2018 GP Bahrajnu

Tak jsem teď koukal a to zase bylo ...
Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

2018 GP Bahrajnu

Příspěvekod frydek665 » 08 duben 2018 09:31

Tak hošani, jak to vidíte? Startovní rošt je pro ferraristy velkým příslibem. Výborně zajeli jezdci stáje Toro Rosso se "špatnými" motory Honda, naopak jsem zvědavý, jak se dnes protáhne huba panu velkohubému (Boullier), který tvrdil, že McLaren zvítězí už v Austrálii. No a Williamsy se nám propadly až na dno. Snad se bude na co dívat, i když já osobně bych se rád podíval i na nudný double Ferrari :P .

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: 2018 GP Bahrajnu

Příspěvekod marec » 09 duben 2018 09:37

Vsetko je jak ma byt, vyhral Sagan a Ferrari :D
Mala nadsazka - asi nemal kto vymenit Vettelovi gumy (zranenie), preto ho tam nezavolali .... :arrow:

Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 114
Registrován: 18 březen 2012 13:18

Re: 2018 GP Bahrajnu

Příspěvekod khaRel » 09 duben 2018 11:35

Já su teda taky rád, že ty šedý auta nevyhrály, ale červené na stupních bylo málo. Mám takový pocit, že Kimimu, když už se daří, tak mu to někdo pokazí...

Tomas Vyslouzil
Příspěvky: 561
Registrován: 08 duben 2004 12:15
Bydliště: Vsetin

Re: 2018 GP Bahrajnu

Příspěvekod Tomas Vyslouzil » 10 duben 2018 06:17

frydek665 píše:Tak hošani, jak to vidíte? Startovní rošt je pro ferraristy velkým příslibem. Výborně zajeli jezdci stáje Toro Rosso se "špatnými" motory Honda, naopak jsem zvědavý, jak se dnes protáhne huba panu velkohubému (Boullier), který tvrdil, že McLaren zvítězí už v Austrálii. No a Williamsy se nám propadly až na dno. Snad se bude na co dívat, i když já osobně bych se rád podíval i na nudný double Ferrari :P .

Trošku červené nezaškodí! Ale mám takové tušení, že to nebude na dlouho. Brzo to zase zešediví a pak zmodrá. Ricciardo podle mne nedělá dobře, že hledá nový flek, protože RedBull bude vítězit už velmi brzo - jen co se zbaví nejslabšího článku svého vozu!

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: 2018 GP Bahrajnu

Příspěvekod marec » 10 duben 2018 07:09

Tomasi pamatam si velmi dobre na 1998 ked Ferrari v prvych pretekoch stracalo SEKUNDU na kolo.
Nakoniec Michael prisiel o titul kvoli zhasnutemu motoru v poslednych pretekoch.
Je jasne ze Lewis bude opat vyhravat ale ako pojde vyvoj pocas sezony, to sa povedat neda.
Urcujucim faktorom je party rezim a pozicia z ktorej Lewis startuje.
Videl si ked nebol uplne vpredu, nestacil ani na Bottasa.
A o tom je cely Lewis.

Tomas Vyslouzil
Příspěvky: 561
Registrován: 08 duben 2004 12:15
Bydliště: Vsetin

Re: 2018 GP Bahrajnu

Příspěvekod Tomas Vyslouzil » 10 duben 2018 08:31

marec píše:Tomasi pamatam si velmi dobre na 1998 ked Ferrari v prvych pretekoch stracalo SEKUNDU na kolo.
Nakoniec Michael prisiel o titul kvoli zhasnutemu motoru v poslednych pretekoch.
Je jasne ze Lewis bude opat vyhravat ale ako pojde vyvoj pocas sezony, to sa povedat neda.
Urcujucim faktorom je party rezim a pozicia z ktorej Lewis startuje.
Videl si ked nebol uplne vpredu, nestacil ani na Bottasa.
A o tom je cely Lewis.

Lewis nestačil na Bottase? :lol:
BOT_vs_HAM.jpg
BOT_vs_HAM.jpg (97.34 KiB) Zobrazeno 2772 x

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: 2018 GP Bahrajnu

Příspěvekod marec » 10 duben 2018 09:06

OK az tak do hlbky nechodim 8)
Lewis je lepsi ako Valteri, to je asi objektivne tvrdenie.
Je velky rozdiel ci Hamilton odstartuje z prvej pozicie alebo nejakeho radu.
Ak je prvy, tazko ho ktokolvek dobehne.
Urcujuci faktor titulu je kvalifikacia.

anonym01

Re: 2018 GP Bahrajnu

Příspěvekod anonym01 » 10 duben 2018 11:17

Ham vs Bot
1. Ham startoval z 9. místa Bot z 3.
2. Ham musel boovat s jinými jezdci, aby se dostal dopředu. Bot využil chyby Raikkonena po startu a dostal se na druhé místo.
3. Ham jel strategii gum žlutá, bílá. Bot gumy červená bílá.
4. Ham měl nakonci závodu čistý vzduch. Bot byl zpomalován Vettlem, který bránil svojí pozici.

Nejde jednoznačně říct, který z nich je lepší v aktuální sezoně, ani jeden z nich nedokázal předjet Vettla. Aktuálně je na tom Ham bodově lépe než Bot.

V loňské roce se Ferrari o titul připravilo samo. V Bahrajnu ukázala chyba u Raikkonena, že né vše jde letos jak po másle a oni jsou neustále pod tlakem.

Přeji mechanikovi Ferrari brzké uzrdavení.

Tomas Vyslouzil
Příspěvky: 561
Registrován: 08 duben 2004 12:15
Bydliště: Vsetin

Re: 2018 GP Bahrajnu

Příspěvekod Tomas Vyslouzil » 10 duben 2018 12:14

marec píše:OK az tak do hlbky nechodim 8)
Lewis je lepsi ako Valteri, to je asi objektivne tvrdenie.
Je velky rozdiel ci Hamilton odstartuje z prvej pozicie alebo nejakeho radu.
Ak je prvy, tazko ho ktokolvek dobehne.
Urcujuci faktor titulu je kvalifikacia.

Kvalifikace byla, je a bude vždy důležitá. Co je na tom určujícího? Jestli je někdo výborný pilot, pak vyhrává kvalifikace i závody, ať má nebo nemá nějaké udělátko pro kvalifikaci. Výkony motorů se zvyšovali pro kvalifikaci už před desítkami let, tak proč by to mělo být nyní jinak?
Jen pro zajímavost - Hamilton zvítězil alespoň v jedné kvalifikaci a alespoň jednom závodě v úplně každé sezoně své kariéry. Měl snad vždy nejlepší vůz? A nejenže je rychlý, on je i jedním z vůbec nejspolehlivějších pilotů celé historie 25 odstoupení z 210 závodů (Vettel 31 odstoupení z 200 závodů) .
Porovnání Hamiltona a Vettla, ze které pozice vítězili:
HAM 40 x P1, 15 x P2, 3 x P3, 2 x P4, 1 x P5, 1 x P6
VET 30 x P1, 14 x P2, 5 x P3

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: 2018 GP Bahrajnu

Příspěvekod marec » 10 duben 2018 14:02

Tomasi moj nazor.
Nemat party mod - tym padom kontinualne pole positions - Lewis by minuly rok titul nemal.
V sobotu stlaci palcom gombik, v nedelu startuje z prveho miesta do cisteho priestoru.
Ziadna aerodynamicka spina, zvysuje si naskok a ide si po titul.
Na zaciatku toho celeho je jeden rozhodujuci gombik.
Neviem sa ako sa to pise cesky.

Tomas Vyslouzil
Příspěvky: 561
Registrován: 08 duben 2004 12:15
Bydliště: Vsetin

Re: 2018 GP Bahrajnu

Příspěvekod Tomas Vyslouzil » 10 duben 2018 16:48

marec píše:Tomasi moj nazor.
Nemat party mod - tym padom kontinualne pole positions - Lewis by minuly rok titul nemal.
V sobotu stlaci palcom gombik, v nedelu startuje z prveho miesta do cisteho priestoru.
Ziadna aerodynamicka spina, zvysuje si naskok a ide si po titul.
Na zaciatku toho celeho je jeden rozhodujuci gombik.
Neviem sa ako sa to pise cesky.

Je to tvůj názor. Můj je ten, že Ferrari má také gombík a i kdyby nemělo, tak by byl mistrem světa Hamilton. Pokud by totiž nevyhrával kvalifikace jak na běžícím páse, musel by Mercedes nastavit auto pro špinavý vzduch a zvýšit možnost předjíždění. Jistě jsi si všiml, že pokud se Mercedesy dostaly za jiné auto, tak byly naprosto jalové. Čím si myslíš, že to asi bylo? Tím ovšem nechci snižovat kvality Ferrari ani umění Vettela, ale myslím si, že ty tituly jsou z velké míry zásluhou jezdeckého umu samotného Hamiltona a ne nějakého gombíku.

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: 2018 GP Bahrajnu

Příspěvekod frydek665 » 10 duben 2018 17:02

Naprosto souhlasím s Tomášem co se týče předpovědi letošního rozložení sil. Ferrari začalo výborně, ale Mercedes je opět velmi silný. Trochu mi to připomíná začátek loňské sezóny, tehdy taky Vettel vyhrál v Austrálii a Bahrajnu, ale pak jim pomaličku docházel dech. Snad to bude letos o něco lepší a hlavně se vyvarují zbytečných chyb z podzmní asijské části, kdy vlastně přišli o titul. Red Bull bude taky velmi dobrý. V Austrálii zajel Ricciardo skvěle, ale v Bahrajnu brzy odstoupil. Verstappen zatím asi nepochopil, že k dobrému výsledku potřebuje nejen dobré auto, ale taky mozek.

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: 2018 GP Bahrajnu

Příspěvekod marec » 11 duben 2018 08:58

Petre ale zda sa mi, ze v kvalifikacii je Ferrari rovnako dobre ako Mercedes oproti tomu co bolo minuly rok ne ?
Neda sa pausalizovat ze aj tento rok Mercedes bude lepsie vyvijat karu ako Ferrari, kludne to moze byt opacne.
Alebo sa naplno ukaze RedBull a bude vyhravat on.

marec
Příspěvky: 2388
Registrován: 12 říjen 2006 06:47

Re: 2018 GP Bahrajnu

Příspěvekod marec » 11 duben 2018 09:01

Petre ale zda sa mi (mozno sa mylim), ze v kvalifikacii je Ferrari rovnako dobre ako Mercedes oproti tomu co bolo minuly rok ne ?
Neda sa pausalizovat ze aj tento rok Mercedes bude lepsie vyvijat karu ako Ferrari, kludne to moze byt opacne.
Alebo sa naplno ukaze RedBull a bude vyhravat on.
Opat sa hovori o zjednoseni predneho kridla (kolky krat uz ...) a ZA bol len Williams.
Vsetci ostatni chcu dnesne zlozite a extremne drahe predne kridla, ktore tento "sport" nicia ...

https://f1.sk/clanok/69119-martin-brundle

Uživatelský avatar
frydek665
Příspěvky: 4738
Registrován: 06 červenec 2009 13:59
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: 2018 GP Bahrajnu

Příspěvekod frydek665 » 11 duben 2018 14:17

Maroš můžeme jen tipovat. Nikdo z nás neví, jak to skutečně dopadne.
.....a v tom je to kouzlo :)


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů