Závěsy kol vs. sekunďák

Zlepšováky, vychytávky
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 381
Registrován: 12 červenec 2011 19:11
Bydliště: Nivnice

Závěsy kol vs. sekunďák

Příspěvekod Aleš » 10 listopad 2011 22:38

Napadla mě jedna věc, ale na foru jsem ji nenašel. Zkoušel někdo napouštět řídkým sekunďákem závěsy kol u formulí? já osobně mám problém s vyřezáváním, aby byly obě poloviny stejné. Pomohlo by to před vyřezáním?

Dík za názor :wink:

miro
Příspěvky: 189
Registrován: 30 prosinec 2008 16:10
Bydliště: Praha 4

Re: Závěsy kol vs. sekunďák

Příspěvekod miro » 10 listopad 2011 23:27

Aleš píše:Pomohlo by to před vyřezáním?


Nevím, jak to myslíš, před vyřezáním. Kam bys to lepidlo lil?

Já závěsy dělám tak, že mezi obě poloviny vlepím čtvrtku (tedy nejprve jednu polovinu vlepím na čtvrtku, po zaschnutí vyříznu a nalepím druhou polovinu (stranu) závěsu. Pro zvýšení tuhosti ze strany (po celém obvodu) napustím sekunďákem - ta čtvrtka je savá, tak to jde krásně. Pak stačí jen zaretušovat. Je to pevné skoro jako karbon. :wink:

Napuštění sekunďákem dělám také u prořezávaných disků. Ty vyřezávám z 1-2 mm kartonu. Zde je to napuštění lepidlem vlastně nezbytné, protože u kartonu se velice rády oddělují jednotlivé vrstvy papíru.
Pod nožem: Ferrari F93, 1993, Jean Alesi
Hotovo : 99
Buffer : hodně (něco na důchod ...)

Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 381
Registrován: 12 červenec 2011 19:11
Bydliště: Nivnice

Příspěvekod Aleš » 11 listopad 2011 09:24

díky, myslel jsem napustit ještě nevyřezaný díl. někde jsem viděl, že kolegové napouští třeba různé pásky na tanku nebo třeba řemeny a podobně. Chtěl bych co nejlépe slepit závěsy a od toho se odvíjí jejich přesné vyříznutí a slepení.
Myslel jsem, že jejich zpevnění (prosycení z druhé strany by mohlo pomoct) :)

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 916
Registrován: 14 prosinec 2009 00:23
Bydliště: Znojemsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alda » 11 listopad 2011 11:57

Dobrý téma. Závěsy lepím sekundovým k sobě. A to už vyřezaný. Přiložím je středem a pak mezi kraje podsouvám papír s lepidlem. Myslím, že to bude mít stejnej efekt, jako to prosycení. Jednu polovinu taky podlepuju, takže závěsy mají tři díly. Jinak prolívání před výřezy disků taky používám. Navíc si oblívám i prořezy na osy...stavím otočná kola.
O používání sek. lepidla by se daly psát romány.

Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 381
Registrován: 12 červenec 2011 19:11
Bydliště: Nivnice

Příspěvekod Aleš » 11 listopad 2011 19:06

rád se přiučím a ostatním by jistě přišly další rady také vhod :)
klidně sem pište vaše zkušenosti, tipy a triky se sekunďákem :)

já závěsy k sobě lepil zatím jen tuhým koresem a není to ono. Zkusil jsem i podlep, ale asi se v tom případě podlepují pouze ramena a styčná plocha pro kolo se nechá jen tak, nebo se mýlím? Když jsem zkoušel podlepovat, tak se mi pak v místě ohybu nakupil materiál a v lepším případě byl nutný hlubší "nařez" a následná rozsáhlá retuš. V horším případě se rameno zkrabatilo nabytým materiálem :(

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 916
Registrován: 14 prosinec 2009 00:23
Bydliště: Znojemsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alda » 11 listopad 2011 19:34

No já právě podlepím i následně lepím závěsy jedině sekundovým. Perfektně to tvrdne, nekrabatí. Jedinej jeho problém, je propíjení. Ale když jsou ramena černý, tmavě šedý, není co řešit.

Jinak někdy ještě podlepuju sek. lepidlem Soudal. Je to hustší konzistence a ta nepropíjí. A navíc se s ním dá chvilku posunovat.

Uživatelský avatar
HAAL.70
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 červen 2010 20:24
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod HAAL.70 » 11 listopad 2011 21:47

Všichni to nějak děláte dobře.
Rád poradím a nechám si poradit :wink: ,ale psaným slovem to neumím vysvětlit :wink: .


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron