2016 GP Bahrajn

Tak jsem teď koukal a to zase bylo ...
Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

2016 GP Bahrajn

Příspěvekod Vlcacka » 04 duben 2016 08:47

Tentokrát jsem kvalifikaci neviděla, takže jsem toho ani nelitovala, když jsem slyšela, že byl opět nový formát, i když se slibovalo něco jiného. Závod byl skvělý, Vettel měl naprosto nepochopitelnou smůlu (vyplivlo vůbec někdy v moderní éře pilotovi auto hned v zahřívacím kole?), Grosjean s Haasem se posunul ještě o místo výš oproti Austrálii - můžeme ho tedy někdy čekat na stupních vítězů? Williamsy bohužel zvadly. Jinak bych tu neděli nazvala "dnem karbonových úlomků" protože to tedy pršelo celkem zhusta.
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

anonym01

Re: 2016 GP Bahrajn

Příspěvekod anonym01 » 04 duben 2016 09:27

Během kvalifikace se to probiralo, jelikož Peter Sauber nesouhlasil s tim, aby se kvalifikace vratila k původnímu formátu, tak se jednání odložilo.
Williams zvolil děsnou taktiku, Haas naopak hnal na na nejměkčí sadě co to dalo.
Hamilton zas podělal start a Bottas se do toho hnal za každou cenu.
Jak bylo řečeno během přenosu, jede se spousta taktik, které se v závěru setkají.

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: 2016 GP Bahrajn

Příspěvekod marec » 04 duben 2016 11:15

Heno, ja kvalifikacie nepozeram.
Ked Sebovi buchol motor a Kimi zle odstartoval, vypol som TV.
Pozerat sa ako zas vyhra Mercedes bez toho, aby sa vpredu nieco dialo odmietam.
Ale myslim ze vikend skoncil fantasticky.
Sejkovia z Bahrajnu poslali "investorom" a majitelom F1 slusnu sumicku.
Dobre sa vsetci zabavili, zarobili, vsetko je ako ma byt :idea:
M.

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: 2016 GP Bahrajn

Příspěvekod frydek665 » 04 duben 2016 14:40

Já bych to všechno zas tak černě neviděl. Ferrari se dotáhlo na Mercedes a určitě uvidíme spoustu soubojů mezi těmato stájemi. Rozhodně si nemyslím, že budou Mercedesy neohroženě kroužit daleko vpředu, jako třeba loni. Horší je to dál. Tam se mi zdá, že se zvětšila propast. Williamsy jaksi nejedou, Force India vůbec, Toro Rosso celkem OK, Red Bull s motory od Renaultu asi zatím těžko něco zmůže.... všichni jsou moc daleko za Mercedesem a Ferrari...
Já jsem se závoděním v letošní sezóně zatím docela spokojen. Viděl jsem mnohem, mnohem horší závody

anonym01

Re: 2016 GP Bahrajn

Příspěvekod anonym01 » 05 duben 2016 08:47

Zas tak jednoznačně bych to neviděl, že Ferrari dotahlo Mercedes. Rosberg si udržoval stabilní náskok a Hamilton měl poškozený vůz. Pořád bych si dokázal tvrdit, že Mercedes má náskok. Raikkonen tlačil na pilu co to dalo a stejně se nedokázal přiblížit.

Ohledně výpadků v zaváděcím kole, nebyl to loni McLaren

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: 2016 GP Bahrajn

Příspěvekod frydek665 » 05 duben 2016 15:54

No když myslíš... Raikkonen hodně ztratil na startu. Ta ztráta se pak s různýma odchylkama ani nezmenšovala, ale ani nijak nezvětšovala.

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: 2016 GP Bahrajn

Příspěvekod marec » 05 duben 2016 22:44

Môj nazor - Ferrari mohlo oba prve preteky vyhrat.
Naskok Mercedesu v pretekoch nie je tak vyrazny aby som to nemohol napisat.
V prospech striebornych rozhodla Fernandova nehoda, Vettelova nehoda s motorom a Kimiho chyba na starte.
M.

anonym01

Re: 2016 GP Bahrajn

Příspěvekod anonym01 » 06 duben 2016 05:13

Mohlo, ale nevyhralo.
Když jsem v závěru viděl jak Rosberg šetří auto a stejně ujiždi Raikkonenovi, tak pořád budu skeptický k tomu, že Ferrari dotáhlo náskok.
Zejména, když ztrátu ze startu velmi rychle vymazal.
Ferrari není špatné, ale vyhraje jen když Mercedes bude chybovat. A měli by poladit spolehlivost, Mercedesu dojeli oba vozy kdežto Ferrari vždy jeden shořel. Tady by se dalo i spekulovat o tom, že jedou hop trop, výkon navzdory spolehlivosti.
Kvalifikace vždy ukazuje jak Mercedesy bezproblému daj jedno kolo a Ferrari, i když jede čistou bezchybnou stopu pořád jim ta půl vteřina chybí.

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: 2016 GP Bahrajn

Příspěvekod frydek665 » 06 duben 2016 11:18

Josefe já jsem napsal, že se Ferrari na Nercedes dotáhlo a v letošní sezóně budeme svědky soubojů Mercedesu a Ferrari o vítězství a tudíž nebudeme svědky tak nudných závodů, jako třeba vloni, kdy Mercedesy neohroženě kroužily daleko vepředu. Nic víc, nic míň....
To, že Ferrari v žádném z dosavadních dvou závodů navyhrálo na tom nic nemění. Je vidět že jim to jede a Mercedes musel o vítězství bojovat až do cíle. V obou závodech!

anonym01

Re: 2016 GP Bahrajn

Příspěvekod anonym01 » 06 duben 2016 12:32

Ja ti jen řikám, že to zas tak jednoznačné neni.
Ano jede jim to oproti zbytku pole, ale na medvědáře ztrácej. Vettel nedokázal v Australii předjet Hamiltona i když ten jel na skoro mrtvých gumách. Na rovince mu bez problému ujel i když měl odevřené křídlo. Rosberg byl daleko vpředu.
V Bahrajnu Raikkonen neustale tlačil na pilu a nemohl Rosberga dojet. Hamilton s poškozeným vozem stahoval. Pak asi dostal příkaz šetřit, jelikož i s poškozenym vozem zajižděl časy Rosberga.
Mercedes má zas na vrh. A pokud neudělá chybu zbytek pole ho nedojede, ani Ferrari.
Z mého pohledu Ferrari mačká auta na 105% a Mercedes jede tak na 80%.

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: 2016 GP Bahrajn

Příspěvekod frydek665 » 06 duben 2016 13:38

Očividně jsi nepochopil o čem jsem to psal. Nevadí, na závodění to mít vliv nebude... :P

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: 2016 GP Bahrajn

Příspěvekod marec » 06 duben 2016 20:13

Josefe plati to aj opacne.
Mercedes vyhra len ked Ferrari chybuje.
Doteraz sa tak stalo a preto maju 2 vyhry.
M.

anonym01

Re: 2016 GP Bahrajn

Příspěvekod anonym01 » 07 duben 2016 09:00

Kluci máte před očima moc rudo.
Shlédněte si celý víkend a uvidíte, jak Ferrari pokulhává. Ano v Austrálii po startu byli vepředu. Ale po červené vlajce, už jim to nešlo. Vettel se sice držel ze Hamiltonem, ale ten jel na jistotu a ani jednou Vettel neměl šanci zautočit. Mít srovnatelné auto, za daných podmínek (čerstvé gumy), by se přes Mercedes dostal. Jednou to zkusil a skončil mimo trať.
Bahrajn, Raikkonen se dostal za Rosberga, ale ten si jel svůj závod. Nikde jsem nic napínavého nezahlédl. Od 1. výměn se pozice na top 3 nezměnili. A kluci si to odkroužili do cíle.
Klasika.
Ferrari na výhru nemá a není na pozici, aby Mercedes ohrozili přímo.

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: 2016 GP Bahrajn

Příspěvekod frydek665 » 07 duben 2016 13:53

Dobrá.... Tak to zatím nechme bejt a uvidíme po dalších pěti, šesti závodech, kdo bude muset přehodnotit svůj názor :idea:


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů