Moje - naše začátky lepení papíráků

Pokecejme o modelech
Vasek73
Příspěvky: 15
Registrován: 05 říjen 2014 15:15
Bydliště: Příbram-Svatá Hora

Re: Moje - naše začátky lepení papíráků

Příspěvekod Vasek73 » 06 říjen 2014 21:15

Ahoj. K lepení papírových modelu jsem se vratil po 24 letech poté co mně muj otčím ze msty moji sbírku formulí a hradu a zámku prohnal kotlem. Moje první f 1 byl Lotus 79 JPS Postupně jsem si už-až na pár vyjímek-sehnal vše oč jsem přišel a začal jsem je lepit opět znovu. Ale sehnat šestikolku je už problém. Ale snad ji ještě někde doženu fakt je že když jsem viděl co a jak se dnes lepí tak moje sebevědomí o mém lepení modelu kleslo snad až pod nulu:-D až budu mít foták tak sem pošlu i pár fotek jako prezentaci. Vašek
Pohoda, klídek ,rádio F1 v repráku, na stole F-1 co víc si můžu přát?

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje - naše začátky lepení papíráků

Příspěvekod Jirka » 07 říjen 2014 18:10

Jestli myslíš šestikolku z ABC, tak to zase tak velký problém není. Určitě bych ji doma vyhrabal ;)

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 1007
Registrován: 21 listopad 2010 17:49
Bydliště: Jihlava

Re: Moje - naše začátky lepení papíráků

Příspěvekod Marek » 07 říjen 2014 19:29

...stejně jako Lukáš, to byly tanky z ABC, figurky a miniboxy, ale první model ...no tuším, že šlo o "motýla na kytce", zajímavý model z ABC.
Galerie Marek (aktualizace k 5. 1. 2012)

Počet slepených modelů F1 ve sbírce - 38

Vasek73
Příspěvky: 15
Registrován: 05 říjen 2014 15:15
Bydliště: Příbram-Svatá Hora

Re: Moje - naše začátky lepení papíráků

Příspěvekod Vasek73 » 18 říjen 2014 14:08

Ahoj pokud by jsi ji našel pak mám samozřejmně zájem. Cenu samozřejmně respektuji. Vašek :P
Pohoda, klídek ,rádio F1 v repráku, na stole F-1 co víc si můžu přát?

Uživatelský avatar
Jirka
Site Admin
Příspěvky: 687
Registrován: 07 říjen 2003 16:59
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje - naše začátky lepení papíráků

Příspěvekod Jirka » 18 říjen 2014 23:14

Nebo se stačí porozhlédnout zde na fóru - Blackhead ji inzeruje k prodeji: viewtopic.php?f=24&t=2427&start=0 - 2.model v seznamu

Ivan.Šimeček
Příspěvky: 1022
Registrován: 23 srpen 2008 19:35
Bydliště: Buzulucká 322 , 41603 Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje - naše začátky lepení papíráků

Příspěvekod Ivan.Šimeček » 19 říjen 2014 09:27

Já si vzpomínám,když jsem začal s lepením,tak můj /plně první slepený model byl BMW 2002.Byl žlutý a tenkrát jsen ho lepil ještě kanagomem.Kde skončil už si nevzpomínám.Od té doby bylo modelů hodně a všechno možné.Mezitím byly vláčky a tak jsem hojně lepil domečky.Na vojně,co si vzpomínám,tak jsem lepil Pražský hrad,tenkrát byl tuším za 48,-kčs.Skončil na síni tradic v kasárnách.Bůhví kde je mu konec.
Všichni,kdo jsme podlehli lepení papíráků,jsme GOGO

Pegas777
Příspěvky: 6
Registrován: 23 únor 2015 23:46

Re: Moje - naše začátky lepení papíráků

Příspěvekod Pegas777 » 14 březen 2015 21:01

moje první byl neajaka AVIA skriova co zrovna vysla v prvnim ABC co mi zaclo chodit , a pak hned Williams 7, bohuzel byl vyhozen cca 10 let zpatky , teda to co z nej zbylo, pak jsem mel a jesma mam schovany F1 z abc a sposty dalsich modelu , domecky , auta,

Pegas777
Příspěvky: 6
Registrován: 23 únor 2015 23:46

Re: Moje - naše začátky lepení papíráků

Příspěvekod Pegas777 » 14 březen 2015 21:20

Pegas777 píše:moje první byl neajaka AVIA skriova co zrovna vysla v prvnim ABC co mi zaclo chodit , a pak hned Williams 7, bohuzel byl vyhozen cca 10 let zpatky , teda to co z nej zbylo, pak jsem mel a jesma mam schovany F1 z abc a sposty dalsich modelu , domecky , auta,



tak ta avie byla transporti a je z ABC č.11 roč.25

a taky hodne oblibeny byl Lotus 79 JPS z ABC č.23, roč. 20

Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 2327
Registrován: 28 červenec 2008 20:25
Bydliště: teraz Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje - naše začátky lepení papíráků

Příspěvekod Robert Blaschke » 16 červen 2023 11:21

Ešte mi prišlo niečo k tým mojim začiatkom lepenia papierových modelov - U mňa bola tá zvláštnosť, že som mal veľmi málo, takmer žiadne oficiálne vystrihovačky, ale väčšinu modelov som si navrhoval a robil sám.

No a nedávno som sedel na pive s jedným chalaniskom, ktorý si tiež robil sám nejaké modely, akurát, že je o nejakých 35 rokov mladší - a on hovorí, že keď začínal, tak ešte nebol internet ako zdroj výkresov...

To ma rozosmialo, lebo keď som ja začínal, neboli ani kalkulačky! :lol:

Takže ak som si kreslil nejaký výkres formule, tak len tak od oka, približne, podľa fotiek či kresieb. A ak som si zmenšoval alebo zväčšoval výkres nejakého lietadla z L+K, tak som všetky rozmery prepočítaval ručne na papieri :)

Takže takáto spomienka mi prišla.

(Až neskôr, cca v roku 1976-77 mi otec doniesol z NDR logaritmické pravítko, ktoré značne urýchlilo moje výpočty :) )

Sauber
Příspěvky: 11
Registrován: 16 září 2015 00:28
Bydliště: Olomouc

Re: Moje - naše začátky lepení papíráků

Příspěvekod Sauber » 17 červen 2023 22:06

Podobně jsem to zažil i já. Model dragstoru podle obrázku z ABC jsem pracně propočítal podle přibližné velikosti postavy vedle něj. Povedlo se k mojí spokojenosti ,ale znovu bych se do něčeho podobného nepouštěl.
Klobouk dolů Roberte ,že ti mladické nadšení a elán zůstaly do dnešních časů a vytváříš pro nás ty NEJ modely .
Díky!


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů