován: 08 leden 2013 18:33

Re: 2014 GP Bahrain

Příspěvekod MICHALides » 06 duben 2014 18:16

zatial najlespi zavod tohtorocnej Sezony.Tesi Perezove krasne 3 miesto
Ako som Minuly zavod Prespal,tak tento som si uzival od zaciatku do konca

Uživatelský avatar
blazotom
Příspěvky: 63
Registrován: 28 prosinec 2013 15:50
Bydliště: Ostrava

Re: 2014 GP Bahrain

Příspěvekod blazotom » 06 duben 2014 18:25

Dneska sem byl u závodu, tak nějak příjemně napjat. Bitva Mercedesů byla suprová a v podstatě bojovaly vždy kolegové ze stáje mezi sebou.
Gutiérrez byl solidně v šokua vůbec se mu nedivím a akorát ta nehoda potvrdila to, že letošní nosy formulí jsou ještě více nebezpečné než byly předtím .
Výjezd SC konec závodu dobře zdramatizoval.

MICHALides
Příspěvky: 58
Registrován: 08 leden 2013 18:33

Re: 2014 GP Bahrain

Příspěvekod MICHALides » 06 duben 2014 19:15

blazotom píše:Dneska sem byl u závodu, tak nějak příjemně napjat. Bitva Mercedesů byla suprová a v podstatě bojovaly vždy kolegové ze stáje mezi sebou.
Gutiérrez byl solidně v šokua vůbec se mu nedivím a akorát ta nehoda potvrdila to, že letošní nosy formulí jsou ještě více nebezpečné než byly předtím .
Výjezd SC konec závodu dobře zdramatizoval.

s tymi nosmi uplne s tebou suhlasim.ta nehoda vypadala dost nebezpecne a myslim si ze kebyze su take nosy ako po minule roky tak by monopost Gutiérreza skoncil maximalne mimo trat.nad tymto by sa mala Fia riadne zamysliet ci to bol dobry napad

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Re: 2014 GP Bahrain

Příspěvekod Marek » 06 duben 2014 19:15

...tak tohle jo!!! Troufnu si říct, že se odjel nejlepší závod od počátku tohoto tisíciletí, tedy za posledních 14 sezon.

Po těch trapárnách minulých sezon ve Ferrari a RedBullu s týmovou dvojkou konečně fér závod, který byl především o jezdci/ích a to napříč polem!!!! Snad to nezakřiknu.

Force India je pro mě skutečně obrovským překvapením, moc dobře se na to kouká, jak jim to jde. I když fandím jiným, klobouk dolu.
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: 2014 GP Bahrain

Příspěvekod Henrich Sobotka » 06 duben 2014 21:06

Jozefe musím ťa sklamať závod som nevidel, krstili sme dcéru :-). ale keď hovoríte, že to bolo super tak Vám verím. Myslím, že v stredu alebo vo štvrtok to opakujú na Nova sporte tak si to dám zo záznamu, možno to bude ešte napínavejšie :lol: ... pozerám na výsledky a zas prvé dva medvede a na treťom mieste zmena. No neviem, neviem či to bolo až také super keď sa vlastne bojovalo o 3. miesto lebo o prvé išli len dvaja...

My sa aj tak asi nerozumieme! Ja viem, že jazdci idú čo to dá ak je potreba a možnosť. Nám ide o F1 ak takú aby to bolo pravdivé aby to bolo o jazdcoch nie o automobilkách, ktoré si diktujú podmienky ako má F1 vyzerať, aby to oni mohli použiť vo svojich komerčných záujmoch a FIA skáče ako oni pískajú. Minule sme s sa Marcom bavili o tom, že nech teda idú automobilky do prdele nech sa jazdí z jedným dvoma motormi, aj piatimi keď budú chcieť, nech je možnosť výberu pneu atď. ale to sa už opakujem. Pozriem záznam a dodám hodnotenie.
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: 2014 GP Bahrain

Příspěvekod frydek665 » 06 duben 2014 21:18

Jen by mě zajímalo, kde udělali všichni ostatní chybu. Mercedesy jsou z jiné planety a nebýt Safety caru, tak snad všem nadělí kolo. O další místa se sice hezky bojovalo, ale bude nás to bavit i nadále, sledovat jen boj o třetí a další místa?

mustang51
Příspěvky: 159
Registrován: 22 říjen 2010 23:16

Re: 2014 GP Bahrain

Příspěvekod mustang51 » 06 duben 2014 23:52

videl som dobre? logo pirelli je na zadných pneu. iba z vonkajšej strany? (ako dlho už?) a prekvapilo ma aké sú pod umelým svetlom boky penu.lesklé narozdiel od ojazdeného behúna...škoda prepadu williamsou ktorým to"pokazil"safety-car.

anonym01

Re: 2014 GP Bahrain

Příspěvekod anonym01 » 07 duben 2014 06:00

Henkie asi by jsi se neměl dívat časteji :-D
Ano mercedesy jedou jinou ligu. Takže souboj se rozdelil na boj o prvni misto a boj o třetí. Hamilton nevyhral zadara,Rosberg mu pěkně zatápěl. Zbytek pole se také pěkně míchal. Dostal mě Vettel když byl předjížděn vyhnal dvakrát soupeře málem do svodidel.
Bottas excelentní reakce při brždění.
Super závod.

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: 2014 GP Bahrain

Příspěvekod marec » 07 duben 2014 08:00

Luca a nova seria GP1 :

Bernie Ecclestone spolu s Red Bullom a Ferrari vedie vojnu proti súčasným pravidlám. Tieto tri strany postupujú spoločne a uvažujú o zložení konzorcia, ktoré by odkúpilo podiel v športe a zmenilo pravidlá. Najnovšie informácie hovoria dokonca aj o zmene názvu na GP1, pretože na označenie Formula 1 má práva FIA.

"Chceme zvýšiť hodnotu, vášeň, úspech F1," povedal Talian. "Sú tri problémy. Nemôžeme mať energeticky palivovo ekonomickú formulu, musíme ísť naplno od prvého kola do posledného. Ak chce motor vypiť menej paliva, tak dobre. To znamená, že môžete súťažiť s menším množstvom. To je jedna vec. Publikum nemá rado taxikárov, ktorí musia rešpektovať palivo. Toto nie je F1."

"To, čo hovorím, nemá nič spoločné s novými pravidlami. Ferrari už povedalo, že je proti palivovému limitu, lebo to nie je F1. Na Vianoce som pred novinármi vyjadril svoje obavy týkajúce sa toho, že nová formula spraví z jazdcov taxikárov. Toto nemá nič spoločné s dnešnou formulou."

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Re: 2014 GP Bahrain

Příspěvekod hepyno » 07 duben 2014 10:44

blazotom píše:a akorát ta nehoda potvrdila to, že letošní nosy formulí jsou ještě více nebezpečné než byly předtím.

MICHALides píše: s tymi nosmi uplne s tebou suhlasim.ta nehoda vypadala dost nebezpecne a myslim si ze kebyze su take nosy ako po minule roky tak by monopost Gutiérreza skoncil maximalne mimo trat.nad tymto by sa mala Fia riadne zamysliet ci to bol dobry napad

Nemyslím, pozrite si poriadne zábery a uvidíte, že to bolo klasické koleso na koleso, kontakt s nosom tam vôbec nebol.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
11111
Příspěvky: 1697
Registrován: 30 září 2003 11:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2014 GP Bahrain

Příspěvekod 11111 » 07 duben 2014 12:02

Byl to konečně závod na který se dalo koukat. To je to proč jsem se těšil na sezónu 2014.
Na kolik byly předjížděcí manévry Nico R. cirkusem pro diváky a nebo skutečností nechám na posouzení každého, ale instrukce týmu byly jasné ;) A upřímně, ani jeden z předjížděcích manévrů Nica nebyl proveden čistě a překvapovalo mě, že s pomocí DRS a čerstvé měkké sady (Lewis měl tvrdou až o sekundu na kolo pomalejší a neměl možnost používat DRS) nedokázal Lewise předjet.
Třeba je Lewis opravdu o tolik lepší :shock:

Mimochodem, kde jsou pesimistické úvahy o nedojezdu více než poloviny startovního pole :?: :lol:

S Viktorem (Hepyno) naprostý souhlas. Při nárazu nosem do bočnice by nebyl vůz schopen vyvinout energii potřebnou pro salto vzduchem jako dokážou vyvinout odvalující se kola, akorát pneumatika Pastora měla být ta, která měla být ve smyslu otáčení kol nadzvednutá. S největší pravděpodobností zahrál důležitou roli úhel střetu pneumatik, nebo spíše přejezd bočnice Pastorova předního kola zadním kolem Estebana či přejezd Pastorova předního křídla zadním kolem Estebana. Dvojitý nos Renaulu v nárazu nehrál žádnou roli.
retuš a kompletace:
F158 1965, F1512 1964, L49 1967, L49 1969
tmelení-broušení:
L72E 1975, B190 1990, Lola T97/30 1997, BAR002 2000
hrubá stavba:
F60 2009, F312B 1970, FW30 2008, MS80 1969

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2014 GP Bahrain

Příspěvekod Jirka » 07 duben 2014 19:32

Závod jsem si musel zkouknout až ze záznamu, byl jsem s přítulkou v divadle :).

I podle mne šlo o jeden z nejlepších závodů poslední doby. Nemyslím si, že u Mecedesu fungovala týmová režie, souboje byly skutečné. Připadalo mi ale, že přece jen Rosbergovi chyběl na Hamiltona trochu výkonu motoru, proto se před ním po jeho předjetí nedokázal udržet. Je také ale jasné, že kdyby bojovali s někým jiným, tak by souboje byly ostřejší, ani jeden nešel až na hranici možností v obavě, aby neuškodili týmu.

V Gutiérréeově havárii nehrál nový nos Lotusu žádnou roli. Prostě se jen levé přední kolo Maldonadova Lotusu dostalo před pravé zadní kolo Gutiérrezova Sauberu v momentě, kdy Maldonado přibrzdil. Tím došlo ke střetu obou kol a Gutiérezzův Sauber to katapultovalo do vzduchu - obvodové rychlosti kol se sečetly. Šlo o klasický střet, ke kterému docházelo, dochází a docházet bude - aspoň do té doby, než budou mít efjedničky krytá kola tak, jako to měl Mercedes W196 Streamliner ;).

Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 570
Registrován: 16 září 2008 21:06
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: 2014 GP Bahrain

Příspěvekod Rado Radevicz » 07 duben 2014 20:19

Závod jsem sledoval skoro celý, bohužel ke konci jsem musel odbíhat. Musím napsat, že to byl jeden z nejzajímavějších závodů co jsem kdy viděl.
Skoro jako by dění na trati někdo režíroval, pořád bylo na co koukat 8)

Téma hlasitosti motorů šlo rázem stranou a je vidět, že problém je prostě v tom, že závody jednoduše nebyly dlouho dostatečně atraktivní. Doufejme, že kompetentní lidi tento závod a ohlasy na něj přesvědčil a navedl tam, kde je třeba zapracovat a co opravdu fanoušky na závody přivádí. Vzájemný souboj jezdců Mercedesu, i když jeli odděleně v čele, ale i jiných neměl chybu a já si jen přeju aby takových závodů bylo více. Nezbývá než sledovat příští GP.
Vydavatelství Modely F1 - - Formule 1 a sportovní vozy

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: 2014 GP Bahrain

Příspěvekod marec » 08 duben 2014 17:04

Opět v centru zájmu je nové pravidlo pro letošní ročník mistrovství světa vozů formule 1 o minimální váze monopostů. Přestože vůz i s jezdcem musí vážit víc než v minulosti, řadě týmů dělá problémy se do hmotnosti 691 kg vejít a někteří závodníci byli nuceni podstoupit drastickou dietu. Francouzský pilot Jean-Éric Vergne po Velké ceně Bahrajnu přiznal, že se váhovým úbytkem dostal až na hranici svých sil a musel být hospitalizován.

Jezdec stáje Toro Rosso při výšce 182 cm váží kolem 70 kg a proti svému týmovému parťákovi Daniilu Kvjatovi (175 cm/58 kg) působí skutečně jako Otesánek. Během zimní pauzy se proto třiadvacetiletý Francouz pustil do trýznivé redukce váhy, což mu ale ve výsledku příliš neprospělo.

„Držel jsem během zimy takovou dietu, že se tělo dostalo až na samou hranici svého fungování. Dokonce jsem mezi závody v Austrálii a Malajsii skončil v nemocnici, protože jsem trpěl nedostatkem vody v těle, resp. nedostatkem všeho. Byl jsem neuvěřitelně zesláblý," šokoval Vergne v Bahrajnu prohlášením pro Daily Mail.

Ak je toto normalne, tak ok.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů