2014 Japan GP

Tak jsem teď koukal a to zase bylo ...
Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: 2014 Japan GP

Příspěvekod Henrich Sobotka » 09 říjen 2014 09:33

Tam kde vyletel bol betón! vyletel v ľavotočivej zákrute doprava a rovnakou rýchlosťou sa vracal na trať. Keby tam bol štrk, alebo ako tu spomenul Umberto ten betón proste niečo čo by ho radikálne spomalilo nič by sa nestalo, betón ako taký mu práve umožnil vrátiť sa na trať a spôsobiť nehodu! Tráva bola na druhej strane tam prišiel až potom čo ho rozhodilo a dostal šmyk. Ty hovoríš o následkoch. Ja o príčine! betón nie je riešenie a ešte to vyzerá ako betónová džungľa! Umožňuje to jazdcom rýchly návrat na trať tým pádom delimituje trať na jedno veľké betónové pole. jazdci to využívajú aj pri bránení pozícií napr. Alonso vettel a ich radio gaga! Je zaujímavé, že sa nad tým nezamyslia, drbnú tam betón a rozmýšľajú nad prekrytím cockpitu...
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Tomas Vyslouzil
Příspěvky: 561
Registrován: 08 duben 2004 12:15
Bydliště: Vsetin

Re: 2014 Japan GP

Příspěvekod Tomas Vyslouzil » 09 říjen 2014 11:17

Ta Dunlop Curve v Suzuce velké karamboly snad přitahuje. Tohle byl poslední závod Jeana Alesiho v kariéře. Všimněte si, že traktory-jeřáby byly v roce 2001 na stejném místě (u stanoviště 12), ale Alesiho vůz, který skončil o pár desítek metrů dále, byl odklízen jeřábem s dlouhým ramenem, stojícími mimo trať. Raikkonenovo auto odklízel ten nešťastný traktor. Škoda, že se letos Sutil nedoklouzal o kousek dál :-(
https://www.youtube.com/watch?v=W1izqNk0tBE

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2014 Japan GP

Příspěvekod Jirka » 09 říjen 2014 18:21

marec píše:Predvcerom vecer som na toto vlakno napisal par viet mimo ine som spomenul Matterhorn. Vcera vecer som napisal ze ten mail s Matterhornom mi niekto vymazal. A pozeram teraz, aj ten moj vcerajsi mail kde som pisal o vymazavani mi niekto vymazal. Poprosim zodpovedneho o vyjadrenie. Diky.

1) Jak jsem už včera psal, tvůj příspěvek ve kterém jsi vzpomínal Matterhon nikdo nevymazal, ani by k tomu nebyl důvod. V moderátorském logu o tom není žádná zmínka. Asi jsi už ten můj příspěvek nečetl stejně jako další. Proč zmizel netuším, ale nikdo z adminů (= moderátorů tohoto vlákna) v tom prsty nemá!!!
2) Moje, tvoje a Henkieho příspěvky o ztracených příspěvcích jsem vymazal já. Včera ve svém posledním příspěvku jsem psal, že to udělám. Důvod? Neměly žádný vztah ke GP Japonska 2014, navíc se ukázalo, že Henkieho příspěvek ve vláknu pořád je. Nebyl důvod je tu dále nechávat, zbytečně zabíraly skoro jednu stránku.

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Re: 2014 Japan GP

Příspěvekod hepyno » 09 říjen 2014 18:54

JoseFxx píše:V předchozi zpravě jsem reagoval na Hepyna, který psal, že na travniku by zpomalil víc. Marec reagoval na moji odpověd, že to neni o brždění, ale o riziku. Tak když riziko tak riziko.


hepyno píše:Keď som si znova pozrel to video, všimol som si ďalšiu vec - v súčasnosti sa vo výbehových zónach preferuje asfalt avšak Bianchi šiel po celý čas po asfalte a spomalil "len" z 215 na 160 km/h. Ktovie, či by štrk alebo niečo iné nebolo v tej zákrute bezpečnejšie...

Čo, kde som to napísal? Niekto sa nám stratil v preklade :)

A aby som bol aj k téme - žeriav spoza zvodiel znie ok, ale niekde som čítal, že má dve ale:
1) musí stáť na pevnom, najlepšie betónovom/asfaltovom podklade, predsa len má svoju váhu a potrebuje stabilitu (preto napr. v Monaku s nimi nie je problém)
2) maršali sú inštruovaní, že pri odpratávaní auta sa majú kryť za odpratávajúce vozidlo, aby boli krytí pre prípad, že by vyletel niekto ďalší, a v prípade žeriavu by ostali nekrytí ergo teoreticky vystavení vyššiemu nebezpečenstvu.

Nevie niekto, kto Bianchiho v Rusku nahradí? či miesto ostane neobsadené? Nejako je o tom ticho.
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
hepyno
Příspěvky: 1146
Registrován: 24 říjen 2003 12:16
Bydliště: Trnava

Re: 2014 Japan GP

Příspěvekod hepyno » 09 říjen 2014 19:26

Odpoviem si sám, nakoniec asi Rossi:
http://www.f1.sk/clanok54825-Marussia_n ... e_iste.htm
Dopracovali k tomu, že ak niekto ukradne 1000 korún, je to vlastne v poriadku. Aj keď klamal (a klame ďalej), krádež nepriznal, neospravedlnil sa a peniaze nevrátil, pretože teraz už (možno) nekradne.

galéria cashpick

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: 2014 Japan GP

Příspěvekod Henrich Sobotka » 10 říjen 2014 08:28

Marussia jedno auto...
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů