Carlos Alberto Reutemann

Jó, když jsem byl mladší, to byly formule
Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Carlos Alberto Reutemann

Příspěvekod Henrich Sobotka » 26 říjen 2014 23:08

Dobrý článok o C.Reutemanovi a jeho neúspešnej ceste za titulom. je to v angličtine. Na záver by som povedal, že autor sa mi zdá trochu voči nemu zaujatý a príde mi trochu scestné povedať o sezóne 1981, že Alan Jones bol lepší, hoci ho Carlos v kvalifikáciách porazil 11:4 a v jednom momente viedol Majstrovstvá o 17 bodov. V prvých piatich pretekoch stál na pódiu a ani to im nestačilo stále bol pre nich Alan lepší jazdec!? Ja by som dal teraz názov pre túto sezónu. "Ako sme Carlosa vo Williamse o titul pripravili..."

http://www.f1network.net/boards/read/s1 ... 0,14616201
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
Reutemann
Příspěvky: 5
Registrován: 15 červenec 2018 16:22

Re: Carlos Alberto Reutemann

Příspěvekod Reutemann » 16 červenec 2018 20:15

Henrich Sobotka píše: "Ako sme Carlosa vo Williamse o titul pripravili..."


To úplně sedí, v knize J. Koreckého Majstri Formuli 1 se píše, že už ve smlouvě bylo jasně řečený, že Jones je jednička a Reutemann dvojka, nakonec Carlosovi lidi v týmu dělali naschvály a na úspěchu v sezóně 1981 měl největší zásluhu pilot sám. Závěrečnou GP v Las Vegas absolvoval v rezervním voze, protože v tréningu rozflákal na svým autě závěs předního kola, když narazil do Nelsona Piqueta.

Při závodě se mu rozbila převodovka, úplně vypadla čtyřka a Reutemann musel celou dobu řídit jen jednou rukou, druhou musel pořád držet řadicí páku. Dojel osmej, snad se ztrátou kola na vítěze Jonese, a čtvrtejPiquet tak stal mistrem světa o jeden bod před Carlosem.

V tý samý knize je v kapitole o Piquetovi vylíčený, jak obtížnej byl právě tenhle závod. Kvůli vysokejm rychlostem měli už v kvalifikaci jezdci problémy s bolestma zad a krku, protože odstředivá síla byla v zatáčkách ohromná. Nelson myslel, že to ani nedojede, po závodě zkolaboval a probral se v nemocnici.

Na Reutemanna si několik jezdců stěžovalo, asi bylo obtížný navázat s ním nějakej smysluplnej vztah, ale třeba s Gillesem Villeneuvem se měli rádi, asi hodně záleželo na okolnostech a povahách, ale to nebylo v f1 poprvý ani naposled.

Ještě k Williamsu a Carlosovi - je to asi škoda, když tým s ohromnou finanční podporou arabskejch magnátů (taky penězma Bin Ladinů) nedokázal zvládnout vztahy mezi lidma, moh mít kromě dvou za sebou jdoucích vítězství mezi konstruktérama taky dva mistry světa.
Naposledy upravil(a) Reutemann dne 17 červenec 2018 19:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: Carlos Alberto Reutemann

Příspěvekod Henrich Sobotka » 17 červenec 2018 15:53

Piquet došiel na 5 mieste. získal 2 body a o bod predbehol Carlosa. Vyhral Jones... Dodnes nechápem prečo dali náhradný voz Carlosovi a nie Jonesovi, ktorý už titul získať nemohol? Myslím, že to sa pýta Frank sám seba doteraz. Politika.
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85

Uživatelský avatar
Reutemann
Příspěvky: 5
Registrován: 15 červenec 2018 16:22

Re: Carlos Alberto Reutemann

Příspěvekod Reutemann » 17 červenec 2018 23:50

Jo, omlouvám se, přehlíd jsem se a ještě to opravil, ale blbě. Piquet byl čtvrtej v kvlafikaci a pátej v závodě.

Právě se chystám podívat se na dokument Williams z loňskýho roku, snad tam o pro tým takhle úspěšnejch sezónách něco bude.

Uživatelský avatar
Reutemann
Příspěvky: 5
Registrován: 15 červenec 2018 16:22

Re: Carlos Alberto Reutemann

Příspěvekod Reutemann » 18 červenec 2018 13:44

Jo, tak o 80 a 81 tam nebylo nic, nejdřív byl Courage, nato živoření a frustrace z Waltera Wolfa, pak 79 a první vítězství Williamsu na GP Británie, krátká zmínka, že Jones je výbornej, a dál se to odbylo titulkem, že dva roky Williams dominoval Formuli 1, záběr na Rosberga v 82. a následovalo období Mansell-Piquet. Trochu mě ten dokument zklamal, dramaturgicky mi to přišlo rozlítaný (skoky ze současnosti do mimulosti), ale má cenu to vidět.

Uživatelský avatar
Henrich Sobotka
Příspěvky: 1351
Registrován: 26 září 2011 21:13
Bydliště: KPS
Kontaktovat uživatele:

Re: Carlos Alberto Reutemann

Příspěvekod Henrich Sobotka » 19 červenec 2018 10:38

Ja som si aj myslel, že tam o 81 nebude ani záber, šak kto by si kakal do vlastného hniezda?
henkie
Fittipaldi F6A, Surtees TS14, Ensign N175, Prost AP03, Ferrari 156/85


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron