Film Formula uno (Itálie, 1978)

Jó, když jsem byl mladší, to byly formule
Uživatelský avatar
Standa F.
Příspěvky: 2
Registrován: 02 březen 2006 17:15
Bydliště: Praha

Film Formula uno (Itálie, 1978)

Příspěvekod Standa F. » 13 květen 2007 18:56

Tak jsem měl možnost po více než 25 letech opět vidět tenhle klasický italský dokument.
Jako středoškolák jsem tohle movie vnímal jako něco superatraktivního. Tak to vnímám i nyní, coby "zodpovědný táta", ale co mne zasáhlo mnohem více než před lety: drastické záběry havárií. Ta smrt Toma Pryce a toho nešťastníka, který mu vběhl před vůz i s tím smrtonosným hasičákem...uff... zdálo se mi o tom celou noc. Lauda, havárie v Indy, záběry na ta těla nebožáků řítící se nekontrolovaně po trati...

Asi znáte ten film velmi dobře, co na něj říkáte? Režie a střih je vynikající - střídání napínavých a reklamních momentů, žánrových obrázků, záběry z různých jiných závodů včetně "rakety" na Solném jezeře, výborný český komentář a hudba...v refrénu ústřední písně trochu vykradení Beatles, ale když běží záběry zabitých pilotů a k tomu se line: "Goodbye, goodbye..."

No, ten film mne po letech fakt dostal.

Uživatelský avatar
Kašpi
Příspěvky: 303
Registrován: 04 prosinec 2005 21:58

Příspěvekod Kašpi » 13 květen 2007 22:11

ten film neznám, nicméně bych jej docela rád skouknul
tvorba: Mclaren M7
v přípravě: Lotus 18
dokončeno: Lotus 49

Uživatelský avatar
Achard
Příspěvky: 160
Registrován: 24 září 2003 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Achard » 14 květen 2007 10:07

Ten film nemám s českým komentářem, jestli bys ho mohl poskytnout, byl bych rád.
Takový dokumen se dnes už nedá natočit, protože by spousta moralistů vyrukovala, že jde o násilí. Na druhé straně, tak F1 vypadala. Jasně, že jde o atraktivní sestřih zajímavostí, ale i tohle byla F1. Koukal jsme se na sestřih jednoho závodu z počátku 70.let - auto za horizontem zůstalo stát a přiběhli komisaři a začali ho roztlačovat. (aby se rozjel, nikoli aby ho odtlačili rychle z trati) Z obou stran plnou rychlostí jezdila auta. Úplně mi zartnulo, dnes by byl závod okamžitě přerušen. Ale takto to prostě bylo a každý to bral jako samozřejmé riziko závodů...

Pavel Kaderka
Příspěvky: 33
Registrován: 24 srpen 2005 10:55
Bydliště: Sedlčany

Příspěvekod Pavel Kaderka » 14 květen 2007 18:55

Ten film jsem viděl kdysi v kině a pak už nikdy.Také mi v hlavě utkvěla právě havárie Toma Prycea a Nikiho Laudy.Byl bych velmi rád kdybych ho mohl vidět ještě jednou s velkým časovým odstupem.Kde bych ho mohl získat?Prosím poraďte. :?:

Uživatelský avatar
Kašpi
Příspěvky: 303
Registrován: 04 prosinec 2005 21:58

Příspěvekod Kašpi » 14 květen 2007 20:50

Jo tak to jsme dva :? Z toho co Jarda napsal jsem pochopil že jej má. Otázka je na jakém médiu. Samozřejmě jsou tu nějaká autorská práva ale taková "soukromá projekce"na nějaké akci by nebyla marná. Je víc filmů, které bych rád viděl :(
tvorba: Mclaren M7
v přípravě: Lotus 18
dokončeno: Lotus 49

Uživatelský avatar
René
Příspěvky: 803
Registrován: 30 listopad 2003 23:20
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod René » 10 srpen 2007 05:57

Aj ja som bol na tom v kine ako mladík ktorý práve začal zliepať tieto "rakve" vtedy ešte z abc a chcel som ich vidieť - no na ten zlý pocit z tých haváriek si spomeniem ešte aj dnes.
K tomu filmu som našiel zatial toto: http://www.dvd.it/page/dett/arti/244972 ... _1975.html
http://img512.imageshack.us/img512/2634/244972rv2.jpg

bartman

Příspěvekod bartman » 16 říjen 2007 19:12

zdravim, taky bych mel zajem o tento filmecek - byl jsem na nem v kine s tatkou nekdy kdyz mi bylo neco kolem 8let a dodnes si jej pamatuju - ted uz vim diky vam i jak se jmenoval :-) od te doby jsem ho nevidel jako vetsina z vas... pokusim se ho nekde vydolovat a pohledat, pokud by se zadarilo, dal bych vedet petr

Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 592
Registrován: 09 leden 2008 20:03
Bydliště: Česká Kubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Gerry » 12 únor 2008 09:45

Tak tenhle film jsem kdysi před mnoha a mnoha lety viděl taky.... nemá chybu. Taky ho marně dodnes sháním ....

Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 592
Registrován: 09 leden 2008 20:03
Bydliště: Česká Kubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Gerry » 18 únor 2008 16:55

Tak kdo byste chtěli vidět tuhle lahůdku - na stránkách www.f1-info.cz v sekci Videogalerie ji najdete ...... slintám blahem.
Btw, když už jsme u těch filmů ... nedávno jsem sehnal i další kousek - film Grand Prix z r. 1966. Taky krása....

Uživatelský avatar
René
Příspěvky: 803
Registrován: 30 listopad 2003 23:20
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod René » 20 únor 2008 15:32

Prekvapuje ma že na toto nikto nereaguje :o .
Film Formula 1 s českým dabingom ku stiahnutiu a mnoho mnoho ďalších perfektných dokumentov - Gerry skvelá informácia, vďaka... 8)

Uživatelský avatar
Vlcacka
Příspěvky: 1012
Registrován: 25 prosinec 2006 22:52
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Vlcacka » 20 únor 2008 20:49

René: No nikdo nereaguje bo se tam všichni registrujou a stahujou. :-D
Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem. Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem.
Vtipy s Chuckem Norrisem nejsou vůbec vtipné, protože tam, kde je Chuck Norris, přestává veškerá legrace.

Slimm
Příspěvky: 188
Registrován: 02 srpen 2006 07:35
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Slimm » 22 únor 2008 15:59

Hmm, někdo se zaregistruje a jde to, někdo (třeba já :D ) se zaregistruje a stejně přístup do videogalerie nemá. :( A , že bych chtěl mít, o tom žádná debata. :D
F1 je závislost, modely F1 ještě větší :-))
Navštivte http://gp-team.ezin.cz/

Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 592
Registrován: 09 leden 2008 20:03
Bydliště: Česká Kubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Gerry » 22 únor 2008 18:45

Nejde jenom o to se zaregistrovat, ale na téže stránce si požádat o certifikát. Dostaneš ho bez problémů a pak máš přístup do videogalerie.
Jinak zdravím přes plot :D

Slimm
Příspěvky: 188
Registrován: 02 srpen 2006 07:35
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Slimm » 22 únor 2008 20:35

jj, i já tebe Gerry :D :D :D
Certifikát mi sice přišel, ale nějak mi to blbne i když mam cookies povolený, takže zatím nic. Uvidíme, budu zkoušet dál. :D
F1 je závislost, modely F1 ještě větší :-))
Navštivte http://gp-team.ezin.cz/

Honza
Příspěvky: 449
Registrován: 29 září 2003 07:50
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 23 únor 2008 19:39

Zaregistruješ se, certifikát potvrdíš.......... ale stejně nic nestáhneš. Torrenty nefachaj a když to budeš chtít stáhnout napřímo , musíš zaplatit roční členství 1500 Kč.......... zlodějina jak má bejt.

Autorský práva na to ten maník určitě nemá, ať žije mastění si kapes.
Kdyby to bylo např na rapidshare zadarmo, tak nic neříkám.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů